Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δοκιμασε και τους δυο και θα κρινεις εσυ ποιος ειναι καλυτερος

δες και τον mobo player

 

νομιζω μετα απο δοκιμη κοριφαιοι player ειναι mplayer k mxvideo player!!!προτιμησα τον 2 που με βoλεψε πιο πολυ!!ωρα για movie!!!!

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για να έχω push στο gmail πρέπει να έχω ενεργοποιημένο τον αυτόματο συγχρονισμό;

 

Are you tapatalking to me?

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Ειμαι κατοχος εδω και καιρο του γαλαξια του s2 και εχω παρατηρησει ενα προβλημα στο τηλεφωνο μου .Εχω φορεσει 3 διαφορετικες θηκες και οταν μιλας στο τηλφωνο ο συνομιλητης μου ακουει 2 φορες την φωνη του .Οταν βγαζω την θηκη ολα ειναι ενταξει. Ειμαι σιγουρος οτι φταινε οι θηκες και το τηλεφωνο γιατι εχω δοκιμασει και τις 3 θηκες σε αλλο τηλεφωνο και δεν δημιουργουσε κανενα προβλημα. Μπορουμε να κανουμε κατι γιαυτο?
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια απλή ερώτηση γιατί έχω λιγάκι μπερδευτεί... έχω ένα λογαριασμό google που εκεί έχω περασμένες τις επαφές μου. Αν προσθέσω μία επαφή από την συσκευή μετά πως μπορώ να κάνω συγχρονισμό και να περάσει την αλλαγή στο λογαριασμό google? Όταν κάνω συγχρονισμό συνήθως μου σβήνει τις επαφές που έχω προσθέσει από την συσκευή... ξέρω ότι είναι βασικό android ερώτημα απλά έχω μπερδευτεί!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια. Ειμαι κατοχος εδω και καιρο του γαλαξια του s2 και εχω παρατηρησει ενα προβλημα στο τηλεφωνο μου .Εχω φορεσει 3 διαφορετικες θηκες και οταν μιλας στο τηλφωνο ο συνομιλητης μου ακουει 2 φορες την φωνη του .Οταν βγαζω την θηκη ολα ειναι ενταξει. Ειμαι σιγουρος οτι φταινε οι θηκες και το τηλεφωνο γιατι εχω δοκιμασει και τις 3 θηκες σε αλλο τηλεφωνο και δεν δημιουργουσε κανενα προβλημα. Μπορουμε να κανουμε κατι γιαυτο?

έχει αναφερθεί πολλές φορές. Λίδο διάβασμα ή ψάξιμο δεν είναι κακό. Το πρόβλημα είναι hardware το οποίο έχει επίπτωση στην λειτουργία του noise redustion. Οι λύσεις σου είναι:

1. Βρίσκεις θήκη που δεν δημιουργεί το πρόβλημα.

2. Απενεργοποιείς το noise reduction. Κατά την διάρκεια συνομιλίας πατάς το κάτω αριστερά κουμπί και από το μενού που ανοίγει κάτω δεξιά βρίσκεται το noise redustion.

3. Περνάς rom που έχει απενεργοποιημένο το noise reduction.

4. Πας στο service.

u.g. Δεν χρειαζόταν να ανοίξεις thread για αυτό, μπορούσες να το γράψεις στο επίσημο...

Link to comment
Share on other sites

έχει αναφερθεί πολλές φορές. Λίδο διάβασμα ή ψάξιμο δεν είναι κακό. Το πρόβλημα είναι hardware το οποίο έχει επίπτωση στην λειτουργία του noise redustion. Οι λύσεις σου είναι:

1. Βρίσκεις θήκη που δεν δημιουργεί το πρόβλημα.

2. Απενεργοποιείς το noise reduction. Κατά την διάρκεια συνομιλίας πατάς το κάτω αριστερά κουμπί και από το μενού που ανοίγει κάτω δεξιά βρίσκεται το noise redustion.

3. Περνάς rom που έχει απενεργοποιημένο το noise reduction.

4. Πας στο service.

u.g. Δεν χρειαζόταν να ανοίξεις thread για αυτό, μπορούσες να το γράψεις στο επίσημο...

 

Συγγνωμη , και ευχαριστω πολυ ... Επιτελους λυθηκε .. τοσο απλο..

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται εμένα να μην με ειδοποιεί; Υπάρχει κάποια συγκεκριμένη ρύθμιση;

 

Are you tapatalking to me?

 

Για να έχω push στο gmail πρέπει να έχω ενεργοποιημένο τον αυτόματο συγχρονισμό;

 

Are you tapatalking to me?

