Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με αυτό μου εμφανίζει την διαχείριση εργασιών . Το είχα δοκιμάσει πριν γράψω εδώ στο θέμα..

 

εγω με ics ετσι το κανω.. ταυτοχρονα πατημενα για 2-3 δευτερολεπτα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατί δεν κατεβάζετε μια εφαρμογή από το μάρκετ που το κάνει εύκολα;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι την 2.3.6. δούλευε κανονικά και σε μένα. Στην ics δε το βλέπω να δουλεύει.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Το δοκίμασες?Δεν διαβάζει την κάρτα δηλαδή?Τι ακριβώς σου κάνει?

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασες?Δεν διαβάζει την κάρτα δηλαδή?Τι ακριβώς σου κάνει?

 

Δεν υπάρχει πουθενά σαν εφαρμογή. Στη συνέχεια σκεφτικά να τη κάνω εγκατάσταση μέσω του Titanium Backup που την είχε από την 2.3.6. με αποτέλεσμα να φάει τρελό μπλοκάρισμα το κινητό και να μη βρίσκει με τίποτα σήμα βγάζοντας συνεχώς μια ειδοποίηση 'Η εφαρμογή phone.com σταμάτησε να λειτουργεί' και να μου μπλοκάρει το όλο σύστημα. Στη συνέχεια με τον Root Explorer βρήκα το αρχείο στο system/app και το διέγραψα και το τηλέφωνο λειτουργεί πάλι κανονικά χωρίς όμως τη δυνατότητα εναλλαγής γραμμής..... :(

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πουθενά σαν εφαρμογή. Στη συνέχεια σκεφτικά να τη κάνω εγκατάσταση μέσω του Titanium Backup που την είχε από την 2.3.6. με αποτέλεσμα να φάει τρελό μπλοκάρισμα το κινητό και να μη βρίσκει με τίποτα σήμα βγάζοντας συνεχώς μια ειδοποίηση 'Η εφαρμογή phone.com σταμάτησε να λειτουργεί' και να μου μπλοκάρει το όλο σύστημα. Στη συνέχεια με τον Root Explorer βρήκα το αρχείο στο system/app και το διέγραψα και το τηλέφωνο λειτουργεί πάλι κανονικά χωρίς όμως τη δυνατότητα εναλλαγής γραμμής..... :(

 

Δηλαδή αν πας στο sim toolkit δεν σου έχει επιλογή cosmote 2in1?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν πας στο sim toolkit δεν σου έχει επιλογή cosmote 2in1?

 

Έχει εξαφανιστεί τελείως το Sim toolkit. Απλά δεν υπάρχει...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει εξαφανιστεί τελείως το Sim toolkit. Απλά δεν υπάρχει...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Δοκιμασες να παρεις το Simtoolkit.apk και να το βαλεις στο system/app?

Με μια επανεκκινηση θα πρεπει να στο εμφανισει.

 

Sent from my GT-9100 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να παρεις το Simtoolkit.apk και να το βαλεις στο system/app?

Με μια επανεκκινηση θα πρεπει να στο εμφανισει.

 

Sent from my GT-9100 using Tapatalk 2

 

Το έκανα ήδη αλλά μπλοκάρει τελείως το σύστημα....

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα ήδη αλλά μπλοκάρει τελείως το σύστημα....

 

Δεν μπορεί θα στο ονομάζει κάπως αλλιώς.Ψάξε το εικονίδιο τις κάρτας sim.Μερικές φορες εμενα το εμφανίζει με άλλο όνομα αλλα το εικονίδιο είναι ίδιο.Εκεί μέσα δεν είναι μονο το 2in1 αλλα και υπηρεσίες κοσμοτέ..

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί θα στο ονομάζει κάπως αλλιώς.Ψάξε το εικονίδιο τις κάρτας sim.Μερικές φορες εμενα το εμφανίζει με άλλο όνομα αλλα το εικονίδιο είναι ίδιο.Εκεί μέσα δεν είναι μονο το 2in1 αλλα και υπηρεσίες κοσμοτέ..

 

Το εχει μεσα στις εφαρμογες το sim toolkit...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί θα στο ονομάζει κάπως αλλιώς.Ψάξε το εικονίδιο τις κάρτας sim.Μερικές φορες εμενα το εμφανίζει με άλλο όνομα αλλα το εικονίδιο είναι ίδιο.Εκεί μέσα δεν είναι μονο το 2in1 αλλα και υπηρεσίες κοσμοτέ..

