Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πώς μπαίνω σε recovery mode sory αλλα δεν γνωρίζω πολλά πολλά...

 

Με κλειστό το τηλέφωνο κράτα πατημένα το VOLUME UP και το HOME και μετά πάτα και το POWER.Μόλις ανοίξει το τηλέφωνο, αφήνεις και τα 3 και θα σε βάλει σε recovery mode.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με κλειστό το τηλέφωνο κράτα πατημένα το VOLUME UP και το HOME και μετά πάτα και το POWER.Μόλις ανοίξει το τηλέφωνο, αφήνεις και τα 3 και θα σε βάλει σε recovery mode.

 

Το έκανα φίλε μου σε ευχαριστώ για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπάρχει τρόπος να μην ακούγετε ο ήχος την στιγμή που βγάζουμε φωτογραφία;

Ευχαριστώ.

 

Βάλε το κινητό σου σε αθόρυβη λειτουργία

Link to comment
Share on other sites

και σε αθόρυβη λειτουργία πάλι ακούγετε ο ήχος.

 

Κλείσε την ένταση των ήχων συστήματος.

Link to comment
Share on other sites

με το factory reset τι χάνουμε?

Προγράμματα? και shortcuts?

 

Φέρνει το τηλέφωνο στην κατάσταση που το αγόρασες.Σα να το ανοίγεις πρώτη φορά.

Δε σβήνει όμως πράγματα που έχεις στην εξωτερική μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις αναβαθμιστεί ποια ειναι η κατάσταστη που το αγόρασες

Προφανώς η νέα έκδοση

 

Δεν έχω sd αρα όλα τα προγράμματα από την αρχη.....?

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις αναβαθμιστεί ποια ειναι η κατάσταστη που το αγόρασες

Προφανώς η νέα έκδοση

 

Δεν έχω sd αρα όλα τα προγράμματα από την αρχη.....?

 

Έτσι ακριβώς.

Στο μάρκετ φαίνεται όμως η λίστα με τα προγράμματα που έχεις κατεβάσεις και μέσα από τον υπολογιστή ιδίως, δε θα σου πάρει πολύ ώρα να τα επανεγκαταστήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι το ίδιο :wacko:

 

ρε μάγκες, αυτή η βλακεία, θέλω να μην ακούγεται ποτέ ο ήχος από το κλείστρο της κάμερας. όποτε θέλω να βγάλω παπαρατσίστικη φωτογραφία βάζω το κινητό στο Mute. Σε άλλες android συσκευές υπάρχει ρύθμιση για τον ήχο του κλείστρου. Μπας και υπάρχει καμια εφαρμογή για να είναι μόνιμα στο mute ο ήχος του κλείστρου?

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

 

Θα ήθελα να ρωτήσω ποιες οι διαφορές του Samsung Galaxy S II 16GB i9100 Noble Black

από το Samsung Galaxy S II 16GB i9100G

 

το i9100G με το i9100 Noble Black έχουν την ίδια κάρτα γραφικών ?

ποιο να προτιμήσω για αγορά?

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

 

Θα ήθελα να ρωτήσω ποιες οι διαφορές του Samsung Galaxy S II 16GB i9100 Noble Black

από το Samsung Galaxy S II 16GB i9100G

 

το i9100G με το i9100 Noble Black έχουν την ίδια κάρτα γραφικών ?

ποιο να προτιμήσω για αγορά?

 

Έχουν διαφορετικούς CPU, το G έχει ΟΜΑΡ το άλλο έχει exynos, και το G λένε πως έχει θέματα ασυμβατότητας με ορισμένες εφαρμογές. Απο πλευράς software προτιμάται όπως θα δεις απο αρκετά περασμένα ποστς το "σκέτο".

