Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φυσικα.:lol:

Αν έχεις το jig θα πρέπει να το κανεις καθε φορα αν σ ενοχλεί. Διαφορετικα αυτο για περίπτωση που χρειαστεις service.

 

Μόνο αν φλασαρει από οντιν .Αν φλασαρει από cwm δεν θα δείξει τίποτα

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια τι παιζει με το xda δεν δουλευει?

 

επισης θελω να ρωτησω για την μπαταρια... μου κραταει καλα αλλα μου κανει κατι κουλα, καταρχας το πηρα μεταχειρισμενο 5 μηνων περιπου, του περασα την ομεγκα κ εκει που εχω για παραδειγμα 90% κανω μια επαννεκινηση κ παει 80% κ μετα ανεβαινει παλι μονο του 82%...στο φορτσισμα κανει τον ηχο της πληρης φορτισης αλλα ειναι 98% πρπει να το βγαλω κ να το ξαναβαλω στην πριζα... φταει η ρομ ή πρπει να αλλαξω μπαταρια (τα ιδια μου εκανε κ με την pulse)Ευχαριστω!

Edited by aris_volos
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

παιδια τι παιζει με το xda δεν δουλευει?

 

επισης θελω να ρωτησω για την μπαταρια... μου κραταει καλα αλλα μου κανει κατι κουλα, καταρχας το πηρα μεταχειρισμενο 5 μηνων περιπου, του περασα την ομεγκα κ εκει που εχω για παραδειγμα 90% κανω μια επαννεκινηση κ παει 80% κ μετα ανεβαινει παλι μονο του 82%...στο φορτσισμα κανει τον ηχο της πληρης φορτισης αλλα ειναι 98% πρπει να το βγαλω κ να το ξαναβαλω στην πριζα... φταει η ρομ ή πρπει να αλλαξω μπαταρια (τα ιδια μου εκανε κ με την pulse)Ευχαριστω!

 

Δοκίμασε να φορτίσεις το κινητό μέχρι το 100% και μετά κλειστο και βγαλε τη μπαταρία για κανένα 10λεπτο..

Άνοιξε το πάλι και δες πως θα συμπεριφερθεί..

 

Το XDA είναι κλειστό λόγω διαμαρτυρίας..

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Handsend

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Υπάρχει τρόπος να γράφονται τα μηνύματα με μικρά γράμματα και όχι κεφάλαια;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να γράφονται τα μηνύματα με μικρά γράμματα και όχι κεφάλαια;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Δεν είναι θέμα του handsend, αλλά του τρόπου που στα στέλνει ο άλλος...

 

Για να έχουμε 160 χαρακτήρες στα μυνήματα, τα κινητά τα στέλνουν όλα σε κεφαλαία στο δίκτυο, άρα και στη συσκευή σου. Αλλιώς ο άλλος πρεπει να επιλέξει για "πλήρη υποστήριξη ελληνικών", να τα στέλνει με μικρά και τόνους, αλλά θα στέλνει μόνο 70 χαρακτήρες ανά SMS...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και το SGS II κουδουνίζει.

 

Πάντως ρε παιδιά δεν σας ενοχλεί που μετά απο καθε reboot χρειάζεται να επαναρυθμίζεις τα επίπεδα έντασης του δεύτερου μικροφώνου, αλλιώς δεν σε ακούνε οι άλλοι καλά; Δεν είναι πολύ εκνευριστικό; Παίζει να διορθωθεί ποτέ αυτο;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Που είναι?
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα του handsend, αλλά του τρόπου που στα στέλνει ο άλλος...

 

Για να έχουμε 160 χαρακτήρες στα μυνήματα, τα κινητά τα στέλνουν όλα σε κεφαλαία στο δίκτυο, άρα και στη συσκευή σου. Αλλιώς ο άλλος πρεπει να επιλέξει για "πλήρη υποστήριξη ελληνικών", να τα στέλνει με μικρά και τόνους, αλλά θα στέλνει μόνο 70 χαρακτήρες ανά SMS...

