Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Whatever... Ας μας πει ο φιλος τι θα αποφασισει να κανει για να τον βοηθησουμε/δωσουμε οδηγιες περαιτερω...

 

EDIT:

δεν ανεβαινει ο καουντερ με επισημο αλλα

εγω το αγορασα στην ελλαδα και περασα λογισμικο ουγκαντας μονος μου εχω εγγυηση?

απαντηση οχι

κοινως οταν ανοιγουμε το οντιν και φλασαρουμε εμεις χανουμε την εγγυηση

εκτος αν το ανοιξουμε και φλασαρουμε το λειτουργικο που ειχε οταν το πηραμε

εφοσον δεν του το αναγνωριζει το κιες για αναβαθμιση πρεπει να παει και να τους το πει να του περασουνε αυτο που πρεπει να εχει η συσκευη ωστε να αναγνωριζεται και να παρει την αναβαθμιση οταν αυτη με το καλο ερθει και να εχει παλι εγγυηση οπως εχει τωρα

 

Που κολλαει η ουγκαντα μου λες? Δεν προτινα κατι τετοιο και απορω πως εβγαλες ΟΛΟ αυτο το συμπερασμα...

Τεσπα εχεις τις αποψεις σου, δεν τις δεχομαι, εχω τις αποψεις μου, δεν τις δεχεσαι, αλλα μην λεμε και οτι μας κατεβει απο το κεφαλι...αμα του ελεγα να περασει λογισμικο αλλης χωρας τοτε να μου τα ελεγες τα παραπανω!

Edited by Psycho13

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδιά ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας.

1ον:δεν έχω "Το σωστό είναι PDA:BOKG2|PHONE:BOKG1|CSC:COSKF1" αλλά PHONE: BOKJ1. Μου έκανε και εμένα εντύπωση.

2ον: δεν ξέρω τι είχε πριν δυστυχώς. Πάντως είχε κάνει κανονικά μόνο του αναβάθμιση. Τους πήρα του καραγκ...δες στο σερβις και μου παν να τους το πάω, αλλά δεν είναι και εύκολο. Το πρόβλημά μου είναι αυτό που λέτε, γιατί μου βάλανε banded firmwarwe. Εγώ το πήρα από το tech n' easy και θεωρητικά δεν ήταν branded. Υπό άλλες συνθήκες θα το κόλαγα μόνος μου, αλλά επείδή στις 15 μέρες χρειάστηκα το σερβις (αλλαγή πλακέτας) δεν θα ήθελα να χάσω εγγύηση φυσικά.

Πείτε ρε παιδιά γιατί τους το πήγα οκ και μου βάλανε ότι να ναι

Link to comment
Share on other sites

εχω την 4.6.7 και δε μπορω να σε βοηθησω σορρυ σε μενα ειναι κατω ακριβως απο το market doctor

 

Τελικα περασα την "σωστή "έκδοση βρήκα την επιλογή έκανα όλα τα βήματα άλλα και παλι μου βγάζει την εφαρμογή "αγορασμένη"..

Παιδιά σορυ για το πρήξιμο απλά ρωτάω άλλη μια φορά .

Η σωστή σειρά είναι ρυθμίσεις εφαρμογές μάρκετ εκκαθάριση δεδομένων και μετά τιτανιουμ καταστροφή όλων των λινκ απο το μάρκετ έτσι δεν είναι ?

Link to comment
Share on other sites

Whatever... Ας μας πει ο φιλος τι θα αποφασισει να κανει για να τον βοηθησουμε/δωσουμε οδηγιες περαιτερω...

 

EDIT:

 

Που κολλαει η ουγκαντα μου λες? Δεν προτινα κατι τετοιο και απορω πως εβγαλες ΟΛΟ αυτο το συμπερασμα...

Τεσπα εχεις τις αποψεις σου, δεν τις δεχομαι, εχω τις αποψεις μου, δεν τις δεχεσαι, αλλα μην λεμε και οτι μας κατεβει απο το κεφαλι...αμα του ελεγα να περασει λογισμικο αλλης χωρας τοτε να μου τα ελεγες τα παραπανω!

