Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1- πάτα space μια φορά

 

2- δεν βλέπω το λόγο να υπάρχει πρόβλημα

 

Για το 1ο, ενταξει.

Για το 2ο θα προτιμουσα μια πιο σιγουρη απαντηση.

Το San Francisco εφαγε δυο μηνες στο Service (στην Αγγλια) γι αυτο το λογο.

Ευχαριστω παντως.

 

Καμιά απάντηση για εδώ?

 

Σου κανει κανενα απο αυτα;

http://forums.cnet.com/7723-13973_102-378081/samsung-tv-with-dlna-how-to-guide-converting-mkv-files/

 

http://www.samsung.com/us/pdf/dlna_guide.pdf

 

(Το post ανεβηκε εν'οσω απαντουσα στο προηγουμενο, οποτε δεν μπορουσα να κανω πολλαπλη παραθεση.

Αληθεια, πως γινεται αυτο;)

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τι πρεπει να κανω για να εμφανιζονται στον music player οι φακελοι με τα τραγουδια μου οπως τους εχω περασει απο τον υπολογιστη? να κατεβασω αλλον player μηπως? αν ναι ποιον?

 

παιδιά κάποια βοήθεια εδώ?

Original Against the Machine
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειναι το πρωτο μου ποστ και το γραφω με τρεμαμενα χερια ...ειμαι κατοχος ενος galaxy s2 και δεν αργησα να κανω πατατα εκανα επιβολη διακοπης ΚΑΙ απενεργοπιοιση σε καποιες εφαρμογες και τωρα δεν μου εμφανιζει τις επαφες τα μηνυματα ουτε το πληκτρολογιο :(εκανα ενημερωση λογαριασμου μεσω kies αλλα τιποτα επισης ξαναενεργοποιησα τις επαφες και το τηλεφωνο αλλα δεν αλαξε τιποτα δειχνει μαυρη οθονη και κολαει για λιγη ωρα...κατα τα αλλα λειτουργουνε τα παντα ....υπαρχει τροποσ να γλυτοσω το σερβις σας παρακαλω βοηθεια.... :(
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ξερεται τι παιζει εδω http://www.freewebstore.org/rethymnomobiles/SAMSUNG/cat1508729_1391197.aspx
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε βρωμάει από παντού... Κάτι παίζει εδώ...

και εμενα εντυπωσει μου κανει ,μου εστειλαν και μηνυμα οτι ειναι ολα καλα και να ρωτησω παντου για την ποιοτητα τους και την αξιοπιστια τους

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως πουλάει μεταχειρισμένα; Γιατί για καινούργια, είναι πολύ καλό για να είναι αληθινό. Δεν έχει και τηλέφωνο επικοινωνίας
Link to comment
Share on other sites

Μήπως πουλάει μεταχειρισμένα; Γιατί για καινούργια, είναι πολύ καλό για να είναι αληθινό. Δεν έχει και τηλέφωνο επικοινωνίας

 

http://attica.olx.gr/samsung-i9300-galaxy-s-3-iid-402339850 δειτε και αυτο μου το δικαιολογησε οτι ειναι promo για αυτο ειναι για λιγο καιρο χαμηλη η τιμη

 

Βρισκόμαστε στο Λονδίνο, Ηνωμένο Βασίλειο και εμείς πλοίο σε όλο τον κόσμο μέσω της εταιρείας FedEx ναυτιλίας, είναι withing 48 ώρες στην πόρτα σας βήμα με ασφάλεια, χωρίς καμία καθυστέρηση και θα σας στείλουμε τις λεπτομέρειες της αποστολής και έγκυρος αριθμός παρακολούθησης για να παρακολουθείτε online πακέτο σας, εντάξει.

