Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρειαζομαι λιγο βοηθεια.Εκανα Hard reset στην συσκευη μου και εξακολουθει να εχει το ιδιο προβλημα...

Το προβλημα ειναι οτι γραφει συνεχως συνδεση πολυμεσων,μετα ανοιγει ενα μενου με τον καιρο και στην συνεχεια

προσπαθει να ανοιξει το drive mode και ζητα το Ok.Αυτο το σκηνικο αλλαζει συνεχεια και τρωει ολη την μπαταρια...

Εχουμε καμια λυση??

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φαίνεται μια χαρά. Πόσο και από που την πήρες; Μπορώ να την βρω τώρα; :)

 

Απο http://www.netimes.com

Δεν ξέρω αν έχει ακριβώς την ίδια πια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα κολληματάκι με τα ωραία και τα υψηλής ανάλυσης φόντο για την κεντρική οθόνη.

Τώρα με το SII, ενώ περίμενα να έχει φωρτώνει εκπληκτικά τις εικόνες HD, βλέπω οτί έχει ένα θεματάκι.

 

Ενώ μπορεί να κατεβάσω από το Ιnternet εικόνες με τρελή ανάλυση HD κτλ, και ενώ στη συλλογή μου τις δείχνει εκπληκτικά και κάνει θαυμάσιο ζουμ, όταν τις ορίζω για φόντο χάνουν απελπιστικά από την ποιότητα τους και θολώνουν και δείχνουν πολύ κακής ποιότητας στην κεντρική οθόνη σαν φόντο.

 

Το έχει παρατηρήσει και άλλος;

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν εδω έχω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3900192#post3900192

 

Λίγο μπλε σαν φίλτρα παρατηρω μόνο κάποιες φορές όταν χρησιμοποιω φλας. Γι αυτο το αποφεύγω η μάλλον το χρησιμοποιω όταν πραγματικα χρειαζεται.

 

http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=51798

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε χωρις θηκη να κλεισετε το πανω μικροφωνο πρωτα κ μετα αφηστε το παλι ανοιχτο κ δοκιμαστε να κλεισετε το noise reduction. Στο xda ειχα διαβασει οτι ειναι θεμα hardware. Μαλιστα ειχε και φωτογραφια με το εξαρτημα που θελει αλλαγη. (αν εχει echo χωρις θηκη ειναι προβλημα hardware).
Link to comment
Share on other sites

γρήγορη ερώτηση.... τελικά το κινητό μας έχει NFC υποστήριξη?

Διαβάζω κάτι αντικρουόμενα πράγματα στον Googlη, αν και ψιλιάζομαι πως δεν...

 

Πάντως μετά απο 2-3 μέρες μαζί του, απλά θα πω, πως είναι πολύ προσεγμένο τηλέφωνο και πλέον το βρίσκεις και σε άριστη τιμη.

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που περιγράφεις είναι γνωστό bug της 2.3.4.

Εγώ από την ώρα που έκανα WIPE δεν έχω πρόβλημα με την 2.3.4. Άρα ισχύει αυτό που λένε κάποια παιδιά ότι μετά από αναβάθμιση πρέπει να κάνουμε για σιγουριά WIPE (επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων), και αυτός είναι και ο λόγος που μένω στην 2.3.4 και δεν πάω αλλού (περιμένω την ιce cream), μια που καλό το titanium backup, αλλά δεν μου φέρνει το κινητό στην ίδια ακριβώς κατάσταση όπως μου έκανε πχ το spb backup στα WM στο HTC HDII και θέλει λίγη δουλίτσα πάλι, εκτός και αν δεν κάνω κάτι σωστά.

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν βγάζει άμεσα φωτογραφίες την ώρα που ''πατάμε'' το αντίστοιχο κουμπί. Ειδικά της LG το πρόγραμμα που έχω και εγώ αργεί πολύ. Έβγαλα πριν λίγες μέρες φωτογραφίες με ένα SONY EXPERIA X10 και έπαθα πλάκα από την αμεσότητα που βγάζει φωτογραφίες. Δεν προλάβαινα να πατήσω το κουμπί και έβγαζε!

Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

γρήγορη ερώτηση.... τελικά το κινητό μας έχει NFC υποστήριξη?

Διαβάζω κάτι αντικρουόμενα πράγματα στον Googlη, αν και ψιλιάζομαι πως δεν...

