Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Πρόκειται να ταξιδέψω στο εξωτερικό σύντομα συγκεκριμένα στην Ιταλία και θέλω να μάθω αν θα έχω πρόβλημα σε περίπτωση που αγοράσω το κινητό απο΄κει! θα είναι κλειδωμένο; και αν οχι μήπως θα έχω πρόβλημα με την γλώσσα του κινητού;

 

δεν νομίζω οτι θα το βρείς πιο φτηνά εκεί απο τα 328 που έχει εδω.

ξεκλείδωτο θα είναι πάντως.

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τώρα άντε να βρεις γιατί εγώ δεν είχα/έχω κανένα πρόβλημα και το έχω ξεκάνει το κινητό σε χρήση από τον Αύγουστο που το

πήρα , χρησιμοποιώντας όλες του τις δυνατότητες . Φοράει ακόμα την 4.0.3 από μαμά και η μόνη επέμβαση που έκανα ήταν να

το ρουτάρω . Αν μου βγάλει στο Kies την JB πιθανόν να το αναβαθμίσω , άλλως μιά χαρά είναι όπως είναι .

Την ίδια βέβαια πολιτική ακολουθώ και στο νέο μπιχλιμπίδι που πήρα , το Galaxy Note 10.1 N8000 .

 

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ - ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΒΑΣΙΚΑ .

 

Είναι δυνατόν να το είχες μαμά το κινητό και να τουο αξιοποίησες πλήρως;

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Είναι δυνατόν να το είχες μαμά το κινητό και να τουο αξιοποίησες πλήρως;

 

Δεν έχω δει γραμμένες πουθενά τις παραπάνω δυνατότητες εκτός από κάποια αόριστα "είναι πιό σταθερό" ή "ανοίγει

σελίδες στο Internet ...κάποια microseconds γρηγορότερα" . Το ότι μπορείς να επέμβεις εκεί που εγώ δεν μπορώ , δεν

μου λέει τίποτα .Αν είχα δεί κάτι ενδιαφέρον και είχα εντυπωσιαστεί τότε πιθανόν να ψαχνόμουνα .

Αντ' αυτού , το μόνο που διάβαζα (όταν εμπαινα συχνά στο παρούσα ενότητα ) ήταν τα προβλήματα που αντιμετώπιζαν

εκείνοι που είχαν πάρει το κατσαβίδι και το σκαλίζανε χωρίς πιθανόν να έχουν τις απαραίτητες γνώσεις .

Εχω αναφέρει σε προγούμενο ποστ μου , ότι το σέβομαι απόλυτα αλλά δεν είναι στα προσωπικά μου πιστεύω .

Στο κάτω-κάτω δεν είναι παρά ένα κινητό (λίγο αλλοιώτικο βέβαια) :).

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα έκανες και με κινητό των 100 ευρώ δεν χρειαζόταν το συγκεκριμένο
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα αγοράσω και ένα μαύρο galaxy S2, υπάρχει κάποιος τρόπος να δω από την συσκευασία πόσο καινούργια παρτίδα είναι;
Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω οτι θα το βρείς πιο φτηνά εκεί απο τα 328 που έχει εδω.

ξεκλείδωτο θα είναι πάντως.

Ωραία ευχαριστώ!

Ούτε΄γω αλλά ποτέ δεν ξέρεις οπότε ας είμαι σιγουρος! ούτε με τη γλώσσα θα έχω πρόβλημα έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Φίλος μπορούσες να πάρεις το νεξους να μην είχες τίποτα από όλα αυτά. Τα Galaxy έχουν αυτό το κακό έτσι και μεις τα σκαλίζουμε να στρώσουν για να δουλέψουν όπως πρέπει

 

Ε, δεν ειναι ακριβως ετσι τα πραγματα!!! (εκτος κι αν κανεις χιουμορ!)

 

Δεν εχουν καποιο κακο τα Galaxy, ουτε χριαζονται σκαλισμα! Απλα το συγκεκριμενο εχει αν διαβασα καλα την 4.0.3... Τι περιμενες, προκοπη με την 4.0.3?