 

Απλά δεν υπάρχει πουθενά. Είναι σαν να μην υποστηρίζει καθόλου την Sim κάρτα η ics. Τη να πω. Σκέφτομαι να γυρίσω πίσω στην 2.3.6. μιας και είναι πολύ σημαντικό για μένα η εναλλαγή γραμμών. Αλλιώς με το ίδιο πρόβλημα η κάποιος με ics που να του λειτουργεί;;;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν υπάρχει πουθενά. Είναι σαν να μην υποστηρίζει καθόλου την Sim κάρτα η ics. Τη να πω. Σκέφτομαι να γυρίσω πίσω στην 2.3.6. μιας και είναι πολύ σημαντικό για μένα η εναλλαγή γραμμών. Αλλιώς με το ίδιο πρόβλημα η κάποιος με ics που να του λειτουργεί;;;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Ποια ρομ εχεις βαλει, σου γραφω ακριβως απο πανω οτι η δικια μου ρομ το εχει, ειναι η XXLPQ η Κυπριακη...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ εχεις βαλει, σου γραφω ακριβως απο πανω οτι η δικια μου ρομ το εχει, ειναι η XXLPQ η Κυπριακη...

 

[ATTACH]24554[/ATTACH]

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]24554[/ATTACH]

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Αυτη δεν ειναι επισημη ρομ, μπορει να ειναι καλυτερη, αλλα δεν ειναι επισημη,(μπορει να την εχει αφαιρεσει ο mod) αν το χρειαζεσαι τοσο πολυ, βαλε την επισημη Κυπριακη απο εδω:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322851

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτη δεν ειναι επισημη ρομ, μπορει να ειναι καλυτερη, αλλα δεν ειναι επισημη,(μπορει να την εχει αφαιρεσει ο mod) αν το χρειαζεσαι τοσο πολυ, βαλε την επισημη Κυπριακη απο εδω:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322851

 

Σ ευχαριστώ.

 

Απλά εγκατέστησα ξανά την Rom απ την αρχή χωρίς να κάνω Delete Bloatwares και όλα οκ..... :)

Link to comment
Share on other sites

εγω με ics ετσι το κανω.. ταυτοχρονα πατημενα για 2-3 δευτερολεπτα..

 

το για 2-3 δευτ. δεν το ειχες πει πριν! πιανει και ο συνδιασμος home butoon+volume down

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι κάτοχος ενός galaxy s2 εδώ και 6 μήνες . στο κινητό κατέβασα και εγκατέστησα διαφορές εφαρμογές από το μάρκετ όπως όλοι . τον τελευταίο καιρό παρατήρησα πώς όταν κλειδώνω το κινητό < είτε από το ιδικό κουμπί πού έχει το κινητό είτε από μια εφαρμογή lock πού εγκατέστησα το κινητό κλειδώνει κανονικά κλείνει η οθόνη αλλά μετά από λίγο ξανά φωτίζεται η οθόνη και τα 2 αλλά κουμπιά αφής πού έχει.. και αυτό επαναλαμβάνεται συνεχεία ... υπάρχει κάποιος πού να έχει αντιμετωπίσει παρόμοιο πρόβλημα και αν ξέρει πώς να το αντιμετωπίσω ....

 

Η ταπεινη μου γνωμη ειναι οτι φταιει το app που εγκατεστησες. Στη θεση σου θα του εκανα απεγκατασταση και θα εβλεπα αν το προβλημα συνεχιζεται για να βγαλω τα συμπερασματα μου.

Link to comment
Share on other sites

Η ταπεινη μου γνωμη ειναι οτι φταιει το app που εγκατεστησες. Στη θεση σου θα του εκανα απεγκατασταση και θα εβλεπα αν το προβλημα συνεχιζεται για να βγαλω τα συμπερασματα μου.

 

Σωστα τα λες john206gt... Φιλε STAMOS82, ξηλωσε τη!!! Προβλημα αντιμετωπισα κι εγω οταν εβαλα το Go Locker και η ωρα της οθονης κλειδωματος ηταν ασχετη απο την ωρα συστηματος (κατι που δεν ειχε συμβει στο Android HTC HD2 που ειχα μεχρι πριν ενα μηνα). Το απενεργοποιησα και "καθαρισα"!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχει παρατηρησει κανεις αλλος me ics να εχει βαλει το handsent sms και τα μηνυματα που στελει να φευγουν διπλα; δοκιμασα απο την μαμα εφαρμογη και ειναι οκ / εσβησα και ξαναεβαλα to handsent και παλι διπλα τα στελνει
Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Ειναι γνωστο προβλημα με το ics αυτο. Δες στο xda: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1560985

Chryssa

 

ευχαριστω για την απαντηση αλλα επειδη δεν ξερω αγγλικα εχει βρεθει καποια λυση ;

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση αλλα επειδη δεν ξερω αγγλικα εχει βρεθει καποια λυση ;

 

Πρέπει να περιμένεις τους developers από την ομάδα του Handcent να το λύσουν. Αλλιώς χρησιμοποίησε την μανίσια εφαρμογή της Samsung για μηνύματα, ή αυτό εδώ το GoSMS (που κατά την άποψή μου είναι καλύτερο από το Handcent): https://rapidshare.com/files/2209938021/GOSmsPro_v4.37_77_101_signed.apk

- Alex
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχω βαλει το ics και παρατηρησα οτι οι ηχοι στο κλειδωμα του κινητου καθως και το σμσ και των εμαιλς ειναι αρκετα χαμηλα απο πριν εσεις εχετε προσεξει κατι τετοιο?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...