Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε sofos 5 το κινητο το πηρα με την cosmote 2.3.3 μετα εβαλα την unbranded 2.3.4 και τωρα την 2.3.5 παλι cosmote . σε ολες τις αναβαθμισεις ο kernel ειναι 2.6.35.7 . μεσω του odin τις περασα. και να σου πω την αληθεια δεν εχω καταλαβει τι γινετε με το root και γιατι το κανουμε. μπαινω download mode και περναω το αρχειο md5 μεσω του odin και αναβαθμιζετε το κινητο. ροοτ γιατι, παλι δεν ξερω .ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φιλε sofos 5 το κινητο το πηρα με την cosmote 2.3.3 μετα εβαλα την unbranded 2.3.4 και τωρα την 2.3.5 παλι cosmote . σε ολες τις αναβαθμισεις ο kernel ειναι 2.6.35.7 . μεσω του odin τις περασα. και να σου πω την αληθεια δεν εχω καταλαβει τι γινετε με το root και γιατι το κανουμε. μπαινω download mode και περναω το αρχειο md5 μεσω του odin και αναβαθμιζετε το κινητο. ροοτ γιατι, παλι δεν ξερω .ευχαριστω

 

Φίλε μου Σωτήρη, η κάθε έκδοση λογισμικού που φλασάρεις έχει κ μία ονομασία κ απλά είναι βασισμένη πάνω στη Ginger 2.3.3/4/5/6.

Για να βρεις την ονομασία αρκεί να πατήσεις εκεί που κάνεις κλήση *#1234# κ να δεις το PDA.

 

Επίσης όλες οι εκδόσεις του προεπιλεγμένου kernel της samsung έχουν αριθμό 2.6.35.7, το μετά είναι που έχει σημασία.

Ρυθμίσεις - Πληροφορίες σχετικά.. - το πρότελευταίο λέει "Έκδοση Kernel" - 2.6.35.7-Ι9100*****.

 

Αν τα αστεράκια είναι ίδια με αυτό που σου γράφει στο PDA (που σίγουρα είναι) τότε είσαι ok :)

 

Όσον αφορά το root.. είναι τόσες πολλές άλλες σημαντικές, άλλες περισσότερο εμφανισιακά αλλαγές κ λεπτομέρειες που μπορείς να κάνεις μετά απο αυτό που για'μένα αποτελεί must για τη συσκευή.. τα έχω πει τόσες φορές κ τα έχω διαβάσει σε τόσα posts που δεν ξέρω απο που να ξεκινήσω ~

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ για το μεγαλο post και την απαντηση.στο desire hd μετα την αναβαθμιση αλλαζε ολο το νουμερο του kernel γι αυτο ρωταω . για το root θα κατσω να διαβασω λιγο να μαθω. αν εχεις κονσολες psp ps3 χβοχ360 και θελεις να φλασαρεις εδω ειμαστε σε pm σου λεω τα παντα. Edited by sotirisf
Link to comment
Share on other sites

παιδια αντιμετωπιζω ενα προβλημα . εχω το i tech naro 601 το οποιο συνδεετε με 3 συσκευες ταυτοχρονα. πηγα να το συνδεσω μονο με τον γαλαξια μας αλλα ενω συνδεθηκε στην κληση δεν ακουω τον συνομιλιτη μου . το δοκιμασα σε αλλο κινητο και λειτουργει. λεω θα ειναι ασυμβατοτητα με το s II . στο θεμα με τα αξεσουαρ του s II διαβασα οτι καποια παιδια ειχαν αγορασει το nokia BH-608 kai δουλευε στο κινητο μας , οποτε πηγα και πηρα το ιδιο. αντιμετωπιζω ομως το ιδιο προβλημα . δεν ακουω τον συνομιλητη μου. αυτος με ακουει κανονικα. να σημειωσω πως και το νεο bluetooth που πηρα το εχω δοκιμασει σε αλλο κινητο και δουλευει κανονικα. ξερετε τι πρεπει να κανω για να δουλεψει ;

 

update.

