Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα μια βοήθεια αν έτυχε και σε κάποιον άλλο , το S2 μου είναι μαμά και οι αναβάθμισης του είναι μόνο μέσα από το KIES έχω την 4.0.3 και γενικά δεν ήμουνα ποτέ ευχαριστημένος από την αρχή που την έκανε την αναβάθμιση αλλά τώρα πια τα προβλήματα φτάσανε στο ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ , λοιπόν τα πρώτα ήτανε με το wifi δεν συνδεότανε έκανε αχνό πράσινο το σηματάκι και κολλούσε και ξανά άνοιγε την συσκευή (ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ) χωρίς καν να ζητήσει κωδικό κλειδώματος που έχω και μετά έκανε σύνδεση κανονικά , αυτό το έκανε κάθε 5-6 συνδεσης wifi 1 φορα τώρα είναι 8 στα 10 επανεκκίνηση αλλά τώρα εδώ και 1 εβδομάδα έχασα και το Bluetooth στα καλά καθούμενα από τις 6-12 το απόγευμα δεν έχω ούτε hands free γιατί κάνη μονίμως επανεκκίνηση η συσκευή για να έχω λοιπόν τηλέφωνο πρέπει να έχω κλειστό το Bluetooth . ΧΩΡΙΣ να έχω Βάλη καμιά καινούργια εφαρμογή . Διαβάζοντας στο forum είδα γενικά πολλά παράπονα για την 4.0.3 και είδα σαν λύση την 4.0.4 αλλά το θέμα είναι ότι όταν συνδέομε με το Kies μου λεη ότι έχω την τελευταία αναβάθμιση βασικά δεν ξέρω αν φταίει η έκδοση αλλά είπα να μην πάω στο service μήπως και διορθώσω κάτι με την αναβάθμιση αλλά πως τι από πού δεν ξέρω , επίσημη έχει βγει η μόνο από xda ? Μήπως ξέρει κάποιος αν θα βγει γρήγορα η τσάμπα να μην περιμένω μήπως και έχω άλλο πρόβλημα με την συσκευή ? Εχω ακομη 6 μηνες εγγυηση .

Κάθε βοήθεια δεκτή

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Περνα από odin την rom ξανά, λογικά θα φτιάξει.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στην παρέα μια βοήθεια αν έτυχε και σε κάποιον άλλο , το S2 μου είναι μαμά και οι αναβάθμισης του είναι μόνο μέσα από το KIES έχω την 4.0.3 και γενικά δεν ήμουνα ποτέ ευχαριστημένος από την αρχή που την έκανε την αναβάθμιση αλλά τώρα πια τα προβλήματα φτάσανε στο ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ , λοιπόν τα πρώτα ήτανε με το wifi δεν συνδεότανε έκανε αχνό πράσινο το σηματάκι και κολλούσε και ξανά άνοιγε την συσκευή (ΕΠΑΝΕΚΚΙΝΗΣΗ) χωρίς καν να ζητήσει κωδικό κλειδώματος που έχω και μετά έκανε σύνδεση κανονικά , αυτό το έκανε κάθε 5-6 συνδεσης wifi 1 φορα τώρα είναι 8 στα 10 επανεκκίνηση αλλά τώρα εδώ και 1 εβδομάδα έχασα και το Bluetooth στα καλά καθούμενα από τις 6-12 το απόγευμα δεν έχω ούτε hands free γιατί κάνη μονίμως επανεκκίνηση η συσκευή για να έχω λοιπόν τηλέφωνο πρέπει να έχω κλειστό το Bluetooth . ΧΩΡΙΣ να έχω Βάλη καμιά καινούργια εφαρμογή . Διαβάζοντας στο forum είδα γενικά πολλά παράπονα για την 4.0.3 και είδα σαν λύση την 4.0.4 αλλά το θέμα είναι ότι όταν συνδέομε με το Kies μου λεη ότι έχω την τελευταία αναβάθμιση βασικά δεν ξέρω αν φταίει η έκδοση αλλά είπα να μην πάω στο service μήπως και διορθώσω κάτι με την αναβάθμιση αλλά πως τι από πού δεν ξέρω , επίσημη έχει βγει η μόνο από xda ? Μήπως ξέρει κάποιος αν θα βγει γρήγορα η τσάμπα να μην περιμένω μήπως και έχω άλλο πρόβλημα με την συσκευή ? Εχω ακομη 6 μηνες εγγυηση .

Κάθε βοήθεια δεκτή

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Νομιζω φιλε μου οτι αδικα παιδευεσαι με την 4.0.3.Περνα απευθειας μεσω ODIN την 4.0.4 Nordic κ θα εισαι κομπλε.Να κανεις οπωσδηποτε wipe data μολις την εγκαταστησεις κ δε θα αντιμετωπισεις κανενα προβλημα.

