Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλη στην παρέα.Από χθές είμαι κάτοχος του sgs2 .To αγόρασα από το πλαίσιο και έχω μια απορία! Στην συσκευασία δεν έχει usb καλώδιο;Εμένα είχε τον φορτιστή , τα ακουστικά και ένα ανταπτοράκι...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλη στην παρέα.Από χθές είμαι κάτοχος του sgs2 .To αγόρασα από το πλαίσιο και έχω μια απορία! Στην συσκευασία δεν έχει usb καλώδιο;Εμένα είχε τον φορτιστή , τα ακουστικά και ένα ανταπτοράκι...

 

Ανταπτορακι? Εμένα είχε καλώδιο usb μαλιστα νομίζω δείχνει και απέξω τι περιέχει το κουτί αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,προσπαθω να συνδεσω το κινητο μου μεσω Kies κ δεν μπορω.Οταν το συνδεω με το pc,γραφει οτι συνδεεται σαν εξωτερικη συσκευη αποθηκευσης με αποτελεσμα να μην το βλεπει ουτε το kies,ουτε το pc.Καμια βοηθεια?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

15/05 έκανα αναβάθμιση σε ICS και δεν ολοκληρώθηκε σωστά γιατί μου έβγαζε άνα μνμ: requiring emergency recovery.

 

Πριν 5-6 ημέρες άρχισε μόνο του να μου κλείνει όποια εφαρμογή άνοιγα (κάμερα, φωτό, επαφές κλπ) - Έχει παρουσιαστεί και σε άλλους?

 

Έκανα hard reset και ενώ βελτιώθηκε η κατάσταση με το "αυτόματο" κλείσιμο των εφαρμογών, μετά από 2 μέρες άρχισε άλλα κουλά: έδειχνε να φορτίζει η μπαταρία χωρίς να έχω συνδέσει φορτιστή ή pc!!!, ή αναβόσβηνε η ένδειξη της μπαταρίας, ή δεν άνοιγε καθόλου το κινητό και έλεγε υπερφόρτιση μπαταρίας!

 

Διάβασμα λοιπόν και προσπάθησα επιτέλους να "τρέξω" αυτό το περίφημο emergency recovery που έβγαζε στο Kies.

 

Κάνω backup, και επιλέγω να κάνω emergency recovery αλλά δε μπορούσα να θέσω τη συσκευή σε κατάσταση recovery mode με τίποτα!

 

Τυχαία λοιπόν και μετά από 4-5 ανεπιτυχείς προσπάθειες και ενώ το είχα παρατήσει συνδεδεμένο στο pc και στην κατάσταση downloading, άρχισε να κάνει recovery!!!

 

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία και έσβησε η ένδειξη emergency recovery στο Kies, και δόξα το Θεό όλα καλά από εχθές το απόγευμα.

Link to comment
Share on other sites

Ανταπτορακι? Εμένα είχε καλώδιο usb μαλιστα νομίζω δείχνει και απέξω τι περιέχει το κουτί αν θυμάμαι καλά.

 

Ναι ένα ανταπτοράκι για sim πρέπει να είναι για τις μικρότερες... Δεν μπόρεσα να βρω που αναγράφει τι έχει το κουτι...

Link to comment
Share on other sites

.Όσο για το JB.Πριν λίγες μέρες συζητήθηκε το θέμα εδώ.Φυσικά και θα απογοητευτούμε αν η Samsung κάνει την βλακία και δεν το βγάλει στο S2 για να πουλήσει το S3 λέγοντας δικαιολογίες ότι το hardware δεν είναι κατάλληλο(Παπάτζα νίντζα) Από την άλλη λογικά ανεπίσημα θα βγεί.Όλο και κάποιος θα το μαγειρέψει όπως οι xda π.χ

Eγώ νομίζω θα έχουμε επανάληψη σε αυτό που έγινε με το s και τo παγωτάκι....