 

Έτσι μπορώ να απαντήσουμε με όνομα, τη διεύθυνση και τα προσωπικά σας τηλέφωνο έτσι ώστε να μπορεί να συσκευάσει το στοιχείο για σας έτοιμο για shippment τώρα, ok.thanks

Edited by teopanta1
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω κι εγώ τηλέφωνο αλλά δεν υπάρχει.το χει κάνεις από δω?παράξενο μου φαίνεται

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

κατά πάσα πιθανότητα είναι κάποιος απατεώνας που είχα κάνει report στο aggelipolis παλιότερσ!!πριν ψωνίσετε διασφαλίστε οτι μπορείτε!!!!
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια, μια βοηθεια!!! Προσπαθησα να κανω download ενα attachment απο το gmail, ξεχνωντας ομως να ενεργοποιησω τα δεδομενα... ξεκινησε η ενδειξη του download στην μπαρα ειδοποιησεων (βελακι προς τα κατω) αλλα φυσικα δεν κατεβηκε τιποτα... ενεργοποιησα τα δεδομενα, ξεκινησε ΝΕΟ download, κατεβηκε το αρχειο, αλλα η ενδειξη του ΠΡΩΤΟΥ download δεν φευγει με τιποτα!!! Εχει "μουλαρωσει" στην μπαρα ειδοποιησεων και δεν καταλαβαινει ουτε απο διαγραφες, ουτε απο σβησιματα συσκευης... τι πραμα ειναι παλι τουτο???!!!???:confused:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειναι το πρωτο μου ποστ και το γραφω με τρεμαμενα χερια ...ειμαι κατοχος ενος galaxy s2 και δεν αργησα να κανω πατατα εκανα επιβολη διακοπης ΚΑΙ απενεργοπιοιση σε καποιες εφαρμογες και τωρα δεν μου εμφανιζει τις επαφες τα μηνυματα ουτε το πληκτρολογιο :(εκανα ενημερωση λογαριασμου μεσω kies αλλα τιποτα επισης ξαναενεργοποιησα τις επαφες και το τηλεφωνο αλλα δεν αλαξε τιποτα δειχνει μαυρη οθονη και κολαει για λιγη ωρα...κατα τα αλλα λειτουργουνε τα παντα ....υπαρχει τροποσ να γλυτοσω το σερβις σας παρακαλω βοηθεια.... :(

 

Αν σταματησεις διεργασιες,οταν κανεις επανεκκινηση ξεκινουν ξανα.Εκανες επανεκκινηση και δε λειτουργει σωστα το κινητο τωρα;

Link to comment
Share on other sites

http://attica.olx.gr/samsung-i9300-galaxy-s-3-iid-402339850 δειτε και αυτο μου το δικαιολογησε οτι ειναι promo για αυτο ειναι για λιγο καιρο χαμηλη η τιμη

μην κάνεις καμιά βλακεία και του στείλεις λεφτά!!!!! απάτη είναι σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!!! θα ήθελα την βοήθεια σας σε κάτι. Τον τελευταίο μηνά το κινητό (galaxy s2) με έχει τρελάνει...

Τα πρώτα συμπτώματα ήταν να μπαίνει σε λειτουργία φόρτισης μόνο του και να μην συνδέεται με τίποτα στον υπολογιστή.Το έστειλα για σέρβις και μετά από τρεις μέρες το πήρα αναβαθμισμένο σε 4.0.3 και με μηχανική αναβάθμιση. Όλα καλά μέχρι που το έβαλα για φόρτιση. Πάλι άρχισε τα ίδια. Σαν να μην έφτανε αυτό την ώρα που μιλούσα παρατήρησα ότι το κινητό είχε ανεβάσει υπερβολικά θερμοκρασία σε σημείο να μην μπορώ να ακουμπήσω το αυτί μου στην οθόνη(την ώρα της ομιλίας) το έκλεισα και την ώρα που το άναψα μου έβγαλε ένα τριγωνακι για θερμοκρασία.Το ξανά πήγα για σέρβις αυτήν την φορά καθυστέρησαν δυο εβδομάδες. Το κινητό το παρέλαβα χτες αναβαθμισμένο σε 4.0.3 (πάλι) και με μηχανική αναβάθμιση(πάλι). το άνοιξα έκανα τους συγχρονισμούς μου σε επαφές κτλ. και πήρα ένα τηλ. Πάλι τα ίδια είχε ανεβάσει υπερβολικά θερμοκρασία σε σημείο που πάλι να μην μπορώ να ακουμπήσω την οθόνη... Τι να κανω? Μίλησα με το κατάστημα και μου είπαν ότι το κινητό το στέλνουν στην ARVATO και ότι με αυτούς πρέπει να μιλήσω αλλιώς να το πάω από το κατάστημα να το ξαναστείλουν.

