Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Exω το go launcher ex στελνω και φωτο, την εχω στην lock screen αλλα και στην homescreen ειναι ακριβως ιδια

 

Καλησπερα, να σε ρωτησω κατι? ποια εφαρμογη ειναι αυτη που εχεισ στην μπαταρια και την βαζεισ στο status bar? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχω το lg camera το οποίο πέρα από τα αποδεδειγμένα πλεονεκτήματα που έχει, διαπίστωσα ότι έχει και κάποια σοβαρά προβλήματα ώρες ώρες! Το κυριότερο είναι ότι κάποιες φορές δεν σώζει το βίντεο και βγάζει μήνυμα ότι απέτυχε το σώσιμο. Έχασα ΠΟΛΥ σηματικό βίντεο έτσι, το οποίο ναι μεν υπάρχει και έχει πιάσει 500mb χώρο, αλλά δεν παίζει. Δεν μπόρεσα να βρω ακόμη τρόπο να το ανακτήσω. Αν κάποιος μπορεί θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα!!

 

Επίσης κάποιες φορές μου βγάζει τα βίντεο ανάποδα, δηλαδή θα πρέπει να γυρίσω τον υπολογιστή ανάποδα για να τα δω, καθώς επίσης και με τις φωτογραφίες γίνονται τέτοια μπερδέματα! Απαράδεκτο. Τέλος μετά από κάποια αναβάθμιση προφανώς στο lg camera που έγινε δεν μου βγάζει πλέον ημερομηνία στις φωτογραφίες παρόλο που το έχω επιλεγμένο. Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος τα παραπάνω;

 

Φιλε, το βιντεο αναποδα το βγαζει και σ' εμενα αλλα μονο οταν το βλεπω στο κινητο. Οταν το συνδεσω στον υπολογιστη το δειχνει κανονικα:confused:

Οσον αφορα τις φωτογραφιες εμενα μου βγαζει κανονικα την ημερομηνια.

Link to comment
Share on other sites

φιλε manosf23 λογικα εχεις ενα unbranded κινητο με την 2.3.4 . Αν θελεις μεσω του οdin μπορεις να περασεις την 2.3.5 που ειναι της cosmote. οδηγιες θα βρεις στο forum. επισης κανε και ενα accound στην sumsung με το email που εχεις στο market με ενα δικο σου password Edited by sotirisf
Link to comment
Share on other sites

φιλε manosf23 λογικα εχεις ενα unbranded κινητο με την 2.3.4 . Αν θελεις μεσω του οdin μπορεις να περασεις την 2.3.5 που ειναι της cosmote. οδηγιες θα βρεις στο forum. επισης κανε και ενα accound στην sumsung με το email που εχεις στο market με ενα δικο σου password

 

Unbranded ειναι σιγουρα....Απλα ρωτησα γιατι ηθελα να το τσεκαρω με OTA αλλα μου ζητησε πρωτα account στην Samsung....

?ληθεια γιατι ακριβως χρειαζετε να κανουμε λογαριασμο???

CURRENT DEVICES: ONEPLUS 3 64GB, Nexus 5X 32GB, iPad 2, Macbook Pro 13'' (Early 2015)
Link to comment
Share on other sites

Κάτι πάτησα και δεν μπορώ να στείλω μυνήματα ,αλλά μπορώ

να λάβω κανονικά.Τι λέτε να φταίει?

Κοίταξα τον αριθμό κέντρου μηνυμάτων ,δεν μπορώ να σκεφτώ κατι άλλο

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..

Εχω παρατηρησει οτι καποιες μερες οχι παντα το κινητο μπορει να μ κανει επανεκινηση μονο του.. Αυτο το χει κανει αλλες τρεις φορες.. Δηλαδη εκει που παω να το δω,εχει κλεισει και ξανανοιξει κ μου ζηταρι γο πιν..

Τι μπορω να κανω;; φταιει η ρομ;;

Εχω την παρακατω

An honest man is always a child.

Socrates

Alienware 17 R3  / Samsung Galaxy S21 Ultra / Galaxy Watch3 Titanium

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..

Εχω παρατηρησει οτι καποιες μερες οχι παντα το κινητο μπορει να μ κανει επανεκινηση μονο του.. Αυτο το χει κανει αλλες τρεις φορες.. Δηλαδη εκει που παω να το δω,εχει κλεισει και ξανανοιξει κ μου ζηταρι γο πιν..

Τι μπορω να κανω;; φταιει η ρομ;;

Εχω την παρακατω

 

Δεν μπορω να ανεβασω screenshot..