 

εχεις δικιο πηγα να δωσω εμφαση:D:D

οτι περναμε μονοι μας:ninja::ninja: μας πεταει εκτος εγγυησης απλα

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο πηγα να δωσω εμφαση:D:D

οτι περναμε μονοι μας:ninja::ninja: μας πεταει εκτος εγγυησης απλα

 

το 1ο που είπα παεί στον gvala. Όντως η έκδοση PHONE είναι BOKJ1, αλλά εσύ τι εννοείς "λάθος τηλ?".

από ότι καταλαβαίνω πρέπει να τους το ξανα-στείλω....

Μιλάμε για μ..ες μεγάλους...

τι να΄πώ ρε παιδιά, στραβά άρχισα με τον γαλαξία. 1 μήνα το έχω συνολικά και έχω κάνει 10 reboot και τώρα και η 2η επίσκεψη στο σερβις..

Και δεν μπορώ να πάρω και back up των εφαρμογών...(δεν έχω titanum backup φυσικά)

Link to comment
Share on other sites

@jjuuveve

 

Μετά κανε factory format απο τον dialer (*2767*3855#).

 

Να ρωτήσω κάτι στο άσχετο.Ο παραπάνω συνδυασμός πλήκτρων επιφέρει ολική διαμόρφωση στη συσκευή;Ξαναγίνεται όπως το "γεννά" η μανούλα του;

Pulse ROM 1.4 jkay 13.4.1

+ [THEME]*ICE CREAM SANDWICH v1.8*EMPIRE*

Link to comment
Share on other sites

Τελικα περασα την "σωστή "έκδοση βρήκα την επιλογή έκανα όλα τα βήματα άλλα και παλι μου βγάζει την εφαρμογή "αγορασμένη"..

Παιδιά σορυ για το πρήξιμο απλά ρωτάω άλλη μια φορά .

Η σωστή σειρά είναι ρυθμίσεις εφαρμογές μάρκετ εκκαθάριση δεδομένων και μετά τιτανιουμ καταστροφή όλων των λινκ απο το μάρκετ έτσι δεν είναι ?

 

δε ξερω εγω απλα ξαναβαζω τις αναβαθμισμενες και το δεχεται

το 1ο που είπα παεί στον gvala. Όντως η έκδοση PHONE είναι BOKJ1, αλλά εσύ τι εννοείς "λάθος τηλ?".

από ότι καταλαβαίνω πρέπει να τους το ξανα-στείλω....

Μιλάμε για μ..ες μεγάλους...

που ειπα λαθος τηλ?

Link to comment
Share on other sites

@jjuuveve

 

Μπες recovery και κάνε reset data και cache. Μετά κανε factory format απο τον dialer (*2767*3855#).

Σύνδεσέ το στο Kies και θα το δεί. Αν δεν δουλέψει ξαναπέρνα το firmware. Ειναι cosmote branded. Θα βρεις link στο forum.

 

EDIT: έχεις λάθος έκδοση phone (ή την έγραψες λάθος). Το σωστό είναι PDA:BOKG2|PHONE:BOKG1|CSC:COSKF1

Το link για το firmware είναι αυτό: http://www.multiupload.com/FHB32ZD9X7

 

εντάξει μωρέ, λάθος έκδοση phόne εννοούσα. Εσείς πάντως λέτε να το στείλω πίσω ε? Ε ρε πάλι ταλαιπώρια.....

Edited by jjuuveve
Link to comment
Share on other sites

εντάξει μωρέ, λάθος έκδοση phόne εννοούσα. Εσείς πάντως λέτε να το στείλω πίσω ε? Ε ρε πάλι ταλαιπώρια.....

Εγω λεω κανε οτι σου ειπε ο gvala

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

@jjuuveve

 

Μπες recovery και κάνε reset data και cache. Μετά κανε factory format απο τον dialer (*2767*3855#).

Σύνδεσέ το στο Kies και θα το δεί. Αν δεν δουλέψει ξαναπέρνα το firmware. Ειναι cosmote branded. Θα βρεις link στο forum.

 

EDIT: έχεις λάθος έκδοση phone (ή την έγραψες λάθος). Το σωστό είναι PDA:BOKG2|PHONE:BOKG1|CSC:COSKF1

Το link για το firmware είναι αυτό: http://www.multiupload.com/FHB32ZD9X7

 

Αυτά να κάνω? Με αυτά εγγύηση χάνεται ή όχι?