 

Απορία: το gs2 μου είναι εντελώς stock με 4.0.3. Θέλω να το ρουτάρω (και μόνο) γιατί ίσως το ξαναστείλω σέρβις. Αν το ρουτάρω, μπορώ να το φέρω στην stock κατάσταση μόνο με το προγραμματάκι που αφαιρεί το τρίγωνο??? μιλάω μόνο για ρουτ για την ώρα. Θα φλασάρω καστομιές μετά το upgrade σε 4,1.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

ρε μάγκες, αυτή η βλακεία, θέλω να μην ακούγεται ποτέ ο ήχος από το κλείστρο της κάμερας. όποτε θέλω να βγάλω παπαρατσίστικη φωτογραφία βάζω το κινητό στο Mute. Σε άλλες android συσκευές υπάρχει ρύθμιση για τον ήχο του κλείστρου. Μπας και υπάρχει καμια εφαρμογή για να είναι μόνιμα στο mute ο ήχος του κλείστρου?

Χρειάζεται root. Έτσι θα μπορείς είτε μόνος σου να διαγραψεις τον ήχο από τη θέση που βρίσκεται ώστε να μην έχεις θέμα είτε να περάσεις κάποια μονταρισμένη έκδοση που έχει ως προεπιλογή τους ήχους κλειστούς. Δεν ξέρω αν η εφαρμογή ics της κάμερας στο Market μπορεί να στο προσφέρει αλλά χωρίς root μου ακούγεται κομματάκι δύσκολο.

Καλημέρα σας

 

Θα ήθελα να ρωτήσω ποιες οι διαφορές του Samsung Galaxy S II 16GB i9100 Noble Black

από το Samsung Galaxy S II 16GB i9100G

 

το i9100G με το i9100 Noble Black έχουν την ίδια κάρτα γραφικών ?

ποιο να προτιμήσω για αγορά?

Αν και τις έχω διαβάσει αρκετές φορές δεν τις θυμάμαι αλλά είμαι αρκετά σίγουρος πως αξίζει το i9100 σκέτο και όχι το G μιας και εκτός του ότι έχει τρελή υποστήριξη και εδώ και στο xda αλλά και σε hardware είναι πιο δυνατό απ'οσο θυμάμαι.

Link to comment
Share on other sites

Απορία: το gs2 μου είναι εντελώς stock με 4.0.3. Θέλω να το ρουτάρω (και μόνο) γιατί ίσως το ξαναστείλω σέρβις. Αν το ρουτάρω, μπορώ να το φέρω στην stock κατάσταση μόνο με το προγραμματάκι που αφαιρεί το τρίγωνο??? μιλάω μόνο για ρουτ για την ώρα. Θα φλασάρω καστομιές μετά το upgrade σε 4,1.

 

Δες εδώ στον οδηγό και ακολούθησε τον πρώτο τρόπο (Rachmat3), πανεύκολο σε 3 μόλις λεπτά, χωρίς τριγωνάκια, χωρίς τίποτα. Root και Unroot πιο εύκολο από ποτέ..!:lol:

 

Απαιτεί όμως εξωτερική κάρτα SD ;)

Link to comment
Share on other sites

Απορια: εχω βαλει να μου εμφανιζει τις επαφες απο το gmail. Ενω ακομη και στο gmail μου εμφανιζει τις φωτογραφιες τους και στο μενου του τηλεφωνου, οταν ομως πραγματοποιειται μια κληση δεν μου βγαζει την φωτογραφια τους στους περισσοτερους. Καμια λυση;;
Link to comment
Share on other sites

 

Απορία: το gs2 μου είναι εντελώς stock με 4.0.3. Θέλω να το ρουτάρω (και μόνο) γιατί ίσως το ξαναστείλω σέρβις. Αν το ρουτάρω, μπορώ να το φέρω στην stock κατάσταση μόνο με το προγραμματάκι που αφαιρεί το τρίγωνο??? μιλάω μόνο για ρουτ για την ώρα. Θα φλασάρω καστομιές μετά το upgrade σε 4,1.

Περνάς το επίσημο firmware και μηδενίζεις με το TriangleAway .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που αναφέρεις δεν το γνωρίζω, πάντως έκανα δυο φορές εργοστασιακές ρυθμίσεις αλλά μάταια.