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν εκαμνε μονο του επανεκινηση των επαφων τελικα εκανα ρεσετ απο το μενου στις εργοστασιακες ρυθμισεις και εγινε σαν καινουριο :lol: ευχαριστω παντως!!!

 

οσο για τα σ2 με 288 ευρω και σ3 με 400 πολυ φτηνο για να ειναι αληθινο :lol:

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!!! θα ήθελα την βοήθεια σας σε κάτι. Τον τελευταίο μηνά το κινητό (galaxy s2) με έχει τρελάνει...

Τα πρώτα συμπτώματα ήταν να μπαίνει σε λειτουργία φόρτισης μόνο του και να μην συνδέεται με τίποτα στον υπολογιστή.Το έστειλα για σέρβις και μετά από τρεις μέρες το πήρα αναβαθμισμένο σε 4.0.3 και με μηχανική αναβάθμιση. Όλα καλά μέχρι που το έβαλα για φόρτιση. Πάλι άρχισε τα ίδια. Σαν να μην έφτανε αυτό την ώρα που μιλούσα παρατήρησα ότι το κινητό είχε ανεβάσει υπερβολικά θερμοκρασία σε σημείο να μην μπορώ να ακουμπήσω το αυτί μου στην οθόνη(την ώρα της ομιλίας) το έκλεισα και την ώρα που το άναψα μου έβγαλε ένα τριγωνακι για θερμοκρασία.Το ξανά πήγα για σέρβις αυτήν την φορά καθυστέρησαν δυο εβδομάδες. Το κινητό το παρέλαβα χτες αναβαθμισμένο σε 4.0.3 (πάλι) και με μηχανική αναβάθμιση(πάλι). το άνοιξα έκανα τους συγχρονισμούς μου σε επαφές κτλ. και πήρα ένα τηλ. Πάλι τα ίδια είχε ανεβάσει υπερβολικά θερμοκρασία σε σημείο που πάλι να μην μπορώ να ακουμπήσω την οθόνη... Τι να κανω? Μίλησα με το κατάστημα και μου είπαν ότι το κινητό το στέλνουν στην ARVATO και ότι με αυτούς πρέπει να μιλήσω αλλιώς να το πάω από το κατάστημα να το ξαναστείλουν.

 

 

Πήγαινε το ο ιδιος στην arvato εξηγώντας το ποροβλημα .

Αν δεν μπορεις να το πας παρ τους τηλέφωνό λέγοντας τους τι συμβαίνει και μετα στειλτο να το φτιάξουν .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

μια απορια και ενα προβλημα που εχω...αλλαξα το Kernel kai evala to DARK Night τι αλλαξα δλδ ???? :P

exω προβλημα οτι δν μπορω να μπω internet meso δικτυου απτο κινητο μου

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με την arvato και μου είπαν να το πάω πάλι για σέρβις.

 

Ωραία.Ξανά πήγαινετο για Service και πές τους ΑΠΛΑ να μου δώσετε πίσω την συσκευή όταν θα είναι σαν καινούργια χωρίς προβλήματα και χωρίς να με ταλεπωρείται με το να πηγαινοέρχομαι και να μένω χωρίς κινητό καιρό για το τίποτα.Άντε με τους μπακάλιδες.Δηλαδή πόσο θύματα είμαστε οι πελάτες.Αγοράζουμε καινούργια πράγματα τεχνολογίας και περιμένουμε να δουλεύουν όλα ρολόι αλλα τελικά αρχίζουν τα προβλήματα και οι μετάνοιες...