 

τελικα μου δουλεψε το νεο ακουστικο . αλλα ενιμετωπισω το παραπανω προβλημα μετα απο λιγη ωρα συνδεσης bluetooth-s II ενω παραμενει συνδεδεμενο . και για να μου λυνεται το προβλημα πρεπει να κανω επανεκκινηση στο τηλεφωνο . ξερει κανεις γιατι το κανει αυτο ;;

 

παιδια καμια βοηθεια ;;

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

παιδια καμια βοηθεια ;;

 

Να υποθέσω η περίπτωση του να σταματάει να φαίνεται ορατό (λήξη χρονικού ορίου ορατότητας) δεν παίζει κάποιο ρόλο?

Το έχεις κάνει ζεύγος με το συγκεκριμένο bluetooth ακουστικό ή κάθε φορά ψάχνει να το βρει ?

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω η περίπτωση του να σταματάει να φαίνεται ορατό (λήξη χρονικού ορίου ορατότητας) δεν παίζει κάποιο ρόλο?

Το έχεις κάνει ζεύγος με το συγκεκριμένο bluetooth ακουστικό ή κάθε φορά ψάχνει να το βρει ?

 

δεν εχει τυχει να αποσυνδεθει απο μονο του. στην οθονη δειχνει συνδεδεμενο οποτε μου διμηουργει το προβλημα. οχι δεν χρειαζεται καθε φορα να το κανω ζευγος. αλλα καμια φορα για να το κανω να δουλεψει δεν αρκει η επανεκινηση του τηλεφωνου. πρεπει να το διαγραψω και να το ξανακανω ζευγος. σου ερχετε καμια ιδεα που συμβαινει ολο αυτο ; εμενα μου ηρθε η ιδεα μηπως φταει που ειναι ρουτ το τηλεφωνο ( με πειραγμενο κερνελ-μοντεμ ) ;;

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

δεν εχει τυχει να αποσυνδεθει απο μονο του. στην οθονη δειχνει συνδεδεμενο οποτε μου διμηουργει το προβλημα. οχι δεν χρειαζεται καθε φορα να το κανω ζευγος. αλλα καμια φορα για να το κανω να δουλεψει δεν αρκει η επανεκινηση του τηλεφωνου. πρεπει να το διαγραψω και να το ξανακανω ζευγος. σου ερχετε καμια ιδεα που συμβαινει ολο αυτο ; εμενα μου ηρθε η ιδεα μηπως φταει που ειναι ρουτ το τηλεφωνο ( με πειραγμενο κερνελ-μοντεμ ) ;;

 

Για kernel σκέφτομαι μιας κ ασυμβατότητα bluetooth όπως είπες δεν υπάρχει.. θα δοκιμάσω κ με ένα δικό μου bluetooth να δω αν θα έχω το ίδιο θέμα. Συμβαίνει κατά τη διάρκεια της κλήσης ? Έχεις δοκιμάσει μήπως κολλάει αφού σβήσει η οθόνη κ μπει σε deep sleep για λίγη ώρα? Τι ρομ φοράς κ τι κερνελ ?

Έχω ένα .zip αρχείο που χρησιμοποίησα στην KI3 για ένα παραπλήσιο πρόβλημα που είχα κ μπορώ να το τροποποιήσω για kk5 αλλά δεν μπορώ να σου εγγυηθώ ότι θα δουλέψει.

 

@sotirisf θα σε έχω στα υπόψην, να'σαι καλά ;-)

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ!

Είμαι ανάμεσα στο gs2 και στο O3D.Το πρώτο είναι τούμπανο σε χαρακτηριστικά,καμερα,οθόνη κτλ. αλλά το O3D έχει και θύρα mini hdmi.Στην έκδοση ICS όλα(σχεδόν) τα τηλέφωνα θα υποστηρίζουν OTG οπότε ρωτώ :

 

1,Το GS2 με τον αντάπτορα micro usb σε hdmi θέλει πάντα extra ρεύμα?

2,Γίνεται να συνδεθεί ο αντάπτορας και usb stick ταυτόχρονα?

3,http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320679284523&clk_rvr_id=291486101254

Αυτό θα δουλέψει κανονικά?

4,Υπάρχει micro usb hub?για να συνδεω 2 συσκευές ταυτόχρονα?

 

 

Ευχαριστώ

Edited by johnko1
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ!