 

Καλημέρα σε όλη στην παρέα.Από χθές είμαι κάτοχος του sgs2 .To αγόρασα από το πλαίσιο και έχω μια απορία! Στην συσκευασία δεν έχει usb καλώδιο;Εμένα είχε τον φορτιστή , τα ακουστικά και ένα ανταπτοράκι...

Δεν πιστέυω ότι υπάρχει κινητό προς πώληση χωρίς usb καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστέυω ότι υπάρχει κινητό προς πώληση χωρίς usb καλώδιο.

 

Κι ομως, το samsung wave που ειχα παρει για την συζυγο δεν ειχε ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

 

Δεν ξέρω αν γράφω σωστά εδώ για το θέμα που με απασχολεί και συγγνώμη αν κάνω λάθος.

Έχω το Samsung Galaxy S II και πριν λίγες μέρες έκανα αναβάθμιση στην έκδοση Ice cream.Από τότε για να βρίσκω την τοποθεσία μου και για να κάνω κοινοποίηση παρουσίας πχ στο facebook δεν βρίσκει τις τοποθεσίες.Αν ανοίξω το Gps(πράγμα που με την προηγούμενη έκδοση δεν χρειαζότανε)μετά από κανένα 10λεπτο βρίσκει που είμαι.Επίσης,αν κάνω επανεκκίνηση πάλι βρίσκει την τοποθεσία και δουλεύει κανονικά(χωρίς gps)αλλά μετά από κανένα 10λεπτο πάλι δεν λειτουργεί η κοινοποίηση,κοινώς πάλι δεν βρίσκει την θέση μου.Οι ρυθμίσεις του facebook είναι όπως πρέπει,είναι ενεργή δηλαδή η τοποθεσία στις ρυθμίσεις.Εστιάζω σε αυτό γιατί πολλοί φίλοι μου με το ίδιο κινητό και την ίδια αναβάθμιση πάθανε το ίδιο!Επιπλέον,στις επαφές μου ο κάθετος άξονας που είχε τα γράμματα ελληνικά και πατούσες πχ πάνω στο Λ για να σε πάει στις επαφές από Λ,έγινε μετά την αναβάθμιση στα αγγλικά και δεν με πάει σε καμία επαφή παρά πρέπει με το δάχτυλο να scrollaρω.....!Αν έχετε ιδέα τι μπορεί να φταίει και τι πρέπει να αλλάξω ή αν απλά είναι σφάλμα του λειτουργικού,θα περιμένω απάντησή σας.Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Eγώ νομίζω θα έχουμε επανάληψη σε αυτό που έγινε με το s και τo παγωτάκι....

 

Τί εννοείς φίλε.Ότι παίζει να το πάρουμε και επίσημα το JB;

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Κι ομως, το samsung wave που ειχα παρει για την συζυγο δεν ειχε ;)

 

το galaxy s2 έρχεται με usb καλώδιο στο στανταρ εξοπλισμό.

να πας να ζητήσεις ένα από εκεί που το πήρες φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη στην παρέα.Από χθές είμαι κάτοχος του sgs2 .To αγόρασα από το πλαίσιο και έχω μια απορία! Στην συσκευασία δεν έχει usb καλώδιο;Εμένα είχε τον φορτιστή , τα ακουστικά και ένα ανταπτοράκι...

 

Ταινία ασφαλείας είχε; Μήπως ήταν ανοιγμένο;

Link to comment
Share on other sites

Τί εννοείς φίλε.Ότι παίζει να το πάρουμε και επίσημα το JB;

 

Ενοει οτι οσο το galaxy s πήρε την ics αλλο τόσο θα παρει και το s2 JB.

δηλαδή επίσημα οχι ..

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ενοει οτι οσο το galaxy s πήρε την ics αλλο τόσο θα παρει και το s2 JB.

δηλαδή επίσημα οχι ..