 

Εχω την XXKL1

V3RTR3MA 4.4

An honest man is always a child.

Socrates

Alienware 17 R3  / Samsung Galaxy S21 Ultra / Galaxy Watch3 Titanium

Link to comment
Share on other sites

Unbranded ειναι σιγουρα....Απλα ρωτησα γιατι ηθελα να το τσεκαρω με OTA αλλα μου ζητησε πρωτα account στην Samsung....

?ληθεια γιατι ακριβως χρειαζετε να κανουμε λογαριασμο???

Γράφεις ένα email με την κατάληξη @samsung.com, βάζεις και ένα password και είσαι έτοιμος. Το ίδιο email θα βάλεις και στο samsungdive.com για απομακρυσμένη χρήση του κινητού σε περίπτωση που το χάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Aν πάς σε Android δεν ξαναγυρνάς σε Νοκια. Είμαι χρονια φίλος της Νοκια (απο το 1999!), αλλά τώρα που είδα τα android κατάλαβα οτι η nokia πουλάει φύκια για μεταξωτές κορδέλες. Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα... Δεν έχεις τις επιλογές, τη χρηστικότητα, και τις ελευθερίες του android.

Μέχρι και για το "άλλο" θέμα που αναφέρεις, τα πράγματα είναι υπερβολικά απλά. Ούτε signed, ούτε αλλαγές αρχείων, ούτε τίποτα... Μέχρι και εφαρμογή υπάρχει που τα κατεβάζεις απευθείας απο το κινητό σου μέσα σε δευτερόλεπτα.

Ενταξει ειναι γεγονος οτι το symbian εμεινε πισω αλλα τοσα χρονια εχω συνηθισει και ειδικα παλιοτερα νομιζω δεν ειχε αντιπαλο.Θα το σκεφτω για samsung πλεον αν και θα περιμενω να δω τι θα βγαλει η νοκια με τα wp8.Αν αργησει πολυ ομως οπως ακουγεται για τελος του 2012 δε νομιζω να περιμενω τοσο πολυ.Να σε ρωτησω κατι μιας και εχεις εμπειρια απο Νοκια,το μενου της καμερας των Samsung σε σχεση με εκεινο των Νοκια πως το κρινεις?Εννοω απο αποψη επιλογων
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος ανταπτορας που να μπορουμε να βαλουμε δευτερη sim? Εχει δοκιμασει καποιος?

Και κατι αλλο οταν παμε στις εφαρμογες υπαρχει τροπος να βγαινουν αλφαβητικα και να μην μενουν κενα οταν σβηνουμε καποιες εφαρμογες?

theodoros
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος ανταπτορας που να μπορουμε να βαλουμε δευτερη sim? Εχει δοκιμασει καποιος?

Και κατι αλλο οταν παμε στις εφαρμογες υπαρχει τροπος να βγαινουν αλφαβητικα και να μην μενουν κενα οταν σβηνουμε καποιες εφαρμογες?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1255758

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1342296

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει ειναι γεγονος οτι το symbian εμεινε πισω αλλα τοσα χρονια εχω συνηθισει και ειδικα παλιοτερα νομιζω δεν ειχε αντιπαλο.Θα το σκεφτω για samsung πλεον αν και θα περιμενω να δω τι θα βγαλει η νοκια με τα wp8.Αν αργησει πολυ ομως οπως ακουγεται για τελος του 2012 δε νομιζω να περιμενω τοσο πολυ.Να σε ρωτησω κατι μιας και εχεις εμπειρια απο Νοκια,το μενου της καμερας των Samsung σε σχεση με εκεινο των Νοκια πως το κρινεις?Εννοω απο αποψη επιλογων

Koίτα, με το νοκια είσαι κολλημένος σε ένα μενού, ένα πρόγραμμα, έναν τρόπο λειτουργίας.

Με τα android βάζεις ότι θέλεις εσύ. Άλλο πρόγραμμα για πληκτρολόγιο, άλλο για SMS, άλλον browser, άλλη επιφάνεια εργασίας κλπ.

H αλήθεια βέβαια είναι οτι κάτι φορές είναι λίγο πιο "περίπλοκο" να κάνεις κάτι, αλλά το αποτέλεσμα σε δικαιώνει.

