Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ποιος είναι ο κωδικός μοντέλου για το S2 και ποιος για το S2G, απο το κουτί μπορώ να καταλάβω ποιο απο τα δυο είναι? γιατι ενδέχεται να μην εχει μπαταρία.

 

Δε το γράφει στην μπαταρία αλλά στο αυτοκόλλητο που είναι στο κινητό πίσω από την μπαταρία. Επίσης το γράφει και στο κουτί όπως σου είπε και ο nikos523.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Δε το γράφει στην μπαταρία αλλά στο αυτοκόλλητο που είναι στο κινητό πίσω από την μπαταρία. Επίσης το γράφει και στο κουτί όπως σου είπε και ο nikos523.

 

Αλλη μια ερωτησουλα, καλύπτεσαι απο εγγύηση σε περίπτωση που δεν υπάρχει απόδειξη ή ειναι απαραίτητη

Link to comment
Share on other sites

Το είχα πάει στην Smartec χωρίς απόδειξη και το μόνο που έκαναν ήταν να σκανάρουν το barcode ώστε να δουν αν είναι στην εγγύηση. Μόλις είδαν ότι είναι στην εγγύηση το έστειλαν για service και σε μία μέρα το είχα πίσω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα πάει στην Smartec χωρίς απόδειξη και το μόνο που έκαναν ήταν να σκανάρουν το barcode ώστε να δουν αν είναι στην εγγύηση. Μόλις είδαν ότι είναι στην εγγύηση το έστειλαν για service και σε μία μέρα το είχα πίσω.

Αν είναι ελληνικό έχουν καταχωρημένο το imei, αν είναι εισαγωγής νομίζω θα χρειαστείς την απόδειξη.

Link to comment
Share on other sites

επιστροφή στην 2.3.4 Μετά απο τόση φασαρία και τελικά πίσω στην αρχή μέχρι να φτιάξουν τα προβλήματα της ics.

Διαβάζω για πρόβλημα το το usb και την φόρτιση. Σε προηγούμενο κινητό samsung και αφού μου είχε χαλάσει 2 φορές μέσα σε 6 μήνες( το usb connector) την τρίτη φορά έκανα φασαρία (και καταγγελία στην Γ.Γ.Κ.) και πήρα τα λεφτά μου πίσω (πλήρη αντικατάσταση αλλά επειδή είχε σταματήσει το μοντέλο ολική αποζημίωση, όχι και άσχημα για κινητό 1,5 χρόνου).

Μην ψαρώνετε έχουμε και εμείς δικαιώματα πάνω τους.

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση ρε παιδια μηπως ξερει κανεις ,δεν μου κραταει τα εμαιλ πανω απο 2 μερες ,ειναι απο δικο μου μαιλ και τα βλεπω μεσω του sosial hub ,εχω δοκιμασει και οτι αλλο υπαρχει στο μαρκετ αλλα ολα το ιδιο κανουν ,σε αντιθεση με το motorola to atrix που μου τα κραταει κανονικα ,ιδιες ρυθμισεις εχω και στα δυο ,μηπως μπορει κανεις να βοηθησει? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Κάτοχος και εγώ γαλαξία! Έχω όμως το εξής πρόβλημα.. Το τηλέφωνο το αγόρασα απο ένα παιδί που το πούλαγε το Πάσχα. Δεν είχε κανένα θέμα, όμως εδώ και καμιά βδομάδα μου σβήνει. Είτε μπορεί να μιλάω και να σβήσει, είτε μπορεί να το χρησιμοποιώ και να πατάω το δεξί πλαινό κουμπί για να σβήσει η οθόνη και αυτό να κλείνει τελείως είπε μπορεί στα καλά καθούμενα να πατάω το home button και το κινητό να είναι κλειστό... Ούτε μου έχει πέσει κάτω, ούτε νερό, τπτ.. Όταν δε πάω να το ανοίξω δεν ανοίγει παρά μόνο όταν βγάζω την μπαταρία... Με το δεξί κουμπί δεν ανοίγει... Λέτε να φταίει η αναβάθμιση? Ή να το πάω στο service?
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να βάλω logon animation με ήχο?