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Παρακαλώ αν μπορείτε να με βοηθήσετε στα εξής

Eιχα κάνει την συσκευή όπως φαίνεται παρακάτω

Αρ.μοντελου GT-I9100

Έκδοση Adroid 4.1.1

Eκδοση βασικού φάσματος Ι9100XXXLPX

Έκδοση Kernel 3.0.15-CM indie@indie)) #2 SMP PREEMPT Tue Oct 2 08:44:30

EEST 2012

AOKP Version

AOKP Buold-4 Jelly Bean

Αριθμός έκδοσης Omega v7.0

Πολλές φορές κολλούσε και προσπάθησα να την επαναφέρω όπως ήταν στην εργοστασιακή της μορφή. Κατάφερα το παρακάτω

Κωδικός μοντέλου GT-I9100

Έκδοση βασικού φάσματος I9100XXLPX

Έκδοση Kernel 3.0.15-I9100XWLP7-CL340913 dpi@DELL134#3

Αριθμός κατασκευής IML74K.XWLP7

Θέλω να συνδεθώ μέσω Kies για αναβάθμιση και έχω το παρακάτω μήνυμα

H συσκευή σας δεν υποστηρίζει αναβάθμιση λογισμικού μέσω Kies

Tρεχουσα εκδοση υλικολογισμικου PDA:LP7/PHONE:LPX/CSC:LPH (EUR)

Μπορείτε να με βοηθήσετε σας παρακαλώ.

Ευχαριστώ πολύ.

Edited by zafiridis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Παρακαλώ αν μπορείτε να με βοηθήσετε στα εξής

Eιχα κάνει την συσκευή όπως φαίνεται παρακάτω

Αρ.μοντελου GT-I9100

Έκδοση Adroid 4.1.1

Eκδοση βασικού φάσματος Ι9100XXXLPX

Έκδοση Kernel 3.0.15-CM indie@indie)) #2 SMP PREEMPT Tue Oct 2 08:44:30

EEST 2012

AOKP Version

AOKP Buold-4 Jelly Bean

Αριθμός έκδοσης Omega v7.0

Πολλές φορές κολλούσε και προσπάθησα να την επαναφέρω όπως ήταν στην εργοστασιακή της μορφή. Κατάφερα το παρακάτω

Κωδικός μοντέλου GT-I9100

Έκδοση βασικού φάσματος I9100XXLPX

Έκδοση Kernel 3.0.15-I9100XWLP7-CL340913 dpi@DELL134#3

Αριθμός κατασκευής IML74K.XWLP7

Θέλω να συνδεθώ μέσω Kies για αναβάθμιση και έχω το παρακάτω μήνυμα

H συσκευή σας δεν υποστηρίζει αναβάθμιση λογισμικού μέσω Kies

Tρεχουσα εκδοση υλικολογισμικου PDA:LP7/PHONE:LPX/CSC:LPH (EUR)

Μπορείτε να με βοηθήσετε σας παρακαλώ.

Ευχαριστώ πολύ.

 

Ναι γιατί προφανώς δεν φοράς μαμά ρομ. Οι gustom δεν δουλεύουν με kiess

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καταρχάς να ζητήσω συγγνώμη αν είμαι off topic αλλά δεν ήξερα που αλλόυ να στείλω!εχω το s2 και παρατήρησα οτι όταν στέλνω μήνυμα με περισσότερους από 160 χαρακτήρες μετατρέπεται αυτόματα σε μήνυμα πολυμέσων.εγώ δεν έχω ενεργοποιήσει mms και τα μηνύματα δεν πανε ποτέ αλλα ακόμα και αν είχα θα χρεωνόμουνα πολύ!υπάρχει τρόπος να στέλνω μήνυμα κειμένου με περισσότερους χαρακτήρες?και πάλι sorry αν είμαι off topic αλλα αν κάποιος γνωριζει κάτι ας με βοηθήσει..
Link to comment
Share on other sites

Έκανα κατά λάθος...βασικά δικιά μου *******.....wipe/delete all users (αν θυμάμαι καλά) και έχασα όλες τις επαφές κλπ σημειώσεις κλπ...Υπάρχει κάποιος τρόπος να τα ξανά φέρω πίσω???Είναι τεράστια ανάγκη...Θα του είμαι υπόχρεος όποιος μου πει...Σας παρακαλώ!!!!

 

Συγνώμη αν γραφω σε λάθος τόπικ αλλά είμαι πολύ ταραγμένος...(ξενερωμένος)

 

Προφανός δεν κράτησα buck up γτ είμαι **** τεσπα...Μπορεί κάποιος να μου πει τι μπορώ να κάνω σας παρακαλώ???

