Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλα απο προστασια δεν μου εμπνεει μεγαλη εμπιστοσυνη γιατι ειδικα στην πανω και κατω μερια το κινητο ειναι τελειος εκτεθημενο....παντως για την εμφανιση θα συμφωνησω μαζι σου....

 

Το δικό μου είναι το λευκό με θήκη πράσινη και τραβά όλα τα μάτια :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το δικό μου είναι το λευκό με θήκη πράσινη και τραβά όλα τα μάτια :lol:

 

Με ενδιαφερει αυτο,για δειξε ποια εχεις ; Γιατι και εγω λευκο εχω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να ρωτήσω το εξής, για όσους χρησιμοποιούν tv-out.

Όταν παίζω μια ταινία με hw decoding και έχει εξωτερικούς υποτίτλους, στην τηλεόραση δεν εμφανίζονται. Αυτό γίνεται και με moboplayer και με mx video player.

Διάβασα οτι φταίει το hw accel. και όντως έτσι είναι. Με sw decoding παίζουν κανονικά.

 

Ο στοκ δεν ξέρω αν έχει hw decoding, νομίζω έχει, και μάλιστα έπαιζε και smooth άρα έτσι πρέπει να είναι, και μάλιστα δείχνει και τους υπότιτλους. Αλλά λείπουν ρυθμίσεις και δεν παίζει και όλα τα αρχεία.

 

Έχει βρεθεί λύση για αυτό το πράγμα; Να παίζουμε με 3rd party player, με hw accel και υπότιτλους.

 

Επίσης κάτι σχετικό, στον mx video δεν μπορώ να το βάλω σε 16:9 και έτσι δεν βγαίνει με πλήρη οθόνη στην tv, και δεν μπορώ να πάω και τους subs πιο πάνω γιατί είναι χαμηλά και στην tv κόβονται λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Θυμάται κανείς ποιον συνδυασμό γράφω στο τηλέφωνο για να μου εμφανίσει ρυθμίσεις για το 3g ?

Θέλω να επιλέξω να μου δουλεύει μόνιμα στο 3g και όχι να είμαι στο αυτόματο, δηλαδή να αλλάζει μεταξύ 3g και Hsdpa.

 

*δεν ψάχνω την ρύθμιση για gprs only, 3g only και auto που υπάρχει στις ρυθμίσεις.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Θυμάται κανείς ποιον συνδυασμό γράφω στο τηλέφωνο για να μου εμφανίσει ρυθμίσεις για το 3g ?

Θέλω να επιλέξω να μου δουλεύει μόνιμα στο 3g και όχι να είμαι στο αυτόματο, δηλαδή να αλλάζει μεταξύ 3g και Hsdpa.

 

*δεν ψάχνω την ρύθμιση για gprs only, 3g only και auto που υπάρχει στις ρυθμίσεις.

 

Μονο αυτο θυμαμαι να εχω δει: *#*#4636#*#*

Αυτο εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

Θυμάται κανείς ποιον συνδυασμό γράφω στο τηλέφωνο για να μου εμφανίσει ρυθμίσεις για το 3g ?

Θέλω να επιλέξω να μου δουλεύει μόνιμα στο 3g και όχι να είμαι στο αυτόματο, δηλαδή να αλλάζει μεταξύ 3g και Hsdpa.

 

*δεν ψάχνω την ρύθμιση για gprs only, 3g only και auto που υπάρχει στις ρυθμίσεις.

 

Ο κωδικός είναι *#301279#

Πατάς την επιλογή 2, και στην επομένη καρτέλα πάλι την 2, που λέει release 5 hsdpa only.

 

Και μετά θα συνδέεται μόνο σε 3g.

 

Για επαναφορά, στην δεύτερη οθόνη θα πατήσεις το 3.

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

40 πόντους πτώση σε μάλλινο χαλί. 'Ενιωσα τον κάθε πόντο, καθώς να φανταστείς ότι θα το πληρώνω για τα επόμενα 3 χρόνια (δόσεις). Δεν προτίθεμαι φυσικά να το επισκευάσω σε αυτό το κόστος. Θα το στείλω στην αντιπροσωπεία και θα δώ...

 

Με προβλημάτισε πολυ το γεγονός οτι έπεσε απο τόσο μικρο ύψος και μάλιστα με θήκη σιλικονης.

Προφανώς ευθύνεται το πολυ μικρο πάχος των amoled οθονων και το οτι το πλαστικο γύρω απ αυτή δεν απορροφά τον κραδασμο αλλα αντιθέτως τον μεταδίδει στο πάνελ.

 

Και μετα λέμε διάφορα περί αντοχής στα VS με το iPhone.

To 4αρι μου είχε πέσει απο το γραφείο έσκασε στην καρέκλα, αναπήδησε 20 εκ ψηλότερα και έσκασε με την γωνία σε πλακακια και έκανε ακόμα μια περιστροφη χτυπώντας και στην αλλη γωνία.

Φυσικα δεν έπαθε τίποτα. Φορούσε μόνο pumber.

