Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλό είναι να δοκιμάζουμε πριν προτιμούμε κάτι ή να αφήνουμε να προτείνουν οι άλλοι που την έχουν

 

καλησπερα η ρομ του Στρατου ειναι δοκιμασμενη απο πολλους και ειναι κατα τη γνωμη μου απο τις καλυτερες ρομ που υπαρχουν για το κινητο μας .;)

πριν λιγο καιρο καποιο παιδι ειχε ανεβασει ενα videaki με την ρομ οπου εκανε πραγματα που κατ εμε κανενας δεν θα χρειαστει να κανει ποτε με το κινητο του:X πχ ειχε ανοιξει 3-4 σελιδες ,το google earth ,to google map ,1-2 videakia κλπ ολα ταυτοχρονα ,οπως ειχαμε πει και τοτε ουτε με aokp ,aosp αλλα και οποιαδηποτε στοκ η καστομ μπορουσε να γινει ευκολα κατι τετοιο χωρις κανενα force close :wacko:

ολα αυτα φιλικα ενοειται:)

δυστυχως το video κατεβηκε ηταν πραγματι κορυφη

εγω παντως φοραω την pulse 2.1 απο τοτε που την εβγαλε ο Στρατος κανοντας μερικα διαλειματα φλασαρωντας την 4.1.2 και την cm 10.1 αλλα παντα ξαναγυριζω στον Στρατο :p περιμενοντας την στοκ 4.1.2:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θεματακια είχαν, όχι ποια. Μπορεί να δοκιμάσει και την neat. δεν Μίλησα να brickαρεις το κινητό σου αλλά εάν δεν έχεις δοκιμάσει κάτι ο ίδιος δεν ξέρεις πως δουλεύει η ρομ σε κάθε τηλέφωνο. αυτή που πρότεινες είναι ίδια με αυτήν που έχει.
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Θεματακια είχαν, όχι ποια.

 

και συνεχιζουν να εχουν ;):p 1 το freeze στην lockscreen θα λυθει με την επισημη ,2οχι τοσο καλη μπαταρια λυνεται βεβαια σε καποιο βαθμο με calibration

Link to comment
Share on other sites

Θεματακια είχαν, όχι ποια. Μπορεί να δοκιμάσει και την neat. δεν Μίλησα να brickαρεις το κινητό σου αλλά εάν δεν έχεις δοκιμάσει κάτι ο ίδιος δεν ξέρεις πως δουλεύει η ρομ σε κάθε τηλέφωνο. αυτή που πρότεινες είναι ίδια με αυτήν που έχει.

 

Ωραια, τη neat εγω δεν την ξερω. Εσυ που την ξερεις του την προτεινεις; Και πως ξερεις οτι θα "κατσει" καλα στη συσκευη του;

 

Κι απ'οτι ειδα μολις στο youtube η neat οντως μοιαζει με τη stock, αρα ορθως την προτεινεις. Εχει πολλες διαφορες απ'την Pulse και τη nikpapakos...;:D

Link to comment
Share on other sites

Καλη εφαρμογουλα ηχου/δονησης για χαμενες κλησεις και SMS (δεν εχει και ledακι το S2)

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.j4velin.vibrationNotifier

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μου κολλησε κι εμενα τελικα με την 4.0.3 και δεν εκανα τιποτα βαρυ αλλα ειχα ανοιχτα καποια πραγματα παραλληλα.

 

Ελαβα ενα μυνημα και το απανταγα

αλλα στο παρασκηνιο ειχα ανοιχτα τα

01. Ειχα ανοιχτα τα email

02. Ειχα ανοιξει τον firefox γιατι ο internet browser του κινητου δεν ανοιγε σωστα τη σελιδα του insomnia.

 

και σε καποια φαση που εστειλα το μυνημα και περιμενα απαντηση μου σβηνει η οθονη και μενει σβηστο μετα χρειαστικε απλα να ξανα-ανοιξω το κινητο απο την αρχη για να δουλεψει.

 

Αυτου του ειδους τα σκαλωματα ειναι της 4.0.3 ρε παιδια?

 

Γενικοτερα η 4.0.3 εχει τετοια θεματακια που σκαλωνει ασχετως στιγμης και του τι κανεις?

 

Λογικα στην 4.1.3 θα τα εχουν διορθωσει ολα αυτα ετσι δεν ειναι?

 

Τι προτεινετε να περιμενω ή να το παω πισω για να το τσεκαρουν?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει 4.1.3 αλλα 4.1.2 και ναι να περιμενεις.Δεν ειναι λογος να πας στο σερβις.