 

Τί να πώ ρε φίλε;Αν δεν έρθει επίσημα πιστεύω η Samsung θα απογοητεύσει πολλούς πελάτες της.Τί να λέμε τώρα.Άδικο.Η συσκευή ούτε ενός χρόνου είναι και την παρατάνε έτσι...

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Τί να πώ ρε φίλε;Αν δεν έρθει επίσημα πιστεύω η Samsung θα απογοητεύσει πολλούς πελάτες της.Τί να λέμε τώρα.Άδικο.Η συσκευή ούτε ενός χρόνου είναι και την παρατάνε έτσι...

Το κινητο ανακοινωθηκε τον Φεβρουαριο του 2011 (ενημερωτικα)... Κριμα αν δεν παρει επισημα το JB, αλλα δεν νομιζω οτι τρεχει τιποτα... οποιος το θελει, θα το εχει ανεπισημα, αυτο ειναι το μονο σιγουρο!!! Και να σου πω και κατι αλλο? Το θεμα δεν ειναι αν μια συσκευη θα (μπορει να) παρει ΟΛΕΣ τις ανανεωσεις του λογισμικου... Το θεμα ειναι αυτες οι ανανεωσεις να ειναι ΚΑΛΕΣ... Το ICS σου φανηκε καλο? Εμενα οχι... Αν παρω την 4.0.4 και διορθωσει την προχειροτητα της 4.0.3, εγω θα ειμαι ικανοποιημενος...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τί να πώ ρε φίλε;Αν δεν έρθει επίσημα πιστεύω η Samsung θα απογοητεύσει πολλούς πελάτες της.Τί να λέμε τώρα.Άδικο.Η συσκευή ούτε ενός χρόνου είναι και την παρατάνε έτσι...

Δεν νομιζω να απογοητευτεί σχεδόν κάνεις .

Τα ιδια λεγονταν και με το s οταν δεν ήξεραν αν θα παρουν την ics και ομως οι περισσότεροι απο αυτους αγόρασαν s2 ή s3 .

Γιατί ? γιατι πρώτον η samsung παιζει μπάλα μονοι της αυτήν τη στιγμή και δεύτερον στο android μπορείς να τρεξεις οποια έκδοση θελεις ακομα και αν δεν βγει επίσημα για την συσκευή σου (με custom rom φυσικά ) αρκεί να την σηκώνει το τηλέφωνο.;)

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο ανακοινωθηκε τον Φεβρουαριο του 2011 (ενημερωτικα)... Κριμα αν δεν παρει επισημα το JB, αλλα δεν νομιζω οτι τρεχει τιποτα... οποιος το θελει, θα το εχει ανεπισημα, αυτο ειναι το μονο σιγουρο!!! Και να σου πω και κατι αλλο? Το θεμα δεν ειναι αν μια συσκευη θα (μπορει να) παρει ΟΛΕΣ τις ανανεωσεις του λογισμικου... Το θεμα ειναι αυτες οι ανανεωσεις να ειναι ΚΑΛΕΣ... Το ICS σου φανηκε καλο? Εμενα οχι... Αν παρω την 4.0.4 και διορθωσει την προχειροτητα της 4.0.3, εγω θα ειμαι ικανοποιημενος...

 

Δεν νομιζω να απογοητευτεί σχεδόν κάνεις .

Τα ιδια λεγονταν και με το s οταν δεν ήξεραν αν θα παρουν την ics και ομως οι περισσότεροι απο αυτους αγόρασαν s2 ή s3 .

