Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=309593

μπορείς να βρεις οδηγίες και τα firmware ;)

 

Σε ευχαριστώ φίλε bleko. Μόλις μου ήρθε η συσκευή!!! Λοιπόν, έχει: 2.3.5 / Ι9100ΧΧΚΙ4 / και αριθμό κατασκευής XWKJ2. Αφού έχει την 2.3.5 λέω να μην κάνω προς το παρόν κάτι άλλο εκτός από root. Ερώτηση: Είχα διαβάσει κάπου οτι στο S2 μετά από root πολλοί είχαν πρόβλημα με battery drain και ότι αυτό λύνονταν με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μετά το rootάρισμα. Ισχύει αυτό;

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω κάνει root (όχι flash) και δε μου βγάζει το κίτρινο τριγωνάκι. Αυτό τι σημαίνει; Εαν πάει για service είμαι οκ?

Επίσης έχει δει κανείς κάποια σημαντική διαφορά από 2.3.4 σε 2.3.5/ 6;

αυτό το sales code από που είναι: csc:ι9100oxxki2

 

ευχαριστώ,

 

υ.γ. ξέρει κανείς πώς μπορώ να ακούω μουσική από το ηχείο του κινητού ενώ είνα συνδεδεμένα τα ακουστικά;

Edited by blekos
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει root (όχι flash) και δε μου βγάζει το κίτρινο τριγωνάκι. Αυτό τι σημαίνει; Εαν πάει για service είμαι οκ?

Επίσης έχει δει κανείς κάποια σημαντική διαφορά από 2.3.4 σε 2.3.5/ 6;

αυτό το sales code από που είναι: csc:ι9100oxxki2

 

ευχαριστώ,

 

υ.γ. ξέρει κανείς πώς μπορώ να ακούω μουσική από το ηχείο του κινητού ενώ είνα συνδεδεμένα τα ακουστικά;

 

Πως ξέρεις ότι έχεις root πρόσβαση στο κινητό? Γιατί δεν πιστεύω πως έγινε σωστά αν δεν σου βγάλει το τριγωνάκι.

 

Η τελευταίες XWKJ3 (2.3.5) και η XWKK5 (2.3.6) πιστεύω είναι καλύτερες από τις 2.3.4 stock, σε σταθερότητα, αυτονομία, bugs κτλ χωρίς φυσικά να έχουν τις τρελές διαφορές ειλικρινά, πολλές φορές πιστεύω πως είναι απλά placebo effect που κάθε φορά λέμε πιο smooth.. αλλά από τις 2.3.4 είχα ακούσει αρκετά προβλήματα. Εσυ θα κρίνεις, μπορεί στο κινητό σου να κάτσει καλά.

 

Χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος το "xx"ki2 δεν έχει "EUR" csc για να επιλέξεις όπως έχουνε οι ελληνικές fw (όχι ότι θα σου φανεί κάπου χρήσιμο, τουλάχιστον εμένα δεν μου φάνηκε...)

Κάποιος με περισσότερες γνώσεις ας απαντήσει με σιγουριά.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αυτό το τριγωνάκι μπορεί να φύγει;

 

Ναί μπορεί.. εγώ πάντα ακολουθώ αυτόν τον οδηγό. Έχουν γράψει τη διαδικασία κ εδω κάπου στο forum αρκετές φορές στα ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Το έχει ο ξάδερφος μου και αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα όταν τον παίρνουν τηλέφωνο ακούνε οι άλλοι τη φωνή τους αλλά όταν βάζει τα hands free είναι όλα μια χαρά
nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Είχα θέσει το ερώτημα παλαιότερα αλλά δεν έλαβα απάντηση

 

Έχω το τηλέφωνο μου στα αγγλικά (menu κλπ) και τα πληκτρολόγια σε Ελληνικά & Αγγλικά. Τα contacts μου είναι όλα Ελληνικά.

 

Στα contacts όμως, η λίστα με την αλφάβητο είναι αγγλική, οπότε δεν μπορώ να πάω γρήγορα στο γράμμα που θέλω.....

 

Μήπως ξέρετε πως το αλλάζω αυτό ώστε να έχω Ελληνική αλφάβητο στα contacts?

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Το έχει ο ξάδερφος μου και αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα όταν τον παίρνουν τηλέφωνο ακούνε οι άλλοι τη φωνή τους αλλά όταν βάζει τα hands free είναι όλα μια χαρά

 

Δεν είναι από το τριγωνάκι :)

Δυστυχώς είναι αρκετά τα οποία μπορεί να φταίνε.Κάνε ένα ψάξιμο για echo , noise reduction galaxy s 2 και θα βρεις ουκ ολίγα θέματα και tips περιορισμού του.

Link to comment
Share on other sites

Ναί μπορεί.. εγώ πάντα ακολουθώ αυτόν τον οδηγό. Έχουν γράψει τη διαδικασία κ εδω κάπου στο forum αρκετές φορές στα ελληνικά.

 

Ευχαριστώ για την άμεση βοήθεια. Αλλά πιο πολλά πρέπει να κάνω για να φύγει το τρίγωνο από ότι για το root.

angeldust
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε bleko. Μόλις μου ήρθε η συσκευή!!! Λοιπόν, έχει: 2.3.5 / Ι9100ΧΧΚΙ4 / και αριθμό κατασκευής XWKJ2. Αφού έχει την 2.3.5 λέω να μην κάνω προς το παρόν κάτι άλλο εκτός από root. Ερώτηση: Είχα διαβάσει κάπου οτι στο S2 μετά από root πολλοί είχαν πρόβλημα με battery drain και ότι αυτό λύνονταν με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μετά το rootάρισμα. Ισχύει αυτό;

 

Από Cosmote το αγόρασες;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι από το τριγωνάκι :)

Δυστυχώς είναι αρκετά τα οποία μπορεί να φταίνε.Κάνε ένα ψάξιμο για echo , noise reduction galaxy s 2 και θα βρεις ουκ ολίγα θέματα και tips περιορισμού του.