Στα πιό πάνω έχω κάποιες απορίες:

1:Μπες recovery και κάνε reset data και cache???

2: δεν δουλέψει ξαναπέρνα το firmware. Ειναι cosmote branded. Θα βρεις link στο forum

Υπάρχει κάποιος οδηγός γι αυτά?

Γιατί έχω κάνει hard reset και δεν είχε κάνει κάτι. Επίσης πώς βρίσκουμε ποιά firmware είναι branded? πώς ξέρετε ότι είναι από cosmote?

Πάντως παιδιά ευχαρστώ πολύ γιατί το κινητό είναι κινητάρα και δεν θέλω να ξενερώσω με τις μλ...ες αυτές με τα σέρβις. Άσε που να τους το πάω σημαίνει ότι θα χάσω τη συσκευή για καμια 15 μέρες...

Edited by jjuuveve
Link to comment
Share on other sites

Αυτά να κάνω? Με αυτά εγγύηση χάνεται ή όχι?

Στα πιό πάνω έχω κάποιες απορίες:

1:Μπες recovery και κάνε reset data και cache???

2: δεν δουλέψει ξαναπέρνα το firmware. Ειναι cosmote branded. Θα βρεις link στο forum

Υπάρχει κάποιος οδηγός γι αυτά?

Γιατί έχω κάνει hard reset και δεν είχε κάνει κάτι

Πάντως παιδιά ευχαρστώ πολύ γιατί το κινητό είναι κινητάρα και δεν θέλω να ξενερώσω με τις μλ...ες αυτές με τα σέρβις. Άσε που να τους το πάω σημαίνει ότι θα χάσω τη συσκευή για καμια 15 μέρες...

 

οτιδηποτε αν περασεις μονος σου χανεις την εγγυηση

βεβαια καποια στιγμη θα τη χασεις αν ρουταρεις την συσκευη

εγω στη θεση σου θα πηγαινα ο ιδιος και θα κανα σαματα οτι δεν το αναγνωριζει το κιες με αυτο που μου βαλατε και οτι θες να σου βαλουν το τελευταιο επισημο για ελλαδα αυτοι φταινε οχι εσυ οποτε δε χρειαζεται να χασεις εγγυηση χωρις λογο

Link to comment
Share on other sites

Αυτά να κάνω? Με αυτά εγγύηση χάνεται ή όχι?

Στα πιό πάνω έχω κάποιες απορίες:

1:Μπες recovery και κάνε reset data και cache???

2: δεν δουλέψει ξαναπέρνα το firmware. Ειναι cosmote branded. Θα βρεις link στο forum

Υπάρχει κάποιος οδηγός γι αυτά?

Γιατί έχω κάνει hard reset και δεν είχε κάνει κάτι

Πάντως παιδιά ευχαρστώ πολύ γιατί το κινητό είναι κινητάρα και δεν θέλω να ξενερώσω με τις μλ...ες αυτές με τα σέρβις. Άσε που να τους το πάω σημαίνει ότι θα χάσω τη συσκευή για καμια 15 μέρες...

 

οτιδηποτε αν περασεις μονος σου χανεις την εγγυηση

βεβαια καποια στιγμη θα τη χασεις αν ρουταρεις την συσκευη

εγω στη θεση σου θα πηγαινα ο ιδιος και θα κανα σαματα οτι δεν το αναγνωριζει το κιες με αυτο που μου βαλατε και οτι θες να σου βαλουν το τελευταιο επισημο για ελλαδα αυτοι φταινε οχι εσυ οποτε δε χρειαζεται να χασεις εγγυηση χωρις λογο

 

Τελικα περασα την "σωστή "έκδοση βρήκα την επιλογή έκανα όλα τα βήματα άλλα και παλι μου βγάζει την εφαρμογή "αγορασμένη"..

Παιδιά σορυ για το πρήξιμο απλά ρωτάω άλλη μια φορά .

Η σωστή σειρά είναι ρυθμίσεις εφαρμογές μάρκετ εκκαθάριση δεδομένων και μετά τιτανιουμ καταστροφή όλων των λινκ απο το μάρκετ έτσι δεν είναι ?