Στην θεση σου θα περναγα την 4.0.4 μεσω Odin ή ακομα καλυτερα βαλε την Pulse 2.1(οπως και εκανα τοτε που το ειχα) και θα εισαι κομπλε μεχρι να βγει η επισημη 4.1.2.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου απαντησες ομως οντως η 4.0.3 εχει τοσα προβληματα που κρασαρει για πλακα?

 

Εκανε τετοια πατατια η samsung οταν την εβγαλε γιατι απ' οτι διαβαζω σε αλλα κινητα π.χ. sony ericsson.Xperia V δεν εχουν καποιο προβλημα.

 

Εν ολιγης εχουν και αλλοι κρασαρισματα τετοιου ειδους?

Οντως φταιει η 4.0.3 ή να φταιει το κινητο μου?

 

Προτειμω να περιμενω την επισημη 4.1.2.

 

Οσοι ειχαν κρασαρισματα σαν το δικο μου με την 4.0.3 και περασαν την leacked 4.1 ειδαν διαφορα ή εχουν παλι τα ιδια κρασαρισματα?

 

Και μπορει να μας πει καποιος για ποιο λογο εχουμε αυτα τα κρασαρισματα με την 4.0.3?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, σήμερα μου κόλλησε ο γαλαξίας και έκανε restart από μόνο του. Πριν την εισαγωγή του κωδικού PIN μου έβγαλε το παρακάτω μήνμα:

 

System UIDs Inconsistent

UIDs on this system are inconsistent, you need to wipe your data partition or your device will be unstable.

then a button that reads:

I'm Feeling Lucky

 

Η μόνη επιλογή που είχα ήταν το "I'm Feeling Lucky". Πρέπει να ανησυχήσω για κάτι;;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, σήμερα μου κόλλησε ο γαλαξίας και έκανε restart από μόνο του. Πριν την εισαγωγή του κωδικού PIN μου έβγαλε το παρακάτω μήνμα:

 

System UIDs Inconsistent

UIDs on this system are inconsistent, you need to wipe your data partition or your device will be unstable.

then a button that reads:

I'm Feeling Lucky

 

Η μόνη επιλογή που είχα ήταν το "I'm Feeling Lucky". Πρέπει να ανησυχήσω για κάτι;;

Ευχαριστώ.

 

Στη θέση σου θα έκανα backup και factory reset.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου απαντησες ομως οντως η 4.0.3 εχει τοσα προβληματα που κρασαρει για πλακα?

 

Εκανε τετοια πατατια η samsung οταν την εβγαλε γιατι απ' οτι διαβαζω σε αλλα κινητα π.χ. sony ericsson.Xperia V δεν εχουν καποιο προβλημα.

 

Εν ολιγης εχουν και αλλοι κρασαρισματα τετοιου ειδους?

Οντως φταιει η 4.0.3 ή να φταιει το κινητο μου?

 

Προτειμω να περιμενω την επισημη 4.1.2.

 

Οσοι ειχαν κρασαρισματα σαν το δικο μου με την 4.0.3 και περασαν την leacked 4.1 ειδαν διαφορα ή εχουν παλι τα ιδια κρασαρισματα?

 

Και μπορει να μας πει καποιος για ποιο λογο εχουμε αυτα τα κρασαρισματα με την 4.0.3?

 

Αν ανατρεξεις σε παλιοτερα ποστς θα δεις πως πολλα παιδια που ειχαν την 4.0.3 ειχαν αρκετα προβληματα,που λυθηκαν με μια αναβαθμιση στην 4.0.4.

Οταν ειχα το SGS2 την κρατησα 1-2 μερες μονο την 4.0.3 οποτε δεν μπορω να σου πω με σιγουρια.Κατι θεματακια με το wifi ειχα και την αλλαξα.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Οπότε να υποθέσω ότι όταν με το καλό βγει η 4.1.2 θα διορθωθούν. Όλα αυτα τα κρασαρισματα ???????
Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν την τεσταρω δεν μπορω να πω με σιγουρια.

Στην 4.0.4 δεν υπαρχουν τετοια θεματα παντως.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Οπότε να υποθέσω ότι όταν με το καλό βγει η 4.1.2 θα διορθωθούν. Όλα αυτα τα κρασαρισματα ???????

 

Επειδή βλέπω ότι έχεις φαγωθεί με την 4.1.2 και δεν κάνεις την απλή αλλαγή σε 4.0.4 να ησυχάσεις απλά να σε ενημερώσω πως η 4.1.2 που λένε ότι θα βγει επίσημα τέλη Γενάρη θα είναι όπως και η 4.0.4, ευρωπαϊκή και όχι επίσημη ελληνική όπως η 4.0.3. Εν ολίγοις το Odin δεν το γλιτώνεις. Απορώ γιατί κάθεσαι και σκας ενώ ήδη απ όσο διάβασα όλοι σε παραπέμπουν να περάσεις την 4.0.4 για να ησυχάσεις.

