Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά κάτι πρέπει να έκανα λάθος σύμφωνα με αυτά που μου λέτε.

δεν μου έβγαλε κανένα εικονίδιο και μπήκα στις εφαρμογές(πάλι δεν μου έβγαλε εικονίδιο) και πήγα να απεγκαταστήσω την εφαρμογή πχ music hub και δεν μπορώ.

οπότε κάτι θα έκανα βλακεία; :confused:

μήπως χρειάζεται να πάω κάπου στο μενού να δηλώσω οτί είμαι πλέον διαχειριστής; :O

 

Οχι μη μπερδευεσαι εφαρμογες παγωνεις και απεγκαταστεις μεσω συγκεκριμενων προγραμματων(πχ titanium backup)που απαιτουν την υπαρξη δικαιωματων διαχειριστη και οχι ετσι απλα.Οχι register δε κανεις καπου απλα επρεπε στις εφαρμογες να εχεις αλλες δυο το cwn και superSU για να εισαι ρουτ.Κατσε να ελεγξω μια και το αρχειο που κατεβασες στο xda.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδιά είστε εδώ;

δεν μπορούσα να μπω για αρκετή ώρα γιατί έλεγε οτί υπάρχει ένα πρόβλημα.

όλα καλά τα βρήκα τα 2 εικονίδια τελικά. χρειάζεται να κάνς κάτι με αυτά;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά είστε εδώ;

δεν μπορούσα να μπω για αρκετή ώρα γιατί έλεγε οτί υπάρχει ένα πρόβλημα.

όλα καλά τα βρήκα τα 2 εικονίδια τελικά. χρειάζεται να κάνω κάτι με αυτά;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά είστε εδώ;

δεν μπορούσα να μπω για αρκετή ώρα γιατί έλεγε οτί υπάρχει ένα πρόβλημα.

όλα καλά τα βρήκα τα 2 εικονίδια τελικά. χρειάζεται να κάνω κάτι με αυτά;

 

Ελα φιλε μου!Οχι δεν χρειαζεται κατι αλλο πλεον εισαι και επισημα ρουτ!

 

edit: μπορεις να διαβασεις εδω μερικα πλεονεκτηματα του να εισαι ρουτ και οτι αλλο χρειαστεις εδω ειμαστε! http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3645021#post3645021

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

Ελα φιλε μου!Οχι δεν χρειαζεται κατι αλλο πλεον εισαι και επισημα ρουτ!

ευχαριστώ πάρα πολύ για την υπομονή και την βοήθεια.

βέβαια σίγουρα θα χρειαστώ μελέτη για να καταλάβω τις δυνατότητες που έχω γιατί τωρα δε καταλαβαίνω κάτι.

κίτρινο τριγωνάκι βγάζει μόνο στην εκκίνηση μετα δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πάρα πολύ για την υπομονή και την βοήθεια.

βέβαια σίγουρα θα χρειαστώ μελέτη για να καταλάβω τις δυνατότητες που έχω γιατί τωρα δε καταλαβαίνω κάτι.

κίτρινο τριγωνάκι βγάζει μόνο στην εκκίνηση μετα δεν υπάρχει.

 

Να'σαι καλα,γι'αυτο ειμαστε εδω να βοηθαμε,σημερα εσυ αυριο εγω!Στο προηγουμενο μηνυμα σου εκανα edit εναν οδηγο που εξηγει τα πλεονεκτηματα του ρουτ και γενικα τι παιζει με το android σα λειτουργικο,ορολογιες κτλ.Αξιζει πραγματικα ριξε μια ματια οταν θελεις. :)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πάρα πολύ για την υπομονή και την βοήθεια.

βέβαια σίγουρα θα χρειαστώ μελέτη για να καταλάβω τις δυνατότητες που έχω γιατί τωρα δε καταλαβαίνω κάτι.

κίτρινο τριγωνάκι βγάζει μόνο στην εκκίνηση μετα δεν υπάρχει.

 

Επιτελους επανηλθε το myphone, επιτελους εισαι root!!! Ανακαλυψε σιγα-σιγα τις νεες δυνατοτητες του λειτουργικου σου, αν και δεν προκειται να αλλαξει εντελως την καθημερινη σου χρηση... Θα μπορεις ομως να κανεις πολλα "πραγματακια", δες την σελιδα που σου προτεινε ο tzin1...