Ναι φιλε μου, πρεπει να ειναι τσεκαρισμενος ο αυτοματος συγχρονισμος. κι'αυτο γιατι το gmail λειτουργει με Push notifications.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

απο τι διαβασα και σε ξενα forum το προβλημα του power button το εχουν πολλοι. δεν γινεται να πατας το κουμπι και να περιμενεις 1.5-2 δευτερολεπτα να εμφανιστει η lockscreen. οπως επισης και μεσα στο μενου ειναι καπως αργη η αποκριση του. αλλοι γραφουν οτι φταιει γιατι ο επεξεργαστης "πεφτει" στα 200mhz οταν "κοιμαται" αλλα δεν ειναι αυτο το δοκιμασα. το μονο που παρατηρησα ειναι οτι οταν φορτιζω τη συσκευη τοτε αναβει αμεσα χωρις καμμια καθυστερηση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας

Εχω το samsung galaxy s2 με bluetooth samsung.

Oταν κλείνω το bluetooth , μόλις ξαναπατήσω το κουμπί του έστω κατά λάθος (την πάτησα) ξαναπαίρνει το τελευταίο νούμερο.

Υπάρχει κανένα προγραμματάκι που να ζητάει επιβεβαίωση η κάτι παραπλήσιο.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους σας

Εχω το samsung galaxy s2 με bluetooth samsung.

Oταν κλείνω το bluetooth , μόλις ξαναπατήσω το κουμπί του έστω κατά λάθος (την πάτησα) ξαναπαίρνει το τελευταίο νούμερο.

Υπάρχει κανένα προγραμματάκι που να ζητάει επιβεβαίωση η κάτι παραπλήσιο.

Ευχαριστώ

 

Δες το call confirm.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιείτε το dropbox (και όσοι δεν το χρησιμοποιείτε φυσικά), διαβάστε το άρθρο που έγραψα για να κερδίσετε έξτρα δωρεάν 4.5Gb χώρο για πάντα, χρησιμοποιώντας απλώς ενα...usb disk !!!!

http://antonis-news.blogspot.com/2012/02/dropbox.html

 

Κάνω ότι λέει ο παραπάνω οδηγός, αλλά μόλις πάω να φορτώσω τα αρχεία που έβαλα μέσα στον φάκελο DCIM που δημιούργησα μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα:

 

Out of space

Importing these photos would cause you ti till up your dropbox. No photos could be imported.

 

Επίσης ακόμη και αν προσπαθήσω να φορτώσω αρχεία κατευθείαν από το dropbox μου λέει ότι μπορώ να φορτώσω αρχεία μέχρι 300 Mb τη φορά!

Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Κάνω ότι λέει ο παραπάνω οδηγός, αλλά μόλις πάω να φορτώσω τα αρχεία που έβαλα μέσα στον φάκελο DCIM που δημιούργησα μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα:

 

Out of space

Importing these photos would cause you ti till up your dropbox. No photos could be imported.

 

Εγκατέστησες το συγκεκριμένο dropbox που έχει μέσα ο οδηγός;

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησες το συγκεκριμένο dropbox που έχει μέσα ο οδηγός;

 

Ναι κατέβασα το αρχείο για windows. Την έκδοση 1.3.14.

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Ναι κατέβασα το αρχείο για windows. Την έκδοση 1.3.14.

 

μηπως εβαλες αρχεια μεγαλυτερα απο 4gb? δοκιμασε να βαλεις μεγαλα βιντεο μεσα πχ ταινιες του 1gb..

 

επισης να πω οτι δεν ειναι αναγκαιο να περιμενεται μεχρι να ανεβουν, εγω τουλαχιστον δεν περιμενα..

τα βαζεις κανεις τη διαδικασια, περιμενεις 2-3 λεπτα να αρχισει να το ανεβαζει, και μετα σβηνεις το αρχειο.. τον χωρο τον παιρνεις κανονικα..

πιο συγκεκριμενα εγω εβαλα, μια ταινια μεσα, την εβαλα να ανεβαινει στα 2 λεπτα εσβησα το αρχειο απ το φλασακι. εβαλα καινουρια ταινια, και εκανα την ιδια διαδικασια..

1 τεταρτο μου πηρε η διαδικασια και εχω τα 4.5 giga

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι έβαλα διάφορες ταινίες συνολικού μεγέθους κοντά στα 7 gb. Το έκανα γιατί από ότι κατάλαβα αυτό δεν είναι αποτρεπτικό από τα λεγόμενα. Θα δοκιμάσω να τις βάλω μία-μία.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.;)

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

μηπως εβαλες αρχεια μεγαλυτερα απο 4gb? δοκιμασε να βαλεις μεγαλα βιντεο μεσα πχ ταινιες του 1gb..

 

επισης να πω οτι δεν ειναι αναγκαιο να περιμενεται μεχρι να ανεβουν, εγω τουλαχιστον δεν περιμενα..