Και όχι, όσα προβλήματα έχεις αναφέρει φαίνεται να είναι καθαρά λογισμικού.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου απαντησες ομως οντως η 4.0.3 εχει τοσα προβληματα που κρασαρει για πλακα?

 

Εκανε τετοια πατατια η samsung οταν την εβγαλε γιατι απ' οτι διαβαζω σε αλλα κινητα π.χ. sony ericsson.Xperia V δεν εχουν καποιο προβλημα.

 

Εν ολιγης εχουν και αλλοι κρασαρισματα τετοιου ειδους?

Οντως φταιει η 4.0.3 ή να φταιει το κινητο μου?

 

Προτειμω να περιμενω την επισημη 4.1.2.

 

Οσοι ειχαν κρασαρισματα σαν το δικο μου με την 4.0.3 και περασαν την leacked 4.1 ειδαν διαφορα ή εχουν παλι τα ιδια κρασαρισματα?

 

Και μπορει να μας πει καποιος για ποιο λογο εχουμε αυτα τα κρασαρισματα με την 4.0.3?

 

Αν έχεις ψάξει καλά θα δεις ότι και άλλες εταιρίες έχουν θέμα με την 4.0.3. Ακόμα και τα nexus είχαν θέμα με την 4.0.3 και όχι μόνο η samsung. Και πάλι τα κολλήματα δεν ήταν τόσο τραγικά.

 

Εγώ από την άλλη έχω κάτι κρασαρίσματα ακόμη και μετά από factory reset με την 4.0.4 και δεν μπορώ να καταλάβω τι μπορεί να φταίει....Όχι τίποτα άλλο αλλά έχω φτάσει να μείνω χωρίς μπαταρία 2 φορές....

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω ότι έχεις φαγωθεί με την 4.1.2 και δεν κάνεις την απλή αλλαγή σε 4.0.4 να ησυχάσεις απλά να σε ενημερώσω πως η 4.1.2 που λένε ότι θα βγει επίσημα τέλη Γενάρη θα είναι όπως και η 4.0.4, ευρωπαϊκή και όχι επίσημη ελληνική όπως η 4.0.3. Εν ολίγοις το Odin δεν το γλιτώνεις. Απορώ γιατί κάθεσαι και σκας ενώ ήδη απ όσο διάβασα όλοι σε παραπέμπουν να περάσεις την 4.0.4 για να ησυχάσεις.

Και όχι, όσα προβλήματα έχεις αναφέρει φαίνεται να είναι καθαρά λογισμικού.

Και εσυ δεν εχεις καταλαβει κατι πολυ απλο οτο η 4.1.2 ΘΑ ΒΓΕΙ ΓΙΑ ΤΑ SAMSUNG GALAXY S2 ΕΠΙΣΗΜΑ ΚΑΙ ΑΠ' ΟΤΙ ΛΕΝΕ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ επομενως οτι λες απλα ειναι αερολογιες. Το οτι θα βγει επισημα για τα i9100 ειναι θετικοτατο δεν με απασχολει αν θα ειναι ευρωπαικη ή ελληνικη απο τη στιγμη που θα εχει ελληνικα και θα αναβαθμηζει ΕΠΙΣΗΜΑ το κινητο μου σε αυτη δεν πα να ειναι και κινεζικη.

 

Οσο τωρα αφορα το αλλο περι του οτι το odin δεν το γλιτωνω ΠΑΛΙ ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ αφου ηδη σου ειπα οτι ΕΠΙΣΗΜΑ θα βγει η 4.1.2 για το s2(i9100) μπορει η 4.2 να μην βγει επισημα αλλα η 4.1.2 ΘΑ ΒΓΕΙ ΕΠΙΣΗΜΑ. ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ????

 

Τελος να σου απαντησω γιατι πολυ απλα δεν περναω την 4.0.4 μεσω odin που λες γιατι πολυ απλα ακομα μαθαινω το κινητο και ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΣΤΩ ΜΕ ΑΝΕΠΙΣΗΜΕΣ ΕΚΔΟΣΗΣ ANDROID γιατι μπορει να προκαλεσω μεγαλυτερα προβληματα απο αυτα που εχει η επισημη 4.0.3 που εχει τωρα.

 

Ειναι τοσο δυσκολο να τα καταλαβεις ολα αυτα ή σου ειναι τοσο παραλογα ολα αυτα που σου λεω?

 

Πιστευω οτι ολα αυτα που λεω ειναι απολυτως φυσιολογικα και ο καθε ενας αυτο θα εκανε.

 

Αν έχεις ψάξει καλά θα δεις ότι και άλλες εταιρίες έχουν θέμα με την 4.0.3. Ακόμα και τα nexus είχαν θέμα με την 4.0.3 και όχι μόνο η samsung. Και πάλι τα κολλήματα δεν ήταν τόσο τραγικά.