 

Άλλος φίλος λέει του έσπασε απο 20 πόντους πάλι σε χαλί.:D:mad: Γελάω γιατι χθες το έριξα εξεπητιδες απ αυτο το ύψος και αν είχα protector θα το έριχναν απο ψηλότερα για τεστ, επειδη σε καποιο άλλο thread υπήρχε αυτη η κόντρα.:O

 

Παιδια για μένα αυτα ειναι αιτία σκέψης για την επόμενη αγορα μου. Δεν θα αλλάξει κάτι στο SGS 3 στον τομέα αυτο. Οπότε είμαι σε σκέψη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα κινητα θέλουν προσοχή,λογικο είναι να παθαίνουν ευκολα ζημιές με πτώσεις.

Κι έμενα έχει φάει 2-3 καλές και δεν έχει πάθει ούτε γρατζουνια,μάλλον τυχερός θα ήμουν.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Με προβλημάτισε πολυ το γεγονός οτι έπεσε απο τόσο μικρο ύψος και μάλιστα με θήκη σιλικονης.

Προφανώς ευθύνεται το πολυ μικρο πάχος των amoled οθονων και το οτι το πλαστικο γύρω απ αυτή δεν απορροφά τον κραδασμο αλλα αντιθέτως τον μεταδίδει στο πάνελ.

 

Και μετα λέμε διάφορα περί αντοχής στα VS με το iPhone.

To 4αρι μου είχε πέσει απο το γραφείο έσκασε στην καρέκλα, αναπήδησε 20 εκ ψηλότερα και έσκασε με την γωνία σε πλακακια και έκανε ακόμα μια περιστροφη χτυπώντας και στην αλλη γωνία.

Φυσικα δεν έπαθε τίποτα. Φορούσε μόνο pumber.

 

Άλλος φίλος λέει του έσπασε απο 20 πόντους πάλι σε χαλί.:D:mad: Γελάω γιατι χθες το έριξα εξεπητιδες απ αυτο το ύψος και αν είχα protector θα το έριχναν απο ψηλότερα για τεστ, επειδη σε καποιο άλλο thread υπήρχε αυτη η κόντρα.:O

 

Παιδια για μένα αυτα ειναι αιτία σκέψης για την επόμενη αγορα μου. Δεν θα αλλάξει κάτι στο SGS 3 στον τομέα αυτο. Οπότε είμαι σε σκέψη.

 

εμενα παντως επεσε άπειρες φορες στο πατωμα απο την τζεπη μου με θηκη παντα και δεν εχει παθει απολυτως τιποτα!!! οταν λεμε τιποτα ...τιποτα...

τι να πεις εμπειρίες.....

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως επεσε άπειρες φορες στο πατωμα απο την τζεπη μου με θηκη παντα και δεν εχει παθει απολυτως τιποτα!!! οταν λεμε τιποτα ...τιποτα...

τι να πεις εμπειρίες.....

Και εμένα το έριξε ο γιός μου 3 φορές στα πλακάκια και δεν έπαθε τίποτα. Δεν έχω καν θήκη. Απλώς ο φίλος μας ήταν πολύ-πολύ άτυχος. Εύχομαι να το φτιάξουν δωρεάν στη Samsung Hellas.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

εμενα την πρωτη μερα που το πηρα εδειχνα βιντεο στην πεθερα μου.

κανει μια ετσι το χερι και μου το πεταει. απο ενα μετρο υψος. βαζω ποδι και ισα που το επιβραδυνα. πεφτει στο δαπεδο. λεω : ωχ παει το τηλεφωνο. και δεν ειχε παθει τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

εμενα την πρωτη μερα που το πηρα εδειχνα βιντεο στην πεθερα μου.

κανει μια ετσι το χερι και μου το πεταει. απο ενα μετρο υψος. βαζω ποδι και ισα που το επιβραδυνα. πεφτει στο δαπεδο. λεω : ωχ παει το τηλεφωνο. και δεν ειχε παθει τιποτα!

 

Για αυτό και εγώ δεν αφήνω την πεθερά μου ούτε να το ακουμπήσει:banghead::p

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Πατε καλα ρε τι πεθερες ακουω?? Και η γυναικα σπανια και σε ελεγχομενο περιβαλλον!!! Lololol!!

 

Sent from my GS2 with Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους...Πως μπορω να χρησιμοποιησω την βιντεο κληση στο κινητο μου?

 

Πηγαινε ρυθμισεις>ασυρματη επικοινωνια και δικτυα>δικτυα κινητης τηλεφωνιας>λειτουργια δικτυου και επελεξε το WCDMA (3g).

Μετα πηγαινε σε μια επαφη και πατα κληση βιντεο.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Πιθανώς τότε να παίζει και κακη συναρμολόγηση. Αν κάτι δεν έχει κουμπωνει σωστα με το παραμικρό πέσιμο μπορει να σπάσει αφου η δύναμη δεν μοιράζεται σωστα.

