Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά το black list που έχει η μαμά Samsung στο κινητό μας σας δουλεύει σωστά ?

Εμένα δουλεύει μονο όταν το βάλω γενικά σε ολα τα νούμερα .με συγκεκριμένους αριθμούς που θέλω εγω δεν δουλεύει:confused:

 

Σε εμένα δουλεύει άψογα.

 

Swyped from my Galaxy S2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε εμένα δουλεύει άψογα.

 

Swyped from my Galaxy S2

 

Σε μένα γιατί δεν δουλεύει δεν μπορώ να καταλάβω;

Βάζεις αριθμούς στη μαύρη λίστα και μετά αυτοί απορρίπτονται έτσι ?

Αν επιτρέπεται τι σύνδεσή έχεις ?μήπως τελικα φταίει η cosmote ?

Γιατί με καμία ρομ δεν μου δουλεύει σωστά ..

Link to comment
Share on other sites

Με εργοστασιακή rom και COSMOTE είμαι.

Βάζεις αριθμούς στη μαύρη λίστα και μετά ενεργοποιείς την εφαρμογή να σου μπλοκάρει τη λίστα.

Swyped from my Galaxy S2

Link to comment
Share on other sites

Με εργοστασιακή rom και COSMOTE είμαι.

Βάζεις αριθμούς στη μαύρη λίστα και μετά ενεργοποιείς την εφαρμογή να σου μπλοκάρει τη λίστα.

Swyped from my Galaxy S2

 

Αυτό κάνω αλλά δεν λειτουργεί

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κάνω αλλά δεν λειτουργεί

 

Δοκίμασε με +30 στους αριθμούς ίσως? Longshot αλλά η Κοτε κάνει κάτι τέτοιες π@π@ρίες..

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ νόμιζα ότι δεν δουλεέυι αλλα πρέπει να ενεργοποιήσεις και την εφαρμογή που κάνει reject τις κλήσεις. και παίζει άψογα! respect
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με +30 στους αριθμούς ίσως? Longshot αλλά η Κοτε κάνει κάτι τέτοιες π@π@ρίες..

 

Δεν γίνεται τίποτα:confused:

 

 

Κι εγώ νόμιζα ότι δεν δουλεέυι αλλα πρέπει να ενεργοποιήσεις και την εφαρμογή που κάνει reject τις κλήσεις. και παίζει άψογα! respect

Δεν κατάλαβα ποια εφαρμογή λες;

Πάω ρυθμίσεις κλήση επιλέγω το αριθμοί από την λίστα αποκλεισμένων και δεν γίνεται τίποτα

Δουλεύει μόνο όταν το βάζω για όλους τους αριθμούς..σε ξεχωριστούς όχι..

Τι να πω περίεργα πράγματα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, μολις πηρα και εγω ενα S2 αν και παλιος χρηστης Android. Μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να εχω μονιμα απενεργοποιημενο το noise reduction απο τις κλησεις για να μην το κανω καθε φορα? Ευχαριστω προκαταβολικα! Ααααα, και Χρονια πολλα κιολας!

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν δε παίζει,δείτε λίγο και στις ρυθμίσεις-->κλήση--->απόρριψη κλήσεων-->λίστα αποκλεισμένων τους όρους που έχει εκεί

π.χ. αν βάλω να αποκλείσει ένα αριθμό του στυλ 24610 12345 και στη λίστα είναι επιλέγμενο το "ακριβώς ίδιο με" δε τον αποκλείει,γιατί από το δίκτυο (wind) έρχεται ως +3024610 12345.Αν επιλέξω το "περιέχει" ή τον κάνω διόρθωση σε +302461012345 και αφήσω το "ακριβώς ίδιο με" τον αποκλείει κανονικά.