 

Εγώ από την άλλη έχω κάτι κρασαρίσματα ακόμη και μετά από factory reset με την 4.0.4 και δεν μπορώ να καταλάβω τι μπορεί να φταίει....Όχι τίποτα άλλο αλλά έχω φτάσει να μείνω χωρίς μπαταρία 2 φορές....

Οταν λες οχι τοσο τραγικα κολληματα. Εσυ ποια κολληματα εννοεις τραγικα κολληματα?

Επισης αφου ολα τα κινητα ειχαν θεμα με την 4.0.3 για ποιο λογο ΕΠΙΣΗΜΑ πλεον σχεδον ολες οι εταιριες δεν αναβαθμησαν τα κινητα τους στην 4.0.4 που λετε οτι διορθωνονται αρκετα προβληματα.

 

Μηπως γνωριζει κανεις για ποιο λογο εχει τοσα κρασαρισματα/κολληματα η 4.0.3 τεχνικα? Δηλαδη τι λαθος κανανε στον κωδικα?

 

Θελω να ελπιζω οταν με το καλο βγει η 4.1.2 για το s2(i9100) που εχω να την περασω ΕΠΙΣΗΜΑ(Over the air ή μεσω samsung kies) να εχουν διορθωσει ολα αυτα τα προβληματα που προκαλουν κρασαρισματα/κολληματα στο κινητο.

 

Παντως αυτο ειναι μεγαλο ΦΑΟΥΛ για μια εταιρια σαν την samsung και για ενα απο τα σημαντικοτερα κινητα της τη σειρα S που ειναι το τοπ κινητο για τα android και ποιο συγκεκρημενα της samsung.

 

 

Μακαρι λοιπον τα κρασαρισματα που εχω εγω και αλλη με το s2(i9100) να ειναι λογο του android 4.0.3 και να διορθοθουν με την 4.1.2 οταν εθρει η τελικη του μορφη και να μην ειναι λογο κατι αλλου.....

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Και εσυ δεν εχεις καταλαβει κατι πολυ απλο οτο η 4.1.2 ΘΑ ΒΓΕΙ ΓΙΑ ΤΑ SAMSUNG GALAXY S2 ΕΠΙΣΗΜΑ ΚΑΙ ΑΠ' ΟΤΙ ΛΕΝΕ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ επομενως οτι λες απλα ειναι αερολογιες. Το οτι θα βγει επισημα για τα i9100 ειναι θετικοτατο δεν με απασχολει αν θα ειναι ευρωπαικη ή ελληνικη απο τη στιγμη που θα εχει ελληνικα και θα αναβαθμηζει ΕΠΙΣΗΜΑ το κινητο μου σε αυτη δεν πα να ειναι και κινεζικη.

 

Οσο τωρα αφορα το αλλο περι του οτι το odin δεν το γλιτωνω ΠΑΛΙ ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ αφου ηδη σου ειπα οτι ΕΠΙΣΗΜΑ θα βγει η 4.1.2 για το s2(i9100) μπορει η 4.2 να μην βγει επισημα αλλα η 4.1.2 ΘΑ ΒΓΕΙ ΕΠΙΣΗΜΑ. ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ????

 

Τελος να σου απαντησω γιατι πολυ απλα δεν περναω την 4.0.4 μεσω odin που λες γιατι πολυ απλα ακομα μαθαινω το κινητο και ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΣΤΩ ΜΕ ΑΝΕΠΙΣΗΜΕΣ ΕΚΔΟΣΗΣ ANDROID γιατι μπορει να προκαλεσω μεγαλυτερα προβληματα απο αυτα που εχει η επισημη 4.0.3 που εχει τωρα.

 

Ειναι τοσο δυσκολο να τα καταλαβεις ολα αυτα ή σου ειναι τοσο παραλογα ολα αυτα που σου λεω?

 

Πιστευω οτι ολα αυτα που λεω ειναι απολυτως φυσιολογικα και ο καθε ενας αυτο θα εκανε.

 

Καταρχήν με προσβαλεις, κάτι που δεν έκανα στο προηγούμενο ποστ μου.

Κατά δεύτερον όσα λες παραπάνω είναι όλα λάθος.. η μάλλον.. ΌΛΑ ΛΑΘΟΣ! €@#?€# :-P

Θα σου εξηγούσα ακριβώς τι εννοώ αλλά δεν θα σου κάνω τη χάρη όπως προείπα λόγω του τρόπου σου, αν θελει κάποιος άλλος χρήστης ας σε βοηθήσει :-)

 

Τέλος κάτσε περίμενε χωρίς odin να περάσεις την επίσημη ελληνική 4.1.2, καλό Σεπτέμβριο.. στη καλύτερη..

