Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και στα δυο ειναι ιδια δηλαδη ε?

εχει καποιο αλλο θεμα?

Καλύτερη τιμή μεταπώλησης γιατί έχουν πουλήσει άπειρα μαύρα.:lol:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

θα τρελαθώ...

 

ξέρουμε στην Ελλάδα ποιο ειναι το επισημο σέρβις για τα κίνητα της Samsung?

καποιο τηλέφωνο ίσως?

Link to comment
Share on other sites

θα τρελαθώ...

 

ξέρουμε στην Ελλάδα ποιο ειναι το επισημο σέρβις για τα κίνητα της Samsung?

καποιο τηλέφωνο ίσως?

 

απο ενα ψαξιμο στο site της Samsung βρηκα μονο αυτο:

http://www.samsung.com/gr/support/location/supportServiceLocation.do?page=SERVICE.LOCATION

 

Δεν ξερω αν σε βοηθαει

Link to comment
Share on other sites

Πάμε άλλη μια...

Δουλεύει σε κανέναν απο σας το bluetooth ποντίκι;

 

το εχω δοκιμασει εγω και δουλευει αψογα.πηρα ενα turbo x με 12 ευρω.εχει φαση και δεν το εχεις ολο στο χερι σου δηλαδη λιγοτερη ακτινοβολια

Link to comment
Share on other sites

το εχω δοκιμασει εγω και δουλευει αψογα.πηρα ενα turbo x με 12 ευρω.εχει φαση και δεν το εχεις ολο στο χερι σου δηλαδη λιγοτερη ακτινοβολια

 

+1 μια χαρα δουλευει:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

το εχω δοκιμασει εγω και δουλευει αψογα.πηρα ενα turbo x με 12 ευρω.εχει φαση και δεν το εχεις ολο στο χερι σου δηλαδη λιγοτερη ακτινοβολια

 

Δουλεύει μια χαρά και αν ψάξεις το forum έχει και capture από το κινητό με το βελάκι:rolleyes:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, σημερα δεν μου αναγνωριζει την SD Card :'' SD card is damaged'' . Οταν την βαλω ομως με τον adaptor στο PC τοτε την αναγνωριζει κανονικα. Nα της κανω format ?
smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Κάρτα στο PC και αντιγραφή αρχείων εκεί (backup).

Κάρτα πίσω στο τηλέφωνο.Format.

Κάρτα πίσω πάλι στο PC και βάλε ότι είχες κρατήσει backup. :)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, σημερα δεν μου αναγνωριζει την SD Card :'' SD card is damaged'' . Οταν την βαλω ομως με τον adaptor στο PC τοτε την αναγνωριζει κανονικα. Nα της κανω format ?

 

Αυτην την @@ια μου την έκανε και μένα μια φορά με την διαφορά οτι στο PC δεν δούλεψε η κάρτα.

Μετα απο ένα φορμάτ έστρωσε αλλα επειδή έχασα τόσες καλές φωτογραφίες που είχα τραβήξει την έστειλα στα σκουπίδια και πήρα μια καινούργια. Η πλάκα ειναι οτι της έτρεξα διαγνωστικά οπως CrystalMark κτλ και την έδειχνε τέλεια.. οπότε ο Γαλαξίας ειναι ΚΑΡΤΟφάγος και επικίνδυνος να τις κάνει Corrupt συμπεραίνω αφου δεν ειμαι ο μόνος τελικά..

 

Και μία φώτο της επιτυχίας μου..

Βρήκα το τηλ. 210-4933111 ειναι στην Νίκαια εξουσιοδοτημένο service, ευγενέστατος ο κος. Παστός μου ειπε να υπολογίζω οθόνη γύρω στα 150ε. Το θέμα ειναι η ζημια την πληρώνω αλλά να το κάνω unroot ή δεν μας απασχολεί να πειράξει την εγγύηση?

 

http://www.ecargo.gr/uploads/s2_glass.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτην την @@ια μου την έκανε και μένα μια φορά με την διαφορά οτι στο PC δεν δούλεψε η κάρτα.