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Θα ήθελα να ξέρω αν μπορώ εγώ να στέλνω μηνύματα με μικρά γράμματα κάτι που γίνεται με την stock εφαρμογή. Έχω επιλέξει την ειδική υποστήριξη ελληνικών αλλά και πάλι τα στέλνει κεφάλαια. Δεν υπάρχει τρόπος;

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Θα ήθελα να ξέρω αν μπορώ εγώ να στέλνω μηνύματα με μικρά γράμματα κάτι που γίνεται με την stock εφαρμογή. Έχω επιλέξει την ειδική υποστήριξη ελληνικών αλλά και πάλι τα στέλνει κεφάλαια. Δεν υπάρχει τρόπος;

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

μα αυτή η ειδική υποστήριξη Ελληνικών είναι που στα μετατρέπει σε κεφάλαια!

Αν θέλεις σώνει και καλά να πηγαίνουν με μικρά γράμματα και τόνους χρησιμοποίησε το μανίσιο πρόγραμμα και στις ρυθμίσεις/εισαγωγη λειτουργίας/ επέλεξε αυτόματο. Να ξέρεις όμως ότι έτσι θα έχεις μόνο 70 χαρακτήρες ανά μήνυμα.

Και στο go και στο handcent μπορείς να στέλνεις με μικρά αρκεί να....ΒΓΑΛΕΙΣ την υποστήριξη αυτή.

Με την υποστήριξη αυτή, γράφεις κανονικά με μικρά και όταν φεύγει γίνεται η μετατροπή για να μπορούμε να έχουμε 160 χαρακτήρες ανα μήνυμα.

Ελπίζω να το κατάλαβες τώρα. :)

Edited by dimitrisioak

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Mε μικρά συμφέρει να στέλνεις μόνο αν είσαι σε κάποιο πρόγραμμα! Αν δηλαδή έχεις 1500 δωρεάν sms το μήνα κάνε το άνετα!! Ποιοί απο εμάς πιάνουν ποτέ αυτό το όριο; Ακόμη κι εγώ που σχεδόν σε όλους όσους στέλνω, στέλνω 4~6 συνεχόμενα (γράφω εκθέσεις!!) και πάλι δεν τελειώνουν! :lol:
http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Σκέφτομαι να πάρω το συγκεκριμένο τηλέφωνο, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν ο γαλαξίας κάνει συγχρονισμό για φόρτωμα των επαφών και των καταχωρήσεων του ημερολογίου, με το Outlook της Microsoft. Ρωτάω γιατί οπως καταλαβαίνετε δεν είναι δυνατόν να διαβάσω 230 σελίδες στο παρόν θέμα και άλλες τόσες στο πρώτο που αφορά το συγκεκριμένο τηλέφωνο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Σκέφτομαι να πάρω το συγκεκριμένο τηλέφωνο, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν ο γαλαξίας κάνει συγχρονισμό για φόρτωμα των επαφών και των καταχωρήσεων του ημερολογίου, με το Outlook της Microsoft. Ρωτάω γιατί οπως καταλαβαίνετε δεν είναι δυνατόν να διαβάσω 230 σελίδες στο παρόν θέμα και άλλες τόσες στο πρώτο που αφορά το συγκεκριμένο τηλέφωνο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρω

 

Μπορείς μέσω το προγράμματος KIES της SAMSUNG ...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Σκέφτομαι να πάρω το συγκεκριμένο τηλέφωνο, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν ο γαλαξίας κάνει συγχρονισμό για φόρτωμα των επαφών και των καταχωρήσεων του ημερολογίου, με το Outlook της Microsoft. Ρωτάω γιατί οπως καταλαβαίνετε δεν είναι δυνατόν να διαβάσω 230 σελίδες στο παρόν θέμα και άλλες τόσες στο πρώτο που αφορά το συγκεκριμένο τηλέφωνο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρω

 

Καλημέρα, φυσικά και κάνει αλλά αυτό δεν έχει να κάνει με τον γαλαξία αλλά με όλες τις συσκευές android οπότε δεν θα έπρεπε να σε απασχολεί όποια συσκευή και να διαλέξεις :) Περισσότερες πληροφορίες εδώ

Link to comment
Share on other sites

ο γαλαξιας μας θα παρει touchwiz 5 η θα μεινει με τον 4?τι εγινε στην περιπτωση του galaxy s?