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Τελος να σου απαντησω γιατι πολυ απλα δεν περναω την 4.0.4 μεσω odin που λες γιατι πολυ απλα ακομα μαθαινω το κινητο και ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΣΤΩ ΜΕ ΑΝΕΠΙΣΗΜΕΣ ΕΚΔΟΣΗΣ ANDROID γιατι μπορει να προκαλεσω μεγαλυτερα προβληματα απο αυτα που εχει η επισημη 4.0.3 που εχει τωρα.

Ποιος είπε πως οι 4.0.4 δεν είναι επίσημες;

Το ότι, για πολλούς και διάφορους λόγους, δεν ήρθαν στην Ελλάδα, αυτό δεν σημαίνει ότι δεν είναι επίσημες.

Τα πράγματα δεν είναι πιο απλά, φίλε μου. Αν νομίζεις πως έχεις πρόβλημα με την επίσημη 4.0.3, τότε δοκίμασε μια απ'τις επίσημες 4.0.4 του εξωτερικού κι αν δεν μείνεις ικανοποιημένος, ξαναγύρισε πάλι σ'αυτή που ήδη έχεις... Η δεύτερη επιλογή σου είναι να περιμένεις για την 4.1 όταν έρθει (που, προσωπικά, φοβάμαι πως αν σταματήσουν οι πωλήσεις και η διαθεσιμότητα των S2 με τον νέο χρόνο... να την έχουμε Ελληνική μέσω KIES ή OTA προς τα τέλη του Μάρτη... και βάλε...)

:mad:

Edited by WolfBack

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν με προσβαλεις, κάτι που δεν έκανα στο προηγούμενο ποστ μου.

Κατά δεύτερον όσα λες παραπάνω είναι όλα λάθος.. η μάλλον.. ΌΛΑ ΛΑΘΟΣ! €@#?€# :-P

Θα σου εξηγούσα ακριβώς τι εννοώ αλλά δεν θα σου κάνω τη χάρη όπως προείπα λόγω του τρόπου σου, αν θελει κάποιος άλλος χρήστης ας σε βοηθήσει :-)

 

Τέλος κάτσε περίμενε χωρίς odin να περάσεις την επίσημη ελληνική 4.1.2, καλό Σεπτέμβριο.. στη καλύτερη..

Σε προσβαλω γιατι? Για κατι που ειπα κατα τη γνωμη μου οτι κανεις? Αν ναι τοτε εισαι μυγιαγκηχτος γιατι δεν σε εβρισα ποτε.

 

Και που εχω λαθος δεν θα κυκλοφορησει δηλαδη επισημα η 4.1.2 για το galaxy s2(i9100)??? Σιγα μην κυκλοφορησει το 2014....

 

Αν ναι τοτε που ειμαι λαθος?

 

Εχει ανακοινωθει παντου και μου εχει στειλει και απαντητικο email η ιδια η samsung hellas οποτε μαλλον εσυ δεν τα ξερεις και τοσο καλα.

 

Ποιος είπε πως οι 4.0.4 δεν είναι επίσημες;

Το ότι, για πολλούς και διάφορους λόγους, δεν ήρθαν στην Ελλάδα, αυτό δεν σημαίνει ότι δεν είναι επίσημες.

Τα πράγματα δεν είναι πιο απλά, φίλε μου. Αν νομίζεις πως έχεις πρόβλημα με την επίσημη 4.0.3, τότε δοκίμασε μια απ'τις επίσημες 4.0.4 του εξωτερικού κι αν δεν μείνεις ικανοποιημένος, ξαναγύρισε πάλι σ'αυτή που ήδη έχεις... Η δεύτερη επιλογή σου είναι να περιμένεις για την 4.1 όταν έρθει (που, προσωπικά, φοβάμαι πως αν σταματήσουν οι πωλήσεις και η διαθεσιμότητα των S2 με τον νέο χρόνο... να την έχουμε μέσω KIES ή OTA προς τα τέλη του Μάρτη...)

Να σταματησουν δεν νομιζω γιατι ειδικα τωρα με την προσφορα των 270 ευρω που βγαζουν τα s2 εχουν πουληθει τα απιστευτα κομματια οποτε δεν νομιζω να σταματησουν να το υποστηριζουν.

 

Οταν εγω λεω επισημες εννοω να περνιωνται με τους 2 επισημους τροπους(Μεσω over the air ή μεσω samsung kies) αν λοιπον ΔΕΝ περνιουνται με εναν απο τους 2 παραπανω τροπους πιστευω δεν λεγονται επισημες.