 

Ετσι το αγορασε ο αδερφος μου, του το rootαρα και οταν του ειπα να βαλει την 4.0.4 δεν ηθελε... Και σιγα-σιγα βλεπει τις αναποδιες της...!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωραία ευχαριστώ!

Ούτε΄γω αλλά ποτέ δεν ξέρεις οπότε ας είμαι σιγουρος! ούτε με τη γλώσσα θα έχω πρόβλημα έτσι;

 

Έτσι... όλα όσα προορίζονται για την ευρωπαική αγορά έχουν όλες τις γλώσσες :)

 

καλή χρονιά με υγεία πανω από όλα

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Πρίν από λίγο έκανα αναβάθμιση (είχα την 4.0.3 και ήμουν root) μέσω odin σε 4.0.4. (BOLPM - sales code COS). Όλα φαίνεται να πήγαν καλά, μόνο που έχασα το root.

Με ποιο τρόπο μπορώ να ξανακάνω root το κινητό μου;

Ευχαριστώ πολύ - Να είστε καλά!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Πρίν από λίγο έκανα αναβάθμιση (είχα την 4.0.3 και ήμουν root) μέσω odin σε 4.0.4. (BOLPM - sales code COS). Όλα φαίνεται να πήγαν καλά, μόνο που έχασα το root.

Με ποιο τρόπο μπορώ να ξανακάνω root το κινητό μου;

Ευχαριστώ πολύ - Να είστε καλά!

 

Ξανακάνεις πάλι την ίδια διαδικασία

Link to comment
Share on other sites

Ξανακάνεις πάλι την ίδια διαδικασία

Από εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=308676 θα χρησιμοποιήσω τον πρώτο ή τον δεύτερο τρόπο;

Link to comment
Share on other sites

Έτσι... όλα όσα προορίζονται για την ευρωπαική αγορά έχουν όλες τις γλώσσες :)

 

καλή χρονιά με υγεία πανω από όλα

 

τέλεια! ευχαριστώ και καλή χρονιά! :)

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα μετα απο πολυ καιρο,με νεο λογαριασμο αφου τον παλιο τον (ξ)έχασα,και ευχομαι σε ολους Χρονια πολλα!

Νεος κατοχος του s2 κ εχω αποριες να βομβαρδισω ολο το φορουμ:-) !θα μεινω ομως σ'αυτες:

α.γινεται μολις μπαινω σπιτι κ εχω wi fi οτι νεα δεδομενα εχει το τηλ να πηγαινουν στον υπολογιστη κ αν ναι πως;

β.στις εφαρμογες εχει ενα email κ ενα gmail κ καθε φορα που μου ερχεται μειλ φαινεται κ πρεπει να το σβηνω κ απ τα δυο,οποτε πως γινεται να μην φαινεται-ενημερωνεται το emal (εικονιδιο);

γ.στον καιρο της οθονης κλειδωματος εχει την τοποθεσια αλλα μονιμα 0.0°c

Παρακαλω αν καποιος μπορει να βοηθησει γιατι δεν θελω να θυμηθω το διαβασμα που εκανα πριν δυο χρονια με την πρωτη android htc wildfire συσκευη .κανα μηνα για να βγαλω ακρη κ να βαλω τον Astro!!!!χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

Φοραω ρομ XXLSJ 4.1.2 jb και ειμαι root.

Θελω να περασω στο system/app καποια πραγματα[εφαρμογες] αλλα δεν εχει μνημη[δειχνει 503mb - 0 free] ο root explorer

Σβηνω καποιες εφαρμογες αλλα και παλι δεν μου ελευθερωνει μνημη!!

Καποια βοηθεια?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα αγοράσω και ένα μαύρο galaxy S2, υπάρχει κάποιος τρόπος να δω από την συσκευασία πόσο καινούργια παρτίδα είναι;

 

Το πρωί θα το αγοράσω οπότε αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει άμεσα θα με βοηθούσε στην επιλογή συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι ακριβως ειναι το bootloader?