Γιατί ? γιατι πρώτον η samsung παιζει μπάλα μονοι της αυτήν τη στιγμή και δεύτερον στο android μπορείς να τρεξεις οποια έκδοση θελεις ακομα και αν δεν βγει επίσημα για την συσκευή σου (με custom rom φυσικά ) αρκεί να την σηκώνει το τηλέφωνο.;)

 

 

Παίδες.Αυτό όμως θέλω να πώ.Θα πρέπει να σκεφτόμαστε αν θα σηκώνει τις custom rom η συσκευή,ενώ λές γιατί από την στιγμή που η συσκευή είναι ακόμα καινούργια σχετικά θα πρέπει να κάνω πατέντες και να μην έχω επίσημα κάτι κ.τ.λ. Όσο για την 4.0.3 Εγώ προσωπικά είμαι ευχαριστημένος.Όχι οτι δούλεψα πολύ την gingerbeard γιατί ούτε 2 εβδομάδες έχει που πήρα την συσκευή και απευθείας την έκανα update και δοκίμασα και custom roms.Τέλος πάντων.Για μένα πάντως μέγα λάθος αν απορήψει η Samsung όλους εμάς που αγοράσαμε το S2.Θα έπρεπε να σκεφτεί ότι πρέπει να ικανοποιήσω και αυτούς που δεν είχαν την δυνατότητα να πάρουν το 3 αλλά πήραν το 2.Τέλος πάντων.Ο καιρός θα δίξει.Ας ελπίσουμε να αλλάξει γνώμη σύντομα η Samsung και να μας κάνει να μην νιώθουμε ότι κάναμε βλακία που πήραμε το S2

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Παίδες.Αυτό όμως θέλω να πώ.Θα πρέπει να σκεφτόμαστε αν θα σηκώνει τις custom rom η συσκευή,ενώ λές γιατί από την στιγμή που η συσκευή είναι ακόμα καινούργια σχετικά θα πρέπει να κάνω πατέντες και να μην έχω επίσημα κάτι κ.τ.λ. Όσο για την 4.0.3 Εγώ προσωπικά είμαι ευχαριστημένος.Όχι οτι δούλεψα πολύ την gingerbeard γιατί ούτε 2 εβδομάδες έχει που πήρα την συσκευή και απευθείας την έκανα update και δοκίμασα και custom roms.Τέλος πάντων.Για μένα πάντως μέγα λάθος αν απορήψει η Samsung όλους εμάς που αγοράσαμε το S2.Θα έπρεπε να σκεφτεί ότι πρέπει να ικανοποιήσω και αυτούς που δεν είχαν την δυνατότητα να πάρουν το 3 αλλά πήραν το 2.Τέλος πάντων.Ο καιρός θα δίξει.Ας ελπίσουμε να αλλάξει γνώμη σύντομα η Samsung και να μας κάνει να μην νιώθουμε ότι κάναμε βλακία που πήραμε το S2

 

Δεν είσαι ικανοποιημένος από το τηλέφωνο σου; Θα θεωρήσεις ότι έκανες βλακεία που το πήρες αν δεν πάρει την νέα έκδοση;

Link to comment
Share on other sites

Δύο είδη back up πρέπει να πάρουμε το Nandroid (για τη μνήμη του τηλεφώνου) και το titanium (για τις εφαρμογές).Πριν πάρεις Nandroid Backup κάνε εγκατάσταση από το Android market το App 2 SD και με την εφαρμογή αυτή μετέφερε όλα τα προγράμματα σου από την sdcard στην μνήμη του τηλεφώνου ώστε το Nandroid Backup να τα πάρει όλα Backup και αν χρειαστεί να κάνεις restore δεν θα σου λείπει καμία εφαρμογή. Διάβασε εδώ για περισσότερα. Όσο για τα mp3, εικόνες κτλ γίνονται restore. Καλού κακού όμως αυτά να τα έχεις και στο pc σου. Αν κάτι δεν πάει καλά με την εγκατάσταση της rom ή οτιδήποτε άλλο το backup σώζει. Σε επιστρέφει στην κατάσταση που ήσουν πριν με ένα restore. Καλά φλασαρίματα!

 

Χμμμ..... συμφωνα με τον οδηγο εγκαταστασης custom ρομ, στο τελος επαναφερεις τις εφαρμογες που ειχες κρατησει νωριτερα backup με το Titanium... Θα δουλευουν ομως σωστα με την νεα rom? Τι "ποσοστο επιτυχιας" υπαρχει???