τα βαζεις κανεις τη διαδικασια, περιμενεις 2-3 λεπτα να αρχισει να το ανεβαζει, και μετα σβηνεις το αρχειο.. τον χωρο τον παιρνεις κανονικα..

πιο συγκεκριμενα εγω εβαλα, μια ταινια μεσα, την εβαλα να ανεβαινει στα 2 λεπτα εσβησα το αρχειο απ το φλασακι. εβαλα καινουρια ταινια, και εκανα την ιδια διαδικασια..

1 τεταρτο μου πηρε η διαδικασια και εχω τα 4.5 giga

 

Και σε εμένα δούλεψε...από 2.75 τώρα έχω 7.75...ευχαριστώ για το τιπ.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι ευχαριστούμε Αντώνη και εγώ από 6.2Gb -> 11.2Gb :shifty:

 

Εντομεταξύ είχα διαβάσει πως είχε τελειώσει η beta και δεν δούλευε πλέον αλλά με την παρότρυνσή σου το δοκίμασα;)

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι έβαλα διάφορες ταινίες συνολικού μεγέθους κοντά στα 7 gb. Το έκανα γιατί από ότι κατάλαβα αυτό δεν είναι αποτρεπτικό από τα λεγόμενα. Θα δοκιμάσω να τις βάλω μία-μία.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.;)

 

το μια-μια το ειπα για να αποφυγεις να ανεβασεις 5giga, ειδικα αν εχεις 512 upload οπως εγω, θες μια μερα! :lol::lol:

αλλιως αν δεν σε νιαζει ή εχεις γρηγορη συνδεση, βαλτα ολα μαζι αλλα οχι πανω απο 4.5gb..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι έβαλα διάφορες ταινίες συνολικού μεγέθους κοντά στα 7 gb. Το έκανα γιατί από ότι κατάλαβα αυτό δεν είναι αποτρεπτικό από τα λεγόμενα. Θα δοκιμάσω να τις βάλω μία-μία.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.;)

καλημέρα φίλε,

Μήπως όταν ξεκίνησες το upload, το dropbox σου είχε λίγο ελεύθερο χώρο; υποθέσεις κάνω γι' αυτό ρωτάω. Αν ναι, σβήσε αρχεία, άσε π.χ 1gb free χώρο, και προσπάθησε να ανεβάσεις μια ταινία avi που να είναι π.χ 900mb.

 

Είχα ανεβάσει ένα link αλλά δεν ξέρω αν το προσέξατε γι' αυτό το αναφέρω ξανά μιας και μιλάμε για το dropbox.

Το dropbox έχει βγάλει και μια beta έκδοση για το Android που έχει μέσα στις ρυθμίσεις επιλογή να ανεβάζει αυτόματα ότι φωτογραφία τραβήξετε με την κάμερα του κινητού, στον dropbox σας. Μάλιστα έχει και επιλογή να το κάνει μόνο όταν είστε συνδεδεμένοι σε wifi που βολεύει πολύ.

Φοβερή δυνατότητα για μένα καθώς ξέρω ότι όσες φώτο και βίντεο τραβάω από το κινητό, μόλις ανοίξω τον υπολογιστή μου, τις έχω όλες αυτόματα και εκεί :).

Σας δίνω ξανά το link για όποιον ενδιαφέρεται :).

http://www.insomnia.gr/topic/435758-%cf%84%ce%bf-dropbox-%ce%b4%ce%bf%ce%ba%ce%b9%ce%bc%ce%ac%ce%b6%ce%b5%ce%b9-%ce%bd%ce%ad%ce%b5%cf%82-%ce%bb%ce%b5%ce%b9%cf%84%ce%bf%cf%85%cf%81%ce%b3%ce%af%ce%b5%cf%82-%ce%ba%ce%b1%ce%b9-%cf%80%cf%81%ce%bf%cf%83%cf%86%ce%ad%cf%81%ce%b5%ce%b9-%ce%ad/

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Παρατηρώ ότι όταν ζουμαρω στο βίντεο δεν εστιάζει καλά και θολώνει.υπάρχει τροποs να βελτιωθεί αυτό?ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και χρόνια πολλά στου ερωτευμένους.... :p:p:p:p

Μόλις χθες πήρα στα χέρια μου κι εγώ σαν παιδάκι το Galaxy SII (είχα μέχρι πριν λίγο το SI και το οποίο και επανέφερα σε αρχικές ρυθμίσεις πάντα με την βοήθεια σας στο αντίστοιχο forum και το πούλησα σε έναν φίλο μου) και διαβάζω τον αντίστοιχο οδηγό για να γίνω root.

 

Βλέπω όμως σύμφωνα με τον οδηγό ότι ο αριθμός κατασκευής τελειώνει σε XWKI4 και δεν βρίσκω στο αντίστοιχο site που λέει και ο οδηγός κάποιον "insecure kernel" που να με αφορά.

