Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, επειδή γενικά με την ics 4.0.3 δεν έχω μείνει ευχαριστημένος, πολλά προβλήματα/κολλήματα. Υπάρχει περίπτωση να μην ''έκατσε'' καλά απ' το update; Αν κάνω εργοστασιακές ρυθμίσεις λέτε να βελτιωθεί η κατάσταση; ή πρέπει να την ξαναπεράσω με Odin κλπ και να τσεκάρω;

 

Κανε μια επαναναφορα ( εργοστασιακές ρυθμίσεις ) και αν δεν στρώσει ξαναπερνας το firmware .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει οδηγός συνδεσης με dlna του κινητου μου με samsung smart tv..Πως γίνεται η σύνδεση?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, στο πρόβλημα με το κινητό που δεν άνοιγε μετά από έκθεση σε υψηλή θερμοκρασία, 2 ώρες μετά άρχισε να φορτίζει. Δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλά άρχισε την φόρτιση από το 0%. Είχε ξεφορτώσει από το 98% μέσα σε 3 ώρες, παρόλο που ήταν κλειστό, λόγο ζέστης.

Η μπαταρία φόρτισε κανονικά και δεν βλέπω διάφορα στην κατανάλωση της μέχρι στιγμής. Πως άδειασε η μπαταρία λίγο ζέστης; το έχετε ξανακούσει;

Link to comment
Share on other sites

Nαι ειναι λογικό. Από χημικά στοιχεία είναι φτιαγμένη, προφανώς και επηρεάζεται από τις συνθήκες όπως και συ και γω και οι υπολογιστές και τα πάντα.

Το ίδιο θα μπορούσε να συμβεί λόγω ψύχους. Οπότε μην αγχώνεσαι ;)

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει δει κανείς εδώ; http://www.sammobile.com/firmware/?page=3&t=1&o=1&m=GT-I9100&r=1#modelsa

Βγήκε η 4.0.4;;;;;

 

Ναι βγηκε το διαβασα και εγω..:D

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα είναι οτι συνδέω μέσω usb το παντοφλάκι με το pc (XP pro) και το σκασμένο δεν μου δείχνει

thumbs απο τις εικόνες που βλέπω μέσα στο DCIP.

 

Καμία ιδέα απο που ξεκινάει το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι βγηκε το διαβασα και εγω..:D

 

Φίλε.Εγώ την δοκίμασα την 4.0.4 από την 4.0.3 που είμουν και μου φάνηκε πιο βαριά και πιό αργή.Οπότε πήγα σε Custom Rom της 4.0.4

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Φίλε.Εγώ την δοκίμασα την 4.0.4 από την 4.0.3 που είμουν και μου φάνηκε πιο βαριά και πιό αργή.Οπότε πήγα σε Custom Rom της 4.0.4

 

Στους xda παντως λενε οτι ειναι πολυ smooth τοσο που θυμιζει gingerbread...τι να πω θα δουμε και μονοι μας.σωστα?? :D

Everything Is Possible....
Link to comment
Share on other sites

Στους xda παντως λενε οτι ειναι πολυ smooth τοσο που θυμιζει gingerbread...τι να πω θα δουμε και μονοι μας.σωστα?? :D

 

Ποτε θα το δουμε? :D

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.Πήρα μια κάρτα MicroSD και πήγα να την κάνω format αφού την έβαλα στην συσκευή μέσω USB στο PC.Αλλά επειδή πάτησα κανονικό format μετά πάτησα cancel για να την κάνω Quick Format.Τώρα όμως δεν μπορώ να την κάνω.Την αναγνωρίζει σαν μια μονάδα που δεν υπάρχει.Τί πρέπει να κάνω;Χρειάζομαι αντάπτορα και να κάνω το κλιψάκι που έχει στο lock ώστε να μπορέσει να γίνει κάπως το format και να την αναγνωρίσει κανονικά πάλι;

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας. Μολις παρελαβα το κινητο απο το service και η εσωτερικη μνημη λεει 12GB ενω το κινητο ειναι 16GB. Τι παιζει ξερουμε;

Μου αλλαξανε motherboard.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας. Μολις παρελαβα το κινητο απο το service και η εσωτερικη μνημη λεει 12GB ενω το κινητο ειναι 16GB. Τι παιζει ξερουμε;

Μου αλλαξανε motherboard.