 

νομιζω αν το βρεις πες μου και μενα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα χάσεις εγγύηση εάν περάσεις official firmware. Ακολούθα τον οδηγό εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322851 και απο το δεύτερο post κατέβασε κάποιο απο τα 3 πρώτα firmware που είναι και τα επίσημα ελληνικά. Κατά προτίμηση βάλε το 3ο που είναι το τελευταίο επίσημο unbranded και καλύτερα πριν την αλλαγή firmware αλλά και μετά ακριβώς απο την αλλαγή του κάνε reset factory defaults για να 'κάτσει' καλά το firmware στο κινητό σου.

 

Αυτά να κάνω? Με αυτά εγγύηση χάνεται ή όχι?

Στα πιό πάνω έχω κάποιες απορίες:

1:Μπες recovery και κάνε reset data και cache???

2: δεν δουλέψει ξαναπέρνα το firmware. Ειναι cosmote branded. Θα βρεις link στο forum

Υπάρχει κάποιος οδηγός γι αυτά?

Γιατί έχω κάνει hard reset και δεν είχε κάνει κάτι. Επίσης πώς βρίσκουμε ποιά firmware είναι branded? πώς ξέρετε ότι είναι από cosmote?

Πάντως παιδιά ευχαρστώ πολύ γιατί το κινητό είναι κινητάρα και δεν θέλω να ξενερώσω με τις μλ...ες αυτές με τα σέρβις. Άσε που να τους το πάω σημαίνει ότι θα χάσω τη συσκευή για καμια 15 μέρες...

 

Εαν περάσεις επίσημο firm ΔΕΝ χανεις την εγγύηση!

Οδηγιες σου ειχα δωσει πιο πριν και απο firm περασε αυτο που σου ειπε ο gvala

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Εαν περάσεις επίσημο firm ΔΕΝ χανεις την εγγύηση!

Οδηγιες σου ειχα δωσει πιο πριν και απο firm περασε αυτο που σου ειπε ο gvala

 

δηλαδη αν εχω αγορασει τη συσκευη απο κοσμοτε οτεσοπ και περασω το branded της βονταφον και το παω μετα για σερβις θα εχω εγγυηση?

Link to comment
Share on other sites

θα έχεις εγγύηση εαν ξαναπεραεις της cosmote μεσω odin για τον φοβο των ιουδαιων...

Τωρα με παιδευεις αλλα δες εδω

http://www.sammobile.com/forum/showthread.php?t=1513&highlight=warranty

http://www.sammobile.com/forum/showthread.php?t=956&highlight=warranty

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1064894

και εκατονταδες ακομα post που σιγουρα θα υπαρχουν τετοια και στο παρων forum

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

θα έχεις εγγύηση εαν ξαναπεραεις της cosmote μεσω odin για τον φοβο των ιουδαιων...

Τωρα με παιδευεις αλλα δες εδω

http://www.sammobile.com/forum/showthread.php?t=1513&highlight=warranty

http://www.sammobile.com/forum/showthread.php?t=956&highlight=warranty

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1064894

και εκατονταδες ακομα post που σιγουρα θα υπαρχουν τετοια και στο παρων forum

 

δε διαφωνω αλλα γιατι καποιος αν δε ξερει πως

πρεπει να φλασαρει εφοσον επρεπε να του το χουν φτιαξει?

δε πρεπει να τους κανει τη ζωη δυσκολη?

εφοσον ο φιλος παραπανω λεει οτι αναβαθμιζει με κιες παει να πει οτι δεν ασχολητε τοσο οσο αλλοι, γιατι δηλαδη να μπει στο κοπο να μαθει?

τελος παντων μη το συνεχιζουμε

ας κανει οτι θελει ο φιλος η να μαθει να φλασαρει η να μαθει στους υπαλληλους να κανουν σωστα τη δουλεια τους το διλημα αυτο ειναι

Link to comment
Share on other sites

Στα παραπανω που λες φυσικα δεν θα διαφωνησω ουτε εγω, αλλα τελικα ειδες οτι στο θεμα της εγγυησης ειχες αδικο.

Τωρα ολα τα παραπανω του τα προτεινω για να μην μεινει χωρις τηλ για χ μερες στο σερβις, να γλυτωσει την ολη ταλαιπωρια και φυσικα να παραμεινει εντος εγγυησης!

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

δε διαφωνω αλλα γιατι καποιος αν δε ξερει πως

πρεπει να φλασαρει εφοσον επρεπε να του το χουν φτιαξει?

