Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για αυτό αγόρασε το παραεισαγωγή από κάποιο eshop να σου μείνουν και χρήματα στην άκρη και γράψε κανονικά πλαίσιο και samsung hellas.

 

Και αν βγει και αυτο "μαπα"???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετά από παρέμβαση του συνήγορου του καταναλωτή (να’ ναι καλά οι άνθρωποι !) για το προβλημα με το Galaxy SII (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3918832#post3918832) η Samsung Hellas δέχτηκε-αναγκάστηκε να προβεί στην αντικατάσταση της συσκευής. Η ελαττωματική συσκευή επιστράφηκε στο Πλαίσιο για αντικατάσταση με καινούργια. Επειδή όμως δεν υπήρχε άλλη διαθέσιμη ούτε περίμεναν νέες παραλαβές το Πλαίσιο μου επέστρεψε τα χρήματα της αγοράς.

ΤΕΛΟΣ !!!!

ΥΓ. Το πάθημα γίνεται μάθημα. Δεν πρόκειται να ξαναγοράσω ούτε καρφίτσα με την επωνυμία Samsung !!!!!

 

Είσαι πολύ άτυχος.Και τι θα πάρεις?LG?Εγώ που είχα θέμα κάποτε μου έκαναν αντικατάσταση στην ξι φορα που το πήγα πίσω.Έτυχες στην συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Και αν βγει και αυτο "μαπα"???

 

Αν είναι τόσο γκαντέμης και του βγει και το δεύτερο μάπα, ε τότε ας το πάει στο service. Θα τον καλύψει η εγγύηση. Πάντως όλες οι συσκευές βγάζουν βλάβες. Είναι να μην σου τύχει. Εγώ προσωπικά μόνο με 2 motorola είχα αντιμετωπίσει πρόβλημα στα 14 χρόνια που έχω κινητά, αλλά δεν θα την αποκλείσω από μελλοντική αγορά μου. Βγάζει ποιοτικές συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι τόσο γκαντέμης και του βγει και το δεύτερο μάπα, ε τότε ας το πάει στο service. Θα τον καλύψει η εγγύηση. Πάντως όλες οι συσκευές βγάζουν βλάβες. Είναι να μην σου τύχει. Εγώ προσωπικά μόνο με 2 motorola είχα αντιμετωπίσει πρόβλημα στα 14 χρόνια που έχω κινητά, αλλά δεν θα την αποκλείσω από μελλοντική αγορά μου. Βγάζει ποιοτικές συσκευές.

 

Οντως, το Razr "τα σπαει", αν ειχε λιγο καλυτερη καμερα, θα "ακουμπουσε" το S2... (εννοω καλυτερη ποιοτητα στις φωτογραφιες, οχι στα mpixels)... Τελος παντων, ειναι να μην σου τυχει οπως λες κι εσυ... αν δεις μερικα posts πιο πριν, ημουν κι εγω προβληματισμενος σχετικα με το S2, αλλα με καθησυχασε ο s_wind...!!!!!!!!!!:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οντως, το Razr "τα σπαει", αν ειχε λιγο καλυτερη καμερα, θα "ακουμπουσε" το S2... (εννοω καλυτερη ποιοτητα στις φωτογραφιες, οχι στα mpixels)... Τελος παντων, ειναι να μην σου τυχει οπως λες κι εσυ... αν δεις μερικα posts πιο πριν, ημουν κι εγω προβληματισμενος σχετικα με το S2, αλλα με καθησυχασε ο s_wind...!!!!!!!!!!:p

Εγώ ρε παιδιά έχουν ευχαριστημένος με Motorola, ενώ ήμουν δυσαρεστημένος με Sonyericsson και Nokia. Το πλαίσιο με έχει αλλάξει συσκευή HTC με καινούργια κάνοντας χρήση DOA.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,μολις αγορασα το S2 απο δευτερο χερι.Ειναι ομως brandet απο Ιταλια, σε μια τηλ. εταιρεια TRE.IT, αν δεν κανω λαθος.Αν δεν σας ειναι δυσκολο, πως το κανουμε UNBRANDED? Σας ευχαριστω για τον χρονο σας...:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς unbranded; Αν θέλεις να απεγκαταστήσεις κάποιες branded εφαρμογές πρέπει να κάνεις root και μετά να χρησιμοποιήσεις την titanium backup ή κάποια αντίστοιχη εφαρμογή.

 

Are you tapatalking to me?