Αλλά προσωπικά δεν είμαι ικανοποιημένος από την ταχύτητα που λειτουργεί.Προλαβαίνει να χτυπήσει μια φορά στον καλούντα και σε μένα ανάβει η οθόνη.Το κορυφαίο για μένα συνεχίζει να ειναι το root call blocker το οποίο χτυπάει μεν μια φορά (στην ουσία "μισή" φορά) στον καλούντα,αλλά σε μένα δε φτάνει καθόλου.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Αν δε παίζει,δείτε λίγο και στις ρυθμίσεις-->κλήση--->απόρριψη κλήσεων-->λίστα αποκλεισμένων τους όρους που έχει εκεί

π.χ. αν βάλω να αποκλείσει ένα αριθμό του στυλ 24610 12345 και στη λίστα είναι επιλέγμενο το "ακριβώς ίδιο με" δε τον αποκλείει,γιατί από το δίκτυο (wind) έρχεται ως +3024610 12345.Αν επιλέξω το "περιέχει" ή τον κάνω διόρθωση σε +302461012345 και αφήσω το "ακριβώς ίδιο με" τον αποκλείει κανονικά.

Αλλά προσωπικά δεν είμαι ικανοποιημένος από την ταχύτητα που λειτουργεί.Προλαβαίνει να χτυπήσει μια φορά στον καλούντα και σε μένα ανάβει η οθόνη.Το κορυφαίο για μένα συνεχίζει να ειναι το root call blocker το οποίο χτυπάει μεν μια φορά (στην ουσία "μισή" φορά) στον καλούντα,αλλά σε μένα δε φτάνει καθόλου.

 

Μάλλον κάτι τέτοιο θα παίζει.

Έγινε φίλε μου σε ευχαριστώ θα το κοιτάξω..

Είμαι σε άδεια τώρα και θέλω να βάλω όλα τα τηλέφωνα από την δουλειά σε black list:p

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, μολις πηρα και εγω ενα S2 αν και παλιος χρηστης Android. Μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να εχω μονιμα απενεργοποιημενο το noise reduction απο τις κλησεις για να μην το κανω καθε φορα? Ευχαριστω προκαταβολικα! Ααααα, και Χρονια πολλα κιολας!

 

Καλώς ήρθες, θα πρέπει να πας σε custom rom, για να περάσεις το mod για το μόνιμο noise reduction!

Link to comment
Share on other sites

Ειδα οτι εχω 2.3.6 οποτε σιγουρα ειναι custom. Ετρεξα το apk αλλα δεν ειδα να δουλεψε. Δεν ξερω τι κανω με τον αλλο φακελο (META-INF).

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ειδα οτι εχω 2.3.6 οποτε σιγουρα ειναι custom. Ετρεξα το apk αλλα δεν ειδα να δουλεψε. Δεν ξερω τι κανω με τον αλλο φακελο (META-INF).

 

Το ότι είναι 2.3.6 δεν σημαίνει πως είναι custom.. μπορεί να είναι ΚΚ5 στοκ! About phone -> build number τι γράφει?

 

Και εκτός αυτού, τι Apk έτρεξες? Το ζιπακι το περνάς από Recovery

Edited by Stinger
Link to comment
Share on other sites

Builder Number = Gingerbread.XWKK5

Δεν ειναι rooted δηλαδη?

 

Παναθεμά σε είσαι και παλιός χρήστης android :lol: Έχεις εικονίδιο Superuser στον appdrawer?

Link to comment
Share on other sites

Καλα κανεις και με "βριζεις", ετσι! Με το κωλ@ iPhone ξεχασα αυτα που ηξερα. Λοιπον δεν ειναι rooted οποτε πρεπει να κατσω να διαβασω παλι πως και τι. Απ'οτι διαβαζω θα παω σε OMEGA με ολα τα συναφι. Σε ευχαριστω παντως! ;)

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλα κανεις και με "βριζεις", ετσι! Με το κωλ@ iPhone ξεχασα αυτα που ηξερα. Λοιπον δεν ειναι rooted οποτε πρεπει να κατσω να διαβασω παλι πως και τι. Απ'οτι διαβαζω θα παω σε OMEGA με ολα τα συναφι. Σε ευχαριστω παντως! ;)

 

Εντελώς φιλικά στο είπα μη με παρεξηγείς :) Για να σε καθοδηγήσω περνάς έναν CF-root για την έκδοσή σου (KK5) και έχεις πλέον CWM Recovery. Από εκεί και πέρα τα πράγματα είναι απλά περνάς ότι ρομ / κερνελ θέλεις από εκεί.

 

ΥΓ. Με odin περνάς τον CF-root είναι στο 1ο ποστ από το link που στο έδωσα.