Καλη μας "ξεκουραση" και καλο υπνο σε οσους κοιμηθουν τωρα (εγω ειμαι ενας απο αυτους, μιση ωριτσα "δουλειας" μου εμεινε!!!:lol:)

 

Υ.Γ. μην αρχισεις να βγαζεις εφαρμογες που δεν θελεις ή που νομιζεις οτι δεν χρειαζονται και κανεις καμμια "πατατια"!!! Θα προτεινα να τις απενεργοποιεις με το Titanium Backup αντι να τις απεγκαθιστας... ξερω, εχεις "διαβασμα"!!!

Edited by stabill
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πάρα πολύ για την υπομονή και την βοήθεια.

βέβαια σίγουρα θα χρειαστώ μελέτη για να καταλάβω τις δυνατότητες που έχω γιατί τωρα δε καταλαβαίνω κάτι.

κίτρινο τριγωνάκι βγάζει μόνο στην εκκίνηση μετα δεν υπάρχει.

 

Επιτελους επανηλθε το myphone, επιτελους εισαι root!!! Ανακαλυψε σιγα-σιγα τις νεες δυνατοτητες του λειτουργικου σου, αν και δεν προκειται να αλλαξει εντελως την καθημερινη σου χρηση... Θα μπορεις ομως να κανεις πολλα "πραγματακια", δες την σελιδα που σου προτεινε ο tzin1...

Καλη μας "ξεκουραση" και καλο υπνο σε οσους κοιμηθουν τωρα (εγω ειμαι ενας απο αυτους, μιση ωριτσα "δουλειας" μου εμεινε!!!:lol:

 

Καλο υπολοιπο λοιπον και καλη ξεκουραση υστερα.Καληνυχτα σε ολους!!Αντε να κοιμηθω κι εγω για να περασω και τη pulse αυριο!!Ολο το τρεναρα με τις δουλειες κτλ αλλα τωρα μ'αυτα και μ'αυτα δεν το αφηνω αλλο..Εχε χαρη που νυσταξα αλλιως!! :p

Edited by tzin1
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μισό λεπτό(αν σας προλάβω), κατέβασα το es file explorer και πήγα στα αρχεία του τηλεφώνου και μετά mnt/sdcard και υπάρχουν κανονικά τα δεδομένα μου που είχα πριν κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και wipe data.

είναι φυσιολογικό αυτό;:wacko::wacko::wacko:

 

αν δεν σας πρόλαβα, καληνύχτα και τα λέμε αύριο :D

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μισό λεπτό(αν σας προλάβω), κατέβασα το es file explorer και πήγα στα αρχεία του τηλεφώνου και μετά mnt/sdcard και υπάρχουν κανονικά τα δεδομένα μου που είχα πριν κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και wipe data.

είναι φυσιολογικό αυτό;:wacko::wacko::wacko:

 

αν δεν σας πρόλαβα, καληνύχτα και τα λέμε αύριο :D

 

Πολλοι φακελοι που ειχες πριν υπαρχουν παντα γιατι ειναι μερος του συστηματος κι ακομα κι αν τους σβησεις ξαναεμφανιζονται.Δηλαδη βρηκες δεδομενα εφαρμογων,εικονες κτλ??Δε νομιζω..

Link to comment
Share on other sites

Πολλοι φακελοι που ειχες πριν υπαρχουν παντα γιατι ειναι μερος του συστηματος κι ακομα κι αν τους σβησεις ξαναεμφανιζονται.Δηλαδη βρηκες δεδομενα εφαρμογων,εικονες κτλ??Δε νομιζω..

βρήκα όλες τις εικόνες, τους φακέλους, τα τραγούδια και φακέλους από εφαρμογές(που βέβαια δεν ξέρω αν ξαναενεργοποιούνται οι εφαρμογές μέσα από αυτούς τους φακέλους-πχ ο GoLauncher περιέχει μέσα τα πάντα όπως τον είχα αλλά δε ξέρω πως να ενεργοποιήσω την εφαρμογή από εκεί)

αλλά εικόνες-τραγούδια-αρχεία κανονικά όλα στη θέση τους. :cool:

 

edit:μέχρι και οι χάρτες από το sygic που είχα κανονικά όλα εκεί. απλά τώρα πρέπει να δώ αν μπορώ να ενεργοποιήσω τις εφαρμογές όπως τις είχα κανονικά πριν γιατί δεν υπάρχουν πουθενά στο συρτάρι εφαρμογών.

