Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρεπιπτοντως ο SPB Shell launcher στο κινητο μας ειναι απλα τελειος..

Αν μπορουσα να αλλαξω τον τροπο που δειχνει τα apps (να ηταν σε καρτελες) μαλλον θα τον κρατουσα για βασικο..

 

Με ics πάντως εμένα μου έκανε νερά και τον έβγαλα..

 

Send from Galaxy sII :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με ics πάντως εμένα μου έκανε νερά και τον έβγαλα..

 

Send from Galaxy sII :)

 

και εμενα το ιδιο.γενικα τον πρωτο καιρο θα υπαρχουν ασυμβατοτητες εφαρμογων με το ics...

Link to comment
Share on other sites

και εμενα το ιδιο.γενικα τον πρωτο καιρο θα υπαρχουν ασυμβατοτητες εφαρμογων με το ics...

 

Pffff ναι το γνωρίζω από πρώτο χέρι, μη νομίζεις.. Πάντως όσο είχα ω, αυτόν είχα μαζί με launcher pro.

 

Send from Galaxy sII :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θελω να πουλησω το κινητο πως μπορω να σβησω τον λογαριασμο gmail και λογαριασμο samsung χωρις να κανω επαναφορα εργοσ στης ρυθμισεις?
Link to comment
Share on other sites

θελω να πουλησω το κινητο πως μπορω να σβησω τον λογαριασμο gmail και λογαριασμο samsung χωρις να κανω επαναφορα εργοσ στης ρυθμισεις?

 

Θα σου ελεγα να κανεις backup, με καποιο προγραμμα (titanium, mybackup) καποιες εφαρμογες που θελεις να κρατησεις ενδεχομενως για τον αγοραστη, και μετα να κανεις επαναφορα εργοσ στης ρυθμισεις και μετα επαναφορα των εφαρμογων που θελεις. κραταει κ αλλα εκτος απο το Mail σου. κωδικους browser, κωδικους σε εφαρμογες αν εχεις βαλει κλπ κλπ..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα σου ελεγα να κανεις backup, με καποιο προγραμμα (titanium, mybackup) καποιες εφαρμογες που θελεις να κρατησεις ενδεχομενως για τον αγοραστη, και μετα να κανεις επαναφορα εργοσ στης ρυθμισεις και μετα επαναφορα των εφαρμογων που θελεις. κραταει κ αλλα εκτος απο το Mail σου. κωδικους browser, κωδικους σε εφαρμογες αν εχεις βαλει κλπ κλπ..

 

αυτο οντως ειναι η καλυτερη λυση πιστευω

Link to comment
Share on other sites

θελω να πουλησω το κινητο πως μπορω να σβησω τον λογαριασμο gmail και λογαριασμο samsung χωρις να κανω επαναφορα εργοσ στης ρυθμισεις?

Ότι σου είπαν τα παιδιά, δεν γίνεται απλά να το σβήσεις χωρίς να αλλάξει τίποτα άλλο.

Όλα τα user data βασίζονται στον λογαριασμό google σου και στον samsung.

Link to comment
Share on other sites

μου εχει κολησει κανα δυο φορες και στην επανεκκνηση δεν μου διαβαζει την καρτα{καρτα κετεστραμενη }αναγκαστηκα μορφοποιηση και χανω οτι εχω μεσα.εχει συμβει σε κανεναν?καποιες φορες πατοντας home μου μετατοπιζει το κουμπι στην οθονη τηλεφωνο προς τα δεξια και στην θεση του εμφανιζεται καποια εφαρμογη μετα απο λιγο επανερχετε.κανενα νεοτερο για upgrade se icecream υπαρχει?
Link to comment
Share on other sites

Από χθες δεν μπορώ να συνδεθώ με 3g,χρησιμοποιώ πρόγραμμα apn το οποίο ενεργοποιεί απενεργοποιεί κανονικά όπως δείχνει τα δεδομένα,αλλά τζίφος.Το απεγκατέστησα με ενεργοποιημένο το data μήπως και ξεκολλήσει αλλά τίποτα.