Τι να πω. Να μένει το εξωτερικο γυαλι άθικτο και να σπάει η οθόνη δεν ειναι νορμαλ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν μπορω να συνδεσω το τηλ με το pc μου το εκανε ξαφνικα καμια ιδεα κανεις? usb debag ειναι off

 

 

ακυρο ολα οκ

Edited by Yiorgos
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν μπορω να συνδεσω το τηλ με το pc μου το εκανε ξαφνικα καμια ιδεα κανεις? usb debag ειναι off

 

 

ακυρο ολα οκ

Σβήσε τους drivers της Samsung και μόλις συνδέσεις το τηλέφωνο θα εγκατασταθούν αυτόματα και πάλι. Το πρόβλημα σου μάλλον θα λυθεί.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Σβήσε τους drivers της Samsung και μόλις συνδέσεις το τηλέφωνο θα εγκατασταθούν αυτόματα και πάλι. Το πρόβλημα σου μάλλον θα λυθεί.

 

ολα ενταξει απλως στα start ups programmes ειχα βγαλει το mtp :lol:

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

παιδες να κανω 2 ερωτησουλες?εχω παρατηρησει κανα 2 περιεργα πραγματα

πρωτον εχω την ληξη χρονικου οριου στην οθονη στο 1 λεπτο ,και το κρατααει προσωρινα αλλα μετα απο λιγες ωρες η μερες(δεν εχω καταλαβει τι το προκαλει )γυρναει στα 15 δευτερολεπτα την επιλογη. υπαρχει κατι το οποιο αν κανεις στο γυρναει εκει?πχ. αμα κανεις ρεσταρτ η ξερω γω μειωσεις τη φωτεινοτητα?δε μπορω να βγαλω ακρη

και δευτερο εδω και 5 μερες βλεπω αρκετη καταναλωση απο το wifi εχω βαλει πολιτικη αδρανειας οταν κλεινει η οθονη και παλι στο διαγραμμα της καταναλωσης μπαταριας μου το εχει οτι τρεχει

any ideaS?

Link to comment
Share on other sites

παιδες να κανω 2 ερωτησουλες?εχω παρατηρησει κανα 2 περιεργα πραγματα

πρωτον εχω την ληξη χρονικου οριου στην οθονη στο 1 λεπτο ,και το κρατααει προσωρινα αλλα μετα απο λιγες ωρες η μερες(δεν εχω καταλαβει τι το προκαλει )γυρναει στα 15 δευτερολεπτα την επιλογη. υπαρχει κατι το οποιο αν κανεις στο γυρναει εκει?πχ. αμα κανεις ρεσταρτ η ξερω γω μειωσεις τη φωτεινοτητα?δε μπορω να βγαλω ακρη

και δευτερο εδω και 5 μερες βλεπω αρκετη καταναλωση απο το wifi εχω βαλει πολιτικη αδρανειας οταν κλεινει η οθονη και παλι στο διαγραμμα της καταναλωσης μπαταριας μου το εχει οτι τρεχει

any ideaS?

 

Για το πρώτο που ρωτάς μήπως έχεις ενεργοποιήσει καποιο προφίλ εξοικονόμησης ενέργειας όταν πχ το ποσοστο της μπαταρίας πέφτει κάτω απο καποιο όριο?

Αν ναι, προφανώς δεν επανέρχεται η ρύθμιση του ορίου της οθόνης.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω βαλει κατι τετοιο απο τις ρυθμισεις του τηλεφωνου αλλα ετσι κ αλλιως κατω απο το 5% δεν μπαινει αυτοματα χωρις να κανεις κατι?

το μονο που εχω ειναι setcpu και κερνελ void αλλα δε νομιζω να επιρεαζει

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. στο γαλαξια μου εχω το android 2,3,4... εχει βγει πιο καινουρια official εκδοση???

αν οχι ποτε θα βγει???

Edited by georget_th25
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. στο γαλαξια μου εχω το android 2,3,4... εχει βγει πιο καινουρια official εκδοση???

αν οχι ποτε θα βγει???

Για τα unbranded από Ελλάδα αυτή είναι η τελευταία. Μόνο η Samsung Hellas ξέρει για την επόμενη έκδοση, αλλά δεν λέει.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

εφοσον δεν μπορω να δωσω στο κιν μου ιντερνετ απο το laptop μου που εχει ιντερνετ με καλοδιο,μπορω να κατεβαζω εφαρμογες απο το μαρκετ στο pc και μετα να τις περναω μεσω usb στο κιν??

που ακριβως πρεπει να τις βαζω?τι φακελο ενοω πρεπει να κανω στην καρτα μνημης για να μπορω να τα εγκαταστησω μετα κανονικα μεσα απο το κιν??θελω στην καρτα μνημης κ οχι στη μνημη του κιν για να μην το επιβαρύνω κ κολαει μετα!

επισεις που πρεπει να βαλω το προγραμα πλοηγησεις για να το εγκαταστισω κ να δουλευει κανονικα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...