 

Πάντως μετά απο 2-3 μέρες μαζί του, απλά θα πω, πως είναι πολύ προσεγμένο τηλέφωνο και πλέον το βρίσκεις και σε άριστη τιμη.

 

Τα αμερικάνικα s2 έχουν.Τα δικά μας όχι.

 

Update *και τα κορεάτικα*

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει αυτήν απο το πλαίσιο και είναι πολύ διακριτική και δεν υπάρχει θέμα με τον ήχο γιατί στο επάνω μέρος δεν καλύπτει τίποτα...

http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Cases/Xqisit-Samsung-Galaxy-SII-Backcover-Black-10348.htm

 

Βέβαια απο προστασία δεν πρέπει να λέει πολλά αλλά είναι τόσο διακριτική που στο κινητό δεν φαίνεται ότι φοράς κάλυμμα...

Edited by jkalimer

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Τα αμερικάνικα s2 έχουν.Τα δικά μας όχι.

 

καλημερα, τα δικα μας κινητα εχουν nfc συμφωνα με samsung hellas

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, τα δικα μας κινητα εχουν nfc συμφωνα με samsung hellas

 

Ενδιαφέρον.Θα το ψάξω γιατί απ' όσο ήξερα στα ευρωπαικά δεν υπήρχε.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, τα δικα μας κινητα εχουν nfc συμφωνα με samsung hellas

 

Ενδιαφέρον.Θα το ψάξω γιατί απ' όσο ήξερα στα ευρωπαικά δεν υπήρχε.

 

Καλημέρα, το NFC είναι optional δεν ξέρω βέβαια σε ποιες αγορές ήρθε με NFC και σε ποιες όχι, πως μπορούμε να το ελέγξουμε?

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον.Θα το ψάξω γιατί απ' όσο ήξερα στα ευρωπαικά δεν υπήρχε.

 

για να μην ψαχνεις :P

 

Αγαπητέ κύριε********

 

Σας ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με τη Samsung Electronics Hellas.

 

Σχετικά με το αίτημά σας, η συσκεύη Galaxy SII (GT-i9100) υποστηρίζει έκδοση Bluetooth v3.0+HS.

Επιπλέον σχετικά με την υποστήριξη πρωτοκόλλων επικοινωνίας η συσκεύη υποστηρίζει τα εξής, TCP/IP, Wi-Fi Direct, DLNA, NFC.

Τέλος, υποστηρίζει σύνδεση Multipoint, Call control, HFP Bluetooth profile αλλά και HSP Bluetooth profile.

 

Για περαιτέρω πληροφορίες, μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας τηλεφωνικώς,

από Δευτέρα εως Παρασκευή, από τις 09:00 – 18:00, στα παρακάτω τηλέφωνα:

 

-80111-SAMSUNG (80111 7267864), (Από σταθερό, αστική χρέωση)

 

-210 6897691 (Από κινητό)

 

Για τη δική σας καλύτερη εξυπηρέτηση, κάθε φορά που επικοινωνείτε μαζί μας παρακαλούμε

να χρησιμοποιείτε τον προσωπικό σας κωδικό πελάτη: ********** και να έχετε στη διάθεσή σας

τον κωδικό μοντέλου, το σειριακό αριθμό και την ημερομηνία αγοράς όταν σας ζητηθούν.

 

Με φιλικούς χαιρετισμούς από την

Εξυπηρέτηση πελατών Samsung Electronics Hellas,

Παπαδόγγονας Αλέξανδρος.

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το NFC είναι optional δεν ξέρω βέβαια σε ποιες αγορές ήρθε με NFC και σε ποιες όχι, πως μπορούμε να το ελέγξουμε?

 

Μπορει να φανω ασχετος αλλα τι ακριβως ειναι το NFC???????

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

για να μην ψαχνεις :P

 

Αγαπητέ κύριε********

 

Σας ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με τη Samsung Electronics Hellas.

 

Σχετικά με το αίτημά σας, η συσκεύη Galaxy SII (GT-i9100) υποστηρίζει έκδοση Bluetooth v3.0+HS.

Επιπλέον σχετικά με την υποστήριξη πρωτοκόλλων επικοινωνίας η συσκεύη υποστηρίζει τα εξής, TCP/IP, Wi-Fi Direct, DLNA, NFC.