δε πρεπει να τους κανει τη ζωη δυσκολη?

εφοσον ο φιλος παραπανω λεει οτι αναβαθμιζει με κιες παει να πει οτι δεν ασχολητε τοσο οσο αλλοι, γιατι δηλαδη να μπει στο κοπο να μαθει?

τελος παντων μη το συνεχιζουμε

ας κανει οτι θελει ο φιλος η να μαθει να φλασαρει η να μαθει στους υπαλληλους να κανουν σωστα τη δουλεια τους το διλημα αυτο ειναι

εγώ είχα flasharei το wave που έχω αλλά αφού είδα ότι ήταν κομπλέ. Αυτό επειδή είναι καινούργιο και ήδη πήγα σερβις είμαι λίγο συντηρητικός μην χρειαστεί να ξανα-πάω. Είχα στο μυαλό μου να κάνω official update και σε λίγο καιρό να κάνω root. Δεν με νοιάζει να βάζω άλλες εκδόσεις, απλά θα κανα ροοτ για να έχω περισσότερα access στη συσκευή. Αν μετά από αυτά που θα κάνω γίνει κάτι και μπορώ να επιστρέψω στο προηγούμενο λογισμικό και έχω εγγύηση, τότε οκ είμαι. Βέβαι και το μαμίσιο δεν είναι της cosmote, γιατί αυτοί το βάλανε αυτό, όχι εγώ...Όσο για να μάθουνε τη δουλειά τους, καλά....

Link to comment
Share on other sites

Στα παραπανω που λες φυσικα δεν θα διαφωνησω ουτε εγω, αλλα τελικα ειδες οτι στο θεμα της εγγυησης ειχες αδικο.

Τωρα ολα τα παραπανω του τα προτεινω για να μην μεινει χωρις τηλ για χ μερες στο σερβις, να γλυτωσει την ολη ταλαιπωρια και φυσικα να παραμεινει εντος εγγυησης!

 

και φυσικα εχω αδικο εφοσον και μονο ξαναφλασαρεις οτι ειχε ουτε γατα ουτε ζημια

αλλα εχω δικιο στο αν το πας φλασαρισμενο με αλλη ρομ...

 

αν το πας ετσι τελειωσες

 

 

εγώ είχα flasharei το wave που έχω αλλά αφού είδα ότι ήταν κομπλέ. Αυτό επειδή είναι καινούργιο και ήδη πήγα σερβις είμαι λίγο συντηρητικός μην χρειαστεί να ξανα-πάω. Είχα στο μυαλό μου να κάνω official update και σε λίγο καιρό να κάνω root. Δεν με νοιάζει να βάζω άλλες εκδόσεις, απλά θα κανα ροοτ για να έχω περισσότερα access στη συσκευή. Αν μετά από αυτά που θα κάνω γίνει κάτι και μπορώ να επιστρέψω στο προηγούμενο λογισμικό και έχω εγγύηση, τότε οκ είμαι. Βέβαι και το μαμίσιο δεν είναι της cosmote, γιατί αυτοί το βάλανε αυτό, όχι εγώ...Όσο για να μάθουνε τη δουλειά τους, καλά....

 

τοτε κατεβασε την στοκ αυτη που σου βαλαν να την εχεις και την περνας οταν χρειαστει(ελπιζω πως ποτε) και ξεχνα το αν δε θες να κανεις μαλουρα σ αυτους

Edited by mantzaros
Link to comment
Share on other sites

εγώ είχα flasharei το wave που έχω αλλά αφού είδα ότι ήταν κομπλέ. Αυτό επειδή είναι καινούργιο και ήδη πήγα σερβις είμαι λίγο συντηρητικός μην χρειαστεί να ξανα-πάω. Είχα στο μυαλό μου να κάνω official update και σε λίγο καιρό να κάνω root. Δεν με νοιάζει να βάζω άλλες εκδόσεις, απλά θα κανα ροοτ για να έχω περισσότερα access στη συσκευή. Αν μετά από αυτά που θα κάνω γίνει κάτι και μπορώ να επιστρέψω στο προηγούμενο λογισμικό και έχω εγγύηση, τότε οκ είμαι. Βέβαι και το μαμίσιο δεν είναι της cosmote, γιατί αυτοί το βάλανε αυτό, όχι εγώ...Όσο για να μάθουνε τη δουλειά τους, καλά....