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω κάποιον τρόπο να τα επαναφέρεις. Τις επαφές σου τουλάχιστον δεν τις είχες συγχρονίσει με το Λογαριασμό Google;

Λυπάμαι αλλά χωρίς να έχεις Backup δεν νομίζω πως υπάρχει κάποια λύση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς Backup δεν γίνεται τίποτα. Αυτή άλλωστε είναι η ουσία του Backup...! Αν μπορούσαμε να τα επαναφέρουμε χωρίς Backup δεν θα κάναμε. Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Που θα βρω τη μαμα ρομ?Οπως βλεπετε ειναι ακομα root?η εφαρμογη titanium δουκλευει που λογικα ειμαι ακομη root.

Ναι γιατί προφανώς δεν φοράς μαμά ρομ. Οι gustom δεν δουλεύουν με kiess
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Που θα βρω τη μαμα ρομ?Οπως βλεπετε ειναι ακομα root?η εφαρμογη titanium δουκλευει που λογικα ειμαι ακομη root.

 

Αν δεν είχες σημείωση καπου τα στοιχειά του επίσημου firmware που είχες πριν περάσεις custom rom ,τότε ειναι δύσκολο να τα βρεις .

Κανε ένα τηλέφωνό στην samsung , δώσε το imei και θα σου πουν για ποια χώρα είναι ώστε να βάλεις το αντίστοιχο firmware .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ με τηλ δεν απαντα κανεις.Μπορεις αν ξερεις να μου γραψεις αν το ξανακανω root τι να περασω

Αν δεν είχες σημείωση καπου τα στοιχειά του επίσημου firmware που είχες πριν περάσεις custom rom ,τότε ειναι δύσκολο να τα βρεις .

Κανε ένα τηλέφωνό στην samsung , δώσε το imei και θα σου πουν για ποια χώρα είναι ώστε να βάλεις το αντίστοιχο firmware .

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ με τηλ δεν απαντα κανεις.Μπορεις αν ξερεις να μου γραψεις αν το ξανακανω root τι να περασω

 

Τι εννοείς ???

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα δλδ..κριμα...δεν πειραζει...ας προσεχα !!!

 

Ευχαριστω παντως παιδια!!!Να στε καλα..:)

 

Κατι αλλο....το Nandroid back up γτ δεν μπορω να το κανω?Παταω vol up+κεντρικο+power αλλα δεν μου εχει την επιλογη back up klp......μονο με το τιτανιουμ μονο μπορρω τωρα ε?

Link to comment
Share on other sites

Aφου δεν μπορω να βρω την μαμα custom τι αλλο μπορω να κανω και ας ειναι root εχεις μια καλη προταση εσυ τι θα εκανες?
Τι εννοείς ???
Edited by zafiridis
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καταρχάς να ζητήσω συγγνώμη αν είμαι off topic αλλά δεν ήξερα που αλλόυ να στείλω!εχω το s2 και παρατήρησα οτι όταν στέλνω μήνυμα με περισσότερους από 160 χαρακτήρες μετατρέπεται αυτόματα σε μήνυμα πολυμέσων.εγώ δεν έχω ενεργοποιήσει mms και τα μηνύματα δεν πανε ποτέ αλλα ακόμα και αν είχα θα χρεωνόμουνα πολύ!υπάρχει τρόπος να στέλνω μήνυμα κειμένου με περισσότερους χαρακτήρες?και πάλι sorry αν είμαι off topic αλλα αν κάποιος γνωριζει κάτι ας με βοηθήσει..

Περισσότερους απο 160 χαρακτήρες δεν μπορείς να γράψεις ...ούτε με προγράμματα απο το play .

το τηλ τωρα λογικα πρεπει να ειναι root διοτι δουλευει το titanium backup.θελω να περασω μια καλη custom

Το ποια είναι η καλύτερη custom δεν μπορώ να στο πω εγώ . Θα δοκιμάσεις και θα κρίνεις ανάλογα τις ανάγκες σου και την συμπεριφορά της συσκευής σου .

Εδώ θα βρεις αρκετές .

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=176

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1204

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λιγο δυσκολο με τις γνωσεις μου να κρινω ποιο συγκεκριμενα εσυ τι θα εβαζες.Εισαι Κρητη?

Περισσότερους απο 160 χαρακτήρες δεν μπορείς να γράψεις ...ούτε με προγράμματα απο το play .

 

Το ποια είναι η καλύτερη custom δεν μπορώ να στο πω εγώ . Θα δοκιμάσεις και θα κρίνεις ανάλογα τις ανάγκες σου και την συμπεριφορά της συσκευής σου .