 

Και πρώτα τόσο έλεγε! :D

Akism :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα ενα S2 μεταχειρισμενο.... και εχω καποια προβληματα... δν μπορω να μπω ιντερνετ απτο Δικτυο κινητου ενω εχω κανει ΟΛΕΣ τις ρυθμισεις μου σωστα... και δν δουλευει κ τo GPS μεσο fcb για check in το παιδι εχει βαλει μεσα... 4.0.3 και lite ning Rom v 2.5 το κινητο δν δουλευει καλα παντως πρεπει να αλλαξω ρομ ???? αν ναι πως το κανω ?????
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πηρα ενα S2 μεταχειρισμενο.... και εχω καποια προβληματα... δν μπορω να μπω ιντερνετ απτο Δικτυο κινητου ενω εχω κανει ΟΛΕΣ τις ρυθμισεις μου σωστα... και δν δουλευει κ τo GPS μεσο fcb για check in το παιδι εχει βαλει μεσα... 4.0.3 και lite ning Rom v 2.5 το κινητο δν δουλευει καλα παντως πρεπει να αλλαξω ρομ ???? αν ναι πως το κανω ?????

 

Δες στην πρωτη σελιδα του θεματος που βρισκομαστε τωρα.. Εχει οδηγους. Θα σου προτεινα να φλασαρεις με odin ωστε να εχεις ενα κινητο σα να το αγοραζεις εσυ και επειτα θα δεις για custom rom ;)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας. Μολις παρελαβα το κινητο απο το service και η εσωτερικη μνημη λεει 12GB ενω το κινητο ειναι 16GB. Τι παιζει ξερουμε;

Μου αλλαξανε motherboard.

 

Έτσι είναι φίλε.Μην αγχώνεσαι.Και σε εμένα 11.50 λέει.Τα υπόλοιπα είναι δεσμευμένα απο το λειτουργικό

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

Na κανω μια ερωτηση ειμαι με ομεγκα θελω να το γυρισω μαμα για να το δοσω,εχω περιορισμο στην μαμα ρομ που πρεπει να βαλω η οχι?Πως την περναω ?μεσω odin? και που βρισκω την ρομ ?Ευχαριστω πολυ παιδια
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Na κανω μια ερωτηση ειμαι με ομεγκα θελω να το γυρισω μαμα για να το δοσω,εχω περιορισμο στην μαμα ρομ που πρεπει να βαλω η οχι?Πως την περναω ?μεσω odin? και που βρισκω την ρομ ?Ευχαριστω πολυ παιδια

Για να το δώσεις οπως το πηρες βάλτου το τελευταίο επίσημο firmware που είχε με odin http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322851

Γράψε και οταν τελειώσεις στην εφαρμογή του τηλέφωνου γράψε *2767*3855# και ειναι καινουργιο.

 

 

πως μπορω να το κανω το κινητο σαν καινουργιο και εγω ??????? δν βγαζω ακρη με τπτ.... πηγα να κανω κατι που λενε alla δν εβγαλα ακρη

 

Αν έχεις custom rom περασε με odin ενα επισημο firmware κάνοντας πντα factory reset πριν και με τα το πέρασμα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

εχω 4.0.3 εκδοση ι9100ΧΧLPR εκδοση kernel 3.015 Siyah v3.0b7+gm Lite'ming Rom v2.5 το κινητο εχει προβληματα.... ετσι νομιζω π.χ οταν κλεινω τν οθονη κλεινει κανοντας μια γραμμη στην μεση..ενω αλλο s2 φιλου δν το κανει ακομα δν μπορω να μπω ιντερνετ μεσο δικτιου και το gps δν δουλευει μεσο τοy facebook για εντοπισμο θεσης επισης ενω κλειδωνω τν οθονη αναβει απο μονη της

πειτε μ τι να κανω... και που μπορω να βρω τον τροπο Ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

Παίδες υπάρχει τρόπος να περάσω όλες τις εφαρμογές οι οποίες έχουν την δυνατότητα στην εξωτερική Micro SD κάρτα από την εσωτερική;Ή πρέπει μία-μία ξεχωριστά;Επίσης.Όταν μπαίνω στο ES Explorer γιατί δεν μπορώ να δώ την εξωτερική Micro SD;Πώς μπορώ να πάω να δώ τί αρχεία έχω στην εξωτερική Micro SD όπως κάναμε στα nokia στην διαχείριση αρχείων;

 

εχω 4.0.3 εκδοση ι9100ΧΧLPR εκδοση kernel 3.015 Siyah v3.0b7+gm Lite'ming Rom v2.5 το κινητο εχει προβληματα.... ετσι νομιζω π.χ οταν κλεινω τν οθονη κλεινει κανοντας μια γραμμη στην μεση..ενω αλλο s2 φιλου δν το κανει ακομα δν μπορω να μπω ιντερνετ μεσο δικτιου και το gps δν δουλευει μεσο τοy facebook για εντοπισμο θεσης επισης ενω κλειδωνω τν οθονη αναβει απο μονη της

πειτε μ τι να κανω... και που μπορω να βρω τον τροπο Ευχαριστω....