Μετα απο ένα φορμάτ έστρωσε αλλα επειδή έχασα τόσες καλές φωτογραφίες που είχα τραβήξει την έστειλα στα σκουπίδια και πήρα μια καινούργια. Η πλάκα ειναι οτι της έτρεξα διαγνωστικά οπως CrystalMark κτλ και την έδειχνε τέλεια.. οπότε ο Γαλαξίας ειναι ΚΑΡΤΟφάγος και επικίνδυνος να τις κάνει Corrupt συμπεραίνω αφου δεν ειμαι ο μόνος τελικά..

 

Και μία φώτο της επιτυχίας μου..

Βρήκα το τηλ. 210-4933111 ειναι στην Νίκαια εξουσιοδοτημένο service, ευγενέστατος ο κος. Παστός μου ειπε να υπολογίζω οθόνη γύρω στα 150ε. Το θέμα ειναι η ζημια την πληρώνω αλλά να το κάνω unroot ή δεν μας απασχολεί να πειράξει την εγγύηση?

 

 

:confused:Τι εγινε sokos τοδωσες και καταλαβε???

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

Επεσε απο το γραφείο μου στο πάτωμα. Φόραγε και προστατευτική θήκη, αλλά επεσε ΕΝΤΕΛΩΣ flat, με την μάπα εντελώς παράλληλα με το πάτωμα

Η πλάκα ειναι δεν έσπασε το γυαλί απο έξω (ειναι πραγματικός γορίλλα-glass) αλλά το μέσα έσπασε το LCD.

 

Να το προσέχετε φίλοι.. πάρτε οσο πιο μαλακές σιλικονάτες γίνετε... χ@στ@ την ομορφιά της θηκής... εμένα ήταν κούκλα αλλά δουλειά τζίφος..

Link to comment
Share on other sites

Επεσε απο το γραφείο μου στο πάτωμα. Φόραγε και προστατευτική θήκη, αλλά επεσε ΕΝΤΕΛΩΣ flat, με την μάπα εντελώς παράλληλα με το πάτωμα

Η πλάκα ειναι δεν έσπασε το γυαλί απο έξω (ειναι πραγματικός γορίλλα-glass) αλλά το μέσα έσπασε το LCD.

 

Να το προσέχετε φίλοι.. πάρτε οσο πιο μαλακές σιλικονάτες γίνετε... χ@στ@ την ομορφιά της θηκής... εμένα ήταν κούκλα αλλά δουλειά τζίφος..

 

Και εμένα μου έχει πέσει 3 φορές κάτω, φοράει την "χοντρή" case mate. Σιγουριά, (μόνο τη μια φορά έχασε την επαφή με την SD) δεν την αλλάζω με τίποτα..

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου έχει πέσει 3 φορές κάτω, φοράει την "χοντρή" case mate. Σιγουριά, (μόνο τη μια φορά έχασε την επαφή με την SD) δεν την αλλάζω με τίποτα..

 

Σιγουρα μου είχε πεσει και αλλες 2-3 φορές οπως σε όλους μας, αλλά ποτέ δεν έπαθε κάτι.

Νομίζω ειναι ο τρόπος που έπεσε εντελως ΦΛΑΤ στο πάτωμα και λόγω μεγάλης επιφάνειας την οθόνης, ίσως η βαρύτητα στο κέντρο της έφαγε μεγάλο ζόρι.. ποιος ξέρει.

 

Το θέμα ειναι οι οθόνες αντικατάστασεις ειναι original (OEM) της Samsung ή βάζουν τίποτα compatibles?

 

Στο XDA πάντως κάποιοι που άλλαξαν οθόνη είδαν μεγάλη βελτίωση στην απόδοση των χρωμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Επεσε απο το γραφείο μου στο πάτωμα. Φόραγε και προστατευτική θήκη, αλλά επεσε ΕΝΤΕΛΩΣ flat, με την μάπα εντελώς παράλληλα με το πάτωμα

Η πλάκα ειναι δεν έσπασε το γυαλί απο έξω (ειναι πραγματικός γορίλλα-glass) αλλά το μέσα έσπασε το LCD.