 

Μπορείς . πρέπει να εισαι root και απο οτι θυμάμαι να υποστηρίζει αυτην την αλλαγή ο kernel που έχεις

υπάρχουν και καποιε εφαρμογές στο play για αυτο αλλα δεν ξερω αν δουλεουν ROM Toolbox Lite

ROM Toolbox Lite

 

Μπορείς να το κανεις και μόνος σου αν ψαχτείς λιγο .παντα περνώντας πρώτα ενα backup

http://www.youtube.com/watch?v=v7J99d_U8PA

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι ελληνικό έχουν καταχωρημένο το imei, αν είναι εισαγωγής νομίζω θα χρειαστείς την απόδειξη.

 

Οκ παιδια ευχαριστω. οχι επιδοτηση ειναι, εταιρικό και δεν εχει αποδειξη. Αλλα αφου δεν ειναι και απαραίτητη το παιρνω.

Edited by nikos_kallithea
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κανένα link πρόχειρο να μάθω περισσότερα?

Εμένα είναι official από orange.

 

Συγκεκριμένο λινκ δεν εχω

Αν γράψεις στο google < how to change boot animation on samsung galaxy s 2> θα σου βγαλει αρκετά αποτελέσματα

Α! διάβασε και εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=321555

πάντα με προσοχή!!!!!

 

Καλησπέρα παιδιά! Κάτοχος και εγώ γαλαξία! Έχω όμως το εξής πρόβλημα.. Το τηλέφωνο το αγόρασα απο ένα παιδί που το πούλαγε το Πάσχα. Δεν είχε κανένα θέμα, όμως εδώ και καμιά βδομάδα μου σβήνει. Είτε μπορεί να μιλάω και να σβήσει, είτε μπορεί να το χρησιμοποιώ και να πατάω το δεξί πλαινό κουμπί για να σβήσει η οθόνη και αυτό να κλείνει τελείως είπε μπορεί στα καλά καθούμενα να πατάω το home button και το κινητό να είναι κλειστό... Ούτε μου έχει πέσει κάτω, ούτε νερό, τπτ.. Όταν δε πάω να το ανοίξω δεν ανοίγει παρά μόνο όταν βγάζω την μπαταρία... Με το δεξί κουμπί δεν ανοίγει... Λέτε να φταίει η αναβάθμιση? Ή να το πάω στο service?

 

Εγω θα σου προτεινα να το πας στο service .

Αν εισαι root καντο unroot και πήγαινε

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ...στην παρέα

έκανα αναβάθμιση σε ICS και με τον μαμά browser δεν μου παίζει flash sites..... κάνω κάποια ρύθμιση ? αλλάζω browser ? αν ναι τι προτείνετε ?

η κατεβάζω από το μάρκετ adobe flash player ???

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Συγκεκριμένο λινκ δεν εχω

Αν γράψεις στο google < how to change boot animation on samsung galaxy s 2> θα σου βγαλει αρκετά αποτελέσματα

Α! διάβασε και εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=321555

πάντα με προσοχή!!!!!

Έχω ψιλοψάξει αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό με ήχο. Θα κοιτάξω καλύτερα

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Ηθελα να ρωτησω μηπως ξερει καποιο μελος πως μπορω να εχω το wifi συνεχεια ενεργοποιημενο? οποτε κλειδωνει η οθονη απενεργοποιητε και το wifi και πρεπει να το ξεκλειδωσω για να ενεργοποιηθει παλι? κοιταξα στις ρυθμισεις αλλα δεν μπορεσα να βγαλω ακρη.

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε Ρυθμίσεις> Ασύρματο και δίκτυα> WiFi, αγγίξε το κουμπί Μενού και επέλεξε "Σύνθετες" ή "Για Προχωρημένους" (δεν θυμάμαι καλά). Μετά στο "Πολιτική κατάστασης αδράνειας WiFi" επέλεξε πάντα. Με αυτό τον τρόπο δεν θα κλείνει το WiFi όταν κλειδώνει η οθόνη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε Ρυθμίσεις> Ασύρματο και δίκτυα> WiFi, αγγίξε το κουμπί Μενού και επέλεξε "Σύνθετες" ή "Για Προχωρημένους" (δεν θυμάμαι καλά). Μετά στο "Πολιτική κατάστασης αδράνειας WiFi" επέλεξε πάντα. Με αυτό τον τρόπο δεν θα κλείνει το WiFi όταν κλειδώνει η οθόνη.

Στο δικο μου τηλεφωνο παντως φιλε μου επιλογη παντα δεν υπαρχει....(λεει "για προχωρημενους" στο μενου)

Εχει--> 1.) οταν η οθονη απενεργοποιειται, 2.) ποτε οταν ειναι συνδεδεμενο, 3.) ποτε....

