Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι αποτι ξέρω αλλά δεν έχει και σημασία πια.Η μπαταρία δεν παθαίνει τίποτα.

 

ευχαριστω.

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με ποιο πρόγραμμα μπορεί να γίνει αυτό;

 

ψαξε στο market για youtube downloader και τσεκαρε στην περιγραφη να λεει οτι μπορει να κανει και convert σε mp3...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα...

 

Έχω δοκιμάσει και την 2.3.4. απο εδώ καθώς και την 2.3.5. και το κινητό κάνει επανεκκίνηση

κάθε 30 λεπτά... Υπάρχει κάποια λύση????? Βοήθεια....

Link to comment
Share on other sites

3 restart από την ημέρα αναβάθμισης σέ 2,3,4 . Έχει βρεθεί λύση μέ αυτό τό θέμα ;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316681

 

:):):)

μην το σκέφτεσαι καθολου....

 

Καλησπέρα και απο μένα...

 

Έχω δοκιμάσει και την 2.3.4. απο εδώ καθώς και την 2.3.5. και το κινητό κάνει επανεκκίνηση

κάθε 30 λεπτά... Υπάρχει κάποια λύση????? Βοήθεια....

 

hard format κτλ και μετα πανε στο λινκ που δινω πιο πανω....:)

restart ουτε για πλακα σε μενα....

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο πρόγραμμα μπορεί να γίνει αυτό;

 

Tubex λεγεται φιλε και μετατΡεπει τα βιντεο απο youtube σε πολλα ειδη αναλογα τι θες....googlarise το γιατι θα το βρεις σε σπασμενο μονο νομιζω...απο τοτε που το εβαλα σωθηκα!δες το.....

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

Που βλέπεις το επιλήψιμο? Εγώ τα βλέπω μια χαρά έχοντας μεγαλύτερο ποσοστό στην οθόνη.

 

Δηλαδη στο δικο μου που η οθονη εχει 18% και το OS 46% ειναι προβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Έχω το SGS-II εδώ και 2 βδομάδες.

Σήμερα το πρωί ανοίγοντας το κινητό (μέχρι το βράδυ που το έκλεισα όλα ήταν μια χαρά) μου είχε κάτω αριστερά στην οθόνη την ένδειξη "Ασφαλής λειτουργία" και είχε εξαφανίσει από τη Home screen τα widget "3D Digital Weather Clock" & "Εορτολόγιο" καθώς επίσης και το εικονίδιο του τηλεφώνου (από τα 4 σταθερά εικονίδια που υπάρχουν στη βάση της οθόνης) το οποίο είχα αντικαταστήσει εδώ και μέρες με το "Dialer One".

Έκανα επανεκκίνηση κι έστρωσε (ως προς την ένδειξη λειτουργίας - τα υπόλοιπα τα επανέφερα χειροκίνητα), αλλά με απασχολεί το γεγονός κι αναρωτιέμαι αν έχει συμβεί σε κάποιον άλλο κι αν υπάρχει συγκεκριμένος λόγος που βγήκε κάτι τέτοιο και αν, πως διορθώνεται.

 

___________________________________________________________

 

PDA: I9100XWKI4

PHONE: I9100XXKI1

CSC: I9100XEUKH2

Build Info: Wed Sep 14 20:34:11 KST 2011

Link to comment
Share on other sites

Battery drain συνέχεια...

 

Και στη δική μου περίπτωση που ψάχνω να βρω γιατί το Android OS έχει την (πολύ) μεγαλύτερη κατανάλωση, εγκατέστησα το Where's my droid power. Βρήκα λοιπόν απο κει, ότι το μεγάλο ποσοστό ενέργειας καταναλώνει το TWLauncher (τώρα τι είναι αυτό δεν ξέρω) και ακολουθεί το system info widget.

Ξέρει κανείς τι δουλειά κάνει το TWLauncher?

 

Σαφή συμπεράσματα δεν έχω ακόμη, καθώς θέλω να το παρακολουθήσω κάποιες μέρες.

 

Reboot που είχε κάποιος προτείνει παραπάνω, έκανα αλλά δεν...

 

Official rom 2.3.4

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

Battery drain συνέχεια...

 

Και στη δική μου περίπτωση που ψάχνω να βρω γιατί το Android OS έχει την (πολύ) μεγαλύτερη κατανάλωση, εγκατέστησα το Where's my droid power. Βρήκα λοιπόν απο κει, ότι το μεγάλο ποσοστό ενέργειας καταναλώνει το TWLauncher (τώρα τι είναι αυτό δεν ξέρω) και ακολουθεί το system info widget.