 

Εαν κανεις root χανεις την εγγυηση και θα πρεπει να ξαναφλασαρεις official rom

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

εγώ είχα flasharei το wave που έχω αλλά αφού είδα ότι ήταν κομπλέ. Αυτό επειδή είναι καινούργιο και ήδη πήγα σερβις είμαι λίγο συντηρητικός μην χρειαστεί να ξανα-πάω. Είχα στο μυαλό μου να κάνω official update και σε λίγο καιρό να κάνω root. Δεν με νοιάζει να βάζω άλλες εκδόσεις, απλά θα κανα ροοτ για να έχω περισσότερα access στη συσκευή. Αν μετά από αυτά που θα κάνω γίνει κάτι και μπορώ να επιστρέψω στο προηγούμενο λογισμικό και έχω εγγύηση, τότε οκ είμαι. Βέβαι και το μαμίσιο δεν είναι της cosmote, γιατί αυτοί το βάλανε αυτό, όχι εγώ...Όσο για να μάθουνε τη δουλειά τους, καλά....

 

Και γω από internet μαψαζί το έχω αγοράσει και είχε firmware της Cosmote.

 

Κάποια στιγμή και μένα δεν το αναγνώριζε το kies και έκανα οτι σου έγραψα και δούλεψε...

 

Μπές recovery σημαίνει όταν έχεις σβηστό το κινητό πάτα ταυτόχρονα το home button, το πλήκτρο άυξησης έντασης και το power on. Κράτα πατημένα και περίμενε να σε βγάλει σε ένα μπλέ μενού. Πλοήγηση στα μενού με πλήκτρα ένρασης και επιλογή με home button

Εκεί θα βρείς επιλογές για factory reset/ wipe data/wipe cache.

αφού τα κάνεις, ξεκίνα κανονικά το τηλέφωνο, άνοιξε την εφαρμογή τηλέφωνο και γράψε ακριβώς τον συνδυασμό που σου είπα. Θα ξαναξεκινήσει μόνο του. Σύνδεσέ το στο kies και θα δουλέψει

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι στο άσχετο.Ο παραπάνω συνδυασμός πλήκτρων επιφέρει ολική διαμόρφωση στη συσκευή;Ξαναγίνεται όπως το "γεννά" η μανούλα του;

 

Όπως ακριβώς το αγόρασες. Σβήνει τα πάντα εκτός της εξωτερικής SD κάρτας

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σε κανέναν να πάει το κινητό στο service και να δεχθούν την εγγύηση του ακόμα κι αν έχει κάνει root ή να έχει βάλει custom rom? Να μην το έχουν πάρει χαμπάρι δηλαδή ότι έχει πειραχθεί το τηλέφωνο; Σε μένα είχε τύχει παλιά σε ένα motorola v6 maxx (δεν είναι Android), που παρόλο του είχα περάσει άλλο software, στο επίσημο service της Motorola δεν το κατάλαβαν. Ή τουλάχιστον το κατάλαβαν, αλλά δέχθηκαν την εγγύηση.

 

Sent from my Galaxy S2

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σε κανέναν να πάει το κινητό στο service και να δεχθούν την εγγύηση του ακόμα κι αν έχει κάνει root ή να έχει βάλει custom rom? Να μην το έχουν πάρει χαμπάρι δηλαδή ότι έχει πειραχθεί το τηλέφωνο; Σε μένα είχε τύχει παλιά σε ένα motorola v6 maxx (δεν είναι Android), που παρόλο του είχα περάσει άλλο software, στο επίσημο service της Motorola δεν το κατάλαβαν. Ή τουλάχιστον το κατάλαβαν, αλλά δέχθηκαν την εγγύηση.

 

Sent from my Galaxy S2

 

αν το τηλεφωνο ειναι hard bricked(δεν μπαινει σε download mode ουτε με jig)τοτε δεν το καταλαβαινουν)

Link to comment
Share on other sites

αν το τηλεφωνο ειναι hard bricked(δεν μπαινει σε download mode ουτε με jig)τοτε δεν το καταλαβαινουν)

 

και με πλακετα καμενη δε το καταλαβαινουν δε θυμασαι με το 1?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...