 

Το S δεν πήρε νέο touchwiz, επίσημα βέβαια υπάρχει πορτ στο xda. Θέλω να πιστεύω πως στην περίπτωση μας θα πάρει νέο touchwiz καθώς δεν υπάρχει δικαιολογία για να γίνει το αντίθετο.

Link to comment
Share on other sites

:cry::cry::cry:παιδια καλησπερα

εχω το galaxy s2 και προσφατα το αναβαθμησα μεσω kies σε 2.3.5 απο τοτε μου ανοιγει μονο του τα πακετα δεδομενων και φυσικα μπαινει μονο του στο internet μεσω του 3gs.

οσο και να το κλεινω απο τα διχτυα αυτη ξανανοιγει μετα απο λιγο .ξερει κανεις τι συμβαινει και αν ναι πως το λυνω?

pleaseeeeeeeeeeeeeee

Link to comment
Share on other sites

ειναι λαθος του λογισμικου που δεν κραταει την εντολη μου και ανοιγει μονο του ?

αν βαλω το apdroid θα λειτουργει το navigator (sygic) ξερεις ?

pleaseeeeeeeeeeeee

Edited by milenec11
Link to comment
Share on other sites

Απορία: Έχω 2.3.4 unbranded. Αν περάσω τη 2.3.5 της cosmote (δε ξέρω πως, αλλά θα το βρω φαντάζομαι), τι χάνω από αυτά που υπάρχουν στο κινητό (μηνύματα, εφαρμογές, photo, video κλπ);
Link to comment
Share on other sites

Απορία: Έχω 2.3.4 unbranded. Αν περάσω τη 2.3.5 της cosmote (δε ξέρω πως, αλλά θα το βρω φαντάζομαι), τι χάνω από αυτά που υπάρχουν στο κινητό (μηνύματα, εφαρμογές, photo, video κλπ);

 

Με λίγο διαβασματάκι φίλε εδώ και ακολουθώντας τους οδηγούς των παιδιών,τίποτα.

Pulse ROM 1.4 jkay 13.4.1

+ [THEME]*ICE CREAM SANDWICH v1.8*EMPIRE*

Link to comment
Share on other sites

Με λίγο διαβασματάκι φίλε εδώ και ακολουθώντας τους οδηγούς των παιδιών,τίποτα.

 

Θα γίνω λίγο σπαστικός (αλλά είμαι στη δουλειά)...μήπως υπάρχει link για το σχετικό θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Θα γίνω λίγο σπαστικός (αλλά είμαι στη δουλειά)...μήπως υπάρχει link για το σχετικό θέμα;

 

Ο οδηγός που πρέπει να διαβάσεις - κατανοήσεις είναι αυτός

Pulse ROM 1.4 jkay 13.4.1

+ [THEME]*ICE CREAM SANDWICH v1.8*EMPIRE*

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα παλι αλλα δεν μου ειπε απαντησε καποιος αν γνωριζει. οταν σβηνουμε τις εφαρμογες μενουν κενα μπορουμε να κανουμε κατι; και μηπως οι εφαρμογες μπορουν να εμφανιζονται αλφαβητικα; ευχαριστω
theodoros
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα! θελω να αγορασω το samsung galaxy s ii αλλα τα εχω παιξει γιατι βλεπω διαφορα! Τι εννοω?

βλεπω διαφορα version του δηλαδη "Samsung Galaxy S II D710 Epic 4G Touch (Latest Model)" , "Samsung Galaxy S II I777 4G " και δε ξερω ποιο ειναι το πιο καινουργιο (και το πιο καλο φυσικα) και ποιες οι διαφορες τους. μηπως μπορει κανενας να με βοηθησει ?

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...