Και πιστευω και την ιδια την samsung να ρωτησεις αυτο θα σου πουν. Εν ολιγης επισημες ειναι αυτες που κυκλοφορει η samsung hellas για τα κινητα της και περνιονται με τους κλασικους τροπους που η ιδια η samsung προτεινει και οχι με αλλα προγραμματα π.χ. odin.

Τα παραπανω τα λεω για να μην παρεξηγηθω ετσι. Δεν λεω οτι για αλλες χωρις η 4.0.4 δεν ειναι επισημη ετσι.

 

Η 4.0.4 δεν την εφεραν στην ελλαδα ισως γιατι υπηρχε η 4.0.3 και υποθεσαν οτι δεν θα διορθωνει και τιποτα σημαντικο γι' αυτο και δεν την μετεφρεσαν/μετεφεραν στην ελλαδα.

Λεω ισως ετσι δεν μπορω να ξερω τι κανουν στην samsung hellas.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Και εσυ δεν εχεις καταλαβει κατι πολυ απλο οτο η 4.1.2 ΘΑ ΒΓΕΙ ΓΙΑ ΤΑ SAMSUNG GALAXY S2 ΕΠΙΣΗΜΑ ΚΑΙ ΑΠ' ΟΤΙ ΛΕΝΕ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ επομενως οτι λες απλα ειναι αερολογιες. Το οτι θα βγει επισημα για τα i9100 ειναι θετικοτατο δεν με απασχολει αν θα ειναι ευρωπαικη ή ελληνικη απο τη στιγμη που θα εχει ελληνικα και θα αναβαθμηζει ΕΠΙΣΗΜΑ το κινητο μου σε αυτη δεν πα να ειναι και κινεζικη.

 

Οσο τωρα αφορα το αλλο περι του οτι το odin δεν το γλιτωνω ΠΑΛΙ ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ αφου ηδη σου ειπα οτι ΕΠΙΣΗΜΑ θα βγει η 4.1.2 για το s2(i9100) μπορει η 4.2 να μην βγει επισημα αλλα η 4.1.2 ΘΑ ΒΓΕΙ ΕΠΙΣΗΜΑ. ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ????

 

Τελος να σου απαντησω γιατι πολυ απλα δεν περναω την 4.0.4 μεσω odin που λες γιατι πολυ απλα ακομα μαθαινω το κινητο και ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΣΤΩ ΜΕ ΑΝΕΠΙΣΗΜΕΣ ΕΚΔΟΣΗΣ ANDROID γιατι μπορει να προκαλεσω μεγαλυτερα προβληματα απο αυτα που εχει η επισημη 4.0.3 που εχει τωρα.

 

Ειναι τοσο δυσκολο να τα καταλαβεις ολα αυτα ή σου ειναι τοσο παραλογα ολα αυτα που σου λεω?

 

Πιστευω οτι ολα αυτα που λεω ειναι απολυτως φυσιολογικα και ο καθε ενας αυτο θα εκανε.

 

 

Οταν λες οχι τοσο τραγικα κολληματα. Εσυ ποια κολληματα εννοεις τραγικα κολληματα?

Επισης αφου ολα τα κινητα ειχαν θεμα με την 4.0.3 για ποιο λογο ΕΠΙΣΗΜΑ πλεον σχεδον ολες οι εταιριες δεν αναβαθμησαν τα κινητα τους στην 4.0.4 που λετε οτι διορθωνονται αρκετα προβληματα.

 

Μηπως γνωριζει κανεις για ποιο λογο εχει τοσα κρασαρισματα/κολληματα η 4.0.3 τεχνικα? Δηλαδη τι λαθος κανανε στον κωδικα?

 

Θελω να ελπιζω οταν με το καλο βγει η 4.1.2 για το s2(i9100) που εχω να την περασω ΕΠΙΣΗΜΑ(Over the air ή μεσω samsung kies) να εχουν διορθωσει ολα αυτα τα προβληματα που προκαλουν κρασαρισματα/κολληματα στο κινητο.

 

Παντως αυτο ειναι μεγαλο ΦΑΟΥΛ για μια εταιρια σαν την samsung και για ενα απο τα σημαντικοτερα κινητα της τη σειρα S που ειναι το τοπ κινητο για τα android και ποιο συγκεκρημενα της samsung.

 

 

Μακαρι λοιπον τα κρασαρισματα που εχω εγω και αλλη με το s2(i9100) να ειναι λογο του android 4.0.3 και να διορθοθουν με την 4.1.2 οταν εθρει η τελικη του μορφη και να μην ειναι λογο κατι αλλου.....