 

Και τι κερδιζουμε αν το αφησουμε ως εχει ή αν το ξεκλειδωσουμε?

Link to comment
Share on other sites

Το πρωί θα το αγοράσω οπότε αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει άμεσα θα με βοηθούσε στην επιλογή συσκευής.

 

Αυτο που βλεπεις σιγουρα στην συσκευασια ειναι το αν παιρνεις το GT-I9100 ή το GT-I9100G... (να προτιμησεις το πρωτο, αν ειναι το δευτερο δωστο πισω).

Αλλα πραγματα δεν νομιζω οτι μπορεις να δεις...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που βλεπεις σιγουρα στην συσκευασια ειναι το αν παιρνεις το GT-I9100 ή το GT-I9100G... (να προτιμησεις το πρωτο, αν ειναι το δευτερο δωστο πισω).

Αλλα πραγματα δεν νομιζω οτι μπορεις να δεις...

 

Νομίζω επίσης, πως από την μπαταρία που έχει το κινητό, βλέπεις και τον μήνα κατασκευής της μπαταρίας, οπότε και του κινητού. Ας κοιτάξει στο πίσω μέρος του κινητού, χωρίς την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι ακριβως ειναι το bootloader?

 

Και τι κερδιζουμε αν το αφησουμε ως εχει ή αν το ξεκλειδωσουμε?

 

http://customine.wordpress.com/2012/03/28/%CF%84%CE%B9-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%BF-bootloader/

http://osarena.net/android/aguides/android-basics-ti-ine-o-bootloader-ke-giati-na-ton-xeklidoso.html

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σας ευχομαι.

Ξερει καποιος να μου γραψει γιατι στο πληκτρολογιο δεν μπορω να στειλω μικρα ελληνικα γραμματα τα γραφει μονο κεφαλαια.

Aγγλικα γραφει και μικρα και κεφαλαια

Εκδοση Android 4.1.2

Αγορασα το shift3 αυτο γραφει μικρα ελληνικα αλλα βγαζει μηνυμα οτι το κειμενο ειναι κατεστραμενο και στελνει απεναντι ερωτηματικα

Ευχαριστω.

Edited by zafiridis
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σας ευχομαι.

Ξερει καποιος να μου γραψει γιατι στο πληκτρολογιο δεν μπορω να στειλω μικρα ελληνικα γραμματα τα γραφει μονο κεφαλαια.

Aγγλικα γραφει και μικρα και κεφαλαια

Εκδοση Android 4.1.2

Αγορασα το shift3 αυτο γραφει μικρα ελληνικα αλλα βγαζει μηνυμα οτι το κειμενο ειναι κατεστραμενο και στελνει απεναντι ερωτηματικα

Ευχαριστω.

 

Είχα και εγώ την ίδια απορία παλιότερα. Είναι θέμα κωδικοποίησης χαρακτήρων και δεν αλλάζει.

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σας ευχομαι.

Ξερει καποιος να μου γραψει γιατι στο πληκτρολογιο δεν μπορω να στειλω μικρα ελληνικα γραμματα τα γραφει μονο κεφαλαια.

Aγγλικα γραφει και μικρα και κεφαλαια

Εκδοση Android 4.1.2

Αγορασα το shift3 αυτο γραφει μικρα ελληνικα αλλα βγαζει μηνυμα οτι το κειμενο ειναι κατεστραμενο και στελνει απεναντι ερωτηματικα

Ευχαριστω.

 

Μπορείς να γράψεις μικρά αν πας μηνύματα> ρυθμίσεις και στη μέθοδο εισαγωγής επιλέξεις αυτόματο .

Θα γράφεις ομως μέχρι 70 χαρακτήρες .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

ok Σας ευχαριστω δουλεψε οσο για το shiftkey3 το πληρωσα τζαμπα νομιζω.

Μπορείς να γράψεις μικρά αν πας μηνύματα> ρυθμίσεις και στη μέθοδο εισαγωγής επιλέξεις αυτόματο .

Θα γράφεις ομως μέχρι 70 χαρακτήρες .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...