Είμαι ανάμεσα στο gs2 και στο O3D.Το πρώτο είναι τούμπανο σε χαρακτηριστικά,καμερα,οθόνη κτλ. αλλά το O3D έχει και θύρα mini hdmi.Στην έκδοση ICS όλα(σχεδόν) τα τηλέφωνα θα υποστηρίζουν OTG οπότε ρωτώ :

 

1,Το GS2 με τον αντάπτορα micro usb σε hdmi θέλει πάντα extra ρεύμα?

2,Γίνεται να συνδεθεί ο αντάπτορας και usb stick ταυτόχρονα?

3,http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320679284523&clk_rvr_id=291486101254

Αυτό θα δουλέψει κανονικά?

4,Υπάρχει micro usb hub?για να συνδεω 2 συσκευές ταυτόχρονα?

5,Γενικά το GS2 αξίζει περισσότερο από το O3D?

 

Ευχαριστώ

 

Τέτοιες συζητήσεις εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιες συζητήσεις εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

 

Φίλε δε ζητησα να μου προτείνετε κινητό.Θέμα εκεί έχω ανοίξει εδώ και μέρες.Εδώ ρώταω για συγκεκριμενες λειτουργιες και αν θα το πρότειναν αυτοί που το έχουν αγοράσει :)

Link to comment
Share on other sites

Στην έκδοση ICS όλα(σχεδόν) τα τηλέφωνα θα υποστηρίζουν OTG οπότε ρωτώ :

 

1,Το GS2 με τον αντάπτορα micro usb σε hdmi θέλει πάντα extra ρεύμα?

2,Γίνεται να συνδεθεί ο αντάπτορας και usb stick ταυτόχρονα?

3,http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320679284523&clk_rvr_id=291486101254

Αυτό θα δουλέψει κανονικά?

4,Υπάρχει micro usb hub?για να συνδεω 2 συσκευές ταυτόχρονα?

 

"Στην έκδοση ICS όλα(σχεδόν) τα τηλέφωνα θα υποστηρίζουν OTG" .. κάτσε να βγει κ μην παίρνεις κ όρκο..

 

1. Με το καλώδιο που αναφέρεις ναι θα χρειαστεί ρεύμα. Θα δουλέψει μα δεν θα φορτίζει. Με MHL καλώδιο παίρνει ρεύμα από τη TV.

2. Όχι. (φαντάζομαι εννοείς πχ να συνδέσεις κ usb stick κ να το παίζεις ταυτόχρονα στη tv.. δύσκολα εκτός κ αν παίξεις με καλώδια αλλά μάλλον δύσκολα..)

Δες κ το ανάλογο

σαν απάντηση στις πρώτες 2 ερωτήσεις σου διάβασε το info του βίντεο.

3. Σου απάντησα στην 1.

4. Ναι. Δες κ το ανάλογο

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

"Στην έκδοση ICS όλα(σχεδόν) τα τηλέφωνα θα υποστηρίζουν OTG" .. κάτσε να βγει κ μην παίρνεις κ όρκο..

 

4. Ναι. Δες κ το ανάλογο

 

Βασικά όταν λέω για hub εννοούσα από ένα micro usb να πηγαινει σε 2,3 micro usb κτλ

Link to comment
Share on other sites

Βασικά όταν λέω για hub εννοούσα από ένα micro usb να πηγαινει σε 2,3 micro usb κτλ

 

m(Ο_ο)m

Δεν γνωρίζω καν αν υπάρχει τέτοιο καλώδιο.. μου κίνησες τη περιέργεια! Αν κατάλαβα καλά δηλαδή.

Γνωρίζω πως μπορείς να συνδέσεις στο usb OTG ένα hub κ να συνδέσεις σίγουρα μέχρι 2 usb συσκευές, με το κλασσικό βύσμα.

Link to comment
Share on other sites

m(Ο_ο)m

Δεν γνωρίζω καν αν υπάρχει τέτοιο καλώδιο.. μου κίνησες τη περιέργεια! Αν κατάλαβα καλά δηλαδή.

Γνωρίζω πως μπορείς να συνδέσεις στο usb OTG ένα hub κ να συνδέσεις σίγουρα μέχρι 2 usb συσκευές, με το κλασσικό βύσμα.

 

τελικά βρήκα τη λύση...Όταν θέλω να συνδέσω το στικάκι,θα στιμάρω την ταινεια μέσω dlna :)

300mbps router έχω λογικά δεν θα έχει κολλήματα σε full hd ε?

