Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

SIM.ecsv.bak αν βοηθαει .

 

Δυστυχώς δεν βρήκα κάτι . Εκτός απο αυτό http://voices.yahoo.com/how-open-bak-file-1527651.html αλλά δεν ξέρω αν βοηθάει

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτο?

εκανα δξ κλικ πανω σε καποιο backup και μου εβγαλε αυτο . τι εννοεισ ? καντο ποιο λιανα γιατι αν καταλαβεσ λιγεσ οι γνωσεισ μου

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν βρήκα κάτι . Εκτός απο αυτό http://voices.yahoo.com/how-open-bak-file-1527651.html αλλά δεν ξέρω αν βοηθάει

 

εκανα δξ κλικ πανω σε καποιο backup και μου εβγαλε αυτο . τι εννοεισ ? καντο ποιο λιανα γιατι αν καταλαβεσ λιγεσ οι γνωσεισ μου

 

Sorry, δεν καταλαβα, νομιζα οτι απευθυνθηκες σ'εμενα και στην ερωτηση που εκανα για τις sd καρτες... μπλεχτηκαμε ελαφρως!!!! :lol::lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην το ψάχνετε. Αν ανοίξει το αρχείο με κάποιον text editor θα δει ότι είναι κωδικοποιημένο. Τα προγράμματα της κάθε εταιρίας φτιάχνουν δικά τους backup που δεν χρησιμοποιούνται συνήθως από άλλα προγράμματα. Δεν νομίζω εκτός του KIES να υπάρχει άλλο πρόγραμμα που να το διαβάζει.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω παρατηρήσει ένα πρόβλημα που σε αναζητήσεις μέσω google δεν βρίσκω καμία απάντηση.

Αγόρασα το S2 με την 4.0.3 και αποφάσισα να αλλάξω σε UK Rom για την 4.0.4.

Αυτό που παρατήρησα μετά τα Update που ενδεχομένως μπορεί να μην φταίνε οι rom είναι ότι το κινητό σε τυχαίες φάσεις κολλάει τελείως (μαύρη οθόνη) και για να ξανά ανοίξει πρέπει να κρατήσω το power πατημένο ή να βγάλω την μπαταρία. Έκανα wipe πριν και μετά wipe/flush κατά τα update. Μια φορά όταν κόλλησε το κινητό κατά αυτό τον τρόπο όταν το άνοιξα παρατήρησα ότι η μπαταρία από 90%+ είχε πάει 30% για κάποιο λόγο. Εφαρμογές δεν έχω τίποτα περίεργο να τρέχει μόνο apex launcher και facebook/twitter κτλπ.

Είχε κανένας παρόμοιο πρόβλημα; Λέω να περάσω την 4.1.2 μήπως λυθεί.

Καμία ιδέα;

 

Για δοκίμασέ το για λίγο διάστημα χωρίς την κάρτα μνήμης ή με άλλη διαφορετική...

Link to comment
Share on other sites

Αν θές απλά να ρουτάρεις την συσκευή δεν χρειάζεται να αλλάξεις kernel.Απλά κατέβασε αυτό http://download.chainfire.eu/267/SuperSU/CWM-SuperSU-v0.97.zip το αρχείο και φλάσαρετο από το recovery mode.Κάνε restart την συσκευή και είσαι root

 

Παιδιά πλην του Phil δεν δουλεύει κανένας άλλος προς το παρόν με την leaked.Τώρα για το ρουτ αν το φλασαρεις αυτό δεν ανεβάζεις τον μετρητή, εάν το κάνεις με την μέθοδο του cf root τότε γράφει.φοράω καστομ και ο μετρητής γράφει 0 και το binary είναι official.κάπου στο λινκ που δείχνεις έχει και το zip για να αφαιρέσει το ρουτ ποσταρε το αν θες φίλος, Ευχαριστώ

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε το για λίγο διάστημα χωρίς την κάρτα μνήμης ή με άλλη διαφορετική...

 

θα το δοκιμάσω και θα ενημερώσω.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Ας ανεβάσει κάποιος φώτο του πόση ram χρησιμοποιεί η jb

 

827ΜΒ RAM.Αλλά την διαχειρίζεται καλύτερα προφανώς.Αυτό παρατήρησα εγώ.Έχει και την επιλογή να κάνεις kill όλα τα applications που τρέχουν μαζί αλλά και εκκαθάριση ram όπως στην 4.0.3-4.0.4

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπερδεύεσαι;785 έχει το τηλέφωνο

 

827mb είναι η συνολική ram βρε..:p

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Ας ανεβάσει κάποιος φώτο του πόση ram χρησιμοποιεί η jb

 

γυρω στα 590 mb

 

παρολο που ειναι αρκετη την εχω δει να φτανει και 660 το τηλ δεν παρουσιαζει κολληματα

Link to comment
Share on other sites

γυρω στα 590 mb

 

παρολο που ειναι αρκετη την εχω δει να φτανει και 660 το τηλ δεν παρουσιαζει κολληματα

 

και μια συγκριση με την 4.0.3, οπου αυτη τη στιγμη το δικο μου ειναι στα 502MB/831MB.