Άρα πρέπει να πάω σύμφωνα με τον δεύτερο τρόπο...??

Root στο Galaxy S II με τροποποιημένο Kernel(CFRoot)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3675342#post3675342

 

Γενικότερα στοιχεία συσκευής σε περίπτωση που σας είναι χρήσιμα για να με βοηθήσετε :

Έκδοση Android
2.3.4

Έκδοση βασικού φάσματος
I9100XXKI1

Έκδοση Kernel
2.6.35.7-I9100XWKI4-CL575468
root@DELL143 #2

Αριθμός κατασκευής
GINGERBREAD.XWKI4

 

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τον χρόνο σας και πάντα για την καταπληκτική βοήθεια που δίνεται και τους οδηγούς σας...!!!!

Edited by lewnidasv_
Προσθήκη πληροφοριών

Life is a trip......

Better do it on a motorcycle.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε να μου πειτε τις καλυτερες ρυθμισεις για το lg camera , καπου τις ειχα δει εδω μεσα αλλα δεν μπορω να τις βρω
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα φίλε,

Μήπως όταν ξεκίνησες το upload, το dropbox σου είχε λίγο ελεύθερο χώρο; υποθέσεις κάνω γι' αυτό ρωτάω. Αν ναι, σβήσε αρχεία, άσε π.χ 1gb free χώρο, και προσπάθησε να ανεβάσεις μια ταινία avi που να είναι π.χ 900mb.

 

Ένα αρχείο που είχα ήδη μέσα ήταν μικρό, κάπου στα 50 mb. Μου δίνει χώρο 2,5 Gb. Έχω κατεβάσει το αρχείο beta για windows από το site του Αντώνη. Λογαριασμό είχα ήδη φτιάξει, οπότε και απλά εγκαθιστώ ξανά την beta έκδοση πάνω στην παλιά. Παίρνω ένα άδειο στικάκι, φτιάχνω ένα φάκελο με ονομασία DCIM και πετώ μέσα 3-4 βίντεο του 1+gb περίπου έκαστο. Σύνολο κάπου στα 4,5+ gb. Βγάζω το στικάκι και το βάζω ξανά στον Η/Υ, επιλέγω import pictures and videos using dropbox και αρχίζει η διαδικασία αυτόματα. Όλα αυτά τα αρχεία μου τα βάζει σε ένα φάκελο στον Η/Υ στην παρακάτω διαδρομή: C:\Documents and Settings\Administrator\Τα έγγραφά μου\Dropbox\Camera Uploads Εκεί μέσα υπάρχουν. Στο site όμως του drop box δεν ανεβαίνουν. Δεν θα έπρεπε να ανέβουν;

Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Ένα αρχείο που είχα ήδη μέσα ήταν μικρό, κάπου στα 50 mb. Μου δίνει χώρο 2,5 Gb. Έχω κατεβάσει το αρχείο beta για windows από το site του Αντώνη. Λογαριασμό είχα ήδη φτιάξει, οπότε και απλά εγκαθιστώ ξανά την beta έκδοση πάνω στην παλιά. Παίρνω ένα άδειο στικάκι, φτιάχνω ένα φάκελο με ονομασία DCIM και πετώ μέσα 3-4 βίντεο του 1+gb περίπου έκαστο. Σύνολο κάπου στα 4,5+ gb. Βγάζω το στικάκι και το βάζω ξανά στον Η/Υ, επιλέγω import pictures and videos using dropbox και αρχίζει η διαδικασία αυτόματα. Όλα αυτά τα αρχεία μου τα βάζει σε ένα φάκελο στον Η/Υ στην παρακάτω διαδρομή: C:\Documents and Settings\Administrator\Τα έγγραφά μου\Dropbox\Camera Uploads Εκεί μέσα υπάρχουν. Στο site όμως του drop box δεν ανεβαίνουν. Δεν θα έπρεπε να ανέβουν;

 

Ναι, θα ανέβουν.. Για να ανέβει 1 gb θέλει κάποια ώρα..

 

Send from Galaxy sII :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ένα αρχείο που είχα ήδη μέσα ήταν μικρό, κάπου στα 50 mb. Μου δίνει χώρο 2,5 Gb. Έχω κατεβάσει το αρχείο beta για windows από το site του Αντώνη........

.........Στο site όμως του drop box δεν ανεβαίνουν. Δεν θα έπρεπε να ανέβουν;

θα ανέβουν κανονικά και στο site φίλε μου. Αυτό θα γίνει μόλις ολοκληρωθεί εντελώς το upload. Αργεί αρκετά γιατί το upload rate είναι μικρό. με 512kb upload ανεβάζει περίπου με 50kb/sec, όποτε καταλαβαίνεις :).

Εγώ το άφησα από το βράδυ μέχρι το μεσημέρι. Έκανε 16 ώρες.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...