Link to comment
Share on other sites

τελικά βρήκα τη λύση...Όταν θέλω να συνδέσω το στικάκι,θα στιμάρω την ταινεια μέσω dlna :)

300mbps router έχω λογικά δεν θα έχει κολλήματα σε full hd ε?

Ούτε καν...

Edit : Παιρνω πισω το ουτε καν μιας κ ο StratosGr μου εβαλε γυαλια πιο κατω ;-)

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Για kernel σκέφτομαι μιας κ ασυμβατότητα bluetooth όπως είπες δεν υπάρχει.. θα δοκιμάσω κ με ένα δικό μου bluetooth να δω αν θα έχω το ίδιο θέμα. Συμβαίνει κατά τη διάρκεια της κλήσης ? Έχεις δοκιμάσει μήπως κολλάει αφού σβήσει η οθόνη κ μπει σε deep sleep για λίγη ώρα? Τι ρομ φοράς κ τι κερνελ ?

Έχω ένα .zip αρχείο που χρησιμοποίησα στην KI3 για ένα παραπλήσιο πρόβλημα που είχα κ μπορώ να το τροποποιήσω για kk5 αλλά δεν μπορώ να σου εγγυηθώ ότι θα δουλέψει.

 

@sotirisf θα σε έχω στα υπόψην, να'σαι καλά ;-)

 

Κατα της διαρκεια της κλησης οταν δουλευει οχι δεν το κανει. Οταν ομως εχει το προβλημα π ανεφερα το κανει κατα την διαρκεια της κλησης. Ρομ ειναι αυτη π γραφω πιο κατω. Κερνετ για ρουτ π εχω ειναι ο 2.6.35.7-Ι9100 XWKJ3-CL647431 root@ DELL82 #2

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Τελικα με απεγκατασταση του dolphin hd δεν εχω αντιμετωπισει προβλημα με επανεκκινησεις μεχρι στιγμης. Αρκετοι αναφερουν οτι εχουν προβλημα με αυτη την εφαρμογη...

 

 

O dolphin hd και ο mx player κρασαρουν μην τους βαζετε .:)

Link to comment
Share on other sites

τελικά βρήκα τη λύση...Όταν θέλω να συνδέσω το στικάκι,θα στιμάρω την ταινεια μέσω dlna :)

300mbps router έχω λογικά δεν θα έχει κολλήματα σε full hd ε?

 

Άμα έχει το αρχείο κανένα τρελό bitrate θα 'χεις.Και φυσικά ανάλογα την απόσταση.Λιγότερες γραμμές στο σήμα=μικρότερη ταχύτητα.

Άσε που 300mbs δε θα τα δεις ποτέ.Ούτε καν αν οι συσκευές είναι δίπλα δίπλα.

Μόντεμ-Ν -------6μέτρα-------samsung tv+stick wifi-samsung N και στα HD με ψηλό bitrate "κόβει που και που κάνα καρεδάκι :)

 

O dolphin hd και ο mx player κρασαρουν μην τους βαζετε .:)

 

Έχω και τα 2 και δεν έχουν κρασάρει ποτέ!

Link to comment
Share on other sites

Κατα της διαρκεια της κλησης οταν δουλευει οχι δεν το κανει. Οταν ομως εχει το προβλημα π ανεφερα το κανει κατα την διαρκεια της κλησης. Ρομ ειναι αυτη π γραφω πιο κατω. Κερνετ για ρουτ π εχω ειναι ο 2.6.35.7-Ι9100 XWKJ3-CL647431 root@ DELL82 #2

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Προσπαθω να καταλαβω πως να δημιουργησω το προβλημα σε'μενα ωστε να δω αν εχεις συγκεκριμενα εσυ το προβλημα η ειναι γενικο το κακο κ τι χρειαζεται να διορθωθει μα καπου σε χανω..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειμαι καινουριος στο sgs2 και θα ηθελα να σας κανω καποιες ερωτησεις...