 

Ευχαριστώ φίλε μου θα ψάξω να δω

nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Είχα θέσει το ερώτημα παλαιότερα αλλά δεν έλαβα απάντηση

 

Έχω το τηλέφωνο μου στα αγγλικά (menu κλπ) και τα πληκτρολόγια σε Ελληνικά & Αγγλικά. Τα contacts μου είναι όλα Ελληνικά.

 

Στα contacts όμως, η λίστα με την αλφάβητο είναι αγγλική, οπότε δεν μπορώ να πάω γρήγορα στο γράμμα που θέλω.....

 

Μήπως ξέρετε πως το αλλάζω αυτό ώστε να έχω Ελληνική αλφάβητο στα contacts?

 

Νομίζω ότι δε γίνεται.Η ταξινόμηση γίνεται με βάση τη γλώσσα στα μενού και όχι τις γλώσσες στα πληκτρολόγια.

Αν κάποιος άλλος ξέρει κάτι παραπάνω ας μας πει.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δε γίνεται.Η ταξινόμηση γίνεται με βάση τη γλώσσα στα μενού και όχι τις γλώσσες στα πληκτρολόγια.

Αν κάποιος άλλος ξέρει κάτι παραπάνω ας μας πει.

 

Σε ευχαριστώ Στράτο. Στο καλό μου ZTE BLADE γινότανε :(

 

Ας ελπίσουμε ότι κάποιος το έχει καταφέρει και μπορεί να μας διαφωτίσει

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Το έχει ο ξάδερφος μου και αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα όταν τον παίρνουν τηλέφωνο ακούνε οι άλλοι τη φωνή τους αλλά όταν βάζει τα hands free είναι όλα μια χαρά

 

Καποιες θηκες εκλειναν το πανω μικροφωνο και δημιουργουσαν προβλημα..καποιοι λενε οτι ειναι και θεμα hardware. Αν εχει θηκη ας δοκιμασει να τη βγαλει, αν δεν εχει κατα τη στιγμη της συνομιλιας ας δοκιμασει να πατησει το αριστερο πληκτρο και να απενεργοποιησει το noise reduction.

Link to comment
Share on other sites

Από Cosmote το πηρες;

Απο ηλεκτρονικο καταστημα φιλε μου απο Ελλαδα το πηρα. Το βραδυ λεω να το κανω root.Μετα θα πρεπει να κανω επαναφορα εργοστασιακων;

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

USB JIG φίλε μου.

Εχει κ οδηγίες για το πώς θα μηδενίσεις τον counter,άσε που υπάρχουν τόσα βίντεο....

Μήν το στείλεις έτσι άν έχεις φλασάρει,δέν θα στο δεχτούν....

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια πως γινεται να το μηδενισω ;θελω να το στειλω για σερβις ,η αν το στειλω ετσι λετε να εχω καποιο θεμα ;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=309302

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σε cf root τρώει πιο πολύ μπαταρία ή είναι ιδέα μου???

 

Μάλλον ιδέα σου είναι και πιθανότητα οφείλεται σε αυτά που εγκατέστησες αφού έκανες το root.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ιδέα σου είναι και πιθανότητα οφείλεται σε αυτά που εγκατέστησες αφού έκανες το root.

 

μάλλον έτσι θα'ναι γιατί έχω βάλει και έχω βγάλει πολλά χαζά από την στιγμή που το πήρα..κάτι ακόμα θα έβαλα και θα τραβάει ρεύμα..όχι ότι το αφήνω και ήσυχο καθόλου. :lol:

angeldust
Link to comment
Share on other sites

Έκανα test επειδή δεν πήρα απάντηση και αφίσα ανοιχτό το gps.Να σας πληροφορήσω ότι εάν δεν ανοίξει εφαρμογή που χρησιμοποιεί το gps δεν καταναλώνει και μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή κάποιος είχε γράψει ότι δεν πρόλαβε να το αγοράσει πριν μερικές μέρες που ήταν προσφορά πάλι, το soundhound βγήκε πάλι στο μάρκετ προσφορά με μόνο 0,10€.

https://market.android.com/details?id=com.melodis.midomiMusicIdentifier

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Έκανα test επειδή δεν πήρα απάντηση και αφίσα ανοιχτό το gps.Να σας πληροφορήσω ότι εάν δεν ανοίξει εφαρμογή που χρησιμοποιεί το gps δεν καταναλώνει και μπαταρία.

 

Όπως τα λες είναι τα πράγματα, αλλά να σε πληροφορήσω πως ήδη πήρες 3ς απαντήσεις (πήγα να σου απαντήσω και εγώ αλλά θα έγραφα τα ίδια:p)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ...έχω το εξής πρόβλημα....συνδέω το κινητό με το KIES και ενώ συνδέετε κανονικά όταν πατήσω στο πεδίο επαφές μετά από λίγο βγάζει το εξής μήνυμα....Η φόρτωση του στοιχείου επαφές του GT-I9100 διακόπηκε....ξέρει κανείς το λόγο ?

να σημειώσω ότι το ίδιο κάνει σε δυο διαφορετικούς υπολογιστές όπου έχω ξανά εγκαταστήσει το KIES

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΒΑΖΩ ΥΠΟΓΡΑΦΗ.... :X
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...