Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι τα εκανα ολα..

το ηχειο σαν να μου φαινεται οτι παιζει ακομα πιο δυνατα και καλα!

η μπαταρια μαλλον αδειαζει πιο ευκολα αλλα ειναι νωρις για να πω..

Με μια πρωτη ματια δεν βρηκα το floating video που εχει και το S3 σαν δυνατοτητα (δηλαδη να παιζει ενα βιντεο σε μικρο παραθυρακι ενω κανεις κατι αλλο).

 

και αλλη μια ερωτηση..

σε περιπτωση που καποιος χρειαστει σερβις πρεπει να βαλει απ'οτι καταλαβα, παλι μια Ρομ σχετικη με αυτες που επαιρνε το κινητο οπως αγοραστηκε.

Αν το κανουμε αυτο, φαινεται καπου οτι εχει περαστει στο κινητο Ρομ αλλης χωρας; Ειμαστε παλι εντος εγγυησης; καπου ειδα για καποιο counter που τα καταγραφει αυτα..

 

Αυτα ισχυουν μονο για custom rom οχι για official(οποιας χωρας και αν ειναι).Οποτε το μονο που εχεις να κανεις(αν χρειαστει) ειναι να φλασαρεις την τελευταια ελληνικη rom που φορουσες και να πας το κινητο σου για service!!!!

Το floating video που εχει το S3,δεν υπαρχει στην 4.1.2 του S2 σαν δυνατοτητα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτα ισχυουν μονο για custom rom οχι για official(οποιας χωρας και αν ειναι).Οποτε το μονο που εχεις να κανεις(αν χρειαστει) ειναι να φλασαρεις την τελευταια ελληνικη rom που φορουσες και να πας το κινητο σου για service!!!!

Το floating video που εχει το S3,δεν υπαρχει στην 4.1.2 του S2 σαν δυνατοτητα!!!

 

Το να γινουμε root μας βγαζει εκτος εγγυησης? Ειναι αναστρεψιμο και αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ισχυουν μονο για custom rom οχι για official(οποιας χωρας και αν ειναι).Οποτε το μονο που εχεις να κανεις(αν χρειαστει) ειναι να φλασαρεις την τελευταια ελληνικη rom που φορουσες και να πας το κινητο σου για service!!!!

Το floating video που εχει το S3,δεν υπαρχει στην 4.1.2 του S2 σαν δυνατοτητα!!!

 

και ομως.. το ειδα στην ελληνικη αναβαθμιση στο Σ2 του κολλητου... πως γινεται να το εχει μεσα η ελληνικη 4.1.2 και οχι η NEE??

 

EDIT: τελικα ο φιλος μου μου ειπε οτι του το κανει μονο σε δικα σου βιντεο.. Στο Σ3 αραγε το κανει και σε YouTube? γιατι κατι τετοιο θυμαμαι..

αλλιως βαζεις το Floating YouTube Popup Video που το ειχα και εγω παλιοτερα στο 4.0.3, αλλα καποιες φορες κολλαγε..

Edited by MASTERX

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ισχυουν μονο για custom rom οχι για official(οποιας χωρας και αν ειναι).Οποτε το μονο που εχεις να κανεις(αν χρειαστει) ειναι να φλασαρεις την τελευταια ελληνικη rom που φορουσες και να πας το κινητο σου για service!!!!

Το floating video που εχει το S3,δεν υπαρχει στην 4.1.2 του S2 σαν δυνατοτητα!!!

 

Απο την πρωτη 4.1.2 που βγηκε μεχρι και την lss που φοραω τωρα υπαρχει το floating video :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Απο την πρωτη 4.1.2 που βγηκε μεχρι και την lss που φοραω τωρα υπαρχει το floating video :rolleyes:

 

δουλευει και σε YouTube ή μονο σε βιντεο που υπαρχουν στο κινητο;;;;

Nobody is perfect.... And I'm... nobody!!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα μπήκε αυτόματα η 4.1.2 και αντιμετωπίζω 2 προβλήματα που με κάνουν να νιώθω χαζός.

1. Δεν μπορώ να βρω πως απενεργοποιείται η απίστευτα εκνευριστική φωνή που λέει page 1 of 3 κτλ. και εξηγεί πάντα σε ποια σελίδα είμαι. Μήπως είναι μια πανεύκολη ρύθμιση και τζάμπα έχω σπάσει το κεφάλι μου;

2. Το sygic χάλασε και σε άλλους;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα μπήκε αυτόματα η 4.1.2 και αντιμετωπίζω 2 προβλήματα που με κάνουν να νιώθω χαζός.