 

 

 

Παίδες.Αυτό όμως θέλω να πώ.Θα πρέπει να σκεφτόμαστε αν θα σηκώνει τις custom rom η συσκευή,ενώ λές γιατί από την στιγμή που η συσκευή είναι ακόμα καινούργια σχετικά θα πρέπει να κάνω πατέντες και να μην έχω επίσημα κάτι κ.τ.λ. Όσο για την 4.0.3 Εγώ προσωπικά είμαι ευχαριστημένος.Όχι οτι δούλεψα πολύ την gingerbeard γιατί ούτε 2 εβδομάδες έχει που πήρα την συσκευή και απευθείας την έκανα update και δοκίμασα και custom roms.Τέλος πάντων.Για μένα πάντως μέγα λάθος αν απορήψει η Samsung όλους εμάς που αγοράσαμε το S2.Θα έπρεπε να σκεφτεί ότι πρέπει να ικανοποιήσω και αυτούς που δεν είχαν την δυνατότητα να πάρουν το 3 αλλά πήραν το 2.Τέλος πάντων.Ο καιρός θα δίξει.Ας ελπίσουμε να αλλάξει γνώμη σύντομα η Samsung και να μας κάνει να μην νιώθουμε ότι κάναμε βλακία που πήραμε το S2

 

Αν η συσκευη μας δεν σηκωνει το νεο λειτουργικο, τοτε σωστα η Samsung δεν το δινει επισημα... Τι να κανουμε, ετσι ειναι η τεχνολογια... Μπορεις να εγκαταστησεις τα Win7 σε pc με 1gb μνημη και μονοπυρηνο επεξεργαστη και να ζητας να δουλεψουν καλα? Οχι... Και αυτο γιατι ΠΡΕΠΕΙ να κινηθει η αγορα νεων μηχανηματων... Αν μια παλια συσκευη μπορουσε να δουλεψει το ιδιο καλα για μια 10ετια και να μην μπουκωσει πουθενα, τοτε μαλλον δεν θα συζητουσαμε τωρα για το S2...!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ..... συμφωνα με τον οδηγο εγκαταστασης custom ρομ, στο τελος επαναφερεις τις εφαρμογες που ειχες κρατησει νωριτερα backup με το Titanium... Θα δουλευουν ομως σωστα με την νεα rom? Τι "ποσοστο επιτυχιας" υπαρχει???

 

Όταν πάς πχ από Οmega σε Omega το ποσοστό επιτυχίας είναι πολύ μεγάλο. Όταν πας από μαμά σε custom ή από μια custom σε άλλη custom πχ από purelook s3 σε cyanogen το ποσοστό μειώνεται. Αν κάποια εφαρμογή δεν παίζει σωστά την ξανακατεβάζεις.

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ..... συμφωνα με τον οδηγο εγκαταστασης custom ρομ, στο τελος επαναφερεις τις εφαρμογες που ειχες κρατησει νωριτερα backup με το Titanium... Θα δουλευουν ομως σωστα με την νεα rom? Τι "ποσοστο επιτυχιας" υπαρχει???

 

 

 

 

 

Αν η συσκευη μας δεν σηκωνει το νεο λειτουργικο, τοτε σωστα η Samsung δεν το δινει επισημα... Τι να κανουμε, ετσι ειναι η τεχνολογια... Μπορεις να εγκαταστησεις τα Win7 σε pc με 1gb μνημη και μονοπυρηνο επεξεργαστη και να ζητας να δουλεψουν καλα? Οχι... Και αυτο γιατι ΠΡΕΠΕΙ να κινηθει η αγορα νεων μηχανηματων... Αν μια παλια συσκευη μπορουσε να δουλεψει το ιδιο καλα για μια 10ετια και να μην μπουκωσει πουθενα, τοτε μαλλον δεν θα συζητουσαμε τωρα για το S2...!!!