 

καταρχην περνωντας μια εκδοση 4.0.3 η 4.0.4 με odin δεν σημαίνει οτι πειραματιζεσαι με ανεπισημες εκδοσεις καθότι αν θες να περασεις πχ την αγγλικη 4.0.3 δεν μπορεις να την περασεις με kies η ota παρα μονο με odin το ιδιο βεβαια ισχυει και για τις ΕΠΙΣΗΜΕΣ εκδοσεις 4.0.4 και για τις εκδοσεις 4.1.2 που προκειται να βγουν ,τωρα αν θελεις να περασεις την 4.1.2 η την 4.0.4 επισημη ελληνικη μεσω kies η ota τοτε κατσε με την 4.0.3 μεχρι το σεπτεμβριο του 13 οπως λεει και ο sofos αν δοθει για Ελλαδα:)

παντως προτεινω εντελως φιλικα να διαβασεις και να (Τελος να σου απαντησω γιατι πολυ απλα δεν περναω την 4.0.4 μεσω odin που λες γιατι πολυ απλα ακομα μαθαινω το κινητο) μαθεις το κινητο γιατι αυτο θα ειναι καλυτερο για σενα

Link to comment
Share on other sites

Και εσυ δεν εχεις καταλαβει κατι πολυ απλο οτο η 4.1.2 ΘΑ ΒΓΕΙ ΓΙΑ ΤΑ SAMSUNG GALAXY S2 ΕΠΙΣΗΜΑ ΚΑΙ ΑΠ' ΟΤΙ ΛΕΝΕ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ επομενως οτι λες απλα ειναι αερολογιες. Το οτι θα βγει επισημα για τα i9100 ειναι θετικοτατο δεν με απασχολει αν θα ειναι ευρωπαικη ή ελληνικη απο τη στιγμη που θα εχει ελληνικα και θα αναβαθμηζει ΕΠΙΣΗΜΑ το κινητο μου σε αυτη δεν πα να ειναι και κινεζικη.

 

Οσο τωρα αφορα το αλλο περι του οτι το odin δεν το γλιτωνω ΠΑΛΙ ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ αφου ηδη σου ειπα οτι ΕΠΙΣΗΜΑ θα βγει η 4.1.2 για το s2(i9100) μπορει η 4.2 να μην βγει επισημα αλλα η 4.1.2 ΘΑ ΒΓΕΙ ΕΠΙΣΗΜΑ. ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ????

 

Τελος να σου απαντησω γιατι πολυ απλα δεν περναω την 4.0.4 μεσω odin που λες γιατι πολυ απλα ακομα μαθαινω το κινητο και ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΣΤΩ ΜΕ ΑΝΕΠΙΣΗΜΕΣ ΕΚΔΟΣΗΣ ANDROID γιατι μπορει να προκαλεσω μεγαλυτερα προβληματα απο αυτα που εχει η επισημη 4.0.3 που εχει τωρα.

 

Ειναι τοσο δυσκολο να τα καταλαβεις ολα αυτα ή σου ειναι τοσο παραλογα ολα αυτα που σου λεω?

 

Πιστευω οτι ολα αυτα που λεω ειναι απολυτως φυσιολογικα και ο καθε ενας αυτο θα εκανε.

 

 

Οταν λες οχι τοσο τραγικα κολληματα. Εσυ ποια κολληματα εννοεις τραγικα κολληματα?

Επισης αφου ολα τα κινητα ειχαν θεμα με την 4.0.3 για ποιο λογο ΕΠΙΣΗΜΑ πλεον σχεδον ολες οι εταιριες δεν αναβαθμησαν τα κινητα τους στην 4.0.4 που λετε οτι διορθωνονται αρκετα προβληματα.

 

Μηπως γνωριζει κανεις για ποιο λογο εχει τοσα κρασαρισματα/κολληματα η 4.0.3 τεχνικα? Δηλαδη τι λαθος κανανε στον κωδικα?

 

Θελω να ελπιζω οταν με το καλο βγει η 4.1.2 για το s2(i9100) που εχω να την περασω ΕΠΙΣΗΜΑ(Over the air ή μεσω samsung kies) να εχουν διορθωσει ολα αυτα τα προβληματα που προκαλουν κρασαρισματα/κολληματα στο κινητο.

 

Παντως αυτο ειναι μεγαλο ΦΑΟΥΛ για μια εταιρια σαν την samsung και για ενα απο τα σημαντικοτερα κινητα της τη σειρα S που ειναι το τοπ κινητο για τα android και ποιο συγκεκρημενα της samsung.

 

 

Μακαρι λοιπον τα κρασαρισματα που εχω εγω και αλλη με το s2(i9100) να ειναι λογο του android 4.0.3 και να διορθοθουν με την 4.1.2 οταν εθρει η τελικη του μορφη και να μην ειναι λογο κατι αλλου.....