Τέλος, υποστηρίζει σύνδεση Multipoint, Call control, HFP Bluetooth profile αλλά και HSP Bluetooth profile.

 

Για περαιτέρω πληροφορίες, μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας τηλεφωνικώς,

από Δευτέρα εως Παρασκευή, από τις 09:00 – 18:00, στα παρακάτω τηλέφωνα:

 

-80111-SAMSUNG (80111 7267864), (Από σταθερό, αστική χρέωση)

 

-210 6897691 (Από κινητό)

 

Για τη δική σας καλύτερη εξυπηρέτηση, κάθε φορά που επικοινωνείτε μαζί μας παρακαλούμε

να χρησιμοποιείτε τον προσωπικό σας κωδικό πελάτη: ********** και να έχετε στη διάθεσή σας

τον κωδικό μοντέλου, το σειριακό αριθμό και την ημερομηνία αγοράς όταν σας ζητηθούν.

 

Με φιλικούς χαιρετισμούς από την

Εξυπηρέτηση πελατών Samsung Electronics Hellas,

Παπαδόγγονας Αλέξανδρος.

 

Φίλε μου ότι υποστηρίζει nfc , το υποστηρίζει.Τα chip όμως είναι optional.

Το θέμα είναι αν το έχει κιόλας πάνω το chip.Εγώ απ' όσο ξέρω δε το έχει.Θα το ξαναψάξω όμως.

Υπάρχουν και σχετικά θέματα στο xda.

Αλλά ακόμα και να το έχει επάνω, είναι άχρηστο, αφού δε μπορείς να το χρησιμοποιήσεις πουθενά :happy:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα...

 

Φιλαράκι έχει ένα κουλό πρόβλημα με το SII.... Φοράει την MIUI(original) και δεν μπορεί να κάνει ανανέωση χρόνου στο Whatsup.... Δλδ..Βάζει τον κωδικό που έχει και του λέει ότι δεν είναι έγκυρος αριθμός... Μου δίνει το χαρτάκι, τον βάζω εγώ και παίζει κανονικά.... Πάει να βάλει άλλον, τα ίδια....Μεταφέρει την sim του σε άλλο κινητό, μια χαρά...

 

Έχει τύχει ποτέ σε κανέναν????

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα...

 

Φιλαράκι έχει ένα κουλό πρόβλημα με το SII.... Φοράει την MIUI(original) και δεν μπορεί να κάνει ανανέωση χρόνου στο Whatsup.... Δλδ..Βάζει τον κωδικό που έχει και του λέει ότι δεν είναι έγκυρος αριθμός... Μου δίνει το χαρτάκι, τον βάζω εγώ και παίζει κανονικά.... Πάει να βάλει άλλον, τα ίδια....Μεταφέρει την sim του σε άλλο κινητό, μια χαρά...

 

Έχει τύχει ποτέ σε κανέναν????

 

μαλλον ψυλιαζομαι οτι κατι παιζει με τον dialer. δεν δοκιμαζει να κανει την ανανεωση με γραπτο μηνυμα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να φανω ασχετος αλλα τι ακριβως ειναι το NFC???????

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Near_field_communication

:)

 

@tasosp1984: Αντιλαμβάνομαι από αυτά που έχω διαβάσει ως τώρα στο ιντερνετ, μάλλον η κάθε Samsung απαντά οτι νομίζει/ ότι της κατέβει. Ψυλλιάζομαι πως ο μόνος τρόπος για να καταλήξεις στο αν έχει η όχι είναι να πάρεις NFC tags και να δοκιμάσεις με καμια εφαρμογή να κάνεις παιχνίδι...

Edited by Alphaleader
Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

http://en.wikipedia.org/wiki/Near_field_communication

:)

 

@tasosp1984: Αντιλαμβάνομαι από αυτά που έχω διαβάσει ως τώρα στο ιντερνετ, μάλλον η κάθε Samsung απαντά οτι νομίζει/ ότι της κατέβει. Ψυλλιάζομαι πως ο μόνος τρόπος για να καταλήξεις στο αν έχει η όχι είναι να πάρεις NFC tags και να δοκιμάσεις με καμια εφαρμογή να κάνεις παιχνίδι...

 

Βασικά για να λειτουργήσει εκτός από την υποστήριξη , chip κ.λ.π. θα έπρεπε να είχε και την εφαρμογή εγκατεστημένη.