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις ενεργοποιημένο το USB debugging στα settings > applications > development? Αν ναι, απενεργοποίησε το και ξανασυνδεσε το καλώδιο.

 

Ήταν πράγματι ενεργοποιημένο, το απενεργοποίησα αλλά εξακολουθώ να χω το ίδιο πρόβλημα.

Συνδέω το τηλ και απλά δεν το βλέπω στο pc. Δε μιλάω για το Kies που δεν το ανοίγω καν. Δεν το βλέπω στο My Computer.

Link to comment
Share on other sites

Εκεινο που με ενοχλει,ειναι το λογοτυπο της TRE(κατι σαν της votafon)στο ξεκινημα της συσκευης,ελεγα λοιπον μηπως μπορουσα να το σβησω.Αν το κανω root,θα μπορεσω να το σβησω?Ευχαριστω & παλι.
Link to comment
Share on other sites

Εκεινο που με ενοχλει,ειναι το λογοτυπο της TRE(κατι σαν της votafon)στο ξεκινημα της συσκευης,ελεγα λοιπον μηπως μπορουσα να το σβησω.Αν το κανω root,θα μπορεσω να το σβησω?Ευχαριστω & παλι.

 

Ναι. Βασικα με root δεν νομιζω πως υπαρχει κατι που να θες να παραμετροποιησεις κ να μην γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Οπως ακριβως το γραφει ο τιτλος. Απλα με συγχρονισμο του iphone στο itunes κ μετα συγχρονισμο του sg2 mε το αντιστοιχο προγραμμα της σαμσουνγκ;;; Ρωταω γιατι σημερα θα πουλησω το iphone m κ θα παρω το σαμσουνγκ μην παθω καμια στραπατσα.......

 

καποιος να μ εξηγησει την διαδικασια για συγχρονισμο με gmail παιδια μπορει???

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μία ερώτηση. Όσοι από εσάς ακούτε αντίλαλο στις κλήσεις σας είναι σε όλες τις κλήσεις; Εγώ έχω αυτό το πρόβλημα να έχω αντίλαλο αλλά μόνο σε ένα συγκεκριμένο αριθμό . Αν ήταν το γνωστό πρόβλημα της samsung δεν θα το έκανε παντού; Τι να φταίει ; Το τηλέφωνο του αλουνού; Η εταιρεία του αλουνού; Καμία ιδέα κάποιος ;
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.

Επειδη ειμαι καινουριος και εγω με το samsung s2, θα ηθελα να μου απαντησετε σε μερικες ερωτησεις

που θα εχουν απαντηθει ισως η να με παραπεμπσετε με καπoια link, εκει οπου θα βρω τις αντιστοιχες απαντησεις.

Δεν ξερω αν γραφω στο σωστο thread.

 

1.Υπαρχει καποια unoflicial rom και kernel που συνεργαζονται καλα και προσφερουν καλυτερη αυτονομια μπαταριας?

2.Μπαταριες μεγαλυτερης χωριτικοτητας (εκτος απο αυτες που ερχοντε με καπακι πιο φαρδυ) απο την μαμισια, μπορω να βρω και στην Ελλαδα η μονο στο εξωτερικο?

3.Για να ξεχωρισω τους ηχους κλησης και μηνυματων, πρεπει να δημιουργησω φακελο media και εκει μεσα audio, ringtones

notifications κλπ, οπως και σε αλλα android κινητα η δε χρειαζεται?

4.Εκδοση kernel 2.6.35.14-siyah-v2.2beta16gm@ubuntu

εκδοση android 2.3.5

Αριθμος κατασκευης simple & clean v2.0

Αυτες ειναι οι σωστες η μαμισιες rom και kernel, η οχι?

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Βαιε και με γεια το γαλαξια . Δυο πραγματα : Το S2 εαν υπαρξουν μερες που θα το δουλευεις ως τηλεφωνο,κλησεις, μηνυματα θα σου βγαλει 2 περιπου μερες.Εαν εισαι μπρουζερακιας θα σου βγαλει 5 -6 συνεχεις ωρες. Μπαταρια οπως ειναι η μαμα αλλα με περισσοτερη ισχυ δεν υπαρχει .Ρομ κανε μια αναζητηση στο φορουμ υπαρχουν οι μαμα αλλα και custom που εχουν ανεβασει φορουμιτες οι οποιες ειναι καλυτερες λειτουργικα.
Link to comment
Share on other sites

Αντε αργει ακόμα το παγωτακι?? Κολησαμε στην 2.3.4 ! :/

 

Κάτι για 1η Μαρτίου είχε πάρει το αυτί μου... Ελπίζω να ισχύει!