Για να ανοίξω wifi πρέπει να κάνω επανεκκίνηση και άλλα πολλά.

Η Samsung ανέφερε ότι χρειάζεται προγραμματισμό αρχικό και θα πρέπει να πάει στα κεντρικά, ελπίζω να σας μετέφερα σωστά.

Μήπως το router σου είναι dLink γιατί υπάρχει πρόβλημα με το συγκεκριμένο!

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ στον οδηγό και ακολούθησε τον πρώτο τρόπο (Rachmat3), πανεύκολο σε 3 μόλις λεπτά, χωρίς τριγωνάκια, χωρίς τίποτα. Root και Unroot πιο εύκολο από ποτέ..!:lol:

 

Απαιτεί όμως εξωτερική κάρτα SD ;)

Εννοείται πως υπάρχει κάρτα SD. ναι, φαίνεται εύκολος τρόπος.

Περνάς το επίσημο firmware και μηδενίζεις με το TriangleAway .

Η άποψή σου για τον απο πάνω τρόπο Μ7ιχάλη ?

 

σας ευχαριστώ πολύ μάγκες, μέσα στο σαβ/κο θα με ρουτάρω :up:

:bow: :bow:

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Απορια: εχω βαλει να μου εμφανιζει τις επαφες απο το gmail. Ενω ακομη και στο gmail μου εμφανιζει τις φωτογραφιες τους και στο μενου του τηλεφωνου, οταν ομως πραγματοποιειται μια κληση δεν μου βγαζει την φωτογραφια τους στους περισσοτερους. Καμια λυση;;

 

Θα μπορούσες να περάσεις ξεχωριστά τις φωτογραφίες μέσα σε ενα φάκελο στο τηλέφωνο και μετα σε κάθε επαφή βάζεις την φωτογραφία που θες .

Προσπάθησε οι φωτογραφίες να έχουν μια καλη ανάλυση .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να περάσεις ξεχωριστά τις φωτογραφίες μέσα σε ενα φάκελο στο τηλέφωνο και μετα σε κάθε επαφή βάζεις την φωτογραφία που θες .

Προσπάθησε οι φωτογραφίες να έχουν μια καλη ανάλυση .

 

Oι φωτογραφίες είναι από το κινητό και ενώ στο μενού της συσκευής αλλά και στο gmail τις δείχνει, όταν με καλούν/καλώ δεν μου τις δείχνει παρά μόνο σε λίγες....

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε το camera360 απο market.

 

Και στις ρυθμισεις του βαλε off στον ηχο, και ολα ειναι αθορυβα

 

thanks για την απάντηση, αυτό που λες ισχύει, χρησιμοποιούσα την εφαρμογή αυτή όσο είχα GB σε περασμένη συσκευή για λήψη πανοραμικών. Το θέμα είναι ότι η default εφαρμογή κάμερας είναι σούπερ και δεν θέλω να χρησιμοποιήσω άλλη. Αυτό που κάνω μέχρι τώρα είναι να βάζω στο Mute το κινητό. Αφού το ρουτάρω θα το ψάξω αλλιώς.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Oι φωτογραφίες είναι από το κινητό και ενώ στο μενού της συσκευής αλλά και στο gmail τις δείχνει, όταν με καλούν/καλώ δεν μου τις δείχνει παρά μόνο σε λίγες....

 

Δεν ξερω τι να σου πω !

Είχα διαβάσει οτι κατι τέτοιο μπορει να γίνει μετα απο συγχρονισμό με το gmail σε επαφές και φωτογραφίες χαμηλής ανάλυσης .

Και το αλλο που γνωρίζω ειναι οτι ενω εχεις κάνει συγχρονισμό επαφων απο το mail σου ορισμένες επαφές να ειναι ειδη αποθηκευμένες στην κάρτα sim και το τηλέφωνο να μπερδευτεί .

Κάτι άλλο δεν γνωρίζω ,εκτός οτι μπορείς να χρησιμοποίησης κάποια εφαρμογη απο το play για να κάνεις αυτήν τη δουλειά .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...