 

1)Στο νημα Usb Jig διαβασα για τη υπαρξη καποιου μετρητη ο οποιος μπορει να μηδενιστει με καποια συγκεκριμενη διαταξη αντιστασεων, ομως εγινε λογος και για εναν δευτερο μετρητη που καταγραφει ποσες φορες εχει μηδενιστει ο πρωτος. Ισχυει αυτο για τον δευτερο; Και πως μπορω να δω ποσα φλασαρισματα εχουν ηδη γινει;

2)Αν περασω καποια custom rom που δεν εχει τον μαμα kernel οταν ξαναφλασαρω με odin μια official rom μπαινει αυτοματα και το αντιστοιχο μαμα κερνελ ή πρεπει να το αλλαξω μονος μου;

3)Αν βαλω μεσω odin μια official rom που δεν ειναι ομως της χωρας προελευσης του κινητου μου μετα θα μπορει να κανει αναβαθμιση απο kies ή πρεπει να ξαναπερασω την δικη του rom με odin.

4)Απο οτι εχω καταλαβει αν θελω μια αξιοπιστη επιλογη σε custom rom χωρις bugs να κοιταξω σε omega και σε leomar ή υπαρχει και κατι αλλο σε τετοιο επιπεδο;

5)Πως μπορω να δω την χψρα προελευσης του κινητου μου;

Υ.Γ : Συγγνωμη αν σας κουρασα, προσπαθησα να διαβασω στις προηγουμενες σελιδες αλλα χαθηκα.Ευχαριστω προκαταβολικα για καθε βοηθεια.

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ειμαι καινουριος στο sgs2 και θα ηθελα να σας κανω καποιες ερωτησεις...

 

1)Στο νημα Usb Jig διαβασα για τη υπαρξη καποιου μετρητη ο οποιος μπορει να μηδενιστει με καποια συγκεκριμενη διαταξη αντιστασεων, ομως εγινε λογος και για εναν δευτερο μετρητη που καταγραφει ποσες φορες εχει μηδενιστει ο πρωτος. Ισχυει αυτο για τον δευτερο; Και πως μπορω να δω ποσα φλασαρισματα εχουν ηδη γινει;

2)Αν περασω καποια custom rom που δεν εχει τον μαμα kernel οταν ξαναφλασαρω με odin μια official rom μπαινει αυτοματα και το αντιστοιχο μαμα κερνελ ή πρεπει να το αλλαξω μονος μου;

3)Αν βαλω μεσω odin μια official rom που δεν ειναι ομως της χωρας προελευσης του κινητου μου μετα θα μπορει να κανει αναβαθμιση απο kies ή πρεπει να ξαναπερασω την δικη του rom με odin.

4)Απο οτι εχω καταλαβει αν θελω μια αξιοπιστη επιλογη σε custom rom χωρις bugs να κοιταξω σε omega και σε leomar ή υπαρχει και κατι αλλο σε τετοιο επιπεδο;

5)Πως μπορω να δω την χψρα προελευσης του κινητου μου;

Υ.Γ : Συγγνωμη αν σας κουρασα, προσπαθησα να διαβασω στις προηγουμενες σελιδες αλλα χαθηκα.Ευχαριστω προκαταβολικα για καθε βοηθεια.

 

1. Δεν υπάρχει 2ος

 

2. Μόνος του.

 

3. Δε θα μπορεί.Το Odin είναι φίλος σου όμως :happy:

 

4. Κάνε πρώτα CF-root και τα υπόλοιπα έρχονται.Όλες καλές είναι,αλλά καλύτερες είναι αυτές που έχουν άτομα πρόθυμα να βοηθήσουν

 

5. Άμα το συνδέσεις στο kies σου γράφει την έκδοση CSC με 3 γράμματα.Από εκεί μπορείς να βρεις την περιοχή.

Βασικά πες μας την έκδοση που σου βγάζει στο kies ολοκληρωμένη. PDA PHONE CSC

Link to comment
Share on other sites

2. Μόνος του.

 

4. Κάνε πρώτα CF-root και τα υπόλοιπα έρχονται.Όλες καλές είναι,αλλά καλύτερες είναι αυτές που έχουν άτομα πρόθυμα να βοηθήσουν

 

5. Άμα το συνδέσεις στο kies σου γράφει την έκδοση CSC με 3 γράμματα.Από εκεί μπορείς να βρεις την περιοχή.