1. Δεν μπορώ να βρω πως απενεργοποιείται η απίστευτα εκνευριστική φωνή που λέει page 1 of 3 κτλ. και εξηγεί πάντα σε ποια σελίδα είμαι. Μήπως είναι μια πανεύκολη ρύθμιση και τζάμπα έχω σπάσει το κεφάλι μου;

2. Το sygic χάλασε και σε άλλους;

 

1) κοίταξε να δεις αν έχεις ενεργοποιημένο το driving mode .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

δουλευει και σε YouTube ή μονο σε βιντεο που υπαρχουν στο κινητο;;;;

 

Οτι βιντεο αναπαραγεις με τον στοκ player μπορεις να το κανεις floating..

Ειναι λειτουργια του player αυτη.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Οτι βιντεο αναπαραγεις με τον στοκ player μπορεις να το κανεις floating..

Ειναι λειτουργια του player αυτη.

 

Πως γίνεται αυτό βρε παιδιά; Τι σημαίνει "floating" βασικά και πως γίνεται;

 

Edit: Το βρήκα! Κοίτα τι είχαμε τόσο καιρό και δεν τό'ξερα.:)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Driving mode? Εννοείς για το sygic;

Με το προηγούμενο firmwire δούλευε ρολόι το sygic και δε πείραξα κάτι.

Πως το ενεργοποιείς αυτό?

Βάζω κανονικά πλοήγηση και ξεκινά αλλά το στίγμα δείχνει κολλημένο παρόλο που ο δορυφόρος με έχει εντοπίσει.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Θα ηθελα να ρωτησω με ποιον τροπο μπορω να αναβαθμισω το λογισμικο του γαλαξια μου απο 4.0.3. Ευχαριστω! :rolleyes: :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Απο την πρωτη 4.1.2 που βγηκε μεχρι και την lss που φοραω τωρα υπαρχει το floating video :rolleyes:

 

Καλα που υπαρχει το myphone για να τα λεμε και να μαθαινουμε πραγματα!!Το ειχα διαβασει οτι θα το εχουμε μεσα στην 4.1.2 αλλα νομιζα οτι τελικα δε το συμπεριελαβαν.Ευχαριστουμε φιλος για την ενημερωση(και διορθωση)!!!!

Edited by giatrex
διόρθωση ορθογραφικού λάθους
Link to comment
Share on other sites

Τιποτα φιλε μου....γι'αυτο ειμαστε εδω....Για να βοηθαμε ο ενας τον αλλο...;)

Απλα αν μπορεσεις οταν ξεμπερδεψεις με ολα ...γραψε μου εδω μια απαντηση για το αν σου καθυστερισε να τις επαναφερει ολες μαζι...Γιατι αν τρωει πολυ χρονο τοτε ισως καποιος να προτιμησει την εγκατασταση μια-μια απο το play store.....

 

Tolisfz6 τελικα η εφαρμογη ειναι πολυ καλη.Εκανα backup των apk οπως σου ειπα.Μετα εσωσα το φακελο SmsContactsBackup στο PC.Περασα τη rom που ηθελα.Μετα ξαναπερασα το SuperBackup και αντικατεστησα το φακελο SmsContactsBackup που υπηρχε στη μνημη του τηλεφωνου με αυτον που ειχα σωσει στο PC.Τελος επελεξα τις εφαρμογες που ηθελα να περασω(63 παρακαλω) και τις περασα σε δεκα λεπτα μονο.Το μονο κακο ειναι οτι σε ρωταει για καθε εφαρμογη ξεχωριστα αν θελεις να κανεις εγκατασταση ή ακυρωση και αν θελεις να την ανοιξεις η απλα να πατησεις οκ(για την εγκατασταση)!!Παρολα αυτα εμενα μου αρεσε πολυ και τελειωσα πολυ πιο γρηγορα απο καθε αλλη φορα το στησιμο της συσκευης μου!!

ΥΓ:Εκανα backup μονο σε apk. Με επαφες,sms,μητρωα κλησεων κ.τ.λ δεν ασχοληθηκα και δε ξερω αν δουλευουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα μπήκε αυτόματα η 4.1.2 και αντιμετωπίζω 2 προβλήματα που με κάνουν να νιώθω χαζός.

1. Δεν μπορώ να βρω πως απενεργοποιείται η απίστευτα εκνευριστική φωνή που λέει page 1 of 3 κτλ. και εξηγεί πάντα σε ποια σελίδα είμαι. Μήπως είναι μια πανεύκολη ρύθμιση και τζάμπα έχω σπάσει το κεφάλι μου;

2. Το sygic χάλασε και σε άλλους;

Τι εννοείς αυτόματα; ΟΤΑ ή μέσω kies; Εμένα δεν μου έχει έρθει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά έχω τρελαθεί εντελώς με τη φωνή που μιλάει μόνη της στο κεντρικό μενού και λέει συνεχώς σε ποια σελίδα είμα η οποία έχει ενεργοποιηθεί αμέσως μετά την επανεκκίνηση του κινητού στην 4.1.2.