 

Να το προσέχετε φίλοι.. πάρτε οσο πιο μαλακές σιλικονάτες γίνετε... χ@στ@ την ομορφιά της θηκής... εμένα ήταν κούκλα αλλά δουλειά τζίφος..

 

Φίλε μπορεί να είμαι ο πρώτος πανελλαδικά που έσπασα οθόνη,και με θήκη.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θελω να ρωτησω παιδια (ασχετο) αλλα πως μπορουμε σε root τηλεφωνο να διαγραψουμε μια εφαρμογη στην οποια εχουμε δωσει superuser permissions? (cerberus) . παω απο το τιτανιυν μπακαπ την κανει απεγκατασταση αλλα το εικονιδιο μενει.
Link to comment
Share on other sites

εσύ ή εγώ? :)

 

vitriolis που την έφτιαξες και πόσο σου πήγε?

Αν θυμαμαι καλα το εσπασα 15/6 με ημερομηνια αγορας στις 9/6 τι εχεις να πεις;Φορουσα case-mate http://www.case-mate.com/Samsung-Galaxy-S-II-Cases-International/Case-Mate-Samsung-Galaxy-S-II-International-Version-Tough-Cases.aspΤο καλο σε εμενα ηταν οτι δεν φαινοταν σπασιμο πουθενα και ειχε μαυρισει ολη η οθονη.Το πηγα στο Γερμανο και απο στην SAMSUNG ΕΛΛΑΣ.Μια εβδομαδα στο service με κοστος μηδεν.Το περασαν στην εγγυηση.Ευτυχως δεν το ειχα κανει root τοτε:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα/καλησπέρα σε όλους.

Σήμερα πήρα το Galaxy S 2 και προσπαθώ να συνδεθώ από το Wi-Fi του κινητό στο Router για να μπω στο Internet.

Εντοπίζει το Router και γράφει [Ασφαλισμένο με WPA/WPA2 PSK] το ανοίγω και πατάω τον κωδικό που έχω στο Router και γράφει [Σύνδεση] και μετά απο ένα δευτερόλεπτο γράφει [Αποσυνδέθηκε].

Τι πρέπει να κάνω;

Ευχαριστώ πολύ!.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα/καλησπέρα σε όλους.

Σήμερα πήρα το Galaxy S 2 και προσπαθώ να συνδεθώ από το Wi-Fi του κινητό στο Router για να μπω στο Internet.

Εντοπίζει το Router και γράφει [Ασφαλισμένο με WPA/WPA2 PSK] το ανοίγω και πατάω τον κωδικό που έχω στο Router και γράφει [Σύνδεση] και μετά απο ένα δευτερόλεπτο γράφει [Αποσυνδέθηκε].

Τι πρέπει να κάνω;

Ευχαριστώ πολύ!.

 

Αυτο μου κανει περισσοτερο οτι δεν εχεις βαλει σωστα τον κωδικο...βεβαια υποθετω οτι δοκιμασες και δευτερη φορα..Υπαρχει περιπτωση να τον εχεις αλλαξει απο το ρουτερ και να μην το θυμασαι?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα μου είχε πεσει και αλλες 2-3 φορές οπως σε όλους μας, αλλά ποτέ δεν έπαθε κάτι.

Νομίζω ειναι ο τρόπος που έπεσε εντελως ΦΛΑΤ στο πάτωμα και λόγω μεγάλης επιφάνειας την οθόνης, ίσως η βαρύτητα στο κέντρο της έφαγε μεγάλο ζόρι.. ποιος ξέρει.

Και μενα μου έχει πέσει απο το γραφείο στο πάτωμα (πλακάκια έχει κάτω) τελείως φλατ! Αλλά φοράω την Case Mate Tough και δεν έπαθε τίποτα!

Η CM Tough ειναι ουσιαστικά διπλή θήκη. Έχει μια μαλακή που περιβάλει όλο το κινητό και αποροφάει όλους τους κραδασμούς και μια σκληρή από έξω, που κουμπώνει πάνω στην μαλακη και προστατεύει το κινητό από πιο σκληρα χτυπήματα!

Δεν την αλλάζω με τίποτα, παρόλο που κάνει το κινητό σχεδόν διπλό σε πάχος!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...