Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια το κινητο μου ειναι EUR αν αλλαξω το csc σε CYO για να παρω την ICS θα εχω καποιο προβλημα???

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύσει αυτό bye bye Samsung

 

Μερικοί κάνετε λες και θα έρθει η συντέλεια του κόσμου αν αργήσει λίγο η αναβάθμιση!

Χωρίς παρεξήγηση φίλε μου. Αλλά ειληκρινά πες μου έχει σημασία αν γίνει 10 μέρες πριν ή 10 μέρες μετά; Θα γίνει!

 

Να πω ότι θα άλλαζε κάτι ριζικά στο κινητό μας να το δικαιολογίσω.

Αλλά οι διαφορες που θα δει ο μέσος χρήστης είναι από μηδαμινές εώς ανυπαρκτες!

 

Διαβάστε το παρακάτω συγκριτικό.

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s_ii_ics_vs_gingerbread-review-737.php

Το έχουν ξαναποστάρει. Δεν θα σας πάρει πάνω από 5 λεπτά.

Και μετά θέλω να μου πεις φίλε μου από που πηγάζει αυτή η στάση σου;

 

Έχουμε ένα απο τα καλύτερα κινητά της αγοράς και δουλεύει άψογα με την 2.3.4 και την 2.3.5

Να δω τι θα λέμε αυρίο μεθαύριο, αν βάλουμε την 4.0.3 και έχει bugs (που σίγουρα θα έχει).

Θα λέμε ότι καλά είμασταν και με την 2.3.x! Και μετά θα κράζουμε πάλι την Samsung που βιάστηκε να βγάλει το ICS!

 

Ποιό άλλο κινητό θεωρείς ότι θα σου έκανε τη δουλειά σου (πέρα από το Galaxy S2) επείδη έχει μόνο και μόνο το ICS;

Εγώ προσωπικά μετά το S2 δύσκολα θα έπαιρνα άλλο κινητό. Θα μου φαινόταν λίγο!

 

Λίγο υπομονή!

 

Φιλικά,

xtatty.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπορει να βοηθησει καποιος στο πως να κανω ροοτ τη συσκευη μου??

pda I9100BoKK1

PHone I9100BOKJ1

CSC: I9100COSKJ3

 

εχω ψαξει στο ιντερνετ αλλα εχω πελαγωσει με ολες τις ρομ κερνελ κτλ που κυκλοφορουν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, μια ερωτηση. Εχω τον γαλαξια σχεδον 3 μηνες αλλα δεν του εχω κανει ποτε root.. Τωρα σκεφτομαι δοκιμαστικα να του περασω μια custom rom (σκεφτομαι για omega). Η ερωτηση μου ειναι, αν δεν με ικανοποιησει τελικα με την custom υπαρχει μετα τροπος να τον επαναφερω ακριβως οπως ηταν σε stock? Edited by Miikee
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μπορει να βοηθησει καποιος στο πως να κανω ροοτ τη συσκευη μου??

pda I9100BoKK1

PHone I9100BOKJ1

CSC: I9100COSKJ3

 

εχω ψαξει στο ιντερνετ αλλα εχω πελαγωσει με ολες τις ρομ κερνελ κτλ που κυκλοφορουν

 

Αρκούσε να ψάξεις εδώ και να διαβάσεις αυτόν τον οδηγό!

Επίσης ένας ακόμα τρόπος που βρήκε ο Tyxerakias είναι αυτός.

Φυσικά αυτές τις ερωτήσεις τις κάνουμε στο Τροποποιήσεις/Βελτιώσεις για το Galaxy S II Μέρος ΙΙ.

 

Καλησπερα παιδια, μια ερωτηση. Εχω τον γαλαξια σχεδον 3 μηνες αλλα δεν του εχω κανει ποτε root.. Τωρα σκεφτομαι δοκιμαστικα να του περασω μια custom rom. Η ερωτηση μου ειναι, αν δεν με ικανοποιησει τελικα με την custom υπαρχει μετα τροπος να τον επαναφερω ακριβως οπως ηταν σε stock?

 

Διάβασες καθόλου εδώ;

 

 

Θα παρακαλέσω όλους τους νέους χρήστες να διαβάζουν τους οδηγούς πριν προβούν σε κάποιες διευκρινιστικές ερωτήσεις. Οι οδηγοί έχουν ως σκοπό να σας παρέχουν όλες τις απαραίτητες πληροφορίες που χρειάζεστε ώστε να κάνετε τις διαδικασίες που περιγράφουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς κανένα τρόπο να μπορώ να βάλω διαφορετικό ήχο SMS και διαφορετικό ήχο στις ειδοποιήσεις την 4.0.3; Στην 2.3.5 χρησιμοποιούσα το Ringo Pro αλλά στην ICS δεν δουλεύει!
Link to comment
Share on other sites