περίεργο ε;

Edited by tsou
Link to comment
Share on other sites

βρήκα όλες τις εικόνες, τους φακέλους, τα τραγούδια και φακέλους από εφαρμογές(που βέβαια δεν ξέρω αν ξαναενεργοποιούνται οι εφαρμογές μέσα από αυτούς τους φακέλους-πχ ο GoLauncher περιέχει μέσα τα πάντα όπως τον είχα αλλά δε ξέρω πως να ενεργοποιήσω την εφαρμογή από εκεί)

αλλά εικόνες-τραγούδια-αρχεία κανονικά όλα στη θέση τους. :cool:

 

Εεεεμμ ναι...Βασικα δε ξερω τι να πω,αυτο πρωτη φορα το ακουω,να κανεις factory reset απο recovery και στο καπακι ολα να ειναι αθικτα μεσα χωρις backup..Δε ξερω αυτη τη στιγμη δε μου περναει κατι απ'το μυαλο(ειναι και περιεργη η ωρα :p )Οι εφαρμογες οταν θα βαλεις το gmail σου θα κατεβουν ξανα απ'το μαρκετ η θα τις κατεβασεις χειροκινητα και εφοσον υπαρχουν οι φακελοι τους ρυθμισεις κτλ θα ειναι οπως τα αφησες.

Link to comment
Share on other sites

Μου εγινε κι εμενα αυτο και ψαχνομουν... μετα το reboot τα βρηκα ολα στην θεση τους! Το ιδιο και με το HTC HD2 του αδερφου μου, μετα απο φλασαρισμα του γυρισαν πισω ολες οι εφαρμογες... Ερχονται απο το Gmail...!!! Φυσιολογικο και καλο!!! Τι καλο, γ@μ@το!!!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου εγινε κι εμενα αυτο και ψαχνομουν... μετα το reboot τα βρηκα ολα στην θεση τους! Το ιδιο και με το HTC HD2 του αδερφου μου, μετα απο φλασαρισμα του γυρισαν πισω ολες οι εφαρμογες... Ερχονται απο το Gmail...!!! Φυσιολογικο και καλο!!! Τι καλο, γ@μ@το!!!

 

Αληθεια???Πρωτη φορα το ακουω! Οταν ειχα κανει wipe κατα τον ιουλη με την ιδια ρομ που εχω και τωρα(αγγλικη 4.0.4 δηλαδη) δε θυμαμαι κατι τετοιο,με titanium τα ειχα επαναφερει ολα..Μπραβο το gmail,δε του το'χα!! :p

Link to comment
Share on other sites

H μνήμη του κινητού, χωρίζεται σε 2 μέρη.Το πρώτο κομμάτι ανήκει στο σύστημα και όταν κάνεις factory reset σβήνεται.

Το δεύτερο που στους φακέλους θα το δεις σαν sdcard, δε σβήνεται.

Εκτός αν κάνεις factory default μέσα από τον dialer, ή κάνεις format μέσα από τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!

Εδώ και μια μέρα έχει κολλήσει μια λυχνία που έχει το S2 αμέσως δεξιά από την μπροστινή κάμερα. (Αυτό που δείχνω με κόκκινο στη φωτογραφία) Είναι αναμένο κόκκινο.

Αισθητήρας φωτός είναι αυτό?

Έκανα 1-2 restart αλλά δεν σταμάτησε.

Τι να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα!

Εδώ και μια μέρα έχει κολλήσει μια λυχνία που έχει το S2 αμέσως δεξιά από την μπροστινή κάμερα. (Αυτό που δείχνω με κόκκινο στη φωτογραφία) Είναι αναμένο κόκκινο.

Αισθητήρας φωτός είναι αυτό?

Έκανα 1-2 restart αλλά δεν σταμάτησε.