 

Sent from my Samsung Galaxy S II

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Βασικα με root δεν νομιζω πως υπαρχει κατι που να θες να παραμετροποιησεις κ να μην γινεται.

 

Ok,το SII ειναι πλεον rooted (xwki8),εγκατεστησα & το titanium backup,και τωρα?...που βρισκω την branded εφαρμογη του λογοτυπου TRE(σαν voda)που θελω να διαγραψω στο μπουταρισμα του κινητου?:O Ελπιζω να μην σας ξαναζαλισω,ευχαριστω & παλι.:happy:

Link to comment
Share on other sites

Γεία σας, μετά από μια επανεκκίνηση του κινητού μου χάθηκαν το baseband version και το ΙΜΕΙ. Επίσης το κινητό ξεκινάει με την λειτουργία πτήσης ενεργοποιημένη και δεν μπορώ να την απεωεργοποιήσω με τίποτα. Και μαζί με αυτο δεν διαβάζει καν την SIM. Βοηθεια !:)
Link to comment
Share on other sites

Κάτι για 1η Μαρτίου είχε πάρει το αυτί μου... Ελπίζω να ισχύει!

 

Sent from my Samsung Galaxy S II

 

Και εγώ κάτι τετοιο έχω ακούσει!!! Μακάρι! !! Για να δούμε!

Razer mamba :respect:
Link to comment
Share on other sites

Γεία σας, μετά από μια επανεκκίνηση του κινητού μου χάθηκαν το baseband version και το ΙΜΕΙ. Επίσης το κινητό ξεκινάει με την λειτουργία πτήσης ενεργοποιημένη και δεν μπορώ να την απεωεργοποιήσω με τίποτα. Και μαζί με αυτο δεν διαβάζει καν την SIM. Βοηθεια !:)

 

Δες ΕΔΩ και μην ανοίγεις νέα θέματα χωρίς λόγο

Πολύ φοβάμαι, δεν είναι καλά τα νέα για σένα αν δεν έχεις πάρει backup τον φάκελο efs

 

Α, και καλώς ήρθες :)

Edited by dimitrisioak

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

διάβασα αρκετές σελίδες αλλά κάπου το'χασα.

η τελευταία αναβάθμιση ποια είναι; η 2.3.5?

απο όταν το αγόρασα είχε την 2.3.4 μέσα.. εκανα ενημέρωση λογισμικού μέσω κινητού αλλά δεν βγάζει κάτι..

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Ok,το SII ειναι πλεον rooted (xwki8),εγκατεστησα & το titanium backup,και τωρα?...που βρισκω την branded εφαρμογη του λογοτυπου TRE(σαν voda)που θελω να διαγραψω στο μπουταρισμα του κινητου?:O Ελπιζω να μην σας ξαναζαλισω,ευχαριστω & παλι.:happy:

 

Για δοκιμασε με αυτο το προγραμμα να βαλεις οτι θελεις.

 

https://market.android.com/details?id=net.hellcat.droiddev.sgs2bootlogo

 

Αν θελεις το original της samsung πες μου να στο στειλω.

Βασικα μιας κ εισαι rooted υπαρχουν απειρα πραγματα να κανεις.. Καλη αρχη ;-)

Link to comment
Share on other sites

διάβασα αρκετές σελίδες αλλά κάπου το'χασα.

η τελευταία αναβάθμιση ποια είναι; η 2.3.5?

απο όταν το αγόρασα είχε την 2.3.4 μέσα.. εκανα ενημέρωση λογισμικού μέσω κινητού αλλά δεν βγάζει κάτι..

 

Και μένα και σε πολλούς!! Ανάλογα από που το έχεις αγοράσει..μερικά έχουν πάρει ενημερώσεις 2.3.5 και 2.3.6. εμείς περιμένουμε το ics τώρα Μάρτη λένε! Οπότε υπομονή φίλε

Razer mamba :respect:
Link to comment
Share on other sites

Και μένα και σε πολλούς!! Ανάλογα από που το έχεις αγοράσει..μερικά έχουν πάρει ενημερώσεις 2.3.5 και 2.3.6. εμείς περιμένουμε το ics τώρα Μάρτη λένε! Οπότε υπομονή φίλε

 

φίλ-η:D

να δοκιμάσω και μέσω καλωδίου;

να πω την αλήθεια φοβάμαι πως θα κάνω κάτι και θα χάσω όλα μου τα δεδομένα. στάνταρ ομως.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...