 

Ναί φίλε μου.Αλλά δεν μιλάμε για συσκευή πολλών ετών.Ούτε κάν ενός.Τί να λέμε τώρα;Αυτό είναι marketing όχι τεχνολογία.Το hardware του S2 Δόξα Τον Θεό είναι ισχυρό.Τώρα δηλαδή επειδή η οθόνη δεν είναι ανάλυσης 1280χ720 και είναι 800χ480 δεν μου φαίνεται σοβαρός λόγος να μην μπορεί να πάρει νέο λογισμικό.Απλά θέλουν να σε αναγκάσουν να αγοράσεις το S3.Εγώ έτσι το βλέπω φίλε.Φθηνές δικιολογίες.To Nexus ίδιο cpu και ram έχει.Αλλά το παίρνει.Επειδή και καλά έχει μεγαλύτερη ανάλυση οθόνης και ίνστες;Τέλος πάντων.Όπως είπα και πρίν.Ο καιρός γαρ εγγύης :)

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Ναί φίλε μου.Αλλά δεν μιλάμε για συσκευή πολλών ετών.Ούτε κάν ενός.Τί να λέμε τώρα;Αυτό είναι marketing όχι τεχνολογία.Το hardware του S2 Δόξα Τον Θεό είναι ισχυρό.Τώρα δηλαδή επειδή η οθόνη δεν είναι ανάλυσης 1280χ720 και είναι 800χ480 δεν μου φαίνεται σοβαρός λόγος να μην μπορεί να πάρει νέο λογισμικό.Απλά θέλουν να σε αναγκάσουν να αγοράσεις το S3.Εγώ έτσι το βλέπω φίλε.Φθηνές δικιολογίες.To Nexus ίδιο cpu και ram έχει.Αλλά το παίρνει.Επειδή και καλά έχει μεγαλύτερη ανάλυση οθόνης και ίνστες;Τέλος πάντων.Όπως είπα και πρίν.Ο καιρός γαρ εγγύης :)

 

Αυτο ακριβως λεω κι εγω! Θελουν να σε αναγκασουν να παρεις το S3... Μαλιστα το post μου που παραθετεις εσυ, καποιος φιλος το θεωρησε troll (δεν ξερω αν προλαβες να δεις το σχολιο του πριν σβηστει...)

Να σου πω ομως κατι? Και τι εγινε αν δεν παρει την JB? Μια χαρα ειναι κι ετσι... Οταν θα φτασουμε στο σημειο να χρειαζομαστε οπωσδηποτε καποια ολοκαινουργια vesrion του Android, ισως και να εχουμε ηδη αλλαξει συσκευη... Ετσι τουλαχιστον το βλεπω εγω, δεν υπαρχει λογος να αναθεματιζουμε την Samsung γι'αυτο, ουτε να πεφτουμε στην παγιδα του marketing... Εχουμε πολυ καλη συσκευη, αντικειμενικα!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να μην πάρει jb το κινητό.

Επίσης θα πάρει ανεπίσημα πολλές ακόμα αναβαθμίσεις.

Developers να μείνουν και από hardware υπάρχει άπλα! :)

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ..... συμφωνα με τον οδηγο εγκαταστασης custom ρομ, στο τελος επαναφερεις τις εφαρμογες που ειχες κρατησει νωριτερα backup με το Titanium... Θα δουλευουν ομως σωστα με την νεα rom? Τι "ποσοστο επιτυχιας" υπαρχει???

 

 

 

 

 

Αν η συσκευη μας δεν σηκωνει το νεο λειτουργικο, τοτε σωστα η Samsung δεν το δινει επισημα... Τι να κανουμε, ετσι ειναι η τεχνολογια... Μπορεις να εγκαταστησεις τα Win7 σε pc με 1gb μνημη και μονοπυρηνο επεξεργαστη και να ζητας να δουλεψουν καλα? Οχι... Και αυτο γιατι ΠΡΕΠΕΙ να κινηθει η αγορα νεων μηχανηματων... Αν μια παλια συσκευη μπορουσε να δουλεψει το ιδιο καλα για μια 10ετια και να μην μπουκωσει πουθενα, τοτε μαλλον δεν θα συζητουσαμε τωρα για το S2...!!!