Γενικά δεν έχω βάλει τώρα τελευταία κανένα άλλο πρόγραμμα,έχετε καμία ιδέα στο τι άλλο μπορεί να φταίει πριν αναγκαστώ να το φλασάρω και δεν είμαι ρουτ ακόμα;:confused:

Link to comment
Share on other sites

μου εχει κολησει κανα δυο φορες και στην επανεκκνηση δεν μου διαβαζει την καρτα{καρτα κετεστραμενη }αναγκαστηκα μορφοποιηση και χανω οτι εχω μεσα.εχει συμβει σε κανεναν?καποιες φορες πατοντας home μου μετατοπιζει το κουμπι στην οθονη τηλεφωνο προς τα δεξια και στην θεση του εμφανιζεται καποια εφαρμογη μετα απο λιγο επανερχετε.κανενα νεοτερο για upgrade se icecream υπαρχει?

 

εμενα παντως μετα απο επανεκινηση εκανε media scan το οποιο δεν ελεγε να τελειωσει ποτε. μεσα σε ενα 20λεπτο ζεματαγε το κινητο και 20% κατω η μπαταρια.

λυθηκε με isc. ressurection :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια στο Samsung apps δίνει δωρεάν την επί πληρωμή εφαρμογη mantano reader. Είναι ebook reader (pdf,epub) και πραγματικά είναι καταπληκτική εφαρμογή :-). Ρίξτε μια ματιά γιατί αξίζει :)

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, έχεις μείνει μερικά χρόνια πίσω. Σαν επαγγελματίας IT για το θέμα backup μπορώ να σου πω πως ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ καμία σύγκριση όσον αφορά ένα backup τοπικά σε κάποιον υπολογιστή/δίσκο με το backup στο cloud (online). Ξέχνα για κλοπές, υποκλοπές και τα συναφή που βλέπεις στις ταινίες ;) Ένας δίσκος μπορεί να χαλάσει πολύ εύκολα, είτε από αστοχία, είτε από φθορά, είτε γιατί η καθαρίστρια κοπάνησε το pc, είτε από υπέρταση του δικτύου.. μπορώ να σου γράφω 1 σελίδα με λόγους. Όλα αυτά τα ξεχνάς μεταφέροντας τα δεδομένα σου online γιατί αυτοί που προσφέρουν τέτοιου είδους υπηρεσίες (εάν δεν είναι τίποτα τυχάρπαστοι) έχουν ήδη τις προδιαγραφές στις εγκαταστάσεις τους για να προβλέψουν τις περισσότερες από αυτές τις περιπτώσεις αν όχι όλες.

 

Για να μην μιλήσω για την ευκολία του άμεσου συγχρονισμού και την πρόσβαση στα δεδομένα μας από παντού..

 

Δεν ξέρω αν έφυγα πολύ offtopic, αν το έκανα ας διαγραφεί.

 

ΟΚ το καταλαβαίνω αυτό που λες και είναι σεβαστό.;) Απλά έχοντάς τα όλα αυτά ήδη στο κινητό και έχοντας και ένα αρχείο ασφαλείας (για να μιλάμε και Ελληνικά) στον εξωτερικό μου σκληρό δίσκο, οι πιθανότητες είναι μηδαμινές να χάσω τα αρχεία μου. Εκτός και αν τα αρχεία ξεπερνάνε τη μνήμη του κινητού. Μάλιστα συνήθως παίρνω και 2ο αρχείο ασφαλείας στον 2 σκληρό που έχω!! Υπερβολλικό ίσως, αλλά.....

 

Άλλο θέμα τώρα. Υπάρχει κανένα πρόγραμμα που μετά από επαναφορά σε εργοστασιακές ρυθμίσεις του κινητού όπου σβήνονται όλα, να επαναφέρει τις εφαρμογές που έχουμε στους φακέλους που είχαμε δημιουργήσει πριν; Το TITANIUM BACK UP δυστυχώς δεν το κάνει.

Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιείτε το dropbox (και όσοι δεν το χρησιμοποιείτε φυσικά), διαβάστε το άρθρο που έγραψα για να κερδίσετε έξτρα δωρεάν 4.5Gb χώρο για πάντα, χρησιμοποιώντας απλώς ενα...usb disk !!!!

http://antonis-news.blogspot.com/2012/02/dropbox.html

 

ΧΡΗΣΙΜΟΤΑΤΟ!

Το δοκίμασα, αλλά δε δούλεψε σωστά....Δε πήρα 4.5GB, αλλά 5GB :up:

Κατά πόσο θα είναι για πάντα, θα φανεί μελλοντικά :)

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΗΣΙΜΟΤΑΤΟ!

Το δοκίμασα, αλλά δε δούλεψε σωστά....Δε πήρα 4.5GB, αλλά 5GB :up:

Κατά πόσο θα είναι για πάντα, θα φανεί μελλοντικά :)

 

Ναι το ξερω, οτι να ναι δεινει.. εμενα μου εδωσε 2gb μονο...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξερω, οτι να ναι δεινει.. εμενα μου εδωσε 2gb μονο...

 

Ο οδηγός είναι σωστός! Απλά σε άλλους δίνει 4.5 και σε άλλους 5.

Λίγο που είδα στο φόρουμ του dropbox, παίζει ρόλο ο συνδυασμός φωτογραφιών-βίντεο με τα μεγέθη τους, για να πετύχεις τα 5.

Εσύ εννοείς σύνολο 2 ή 2+2 έξτρα;

Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγός είναι σωστός! Απλά σε άλλους δίνει 4.5 και σε άλλους 5.

Λίγο που είδα στο φόρουμ του dropbox, παίζει ρόλο ο συνδυασμός φωτογραφιών-βίντεο με τα μεγέθη τους, για να πετύχεις τα 5.

Εσύ εννοείς σύνολο 2 ή 2+2 έξτρα;

 

Δεν ειχα βαλει πολλες φωτος μεσα, κανα 2-3 εβαλα 2-3 Mb συνολο. λες να εφταιγε αυτο? δεν ξερω.. συνολο εχω 3.25g τωρα.

βλακεια ειπα απο πανω, ειχα κανει 2inv+ ta 2 αρχικα αρα 2.5g ειχα. και τωρα εχω 3.25! 1,25gb μου εδωσε? :cry::cry:

 

και για του λογου το αληθες:

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα βαλει πολλες φωτος μεσα, κανα 2-3 εβαλα 2-3 Mb συνολο. λες να εφταιγε αυτο? δεν ξερω.. συνολο εχω 3.25g τωρα.

βλακεια ειπα απο πανω, ειχα κανει 2inv+ ta 2 αρχικα αρα 2.5g ειχα. και τωρα εχω 3.25! 750mb μου εδωσε? :cry::cry:

 

Με 2-3 ΜΒ προφανώς δε διάβασες καλά τον οδηγό για το τι χρειάζεται.

Ξαναδιάβασε τον και ξεκίνα από την αρχή.Μπορείς να το κάνεις όσες φορές θες , μέχρι να φτάσεις το ανώτατο όριο (5GB ΠΡΟΣΘΕΤΑ στα αρχικά 2).

 

Εγώ με ένα μοναχούλι invite έχω 2GB+250MB+5=7.25GB

Link to comment
Share on other sites

Με 2-3 ΜΒ προφανώς δε διάβασες καλά τον οδηγό για το τι χρειάζεται.

Ξαναδιάβασε τον και ξεκίνα από την αρχή.Μπορείς να το κάνεις όσες φορές θες , μέχρι να φτάσεις το ανώτατο όριο (5GB ΠΡΟΣΘΕΤΑ στα αρχικά 2).