Βασικά πες μας την έκδοση που σου βγάζει στο kies ολοκληρωμένη. PDA PHONE CSC

 

2. Μονος του εννοεις οτι ανεξαρτητα απο οποιον kernel εχω περασμενο μαμα ή custom φλασαροντας μια αλλη ρομ ειτε official ειτε custom θα περαστει ο kernel της νεας rom, σωστα;

 

4. Ο CF-root τι καλυτερο εχει απο την απλη μεθοδο για root. Απο οτι καταλαβα ειναι ενας kernel, ετσι; Αρα ο μαμα φευγει και αυτος τι αλλο κανει εκτος του οτι περναει μαζι και CWM;

 

5. Λοιπον απο το kies εχουμε τα παρακατω : PDA:KI4 / PHONE:KI1 / CSC:KI2 (EUR)

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να καταλαβω πως να δημιουργησω το προβλημα σε'μενα ωστε να δω αν εχεις συγκεκριμενα εσυ το προβλημα η ειναι γενικο το κακο κ τι χρειαζεται να διορθωθει μα καπου σε χανω..

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

καλημερα , δοκιμασε ενω εχεις συνδεδεμενο το ακουστικο να κατεβασεις την μπαρα ειδοποιησεων και να κλεισεις κατευθειαν το μπλου τουθ. ή ενω ειναι συνδεδεμενο απενεργοποιησε το τηλεφωνο (χωρις να κλεισεις η αποσυνδεσεις το ακουστικο ). μετα οταν το ξανα ανοιξεις και το συνδεσεις το ακουστικο ( και στις δυο περιπτωσεις ) δοκιμασε να κανεις κληση και να μιλας κανονικα.

ας αναφερω οτι οταν κανει το προβλημα δεν ειναι μονο οτι δεν με ακουει ο συνομολιτης μου . στην θεση του συνομιλιτη ακουω την δικη μου φωνη στερεωφωνικα ( που λεω ναι;;; με ακους ;;; κτλ )

Huawei p20 pro
Link to comment
Share on other sites

Άμα έχει το αρχείο κανένα τρελό bitrate θα 'χεις.Και φυσικά ανάλογα την απόσταση.Λιγότερες γραμμές στο σήμα=μικρότερη ταχύτητα.

Άσε που 300mbs δε θα τα δεις ποτέ.Ούτε καν αν οι συσκευές είναι δίπλα δίπλα.

Μόντεμ-Ν -------6μέτρα-------samsung tv+stick wifi-samsung N και στα HD με ψηλό bitrate "κόβει που και που κάνα καρεδάκι :)

 

 

 

Έχω και τα 2 και δεν έχουν κρασάρει ποτέ!

 

 

To ρούτερ είναι ακριβώς πίσω απο την τηλεόραση όποτε δεν υπαρχει θεμα αποστασης.Συνήθως τα βιντεάκια κυμαίνονται στα 10-22mbps bitrate.θα κάνω stream σε ps3 (wifi b/g)οπότε δεν περιμένω να είναι 100% smooth πάντα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με βλέπω να περνάω από Desire S σε SGS2 (λευκό!), οπότε έχω μερικές ερωτήσεις:

 

1. Μετά από root μπορώ να επαναφέρω μέσω Titanium Backup εφαρμογές που έκανα backup από ROM άλλης εταιρείας? (συγκεκριμένα από HTC Desire S).

2. Μπορεί να δεχτεί το κλασικό HTC keyboard σαν εναλλακτικό? (τα βελάκια του κέρσορα είναι πολύ χρήσιμα).

3. Η αναζήτηση Ελληνικών ονομάτων εξαρτάται από τις οξείες; πχ αν ψάξω το όνομα "Νίκος", θα μου το εμφανίσει αν το ψάξω ως "Νικος"; (χωρίς οξεία στο "ι").

4. Από αυτονομία είσαστε ευχαριστημένοι;

5. Τα πλαστικά είναι καλής ποιότητας ή τρίζουν μετά από κάποιο καιρό; Με ενδιαφέρει γιατί θα βάζω και 2η μπαταρία, οπότε η αφαίρεση του καπακιού θα είναι σχετικά συχνή...

6. Υποστηρίζει αλλαγή στο μέγεθος των χαρακτήρων πχ στη λίστα επαφών;

7. Ο ήχος από το μεγάφωνο είναι δυνατός;

 

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...