Τα δικά μας δεν έχουν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω για εσας αλλα εγω δεν ειμαι 100% ικανοποιημενος σε οτι εχει να κανει με τις φωτογραφικες ικανοτητες του κινητου.Δεν περιμενω βεβαια να μου αντικαταστησει την φωτ.μηχανη αλλα μου φαινεται οτι το omnia που ειχα πριν ειχε αισθητα καλυτερη φωτογραφηση.Μηπως υπαρχει καποιο σεταρισμα στις ρυθμισεις της stock καμερας για να δωσει οτι καλυτερο γινεται ή οτιδηποτε αλλο θα μπορουσε να βοηθησει...Ευχαριστω.Παραθετω μια φωτο του γιου μου για παραδειγμα.Μοιαζει ψευτικη με εντονα χαρακτηριστικα θολουρας. Edited by botman2
Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν ξερω για εσας αλλα εγω δεν ειμαι 100% ικανοποιημενος σε οτι εχει να κανει με τις φωτογραφικες ικανοτητες του κινητου.Δεν περιμενω βεβαια να μου αντικαταστησει την φωτ.μηχανη αλλα μου φαινεται οτι το omnia που ειχα πριν ειχε αισθητα καλυτερη φωτογραφηση.Μηπως υπαρχει καποιο σεταρισμα στις ρυθμισεις της stock καμερας για να δωσει οτι καλυτερο γινεται ή οτιδηποτε αλλο θα μπορουσε να βοηθησει...Ευχαριστω.Παραθετω μια φωτο του γιου μου για παραδειγμα.Μοιαζει ψευτικη με εντονα χαρακτηριστικα θολουρας.

 

Όντως και εγώ δεν ξετρελαίνομαι. Και κρίμα για Τα 8 mega pixel

angeldust
Link to comment
Share on other sites

Βρισκόμενος ακόμα στην φάση αρχικής αναζήτησης να κάνω 3 γρήγορες ερωτησούλες.

 

1. Όταν ανοίγω το κινητό αφού το είχα σε flight mode(ή και κλειστό), μου έρχονται SMS και κλήσεις οι οποίες δεν αναφέρουν την ώρα που έγινε το συμβάν αλλά την ώρα που άνοιξα το κινητό και ήρθαν. Δηλαδή, δεν μπορώ να μαθαίνω πότε μου έστειλε ο άλλος μήνυμα ή τι ώρα με πήρε τηλέφωνο; Αν ισχύει είναι τουλάχιστον εκνευριστικό. :mad:

 

2. Εκτός αυτού όταν ανοίγω το κινητό(ή απενεργοποιώ την flight mode) τα συμβάντα(sms, κλήσεις) δεν έρχονται κατευθείαν αλλά μπορεί να αργήσουν και 20-30 λεπτά να εμφανιστούν.

Πώς γίνεται αυτό;

 

2. Ενώ περίμενα να έχει φωρτώνει εκπληκτικά τις εικόνες HD, βλέπω οτί έχει ένα θεματάκι.

Ενώ μπορεί να κατεβάσω από το Ιnternet εικόνες με τρελή ανάλυση HD κτλ, και ενώ στη συλλογή μου τις δείχνει εκπληκτικά και κάνει θαυμάσιο ζουμ, όταν τις ορίζω για φόντο χάνουν απελπιστικά από την ποιότητα τους και θολώνουν και δείχνουν πολύ κακής ποιότητας στην κεντρική οθόνη σαν φόντο.

Το έχει παρατηρήσει και άλλος;

Link to comment
Share on other sites

Βρισκόμενος ακόμα στην φάση αρχικής αναζήτησης να κάνω 3 γρήγορες ερωτησούλες.

 

1. Όταν ανοίγω το κινητό αφού το είχα σε flight mode(ή και κλειστό), μου έρχονται SMS και κλήσεις οι οποίες δεν αναφέρουν την ώρα που έγινε το συμβάν αλλά την ώρα που άνοιξα το κινητό και ήρθαν. Δηλαδή, δεν μπορώ να μαθαίνω πότε μου έστειλε ο άλλος μήνυμα ή τι ώρα με πήρε τηλέφωνο; Αν ισχύει είναι τουλάχιστον εκνευριστικό. :mad:

 

Αυτό πράγματι μου την σπάει και μένα λίγο...Λέει μόνο την ώρα που ελήφθη το μήνυμα κι όχι την ώρα που εστάλη..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...