 

Εγώ με ένα μοναχούλι invite έχω 2GB+250MB+5=7.25GB

 

Δεν ειχα βαλει πολλες φωτος μεσα, κανα 2-3 εβαλα 2-3 Mb συνολο. λες να εφταιγε αυτο? δεν ξερω.. συνολο εχω 3.25g τωρα.

βλακεια ειπα απο πανω, ειχα κανει 2inv+ ta 2 αρχικα αρα 2.5g ειχα. και τωρα εχω 3.25! 1,25gb μου εδωσε? :cry::cry:

 

και για του λογου το αληθες:

παλικάρια δίνει κανονικά τα 4.5gb όπως σας έγραψα. Εγώ για πιο εύκολο έβαλα μέσα στο φλασάκι μου 4 ταινίες που έχω κατεβάσει, που είναι σύνολο 5gb. Μόλις τελείωνε το upload καθεμιάς ταινίας, μου ανέβαζε τον χώρο.

Τώρα έχω πλέον 10.5gb από 6gb που είχα πριν :-).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

ήθελα να ρωτήσω αν το κινητό χρειάζεται έξτρα task killer ή είναι περιττό.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Περιττο και αχρειαστο

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

παλικάρια δίνει κανονικά τα 4.5gb όπως σας έγραψα. Εγώ για πιο εύκολο έβαλα μέσα στο φλασάκι μου 4 ταινίες που έχω κατεβάσει, που είναι σύνολο 5gb. Μόλις τελείωνε το upload καθεμιάς ταινίας, μου ανέβαζε τον χώρο.

Τώρα έχω πλέον 10.5gb από 6gb που είχα πριν :-).

 

Ναι εχεις δικιο, αρχιζει να μου τον αυξανει και εμενα. δεν ειχα καταλαβει οτι για να παρω τα 4.5giga πρεπει να ανεβασω και 4.5giga. θεωρησα οτι απλα και μονο απ τη διαδικασια θα μου τα δωσει αυτοματα :lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Samsung's giving away Modern Combat 3 to Galaxy S II owners for free today, but there's a catch — you can only get it from the Samsung Apps store. The game, which just launched on Android in December alongside Frontline Commando, normally costs $6.99 on both Android and iOS. And while it's free for all Galaxy II S owners, it remains full price in the Android Market. Just make sure to clear some space on your phone, as Modern Combat 3 is a 1GB+ download.

 

 

 

http://www.theverge.com/2012/2/6/2775626/modern-combat-3-galaxy-s-ii

Link to comment
Share on other sites

Έχω ξαναρωτήσει αλλά νομίζω ότι δεν πήρα απάντηση και δεν έχω δει κάτι σχετικό. Έχω ρυθμίσει όλα μου τα mail (gmail, yahoo, POP3 εταιρικό) μέσω του social hub ως premium λογαριασμούς (για push) και όλα δουλεύουν καλά. Το πρόβλημα είναι ότι:

1. Όταν διαγράφω κάποιο mail, αμέσως λαμβάνω ειδοποίηση ότι έχω νέο mail και μετά μπαίνω στο inbox και φυσικά δεν έχω τίποτα. (Νομίζω ότι επειδή ουσιαστικά όταν διαγράφω ένα mail, αυτό μετακινείται από το inbox στο trash, φαίνεται σα να έχω νέο mail) Πως γίνεται να σταματήσει αυτό;

2. Επίσης σε άσχετες ώρες, λαμβάνω ειδοποίηση ότι έχω νέο mail, αλλά όταν μπαίνω στο inbox πάλι δεν έχω τίποτα. (Υποψιάζομαι ότι γίνεται όταν λαμβάνω spam οπότε επειδή πάει κατευθείαν στο φάκελο spam, εγώ δε βλέπω τίποτα στο inbox)

Λογικά, αν τα πράγματα είναι όπως τα καταλαβαίνω, τα προβλήματά μου θα είχαν λυθεί αν μπορούσα να βρω επιλογή για συγχρονισμό μόνο του inbox του κάθε mail.

Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα; Εσείς πως το έχετε λύσει; Thnx

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...