 

Ρε φίλε τα παιδιά που ποστάρουν έχουν Ροπ κινητό περισσότερο καιρό από εσένα, είναι δυνατόν να μην γνωρίζουν; κάθονται να γράφουν να σε βοηθήσουν και τους την πέφτεις;

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΠΕΣΑ - ΕΒΡΙΣΑ ΚΑΝΕΝΑΝ.

Αν απαγορευεται να λεει καποιος την αποψη του σε αυτο το φορουμ τοτε μονο δημοκρατικο φορουμ ανταλλαγης αποψεων και ιδεων δεν ειναι.

 

ΑΠΛΑ ΛΕΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ. Οπως και πολλοι αλλοι εδω μεσα. Μηπως απαγορευεται κατι τετοιο?

 

ΔΕΝ υποχρέωσα κανέναν να την αφουγκραστεί.

 

Εγω μιλαω για επισιμες εκδοσεις με επισημο τροπο(Κοινως να μην χρειαζεται καθε φορα να περνας απο την αρχη τις εφαρμογες και τις ρυθμίσεις καθε εφαρμογης) γιατι αν περασεις ολοκληρη rom(ΟΧΙ ΜΟΝΟ KERNEL) μεσω odin σβηνονται τα παντα στο κινητο οποτε.....

Link to comment
Share on other sites

Σε προσβαλω γιατι? Για κατι που ειπα κατα τη γνωμη μου οτι κανεις? Αν ναι τοτε εισαι μυγιαγκηχτος γιατι δεν σε εβρισα ποτε.

 

Και που εχω λαθος δεν θα κυκλοφορησει δηλαδη επισημα η 4.1.2 για το galaxy s2(i9100)??? Σιγα μην κυκλοφορησει το 2014....

 

Αν ναι τοτε που ειμαι λαθος?

 

Εχει ανακοινωθει παντου και μου εχει στειλει και απαντητικο email η ιδια η samsung hellas οποτε μαλλον εσυ δεν τα ξερεις και τοσο καλα.

 

 

Να σταματησουν δεν νομιζω γιατι ειδικα τωρα με την προσφορα των 270 ευρω που βγαζουν τα s2 εχουν πουληθει τα απιστευτα κομματια οποτε δεν νομιζω να σταματησουν να το υποστηριζουν.

 

Οταν εγω λεω επισημες εννοω να περνιωνται με τους 2 επισημους τροπους(Μεσω over the air ή μεσω samsung kies) αν λοιπον ΔΕΝ περνιουνται με εναν απο τους 2 παραπανω τροπους πιστευω δεν λεγονται επισημες.

Και πιστευω και την ιδια την samsung να ρωτησεις αυτο θα σου πουν. Εν ολιγης επισημες ειναι αυτες που κυκλοφορει η samsung hellas για τα κινητα της και περνιονται με τους κλασικους τροπους που η ιδια η samsung προτεινει και οχι με αλλα προγραμματα π.χ. odin.

Τα παραπανω τα λεω για να μην παρεξηγηθω ετσι. Δεν λεω οτι για αλλες χωρις η 4.0.4 δεν ειναι επισημη ετσι.

 

Η 4.0.4 δεν την εφεραν στην ελλαδα ισως γιατι υπηρχε η 4.0.3 και υποθεσαν οτι δεν θα διορθωνει και τιποτα σημαντικο γι' αυτο και δεν την μετεφρεσαν/μετεφεραν στην ελλαδα.

Λεω ισως ετσι δεν μπορω να ξερω τι κανουν στην samsung hellas.

 

Αρχικά να σε ενημερωσω πως με την χρήση κεφαλαίων πέρα απο ασέβεια προς ενα άτομο που προσφέρθηκε να σου λύσει κάποια απορία, δείχνεις πως φωνάζεις επίσης. Εδώ είμαστε για να συζητάμε και όχι για να φωναζουμε. Καλό θα είναι λοιπον, επειδή δεν είσαι αρκετά ενημερωμένος και λες πολλές αερολογιες, ( 4.1.3.. :confused: ) να ρίξεις μια μελέτη σχετικα με απορίες, ενημερωσεις και πολλά αλλά, πρώτου έρθεις εδώ και αρχίσει να συμπεριφερεσαι έτσι στον καθένα. Προσωπικά ο Sofos μου είναι πολύ έμπιστος, και κρίμα που δεν ανεχεσαι την κριτική του, εφόσον δε γνωρίζεις βασικά πραγματα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω οταν γραφω κατι με κεφαλαια το γραφω απλα για να τονισω αυτο που λεω σε εκεινη την προταση.

Ουτε σαν να φωναζω το κανω, ουτε να προσβαλω κανεναν.

 

Τωρα αν χωρις να βρισω/ειρωνευτω καποιος μονο με τα κεφαλαια παρεξηγητε καποιος ειναι δικαιωμα του και δεν μπορω να κανω κατι γι' αυτο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...