Πώς εννοώ το "περίπλοκο"; Πάρε εναν χρήστη Νοκια της σειράς 30 (ή και 40), με κινητό των 50 ευρώ, και δώσε του το δικό σου. Σε 5 λεπτά θα σου πεί "Πω ρε φίλε τι πανικός γίνεται εδώ; Τι είναι αυτά; Προγράμματα; Ενα τηλεφώνημα θέλω να πάρω και δεν ξέρω τι να πατήσω. Πως τα καταφέρνεις;"

 

Αναφέρω "android" και όχι "samsung" γιατί μιλάμε καθαρά για θέμα λειτουργικού. Αν είναι android, είτε είναι samsung είτε είναι Foufoutos, το ίδιο πράγμα είναι...

Για τα WM8, ισχύει ότι και παραπάνω. Καλύτερα πάρε κάποιο της samsung που θα σου έχει καλύτερο επεξεργαστή, περισσότερη μνήμη κλπ, απο τη στιγμή που το λειτουργικό (wm8) θα είναι και στα 2 ακριβώς το ίδιο!!!

 

Για την κάμερα, απλά μέρα με τη νύχτα. Είχα προηγουμένος το N79 και δεν υπάρχει σύγκριση... Υπάρχουν και χίλια δυο άλλα προγράμματα που μπορείς να χρησιμοποιείς, εκτός του μαμα προγράμματος. Το μόνο μειονέκτημα είναι οτι στο S2 δεν έχουν βάλει hardware κουμπάκι για να βγάζεις τις φωτογραφίες, και πρεπει να πατάς το εικονικό κουμπί στην οθόνη. Είναι λίγο δυσχρηστο. (Υπάρχουν mod βέβαια για να μετατρέπεις το κουμπί power σε κουμπί capture)

 

Όσο για το μενού, έχει τα εξής:

Self shot

Flash

Shooting mode

Scene mode

Exposure value

Focus mode

Timer

Effects

Resolution

White balance

ISO

Metering

Anti-shake

Auto contast

Blink detection

Guidelιnes

Image quality

GPS tag

Storage

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα κοινως αν εισα συνηθισμενος στο symbian φτου και απο την αρχη παλι ειδικα στο ξεκινημα μερι να εξοικειωθεις.Παντως οι λειτουργιες που περιγραφεις παραπανω ειναι ικανοποιητικες σε ποσοτητα για την καμερα.Θα προτιμουσα βεβαια και μια επιλογη για ελεγχο του ποσοστου της συμπιεσης αλλα κανεις δε μπορει να τα εχει ολα.Παντως πλεον σκεφτομαι να περιμενω να δω το S3 πριν κανω την αγορα μου.Αν δω οτι οι διαφορες με το S2 εντοπιζονται κυριως στην οθονη ισως χτυπησω το S2 τοτε που θα εχει πεσει και η τιμη του κιλας,αν και λογικα στο S3 θα παω.Τα κινητα μου τα κραταω αρκετα χρονια αλλα οταν αγοραζω παιρνω παντα κατι που ειναι στην κορυφη.Ευχαριστω για τις απαντησεις φιλε!!
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα κοινως αν εισα συνηθισμενος στο symbian φτου και απο την αρχη παλι ειδικα στο ξεκινημα μερι να εξοικειωθεις.Παντως οι λειτουργιες που περιγραφεις παραπανω ειναι ικανοποιητικες σε ποσοτητα για την καμερα.Θα προτιμουσα βεβαια και μια επιλογη για ελεγχο του ποσοστου της συμπιεσης αλλα κανεις δε μπορει να τα εχει ολα.Παντως πλεον σκεφτομαι να περιμενω να δω το S3 πριν κανω την αγορα μου.Αν δω οτι οι διαφορες με το S2 εντοπιζονται κυριως στην οθονη ισως χτυπησω το S2 τοτε που θα εχει πεσει και η τιμη του κιλας,αν και λογικα στο S3 θα παω.Τα κινητα μου τα κραταω αρκετα χρονια αλλα οταν αγοραζω παιρνω παντα κατι που ειναι στην κορυφη.Ευχαριστω για τις απαντησεις φιλε!!

 

Εγώ που προέρχομαι από Symbian δε δυσκολεύτηκα καθόλου με τη μετάβαση στο android.

Αν η δουλειά σου γίνεται και τώρα, που είμαι σίγουρος ότι γίνεται, κάνε καλύτερα υπομονή :)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανένα καλό πρόγραμμα για sms εκτός από το stock και το gosms;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Handsend

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσο για το μενού, έχει τα εξής:

Self shot

Flash

Shooting mode

Scene mode

Exposure value

Focus mode

Timer

Effects

Resolution

White balance

ISO

Metering

Anti-shake

Auto contast

Blink detection

Guidelιnes

Image quality

GPS tag

Storage

 

επιλογη ηχου κλειστρου δεν υπαρχει η εγω δεν την βρισκω?

Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση εχω την ομεγκα μηδενισα με jig εφυγε κ το θαυμαστικο , τωρα αν φλασαρω αλλη ρομ ο μετρητης θα ξαναγραψει κ θα εχω παλι το θαυμαστικο?
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση εχω την ομεγκα μηδενισα με jig εφυγε κ το θαυμαστικο , τωρα αν φλασαρω αλλη ρομ ο μετρητης θα ξαναγραψει κ θα εχω παλι το θαυμαστικο?

 

Φυσικα.:lol:

Αν έχεις το jig θα πρέπει να το κανεις καθε φορα αν σ ενοχλεί. Διαφορετικα αυτο για περίπτωση που χρειαστεις service.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

επιλογη ηχου κλειστρου δεν υπαρχει η εγω δεν την βρισκω?

Δεν υπάρχει! Χρειάζεσαι άλλη ROM ή αν είσαι με official, να είσαι rooted. Δες εδώ http://www.littlegreenrobot.co.uk/hackerzone/silence-the-shutter-sound-on-the-samsung-galaxy-s-ii/

 

Κάποτε είχα διαβάσει οτι έχουν τον ήχο μόνιμα ενεργοποιημένο λόγο προστασίας προσωπικών δεδομένων, ωστε να ξέρει ο άλλος οτι εσύ βγάζεις φωτογραφίες. Γι αυτό και δεν απενεργοποιείται "επίσημα". Όχι μόνο στη samsung, αλλά γενικά...!

 

Είναι ακριβώς το ίδιο φαινόμενο οπου όλες οι επίσημες εφαρμογές για ηχογράφηση συνομιλίας κάνουν κάθε 1 λεπτό ενα μπίπ, ωστε να ξέρει ο συνομιλητής οτι ηχογραφείται...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα.:lol:

Αν έχεις το jig θα πρέπει να το κανεις καθε φορα αν σ ενοχλεί. Διαφορετικα αυτο για περίπτωση που χρειαστεις service.

 

Δηλαδή άμα του βάλω το jig δεν χάνω τις λειτουργίες από το cwm;Μόνο το θαυμάστικο φεύγει και μηδενίζεται ο μετρητής ;Είμαι με Ω v.10. 2

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση εχω την ομεγκα μηδενισα με jig εφυγε κ το θαυμαστικο , τωρα αν φλασαρω αλλη ρομ ο μετρητης θα ξαναγραψει κ θα εχω παλι το θαυμαστικο?

 

Αν φλασάρεις μέσα από recovery δε θα "γράψει"

 

Δηλαδή άμα του βάλω το jig δεν χάνω τις λειτουργίες από το cwm;Μόνο το θαυμάστικο φεύγει και μηδενίζεται ο μετρητής ;Είμαι με Ω v.10. 2

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Έτσι ακριβώς

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος ανταπτορας που να μπορουμε να βαλουμε δευτερη sim? Εχει δοκιμασει καποιος?

Και κατι αλλο οταν παμε στις εφαρμογες υπαρχει τροπος να βγαινουν αλφαβητικα και να μην μενουν κενα οταν σβηνουμε καποιες εφαρμογες?

 

 

 

Αν και δεν πολυ καταλαβα λογω αγγλικων αν τελικα γινεται ή οχι η δευτερη sim ? αν το εχει κανει καποιος φιλος ας μας πει.

Για το αλλο πως θα το κανω παιδια, για τις εφαρμογες που ρωτησα πιο πανω? Ευχαριστω

theodoros
Link to comment
Share on other sites

γεια σας εχω ενα προβλημα ενεργοποιησα σε κιν galaxy s2 τo email δλδ μου ζητησε κωδικους και τετοια.πως γινεται να το απενεργοποιησω?εφαγα τον τοπο.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έκανα επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων στο κινητό (χωρίς διαγραφή της sd κάρτας).

Έβαλα ως πρώτο λογαριασμό για gmail ένα νέο gmail account που έχω δημιουργήσει.

Στη συνέχεια πρόσθεσα και το παλιό 2ο gmail account.

Πήγα στο android market από το pc, και έκανα log in με το παλιό gmail account.

Πήγα στη βιβλιοθήκη μου για να επανεγκαταστήσω τις εφαρμογές όμως όλες είναι γκριζαρισμένες και μου γράφει ότι είναι ήδη εγκατεστημένες στο συσκευή μου!!!!

 

Θα χρειαζόμουν τη βοήθειά σας.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...