Αν δημιουργήσεις στον αρχικό σου κατάλογο τους εξής φακέλους: Media> Audio> Notifications (για SMS και ειδοποιήσεις), Ringtones (για ήχους κλήσης) και Alarms (για το ξυπνητήρι) και βάλεις μέσα τους ήχους που θες να χρησιμοποιήσεις τότε θα στους προσθέσει στην λίστα που ανοίγεις και έχει τους default ήχους οπότε επιλέγεις από εκεί. Τουλάχιστον στην Gingerbread και την CyanogenMod 9 του Galaxy S που το έχω δοκιμάσει δουλεύει κανονικά αυτό το κόλπο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Χωρις παρεξηγηση, υπαρχει καποιος σοβαρος λογος που ολοι περιμενουν το παγωτο και "στραβωνουν" που δεν ερχεται ακομα? :confused::confused::confused: Σε τι θα αλλαξει δηλαδη την χρηση του Γαλαξια μας? Αναρωτιεμαι γιατι ειμαι "ολοκαινουργιος" χρηστης του και δεν μπορω να καταλαβω γιατι τετοια "τρελα"!!! Οταν ερθει, καλως το!!! Μεχρι τοτε, μια χαρα δεν ειναι το κινητο μας?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χωρις παρεξηγηση, υπαρχει καποιος σοβαρος λογος που ολοι περιμενουν το παγωτο και "στραβωνουν" που δεν ερχεται ακομα? :confused::confused::confused: Σε τι θα αλλαξει δηλαδη την χρηση του Γαλαξια μας? Αναρωτιεμαι γιατι ειμαι "ολοκαινουργιος" χρηστης του και δεν μπορω να καταλαβω γιατι τετοια "τρελα"!!! Οταν ερθει, καλως το!!! Μεχρι τοτε, μια χαρα δεν ειναι το κινητο μας?

 

Βασικά έχεις δίκιο μια χαρά είναι το κινητό..απλά όταν σου δίνουν ένα νέο λειτουργικό έχεις την χαρά της ανακάλυψης νέων πραγμάτων. και η τρέλλα που έχουν βαρέσει μερικοί και βιάζονται να το πάρουν είναι ότι γενικά κυκλοφόρησε και τα Ελληνικά τα καθυστερούν. Άποψή μου είναι ότι καλύτερα που αργεί κανά 15νθήμερο για να τρέξει και να δοκιμαστεί πρώτα σε άλλους..μην είμαστε εμείς τα πειραματόζωα..

angeldust
Link to comment
Share on other sites

Παιδες και εγω συμφωνω με ολα αυτα για την ics, οπως επισης συμφωνω και επαυξανω οτι το s2 ειναι κινηταρα,αλλα αν σκεφτουμε οτι ολες οι αλλες εταιριες (πχ iphone, blackberry) καθε τρεις και λιγο, βγαζουν συνεχεια καινουριες εκδοσεις λογισμικου, οπου στην πρωτη περιπτωση (iphone) το απολαμβανουν και παλιοτερα μοντελα, τοτε τι να πουμε εμεις?

 

Ποσος καιρος ειναι που εχει κυκλοφορησει η συσκευη μας στην αγορα?

Και ok, εβγαλαν μια καινουρια εκδοση μετα απο τοσο καιρο, και λοιπον?

Θα επρεπε να ειμαστε ευχαριστημενοι που μας θυμηθηκαν ενα χρονο μετα σχεδον?

Πληρωνεις τοσο ακριβα ενα τηλεφωνο, το οποιο μονο καφε δεν κανει, αλλα εχεις την απαιτηση σαν χρηστης να μπορει να σου παρεχει η εταιρια και καποιου ειδους υποστηριξη, μονο που δεν το κανει.

 

Το κακο με το android αυτο ειναι, οτι προωθουνται στην αγορα δεκαδες συσκευες καθε πεντε μηνες (τυχαια χρονολογηση),

και ωσπου να βγει καποια rom για την οποιαδηποτε συσκευη, περναει ο καιρος.

Με λιγα λογια δηλαδη, πρεπει η google να καλυψει εκατονταδες τηλεφωνα!

 

Φυσικα θα μου πειτε οτι εχουμε την πολυτελεια του ανοιχτου λειτουργικου και των custom roms, αλλα τι να τις κανω και αυτες απαξ και παθει κατι η συσκευη και πρεπει να πληρωσω τα κερατιατικα μου για να την ξαναφτιαξω?

 

Τελος, αν τελικα ερθει αυτη η περιβοητη ics, ελπιζω να μην εχει τρελα bugs και φυσικα να κυκλοφορησουν στο μελλον

αναβαθμισεις οι οποιες να τα διορθωνουν.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

μηπως φορας custom?

 

Τα έχω όλα stock δεν έχω πειράξει κάτι φίλε.