Ξέρει κανείς τι δουλειά κάνει το TWLauncher?

 

Σαφή συμπεράσματα δεν έχω ακόμη, καθώς θέλω να το παρακολουθήσω κάποιες μέρες.

 

Reboot που είχε κάποιος προτείνει παραπάνω, έκανα αλλά δεν...

 

Official rom 2.3.4

 

Το TWLauncher η Touch Wiz Launcher ειναι ο Launcher της Sammy.. αυτο που βλεπεις με τις πολλες οθονες και πανω εχει widget..

δεν ξερω τι σημαινει για τον καθενα πολλυ battery drain. Εννοω πριν καποιο καιρο μου παραπονεθηκε καποιος για την μπαταρια του οτι δεν κραταει πανω απο 3 μερες.. και εξαρταται και τι χρηση του κανεις..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το TWLauncher ειναι ο Launcher της Sammy.. αυτο που βλεπεις με τις πολλες οθονες και πανω εχει widget..

δεν ξερω τι σημαινει για τον καθενα πολλυ battery drain. Εννοω πριν καποιο καιρο μου παραπονεθηκε καποιος για την μπαταρια του οτι δεν κραταει πανω απο 3 μερες.. και εξαρταται και τι χρηση του κανεις..

 

Εγω λέω ότι δύσκολα μου κρατάει πάνω από 12-14 ώρες. Χωρίς παιχνίδια, χωρίς πολύ ομιλία (ούτε 10' ημερησίως), χωρίς GPS, με wi-fi + 3g ανοιχτά σχεδόν συνέχεια όμως (όχι μαζί εννοείται).

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

Εγω λέω ότι δύσκολα μου κρατάει πάνω από 12-14 ώρες. Χωρίς παιχνίδια, χωρίς πολύ ομιλία (ούτε 10' ημερησίως), χωρίς GPS, με wi-fi + 3g ανοιχτά σχεδόν συνέχεια όμως (όχι μαζί εννοείται).

 

Όχι, αυτό δεν είναι λογικό. Δοκίμασε να αναβαθμίσεις την ROM.

Link to comment
Share on other sites

Εγω λέω ότι δύσκολα μου κρατάει πάνω από 12-14 ώρες. Χωρίς παιχνίδια, χωρίς πολύ ομιλία (ούτε 10' ημερησίως), χωρίς GPS, με wi-fi + 3g ανοιχτά σχεδόν συνέχεια όμως (όχι μαζί εννοείται).

 

το 3g γενικα να ξερεις τραβαει πολυ μπαταρια. αν θελεις δοκιμασε καποια στιγμη να το εχεις ολη μερα χωρις να ειναι μονημα ανοιχτο. ανοιγε το δηλαδη ανα χρονικα διαστηματα να βλεπεις τα μαιλ σου κλπ αλλα οχι ολη μερα ανοιχτο. βεβαια και μενα μου φαινετε λιγο το 12ωρο..

εμενα μου κραταει 15 ωρες περιπου με ολη μερα wifi και εκτος σπιτιου 3g (χωρις να κλεινω το wifι) καμια ωρα ομιλια, 30-40 sms, και γενικα αρκετο πειραγμα, gps καποιες φορες, καμια φωτο..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Battery drain συνέχεια...

 

Και στη δική μου περίπτωση που ψάχνω να βρω γιατί το Android OS έχει την (πολύ) μεγαλύτερη κατανάλωση, εγκατέστησα το Where's my droid power. Βρήκα λοιπόν απο κει, ότι το μεγάλο ποσοστό ενέργειας καταναλώνει το TWLauncher (τώρα τι είναι αυτό δεν ξέρω) και ακολουθεί το system info widget.

Ξέρει κανείς τι δουλειά κάνει το TWLauncher?

 

Σαφή συμπεράσματα δεν έχω ακόμη, καθώς θέλω να το παρακολουθήσω κάποιες μέρες.

 

Reboot που είχε κάποιος προτείνει παραπάνω, έκανα αλλά δεν...

 

Official rom 2.3.4

 

φιλαρακι το system info widget κανει refresh ανα 5'' απο μονο του αλλαξτε το αυτο δεν υπαρχει λογος καθε 5'' να ψαχνει να βρει θερμοκρασιες ραμ κλπ εγω το χω καθε 10'

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ξέρω ότι είναι off topic άλλα στο σωστό δε μου απάντησε κάποιος. μπορείτε να μου προτείνετε μια εφαρμογή να κατεβάζω ελληνικά τραγούδια σε MP 3 μορφή για το κινητό; βρήκα κάνα 2 προγράμματα άλλα έχουν πολύ λίγα ελληνικά..