 

Μια άσχετη ερώτηση παίδες:Είναι λογικό οι εφαρμογές που έχω στην εξωτερική SD όταν ανοίγει η συσκευή απο power off ή επανεκκίνιση να εχουν τα εικονίδια τους το σήμα του Android τον εξωγήινο;Μετά από μερικά δευτερόλεπτα έδιχνε τα κανονικά τους.Αυτό λογικά είναι επειδή διαβάζει από την εξωτερικη SD έτσι;

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με την arvato και μου είπαν να το πάω πάλι για σέρβις.

 

Ή εφόσον δεν σε εξυπηρετούν σωστά στην Arvato μπορείς να το πας και Smartec.

Link to comment
Share on other sites

Είχα ένα φάκελο με την ονομασία Apk όπου μέσα είχα κάποιες εφαρμογές με την κατάληξη .apk και φαίνονταν και τα λογότυπα των προγραμμάτων. Όμως από τη στιγμή που τον έκανα μετακίνηση στην external_sd τα εικονίδια έγιναν (βλέπε εικόνα αριστερά) και αν πάω να τα τρέξω βγάζει το μήνυμα που δείχνει η άλλη εικόνα. Σαν να είναι κατεστραμένα ένα πράγμα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άλλος θέμα με το Wi-Fi σε ICS 4.0.3;

 

Είναι φορές που ενώ το ενεργοποιώ, δείχνει μεν πράσινο το εικονίδιο, αλλά η λέξη "Wi-Fi" από κάτω παραμένει γκρι και η μπάρα από κάτω το ίδιο και γενικά δεν δουλεύει. Με ένα σύντομο google search είδα πως δεν είμαι ο μοναδικός με το πρόβλημα, αλλά δεν είδα να προτείνεται τπτ. Προς το παρόν ο μόνος τρόπος που έχω βρει να στρώνει είναι με reboot...

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άλλος θέμα με το Wi-Fi σε ICS 4.0.3;

 

Είναι φορές που ενώ το ενεργοποιώ, δείχνει μεν πράσινο το εικονίδιο, αλλά η λέξη "Wi-Fi" από κάτω παραμένει γκρι και η μπάρα από κάτω το ίδιο και γενικά δεν δουλεύει. Με ένα σύντομο google search είδα πως δεν είμαι ο μοναδικός με το πρόβλημα, αλλά δεν είδα να προτείνεται τπτ. Προς το παρόν ο μόνος τρόπος που έχω βρει να στρώνει είναι με reboot...

Και εμένα με συμβαίνει μερικές φορές. Συνήθως σε Wi-Fi δημόσιων χώρων. Το λύνω βάζοντας για λίγο τη συσκευή σε Fight Mode. Μετά ενεργοποιήται κανονικά.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.Έχω εγκαταστήσει ένα Live Wallpaper την εξωτερτική κάρτα SD.Κάθε φορά που κλείνω την συσκευή όταν την ανοίγω αυτή έχει το προεπιλεγμένο φόντο από πίσω και πρέπει να ξανα βάλω ορισμό φόντου το live wallpaper που είχα.Αυτό είναι λογικό ή θέλει κάποια ρύθμιση;

 

Μετάφερέ το στην μνήμη του τηλεφώνου και ξαναπροσπάθησε!

Στην μνήμη τηλεφώνου όταν είναι δουλεύει κανονικά.Εκεί το είχα.Απλά το μετέφερα τώρα στην εξωτερική SD και γίνεται αυτό.Υπάρχει τρόπος να ρυθμίσουμε κάπως την συσκευή να εγκαθστιά ότι εφαρμογή καινούργια βάζουμε στην εξωτερική SD και όχι στην εσωτερική;

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...