Σε κανέναν άλλον δεν είχε συμβεί;

Μιλάω για τον μανίσιο launcher.

Ψάχνω τα πάντα και όμως δε βρίσκω το τρόπο να το σταματήσω.

Συνεχώς λέει page 1 of 3 και page 2 of 3, κτλ κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς αυτόματα; ΟΤΑ ή μέσω kies; Εμένα δεν μου έχει έρθει ακόμα.

Όχι kies. Το εμφάνισε ξαφνικά οτί γίνεται αναβάθμιση οπότε φαντάζομαι λέγεται ΟΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά έχω τρελαθεί εντελώς με τη φωνή που μιλάει μόνη της στο κεντρικό μενού και λέει συνεχώς σε ποια σελίδα είμα η οποία έχει ενεργοποιηθεί αμέσως μετά την επανεκκίνηση του κινητού στην 4.1.2.

Σε κανέναν άλλον δεν είχε συμβεί;

Μιλάω για τον μανίσιο launcher.

Ψάχνω τα πάντα και όμως δε βρίσκω το τρόπο να το σταματήσω.

Συνεχώς λέει page 1 of 3 και page 2 of 3, κτλ κτλ.

 

Ψάξε στις ρυθμίσεις για απενεργοποίηση του talkback που πιθανόν να έχει ενεργοποιηθεί.. στην προσβασιμότητα.;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια περασα με odin την 4,0,3 για να ξαναμπω στην εγγησυ και ενω στο odin εγραψε pass και πρασινισε κανονικα το τηλεφωνο εχει κολλησει στην εναρξη εκει που δειχνει το μεγαλο S και απο κατω γραφει το samsung galaxy sII . Τι να κανω??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια περασα με odin την 4,0,3 για να ξαναμπω στην εγγησυ και ενω στο odin εγραψε pass και πρασινισε κανονικα το τηλεφωνο εχει κολλησει στην εναρξη εκει που δειχνει το μεγαλο S και απο κατω γραφει το samsung galaxy sII . Τι να κανω??

 

Μπες στο recovery (με κλειστή συσκευή πατάς ταυτόχρονα volume up/home/power μέχρι να ανοίξει) και κάνε factory reset και wipe cache, μετά θα μπει κανονικά ;)

 

Αν δεν σου κλείνει για να μπεις recovery βγάλε τη μπαταρία.:)

Link to comment
Share on other sites

Να το κλεισω δηλαδη το τηλεφωνο?? Δεν προλαβε να κανει το πρωτο bootαρισμα... Επισης εχω insane chip και καπου στο φορουμ ειχα διαβασει οτι παιζει να παθει μεγαλη ζημια αν γινει factory reset απο recovery!
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά έχω τρελαθεί εντελώς με τη φωνή που μιλάει μόνη της στο κεντρικό μενού και λέει συνεχώς σε ποια σελίδα είμα η οποία έχει ενεργοποιηθεί αμέσως μετά την επανεκκίνηση του κινητού στην 4.1.2.

Σε κανέναν άλλον δεν είχε συμβεί;

Μιλάω για τον μανίσιο launcher.

Ψάχνω τα πάντα και όμως δε βρίσκω το τρόπο να το σταματήσω.

Συνεχώς λέει page 1 of 3 και page 2 of 3, κτλ κτλ.

 

Λογικα πρεπει να πας

Ρυθμισεις

Γλωσσα και εισαγωγη

Εξοδος κειμενου σε ομιλια

Και να απενεργοποιησεις το "λειτουργια οδηγησης"

Αυτο που σου ειπε και ο φιλος πιο πριν..(Για αυτο το προβλημα σου εδινε λυση...οχι για το sygic...) ;);)

Edited by tolisfz6
Link to comment
Share on other sites

Να το κλεισω δηλαδη το τηλεφωνο?? Δεν προλαβε να κανει το πρωτο bootαρισμα... Επισης εχω insane chip και καπου στο φορουμ ειχα διαβασει οτι παιζει να παθει μεγαλη ζημια αν γινει factory reset απο recovery!

 

Να το κλείσεις άφοβα και το chip μη σε φοβίζει στην 4.0.3, στην 4.0.4 υπάρχει ο "κίνδυνος".;)

 

Αν κολλήσεις στο πως θα μπεις αλλά και το πως θα κινηθείς στο recovery ρίξε μια ματιά στο YouTube για "galaxy s2 recovery"..:)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν το εχω ξανακανει μου λες να πατησω πρωτα το wipe data/factory reset που εχει?

 

Ακριβώς (το επιλέγεις με το power), μετά wipe cache και μετά reboot system :)

 

Για τα "πάνω-κάτω" χρησιμοποιείς το πλήκτρο volume ;)

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...