To nexus s εχεις δει να ειναι ανωτερο σε κατι που θα παρει και την jb; Ιδιως απο θεμα hw το s2 υστερει μονο σε αναλυση οθονης σε σχεση μρ τα τωρινα αφου και καλο επεξεργαστη εχει και καρτα γραφικων και κυριως ιδια ραμ με τις τωρινες τοπ συσκευες. Και η ραμ ειναι που διαφοροποιει το τελικο αποτελεσμα....

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως λεω κι εγω! Θελουν να σε αναγκασουν να παρεις το S3... Μαλιστα το post μου που παραθετεις εσυ, καποιος φιλος το θεωρησε troll (δεν ξερω αν προλαβες να δεις το σχολιο του πριν σβηστει...)

Να σου πω ομως κατι? Και τι εγινε αν δεν παρει την JB? Μια χαρα ειναι κι ετσι... Οταν θα φτασουμε στο σημειο να χρειαζομαστε οπωσδηποτε καποια ολοκαινουργια vesrion του Android, ισως και να εχουμε ηδη αλλαξει συσκευη... Ετσι τουλαχιστον το βλεπω εγω, δεν υπαρχει λογος να αναθεματιζουμε την Samsung γι'αυτο, ουτε να πεφτουμε στην παγιδα του marketing... Εχουμε πολυ καλη συσκευη, αντικειμενικα!!!

 

Δεν ξέρω τί είναι το troll φίλε ούτε το είδα το σχόλειο.Συζήτηση κάνουμε :) Ας ελπίσουμε να βγούμε ασπροπρόσωποι

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως λεω κι εγω! Θελουν να σε αναγκασουν να παρεις το S3... Μαλιστα το post μου που παραθετεις εσυ, καποιος φιλος το θεωρησε troll (δεν ξερω αν προλαβες να δεις το σχολιο του πριν σβηστει...)

Να σου πω ομως κατι? Και τι εγινε αν δεν παρει την JB? Μια χαρα ειναι κι ετσι... Οταν θα φτασουμε στο σημειο να χρειαζομαστε οπωσδηποτε καποια ολοκαινουργια vesrion του Android, ισως και να εχουμε ηδη αλλαξει συσκευη... Ετσι τουλαχιστον το βλεπω εγω, δεν υπαρχει λογος να αναθεματιζουμε την Samsung γι'αυτο, ουτε να πεφτουμε στην παγιδα του marketing... Εχουμε πολυ καλη συσκευη, αντικειμενικα!!!

 

Φίλε stabill εγώ σου έγραψα για το troll για το προηγούμενο post σου, μισοαστειευομενος φυσικά, επειδή είναι απίστευτο να παίρνει το nexus s του 2009 το jelly bean και να συζητάμε τώρα αν μπορεί το δικό μας κινητό να την πάρει.

Για μένα πειράζει παρα πολύ η Samsung να μην δώσει το update. Όπως έχουμε ξαναπεί θα έχουν θέμα και οι devs αν δεν δώσει η sammy τους drivers για το καινούργιο λειτουργικό. Θεωρώ πως θα τις γυρίσουν αρκετοί την πλάτη αν δεν μας το δώσει.

 

Κινούμενος σε offtopic νερά δεν καταλαβαίνω για ποιο ο λόγο σβήστηκε το προηγούμενο post μου. Δεν εβρισα, ούτε προσεβαλα. Αψυχολογητο τελείως αυτό από τον moderator. Και αν είναι αυτή η πολιτική του φόρουμ και σβήνονται έτσι για πλάκα και άλλα μηνύματα αλλων παιδιών που δεν τα διαβάζουμε ποτε ας μου στείλει ένα inbox o mod να διαγραψω τον λογαριασμό μου.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...