 

για να τελειωσει το offtopic εδω να σας πω μονο οτι η καλυτερη εφαρμογη (και πιστεψτε με εχω δοκιμασει πολλες) δυστυχως βρισκεται εκτος μαρκετ εδω και περιπου 1 χρονο..

 

απολυτο must have για μενα, οποιος ενδιαφερεται pm

 

Sent from my unique SGSII

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Έχω το SGS-II εδώ και 2 βδομάδες.

Σήμερα το πρωί ανοίγοντας το κινητό (μέχρι το βράδυ που το έκλεισα όλα ήταν μια χαρά) μου είχε κάτω αριστερά στην οθόνη την ένδειξη "Ασφαλής λειτουργία" και είχε εξαφανίσει από τη Home screen τα widget "3D Digital Weather Clock" & "Εορτολόγιο" καθώς επίσης και το εικονίδιο του τηλεφώνου (από τα 4 σταθερά εικονίδια που υπάρχουν στη βάση της οθόνης) το οποίο είχα αντικαταστήσει εδώ και μέρες με το "Dialer One".

Έκανα επανεκκίνηση κι έστρωσε (ως προς την ένδειξη λειτουργίας - τα υπόλοιπα τα επανέφερα χειροκίνητα), αλλά με απασχολεί το γεγονός κι αναρωτιέμαι αν έχει συμβεί σε κάποιον άλλο κι αν υπάρχει συγκεκριμένος λόγος που βγήκε κάτι τέτοιο και αν, πως διορθώνεται.

 

___________________________________________________________

 

PDA: I9100XWKI4

PHONE: I9100XXKI1

CSC: I9100XEUKH2

Build Info: Wed Sep 14 20:34:11 KST 2011

 

 

Γνωρίζει κάποιος για το παραπάνω θέμα???

Link to comment
Share on other sites

ενημερωση :με την 2.3.4 ειχα αρκετα προβληματα.......ετσι σημερα εκανα επαναφορα εργ.ρυθμ. και το προβλημα με τους φακελους δεν γινετε (μεχρι στιγμης δηλαδη)..........τα υπολοιπα θα τα δω στην πορεια αν εξακολουθουν.......αντε να το απολαυσω επιτελους
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω που εχω την 2.3.4 δεν εχω κανενα προβλημα απωλειτος δεν ξερω εαν ειναι τυχαιο ολα αυτα που διαβαζω απο την ωρα που βγηκε αυτη η εκδοση τι να πω? υπομονη να ερθει η 2.3.5 να δουμε
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Από χτες κάποιες φορές το έχω παρατηρήσει να κάνει τρεις μικρές δονήσεις στο άσχετο, νομίζω όταν το έκανα unlock.

 

Δεν έχει κάποιο error, force close κλπ, τίποτα.

 

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι το 3G Watchdog γιατί από χτες είμαι πάνω από το 75%.

Link to comment
Share on other sites

 

Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι το 3G Watchdog γιατί από χτες είμαι πάνω από το 75%.

 

Το 3g watchdog όπως έχουν γράψει και άλλοι συμφορουμίτες και επιβεβαιώνω από δική μου εμπειρία, δείχνει αρκετά χαμηλότερη χρήση από την πραγματική (τουλάχιστον σε Q), οπότε έχετε το νου σας...

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

Παντως εμενα μετα την αλλαγη οθονης και εγκατασταση της 2.3.4 και factory reset εγω φτασει στις 2,5 ημερες και ειναι στο 30 % η μπαταρια με αρκετο σερφαρισμα και ψαξιμο για επαναφορα των ρυθισεων

Το gps παντα κλειστο

Link to comment
Share on other sites

Παντως εμενα μετα την αλλαγη οθονης και εγκατασταση της 2.3.4 και factory reset εγω φτασει στις 2,5 ημερες και ειναι στο 30 % η μπαταρια με αρκετο σερφαρισμα και ψαξιμο για επαναφορα των ρυθισεων

Το gps παντα κλειστο

 

Μην τα λες αυτά και μας τρελλαίνεις...

 

(Ο 12-14 ώρες αυτονομία...)

 

Άλλαξα πάντως τη συχνότητα ανανέωσης του system info widget από 5" σε 600" όπως συμβούλεψε φίλος παραπάνω και νομίζω ότι κάτι άλλαξε προς το καλύτερο.

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια χαρά είναι η αυτονομία του Γαλαξια.

Δείτε ενα screen shote απο το iPhone 4.

Έχω την ίδια κατανάλωση με το SGS2.

http://tapatalk.com/mu/6db21e91-3cc4-d97a.jpg

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...