Τι να φταίει;

 

Έχεις εγκατεστημένο το viber;

Αν ναι, απεγκατέστησε το και δες αν έφτιαξε.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις εγκατεστημένο το viber;

Αν ναι, απεγκατέστησε το και δες αν έφτιαξε.

 

Όντως το Viber ήταν!

Έχεις δίκιο! Ευχαριστώ!

Edited by Meraklis87
Link to comment
Share on other sites

Έχεις εγκατεστημένο το viber;

Αν ναι, απεγκατέστησε το και δες αν έφτιαξε.

 

Και στο δικό μου συμβαίνει το ίδιο κι όντως το viber είναι υπεύθυνο, είναι πρόβλημα ή δεν χρειάζεται να δίνουμε σημασία;

Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου συμβαίνει το ίδιο κι όντως το viber είναι υπεύθυνο, είναι πρόβλημα ή δεν χρειάζεται να δίνουμε σημασία;

 

Συμβαινει και σε αλλα κινητα. Η τελευταια αναβαθμιση του viber φταιει.

Πιστευω οτι ειναι προβλημα γιατι τρωει μπαταρια ο συνεχεια ενεργοποιημενος αισθητηρας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εγώ διαφωνώ με σένα :)

Το ότι σου πρόσφερε κάτι δε σημαίνει ότι πρέπει να σου αφαιρέσει και κάτι!

Αυτή η λειτουργία υπάρχει από την εποχή της gb και πάρα πολύς κόσμος τη χρησιμοποιούσε, γι αυτό κυκλοφορούν και πάμπολα mod που την επαναφέρουν.Ακόμα και το cm έχει παρόμοια λειτουργία.

Αν η επόμενη ρομ δηλαδή διορθώσει κάτι και σου αφαιρέσει ας πούμε το ποσοστό της μπαταρίας τι θα πεις;

Κερδίσαμε πολλά, αλλά είναι ασήμαντο;

Ας προσθέτουν/διορθώνουν, αλλα να μην αφαιρούν! Ας το έχουν τουλάχιστον κατ' επιλογή στο μενού.

Η αφαίρεση είναι απαράδεκτη.

 

+1 απο μενα φιλε StratosGR.

Εγω την χρησιμοποιουσα πολυ αυτη τη λειτουργια και με βολευε πολυ.

Οτι εκανα με μια κινηση τωρα θα το κανω με πεντε (ναι μετρηστε).

Link to comment
Share on other sites

+1 απο μενα φιλε StratosGR.

Εγω την χρησιμοποιουσα πολυ αυτη τη λειτουργια και με βολευε πολυ.

Οτι εκανα με μια κινηση τωρα θα το κανω με πεντε (ναι μετρηστε).

 

βαλε το brighness level στην αρχικη σου οθονη σαν widget και θα το κανεις σε 2.:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

βαλε το brighness level στην αρχικη σου οθονη σαν widget και θα το κανεις σε 2.:rolleyes:

 

Που; δίπλα στο widget με τα data; που απορώ, γιατί δε το βάζουν τόσο καιρό και μας τρέχουν σε mods...

Άμα είναι να γεμίσουμε με widget για πράγματα αυτονόητα, καήκαμε.

Σε λίγο θα βάλουμε και widget για να μπορούμε να μιλήσουμε. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Που; δίπλα στο widget με τα data; που απορώ, γιατί δε το βάζουν τόσο καιρό και μας τρέχουν σε mods...

Άμα είναι να γεμίσουμε με widget για πράγματα αυτονόητα, καήκαμε.

Σε λίγο θα βάλουμε και widget για να μπορούμε να μιλήσουμε. :happy:

 

Πλακα πλακα, διπλα σε widget με data το χω!:lol::lol: (data counter widget)

Ε αυτα ειναι τα καλα του android τουλαχιστον ποτε δεν ξεμενεις απο επιλογες.Εχεις 5-10 βασικα widgetακια που χρησιμοποιεις καθημερινα και εισαι αρχοντας.Δοξα τω θεω το κινητο μας τα αντεχει τα widgets χωρις να κολλαει. Απο κει και περα παιζει να ειναι η μοναδικη εταιρια που εχει by default τετοιο τροπο για να αυξομειωνεται η φωτεινοτητα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...