 

Δηλαδή αυτό με τα απομακρυσμένα στοιχεία κάνει ότι ακριβώς και το AndroidLost?

Που μπορώ να το βρω όμως αναρωτιέμαι!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες και εγω συμφωνω με ολα αυτα για την ics, οπως επισης συμφωνω και επαυξανω οτι το s2 ειναι κινηταρα,αλλα αν σκεφτουμε οτι ολες οι αλλες εταιριες (πχ iphone, blackberry) καθε τρεις και λιγο, βγαζουν συνεχεια καινουριες εκδοσεις λογισμικου, οπου στην πρωτη περιπτωση (iphone) το απολαμβανουν και παλιοτερα μοντελα, τοτε τι να πουμε εμεις?

 

Ποσος καιρος ειναι που εχει κυκλοφορησει η συσκευη μας στην αγορα?

Και ok, εβγαλαν μια καινουρια εκδοση μετα απο τοσο καιρο, και λοιπον?

Θα επρεπε να ειμαστε ευχαριστημενοι που μας θυμηθηκαν ενα χρονο μετα σχεδον?

Πληρωνεις τοσο ακριβα ενα τηλεφωνο, το οποιο μονο καφε δεν κανει, αλλα εχεις την απαιτηση σαν χρηστης να μπορει να σου παρεχει η εταιρια και καποιου ειδους υποστηριξη, μονο που δεν το κανει.

 

Το κακο με το android αυτο ειναι, οτι προωθουνται στην αγορα δεκαδες συσκευες καθε πεντε μηνες (τυχαια χρονολογηση),

και ωσπου να βγει καποια rom για την οποιαδηποτε συσκευη, περναει ο καιρος.

Με λιγα λογια δηλαδη, πρεπει η google να καλυψει εκατονταδες τηλεφωνα!

 

Φυσικα θα μου πειτε οτι εχουμε την πολυτελεια του ανοιχτου λειτουργικου και των custom roms, αλλα τι να τις κανω και αυτες απαξ και παθει κατι η συσκευη και πρεπει να πληρωσω τα κερατιατικα μου για να την ξαναφτιαξω?

 

Τελος, αν τελικα ερθει αυτη η περιβοητη ics, ελπιζω να μην εχει τρελα bugs και φυσικα να κυκλοφορησουν στο μελλον

αναβαθμισεις οι οποιες να τα διορθωνουν.

 

Μια λεπτομέρεια, δεν φταίει η Google, φταίνε οι εταιρείες κατασκευής κινητών, γι'αυτό η Microsoft ενσωμάτωσε drivers για τις πιο πολλές συσκευές στα WIN7 για να μην έχει ανάγκη τις εταιρείες. H Google φτιάχνει το λειτουργικό και οι υπόλοιποι το βάζουν στα κινητά.

Edited by gkas1973

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι κάτοχος ενός galaxy s2 εδώ και 6 μήνες . στο κινητό κατέβασα και εγκατέστησα διαφορές εφαρμογές από το μάρκετ όπως όλοι . τον τελευταίο καιρό παρατήρησα πώς όταν κλειδώνω το κινητό < είτε από το ιδικό κουμπί πού έχει το κινητό είτε από μια εφαρμογή lock πού εγκατέστησα το κινητό κλειδώνει κανονικά κλείνει η οθόνη αλλά μετά από λίγο ξανά φωτίζεται η οθόνη και τα 2 αλλά κουμπιά αφής πού έχει.. και αυτό επαναλαμβάνεται συνεχεία ... υπάρχει κάποιος πού να έχει αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα και αν ξέρει πώς να το αντιμετωπίσω ....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το talk τι λέει μπορούμε να κάνουμε κλίση και "βιδεοκλισι" με το ics?
Link to comment
Share on other sites

Στην original 4.0.3 που έδωση η samung, η κάρτα 2in1 δουλεύει?

 

Εμένα πάντως με Omega 5.2 δε λέει να δουλέψει με τίποτα. Καμιά ιδέα κανείς;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως με Omega 5.2 δε λέει να δουλέψει με τίποτα. Καμιά ιδέα κανείς;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

ποια καρτα εννοειτε;

Link to comment
Share on other sites

power button + home button

 

Με αυτό μου εμφανίζει την διαχείριση εργασιών . Το είχα δοκιμάσει πριν γράψω εδώ στο θέμα..

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Την 2 σε 1 της Cosmote.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Εμενα με 2.3.4 δουλεύει κανονικά.Δεν ίππαρχοι κάποιος να μας πει αν δουλεύει σε ics?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα με 2.3.4 δουλεύει κανονικά.Δεν ίππαρχοι κάποιος να μας πει αν δουλεύει σε ics?

 

Μέχρι την 2.3.6. δούλευε κανονικά και σε μένα. Στην ics δε το βλέπω να δουλεύει.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...