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς φιλικά στο είπα μη με παρεξηγείς :) Για να σε καθοδηγήσω περνάς έναν CF-root για την έκδοσή σου (KK5) και έχεις πλέον CWM Recovery. Από εκεί και πέρα τα πράγματα είναι απλά περνάς ότι ρομ / κερνελ θέλεις από εκεί.

 

ΥΓ. Με odin περνάς τον CF-root είναι στο 1ο ποστ από το link που στο έδωσα.

 

Ναι βρε, αληθεια ελεγα, καλα μου ειπες. Θα ξεκινησω την διαδικασια σε λιγο ολη. ;) Θανκς παντως!

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάτι τέτοιο θα παίζει.

Έγινε φίλε μου σε ευχαριστώ θα το κοιτάξω..

Είμαι σε άδεια τώρα και θέλω να βάλω όλα τα τηλέφωνα από την δουλειά σε black list:p

 

Αν βάλεις το 30 θα δουλέψει...Έχω vodafone και σε μένα το ίδιο έκανε τώρα που το δοκίμασα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρονια πολλα σε όλους, εχω ενα πρόβλημα με το κινητό μου, εχω δοκιμαση 2-3 θήκες και όταν μιλαω ο άλλος που μου απαντά ακούει την φωνή του 2 φορές (αντίλαλο), μόλις την βγάζω την θήκη όλα καλα!!!!! αν έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα ας μου πει τι θήκη χρησιμοποιεί η τι έκανε με αυτό το προβλημα. Ευχαριστω!!!

 

σε μενα συνεβη ακριβως το ιδιο . ειχα μια θηκη απο ebay και ειχαμε αντιλαλο. πηρα μια απο τα media mrkt kai ησυχασα

Link to comment
Share on other sites

Αν δε παίζει,δείτε λίγο και στις ρυθμίσεις-->κλήση--->απόρριψη κλήσεων-->λίστα αποκλεισμένων τους όρους που έχει εκεί

π.χ. αν βάλω να αποκλείσει ένα αριθμό του στυλ 24610 12345 και στη λίστα είναι επιλέγμενο το "ακριβώς ίδιο με" δε τον αποκλείει,γιατί από το δίκτυο (wind) έρχεται ως +3024610 12345.Αν επιλέξω το "περιέχει" ή τον κάνω διόρθωση σε +302461012345 και αφήσω το "ακριβώς ίδιο με" τον αποκλείει κανονικά.

Αλλά προσωπικά δεν είμαι ικανοποιημένος από την ταχύτητα που λειτουργεί.Προλαβαίνει να χτυπήσει μια φορά στον καλούντα και σε μένα ανάβει η οθόνη.Το κορυφαίο για μένα συνεχίζει να ειναι το root call blocker το οποίο χτυπάει μεν μια φορά (στην ουσία "μισή" φορά) στον καλούντα,αλλά σε μένα δε φτάνει καθόλου.

Σε εμένα δεν χτυπάει ούτε μία φορά, ούτε στο δικό μου ούτε στον άλλο. Αντιθέτως ακόμα και το root call blocker χτυπάει καμία φορά.

 

 

Swyped from my Galaxy S2

Link to comment
Share on other sites

επαναλαμβάνω την ερώτηση γιατί έχει χαθεί μέσα στο forum :lol:

όταν αγόρασα τη συσκευή και την έβαλα στο keis έκανε αμέσως update στην 2.3.5.

Το είχα πάει sto service και μου αλλάξαν πλακέτα και έκτοτε μου γράφει "Η συσκευή σας δεν υποστηρίζει αναβάθμιση μέσω kies".

Δεν υπάρχει τρόπος να κάνω το κ..λο-update? άμα κάποις έχει καμιά ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

σε μενα συνεβη ακριβως το ιδιο . ειχα μια θηκη απο ebay και ειχαμε αντιλαλο. πηρα μια απο τα media mrkt kai ησυχασα

 

Ποσο τραγικο μπορει να ειναι αυτο ρε παιδια, σημερα το ανακαλυψα και εγω αυτο. Μου θυμιζει το iPhone 4 που επρεπε να το κρατας συγκεκριμενα γιατι αλλιως δεν ειχε σημα. :lol:

Θελει καποιος να προτεινει καμια θηκη γιατι κ μενα η μια που δοκιμασα κανει το ιδιο? Ευχαριστω

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...