Εδώ θα βρεις αρκετές .

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=176

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1204

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λιγο δυσκολο με τις γνωσεις μου να κρινω ποιο συγκεκριμενα εσυ τι θα εβαζες.Εισαι Κρητη?

Ναι φίλε μου Κρητη είμαι .

Αν θέλεις κάποια βασισμένη στην 4.1.2 έκδοση δοκίμασε την Omega http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327881

Διαφορετικά βάλε του Στράτου την PULSE (ics 4.0.4)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343484

Αυτές για αρχή .....στην πορεία και με λίγο διάβασμα ειμαι σίγουρος οτι θα δοκιμάσεις αρκετές .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Τις επαφές τις βρήκα σχεδόν....οι σημειώσεις είναι αυτες που με καίνε πάρα πολυ.... :(

βαλε ενα προγραμμα στο pc για να ψαξει για διαγραμμενα αρχεια,συνδεσε το τηλ και ισωςνα τα επαναφερεις.λεω τωρα..

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω παρει ακομα το κινητο αλλα το περιμενω αυριο...

Θελω να του περασω την cm10, ειναι οκ για καθημερινη χρηση η να πρωτιμησω καποια αλλη?

Για να περασω cwm μπορω να το rootaro με τον πρωτο τροπο απο εδω και να φλασαρω μετα το recovery απο εδω η πρεπει να γινει root με τον δευτερο τροπο?

Με το flash counter να ανησυχω? Γιατι στο s plus δεν εχει counter και περναω οποια ρομ θελω χωρις να μετραει...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την βοηθεια σου .Εβαλα μεσω odin το επισημο firmware LP7/PHONE:LPX/CSC:LPH (EUR) ,συνδεομαι μεσω kies.πως ξερω αν ειμαι root?

Ναι φίλε μου Κρητη είμαι .

Αν θέλεις κάποια βασισμένη στην 4.1.2 έκδοση δοκίμασε την Omega http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327881

Διαφορετικά βάλε του Στράτου την PULSE (ics 4.0.4)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=343484

Αυτές για αρχή .....στην πορεία και με λίγο διάβασμα ειμαι σίγουρος οτι θα δοκιμάσεις αρκετές .

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την βοηθεια σου .Εβαλα μεσω odin το επισημο firmware LP7/PHONE:LPX/CSC:LPH (EUR) ,συνδεομαι μεσω kies.πως ξερω αν ειμαι root?

Όταν περάσεις επίσημο firmware το root χάνεται ,και πρέπει να το κάνεις ξανά .

 

Μια καλή εφαρμογή για να ελέγξουμε αν έχουμε root access ειναι https://play.google.com/store/apps/details?id=com.joeykrim.rootcheck&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5qb2V5a3JpbS5yb290Y2hlY2siXQ..

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω απο καρδιας.Παρε και μια μαντιναδα¨.Χιλια χατηρια τσικανα και χαλασατης ενα και για τα λιγα πηγανε και τα πολα χαμενα.

Όταν περάσεις επίσημο firmware το root χάνεται ,και πρέπει να το κάνεις ξανά .

 

Μια καλή εφαρμογή για να ελέγξουμε αν έχουμε root access ειναι https://play.google.com/store/apps/details?id=com.joeykrim.rootcheck&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5qb2V5a3JpbS5yb290Y2hlY2siXQ..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και από εμένα. Έστω και αργά (και έχοντας ήδη ένα Note 2) μπαίνω κι εγώ στην παρέα σας λόγω του νέου μου εταιρικού κινητού. Και όχι να ευλογήσω τα γενιά μας αλλά μεταξύ S2, iphone 4s και Lumia 800 το S2 ήταν η καλύτερη και ευκολη επιλογή.

 

Οπότε για όσους λένε αν σου χάριζαν iphone δεν θα το έπαιρνες; Όχι λοιπόν δεν θα το έπαιρνα.

 

ΥΓ. Ο μόνος λόγος που θα έπαιρνα το 4s θα ήταν για να το πουλήσω καθώς υπάρχουν πολλά θύματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους. Την περασμενη βδομάδα ξεκίνησα την έρευνα για το συγκεκριμένο κινητό. Review, forums όλοι καταλήγανε ότι το κινητό είναι πολύ καλό. Αναζήτηση στο internet στο γνωστό ψαχτηρομαγαζοσυγκριτικό και χαμηλότερη τιμή 325€.

Δοκιμάζω σήμερα ξανά και ως εκ θαύματος τιμή 269€. Το χτύπησα αμέσως. το αναμένω με αγωνία

ΥΓ. βγαίνει σε λίγο καιρό Galaxy SΙΙ plus

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...