Εμενα ειναι στο ποτε, χωρις να εχω πειραξει τις ρυθμισεις.

Στην πολιτικη αδρανειας WiFi λεει απο κατω ομως "καθορισμος ποτε θα γινεται μεταβαση απο δεδομενα κινητης τηλεφωνιας σε

WiFi", γιατι...??

Edited by keeperas
Η ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΗ....
Link to comment
Share on other sites

Έχω καιρό να βάλω stock ROM και δεν θυμάμαι ακριβώς τις ονομασίες.:p

Στο ποτέ πρέπει να είναι για να μη σβήνει το WiFi όταν κλειδώνει η οθόνη.

Τον καθορισμό μετάβασης φαντάζομαι τον έχει για να γυρνάει σε WiFi ώστε να μην ξεπερνάς το όριο του όγκου δεδομένων που έχεις από την εταιρία κινητής τηλεφωνίας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Έχω καιρό να βάλω stock ROM και δεν θυμάμαι ακριβώς τις ονομασίες.:p

Στο ποτέ πρέπει να είναι για να μη σβήνει το WiFi όταν κλειδώνει η οθόνη.

Τον καθορισμό μετάβασης φαντάζομαι τον έχει για να γυρνάει σε WiFi ώστε να μην ξεπερνάς το όριο του όγκου δεδομένων που έχεις από την εταιρία κινητής τηλεφωνίας.

Ενταξει φιλε μου, το φανταστηκα...

Η αληθεια ειναι οτι με μπερδεψε λιγο αυτο που ελεγε απο κατω, δηλαδη οτι ειναι η επιλογη για την οθονη (οπως απαντησες στον φιλο) την στιγμη που γραφει για "μεταβαση"....Γι'αυτο και το ανεφερα...

Ελπιζω να κοιταω στην σωστη διαδρομη....:D

Η ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΒΕΒΛΗΜΕΝΗ....
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ...στην παρέα

έκανα αναβάθμιση σε ICS και με τον μαμά browser δεν μου παίζει flash sites..... κάνω κάποια ρύθμιση ? αλλάζω browser ? αν ναι τι προτείνετε ?

η κατεβάζω από το μάρκετ adobe flash player ???

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Κατεβασε απο το google play το adobe flash

QTEK 8310 WM6-->SAMSUNG GALAXY S II stock 4.0.3-->4.0.4 stock-->4.1.2 Jelly --> Nougat
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε Ρυθμίσεις> Ασύρματο και δίκτυα> WiFi, αγγίξε το κουμπί Μενού και επέλεξε "Σύνθετες" ή "Για Προχωρημένους" (δεν θυμάμαι καλά). Μετά στο "Πολιτική κατάστασης αδράνειας WiFi" επέλεξε πάντα. Με αυτό τον τρόπο δεν θα κλείνει το WiFi όταν κλειδώνει η οθόνη.

 

Αυτο ειναι το περιεργο οτι επιλεγμενο εχω το ''ΠΟΤΕ'' παρολαυτα απενεργοποιητε! δεν μπορω να καταλαβω

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω στην LP7 αν εχει διορθωθει το θεμα με το ελληνικο μενου.Σε καποιο σημειο εβγαζε κατι γερμανικα αν θυμαμαι καλα.
Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα , ξέρω έχω καιρό να γράψω. αλλά με τα τρεχάματα δεν προλαβαίνω και πολλά πλέον.

 

έχω ένα πρόβλημα που είναι άκρως σημαντικό. προσπάθησα σήμερα να ανεβάσω μια ICS (ανάθεμα την ώρα), είχα κρατήσει πριν με το titanium full backup όπως κάνω πάντα, αλλά όταν κάνω πλέον restore, δεν μου φέρνει τις επαφές μου. έβγαλα την ICS έβαλα την ginger, πάλι τα ίδια. όποτε έκανα restore πάντα τις έδειχνε. Μήπως ξέρει κάποιος κάτι για να βοηθήσει?

 

όπως τα έψαξα, μάλλον χάθηκαν. πόσο μου τι δίνει το titanium....

Edited by WebViRuS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους καινούριος στο φορουμ και μολις χθες απέκτησα και εγώ τον γαλαξία και μου έκανε εντύπωση οτι απο την ¨μάνα" του φόραγε ics 4.03....είναι καινούρια παρτίδα η τί??
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...