Link to comment
Share on other sites

την εχω και γω μερικες ωρες την 4.1.2 , ειναι απαιχτη !!!!!! κανενα προβλημα , αλλο κινητο !!!!!! πολυ καλητερο σημα και γενικος ολα τελεια !!!!

να δουμε και απο μπαταρια τι λεει.

Το μονο που με ξυνισε λιγο ειναι στα wallpaper , εχω μια φωτο και παω να την βαλω wallpaper και μου την βγαζει κομμενη , εκει που παω να την επιλεξω μου βγαζει κατι μπλε τετραγωνακια επιλογης ενος μερους της , και δεν ανοιγει να την επιλεξω ολη !!!

Παλια δεν ειχα τετοιο θεμα , ξερει κανεις τι παιζει ?

και δεν ειναι θεμα launcher , γιατι το κανει και στον "αρχικη TouchWiz" αλλα και στον "go Launcer" !!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπερδεύεσαι;785 έχει το τηλέφωνο

 

Σου δείχνει 785 γιατί είσαι σε rom βασισμένη σε AOSP και τροποποιημενο kernel στα 785 ώστε να μην έχεις memory leak. Όταν η Samsung βγάλει το κώδικα για το kernel της jb τότε σίγουρα θα βρεις στη rom σου αναβάθμιση η οποία θα σου ανεβάσει τη ραμ εκεί που είναι στις stock roms.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΦΙΝΑ ΚΑΤΟΧΩΣ s2 ΠΡΟΣΦΑΤΑ Κ ΕΧΩ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ video ΑΠΟ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΕΝΩ ΑΠ ΟΣΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΔΙΑΘΕΤΗ flash player ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΜΕ ΔΙΑΦΩΤΙΣΕΙ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by Superuser
Κεφαλαία Γράμματα
Link to comment
Share on other sites

Μην φωνάζεις. Ποια έκδοση Android έχει; Αν είσαι 4.0.3 πρέπει να κατεβάσεις το flash εσύ και να το εγκαταστήσεις. Ψάξε στο νετ για flash apk και εγκατέστησε το.
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα για την συνολική ram εννοούσε ο φίλος.Φυσικά και ανέφερα την συνολική ram, όχι ότι χρησιμοποιεί 827. Είπαμε :P

 

την εχω και γω μερικες ωρες την 4.1.2 , ειναι απαιχτη !!!!!! κανενα προβλημα , αλλο κινητο !!!!!! πολυ καλητερο σημα και γενικος ολα τελεια !!!!

να δουμε και απο μπαταρια τι λεει.

Το μονο που με ξυνισε λιγο ειναι στα wallpaper , εχω μια φωτο και παω να την βαλω wallpaper και μου την βγαζει κομμενη , εκει που παω να την επιλεξω μου βγαζει κατι μπλε τετραγωνακια επιλογης ενος μερους της , και δεν ανοιγει να την επιλεξω ολη !!!

Παλια δεν ειχα τετοιο θεμα , ξερει κανεις τι παιζει ?

και δεν ειναι θεμα launcher , γιατι το κανει και στον "αρχικη TouchWiz" αλλα και στον "go Launcer" !!

 

Φίλε και στην 4.0.3 και στην 4.0.4 που είχα αυτό με το μπλέ πλαίσιο που λές πάντοτε το εμφάνιζε αν πήγαινα να επιλέξω φόντο για αρχική οθόνη μια φωτογραφία διαφορετική από τις ενσωματωμένες της συσκευής.Είναι φυσιολογικό.Οπότε μην νομίζεις ότι είναι ένα νέο "λάθος" της 4.1.2 ;)

 

edit.Συγνώμη παίδες.Ξεχάστηκα και πόσταρα 2 συνεχόμενες απαντήσεις. Ας τις συγχωνεύσει ένας από τους διαχειριστές αν έχει την καλοσύνη ;)

 

Παιδιά πλην του Phil δεν δουλεύει κανένας άλλος προς το παρόν με την leaked.Τώρα για το ρουτ αν το φλασαρεις αυτό δεν ανεβάζεις τον μετρητή, εάν το κάνεις με την μέθοδο του cf root τότε γράφει.φοράω καστομ και ο μετρητής γράφει 0 και το binary είναι official.κάπου στο λινκ που δείχνεις έχει και το zip για να αφαιρέσει το ρουτ ποσταρε το αν θες φίλος, Ευχαριστώ

 

Φίλε αυτό το Link βρήκα μόνο.Δεν ξέρω αν βοηθάει για το unroot

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα. θελω να σας κανω 2 ερωτησεις . Αξιζει τωρα η αγορα ενος καινουριου S2 (απο 330€) ή πλεον το S3 αποτελει μονοδρομο???? δεν ειμαι ψωνιο με τα κινητα..... την δουλεια μου θελω να κανω...