 

Εγώ θα πρότινα να αλλάξεις rom ή να πάς στην μαμά.Ή απλά κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και στην εσωτερική micro sd κάρτα και έπειτα ξανα εγκατέστησε την rom που έχεις

 

edit:Παιδιά.Αγόρασα σήμερα μια κάρτα micro SDHC.Ξεκίνησα να κάνω αντιγραφή μουσικής απο την εσωτερική της συσκευής στην εξωτερική και έσβησε η συσκευή.Έδωσα την κάρτα σε έναν φίλο και δούλεψε κανονικά σε αυτόν και δημιούργισε και φάκελο μέσα σε αυτήν.Εμένα Μια την αναγνωρίζει μία όχι και την έκανα και format.Λέτε να έχει πρόβλημα η συσκευή;

Edited by gaster

OnePlus 6 Midnight Black 128 SC & 8GB RAM

OnePlus 3T Gunmetal

Link to comment
Share on other sites

εχω 4.0.3 εκδοση ι9100ΧΧLPR εκδοση kernel 3.015 Siyah v3.0b7+gm Lite'ming Rom v2.5 το κινητο εχει προβληματα.... ετσι νομιζω π.χ οταν κλεινω τν οθονη κλεινει κανοντας μια γραμμη στην μεση..ενω αλλο s2 φιλου δν το κανει ακομα δν μπορω να μπω ιντερνετ μεσο δικτιου και το gps δν δουλευει μεσο τοy facebook για εντοπισμο θεσης επισης ενω κλειδωνω τν οθονη αναβει απο μονη της

πειτε μ τι να κανω... και που μπορω να βρω τον τροπο Ευχαριστω....

Αρχικα.. Η γραμμη που βγαζει ειναι το Crt εφε κ δεν ειναι προβλημα καπου θα εχει επιλογη να το απενεργοποιήσεις. Για ομορφια ειναι!

Επειτα για να σου βγαλει στο fb τη θεση σου θα πρεπει να ενεργοποιησεις απο τις ρυθμισεις την επιλογη να μπορουνε εφαρμογες τριτων κ google να χρησιμοποιησουν τη τοποθεσια σου, δεν θυμαμαι ακριβως που ειναι ψαξε τις ρυθμισεις κ λογικα θα το βρεις ;-)

Τελος η οθονη αναβει στο ασχετο γιατι καποια εφαρμογη δημιουργει προβλημα οποτε αν στο εκανε απο τη πρωτη στιγμη που το πηρες ξεκινα να "ξηλωνεις" εφαρμογες αλλιως σκεψου τι περασες εσυ/ποτε αρχισε να στο κανει κ βγαλε οποια εφαρμογη εβαλες τελευταια.

Παίδες υπάρχει τρόπος να περάσω όλες τις εφαρμογές οι οποίες έχουν την δυνατότητα στην εξωτερική Micro SD κάρτα από την εσωτερική;Ή πρέπει μία-μία ξεχωριστά;Επίσης.Όταν μπαίνω στο ES Explorer γιατί δεν μπορώ να δώ την εξωτερική Micro SD;Πώς μπορώ να πάω να δώ τί αρχεία έχω στην εξωτερική Micro SD όπως κάναμε στα nokia στην διαχείριση αρχείων;

Δοκιμασε το Apps2Sd νομιζω λεγεται στο market.

Αν εισαι με stock ρομ δες στο φακελο external_sd, αν εισαι με custom 4.0.4 δες στη θεση mnt/emmc.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Το App2SD δεν κάνει τίποτα (απλά μεταφέρει από το partition των 2GB στην εσωτερική μνήμη των 11,5 GB και όχι στην κάρτα μνήμης). Αυτό που θες λέγεται Directory Bind και θα το βρεις στο xda...
Link to comment
Share on other sites

1ον) Πως μπορω να στειλω κενο μηνυμα;

 

2ον) Μου ηρθε απο E-bay καινουρια μπαταρια. Μπορω να τις αλλαζω κατα το δοκουν ή

πρεπει να χρησιμοποιησω καποιο προγραμμα για να προσαρμοζει τα stats της καθε μπαταριας;

Link to comment
Share on other sites

1ον) Πως μπορω να στειλω κενο μηνυμα;

 

2ον) Μου ηρθε απο E-bay καινουρια μπαταρια. Μπορω να τις αλλαζω κατα το δοκουν ή

πρεπει να χρησιμοποιησω καποιο προγραμμα για να προσαρμοζει τα stats της καθε μπαταριας;

 

1- πάτα space μια φορά

 

2- δεν βλέπω το λόγο να υπάρχει πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει οδηγός συνδεσης με dlna του κινητου μου με samsung smart tv..Πως γίνεται η σύνδεση?

 

Καμιά απάντηση για εδώ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...