αν θελησω να περασω καποιο firm επισημο 4,1 κλπ κλπ θα πρεπει να εχω κανει root το κινητο ή οχι ????

απο μπαταρια πως παει το κινητο???

ισως ειναι χαζες οι ερωτησεις αλλα δεν εχω android κινητο αποτε δεν ξερω και πολυ απο αυτα

Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα χρειάζεται για πλήρη φόρτιση;

Εμένα χρειάζεται πάνω από τρεις ώρες από πρίζα. Για USB δεν το συζηταω καν.

Είναι φυσιολογικό;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Πόση ώρα χρειάζεται για πλήρη φόρτιση;

Εμένα χρειάζεται πάνω από τρεις ώρες από πρίζα. Για USB δεν το συζηταω καν.

Είναι φυσιολογικό;

 

Φυσικότατο με την 1650άρα μπαταρία και με αυτόν τον φορτιστή, αργή φόρτιση - μεγαλύτερη ζωή στη μπαταρία λένε.. τώρα κατά πόσο ισχύει..:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολο το κοσμο του Γαλαξια 2!

Αποφασισα να αγορασω μια εξωτερικη sd καρτουλα, μια και τον εσωτερικο αποθηκευτικο χωρο τον εχω φαει σε μεγαλο βαθμο! :D

Εχοντας ομως διαβασει καποιες φορες διαφορα προβληματα που παρουσιαζουν αυτες οι καρτουλες στο συγκεκριμενο τηλεφωνο, δεν ξερω αν υπαρχει κατι που πρεπει να "προσεξω"... :confused:

Οσοι εχετε ηδη εξωτερικη sd καρτα, τι μου προτεινετε? (εκτος βεβαια και αν ολα αυτα που εχω διαβασει κατα καιρους ειναι υπερβολικα, οποτε διαλεγω ανετα οποια θελω...)

 

Ευχαριστω!:)

 

Καλημερα σε ολους και ολες... Επιτρεψ'τε μου να ξαναποσταρω την χθεσινη μου ερωτηση μια και "χαθηκε" μεσα στα υπολοιπα posts και (μαλλον) δεν την προσεξε κανενας!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα. θελω να σας κανω 2 ερωτησεις . Αξιζει τωρα η αγορα ενος καινουριου S2 (απο 330€) ή πλεον το S3 αποτελει μονοδρομο???? δεν ειμαι ψωνιο με τα κινητα..... την δουλεια μου θελω να κανω...

αν θελησω να περασω καποιο firm επισημο 4,1 κλπ κλπ θα πρεπει να εχω κανει root το κινητο ή οχι ????

απο μπαταρια πως παει το κινητο???

ισως ειναι χαζες οι ερωτησεις αλλα δεν εχω android κινητο αποτε δεν ξερω και πολυ απο αυτα

 

Κατά την απόψη μου αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει κινητό που να μπορεί να συγκριθεί μαζί του με βάση τα λεφτά που δίνεις. Από τη στιγμή μάλιστα που που είναι θέμα ημερών να βγει η επίσημη 4.1.2 (ανεπίσημα η samsung έβγαλε δοκιμαστική 4.1.2) το κινητό απογειώνεται. Οι διαφορές πλέον με το ακριβό SIII θα είναι μικρές. Για να περάσεις επίσημο Firmware δε χρειάζεται να είσαι root. Την περνάς μέσω odin. Αν τελικά αποφασίσεις να το αγοράσεις ρωτάς εδώ για οτιδήποτε ή για τροποποιήσεις στο foroum των τροποποιήσεων.. Η μπαταρία εξαρτάται από τη χρήση. Με κανονική χρήση συνήθως κρατάει δυο μέρες.

 

Όσο να αφορά την κάρτα sd φίλε Stabill έγω έχω μια sandisk με 8 γίγα (class 4) από τη προήγουμενη συσκευή και δεν έχω πρόβλημα. Η ταχύτητα εγγραφής (δηλάδη αν θέλω να αντιγράψω ένα μεγάλο αρχείο πχ rom, backup ή πολλά τραγούδια κτλ) θα μπορούσε να είναι καλύτερη. Την είχα πάρει από τη Vodafone. Aυτό που πρέπει να προσέξεις πέρα από τη χωρητικότητα είναι και την ταχύτητα εγγραφής και ανάγνωσης. Όσο πιο μεγάλης κλάσης είναι τόσο πιο καλές ταχύτητες έχεις.

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...