Jump to content

Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα ήρθε και το δικό μου.

PDA: I9100BOKG2

PHONE: I9100BOKG1

CSC: I9100COSKF1

PCODE: GT-I9100LKACOS

Προφανώς είναι cosmote αλλά σε θέματα firmware έχει βγει κάτι άλλο! Μου φαίνονται διαφορετικά από το s!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 15,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα. Μηπως ξερετε πως να προσθεσω πανω απο 3 οθονες με το go launcher? Μου επιτρεοει μονο 3 οθονες

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

θα κανεις zoom in με τα δαχτυλακια σου (οπως κανεις στις φωτο) στην κεντρικη οθονη και θα πατησεις το + για να προσθεσεις οθονη
Link to comment
Share on other sites

θα κανεις zoom in με τα δαχτυλακια σου (οπως κανεις στις φωτο) στην κεντρικη οθονη και θα πατησεις το + για να προσθεσεις οθονη

 

σε ευχαριστω παρα πολυ

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω να βρω καποια δωρεαν λειτουργία για να δημιουργώ προφίλ με ήχους κλπ (όπως τα παλια κλασικά κινητάκια)

 

γνωρίζετε κάτι?

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω να βρω καποια δωρεαν λειτουργία για να δημιουργώ προφίλ με ήχους κλπ (όπως τα παλια κλασικά κινητάκια)

 

γνωρίζετε κάτι?

 

Δεν νομιζω οτι καταλαβα σωστα αλλα ας τολμησω να σου δωσω ενα λινκ μπας και...:lol:

http://createdigitalmusic.com/2011/03/useful-music-tools-for-your-android-phone-and-a-new-sketchpad-joins-groovebox/

Link to comment
Share on other sites

τσου! δε θα το έλεγα

 

προφίλ φτιάχναμε στα παλιότερα κινητα τυπου νόκια π.χ. που εφτιαχνες προφίλ π.χ. "δουλειά" και ήταν ο ήχος π.χ. στο 10% και μόνο δόνηση, ή "δυνατό" που τα έκανες όλα να είναι στο 100%. κάτιιιιιιιιιι τέτοιο και πάλι δεν ξέρω ποσο καλύτερα να το περιγράψω :P

Link to comment
Share on other sites

τσου! δε θα το έλεγα

 

προφίλ φτιάχναμε στα παλιότερα κινητα τυπου νόκια π.χ. που εφτιαχνες προφίλ π.χ. "δουλειά" και ήταν ο ήχος π.χ. στο 10% και μόνο δόνηση, ή "δυνατό" που τα έκανες όλα να είναι στο 100%. κάτιιιιιιιιιι τέτοιο και πάλι δεν ξέρω ποσο καλύτερα να το περιγράψω :P

 

αυτο εχω εγω:

https://market.android.com/details?id=com.revsodev.volumecontrol&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5yZXZzb2Rldi52b2x1bWVjb250cm9sIl0.

Link to comment
Share on other sites

τσου! δε θα το έλεγα

 

προφίλ φτιάχναμε στα παλιότερα κινητα τυπου νόκια π.χ. που εφτιαχνες προφίλ π.χ. "δουλειά" και ήταν ο ήχος π.χ. στο 10% και μόνο δόνηση, ή "δυνατό" που τα έκανες όλα να είναι στο 100%. κάτιιιιιιιιιι τέτοιο και πάλι δεν ξέρω ποσο καλύτερα να το περιγράψω :P

 

μια δευτερη ευκαιρια http://www.appbrain.com/app/quick-profiles/de.softxperience.android.quickprofiles αυτη εδω φαινεται οτι κανει αυτο που ζητας

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο ασπρο το καπακι της μπαταριας ειναι διαφορετικο απο το μαυρο ?

 

Ειναι ισιο και γυαλιστερο ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

XWKJ2

Firmware info

PDA:XWKJ2

PHONE: XXKI4

Date: 21/10/2011

Android 2.3.5

 

XEF (France): http://www.multiupload.com/JY77YIHMPI

 

XWKJ2 Stock Kernel: http://www.multiupload.com/DDKCBP8PHD

Password: intratech@XDA

 

Για οδηγίες πως φλασαρουμε και λοιπά θα βρεις εδω στο φόρουμ.

Δεν χρειαζεται να κανεις wipe θεών θα σου σβυσει τίποτα.

Επειδη δεν το εκανα έτσι, δοκίμασε το, αλλα κρατα ένα backup πρώτα αν είσαι rooted.

 

Σίγουρα ειναι καλυτερο build, αν κρίνω απο το ότι ελάχιστοι developers ασχολήθηκαν με την Κ18 σε αντίθεση με την JK2.

 

 

Εγώ που την φόρεσα για δυο - τρεις μέρες είδα τρελή κατανάλωση στην μπαταρία. Με την χρήση που του κάνω πάντα δεν μου έβγαλε ούτε την μέρα!!!!:blink:

 

Με την ίδια χρήση και την ΚΙ3 που έχω τώρα (ομοίως 2.3.5) είμαι σχεδόν στις 2 μέρες. Για την ακρίβεια το βραδάκι της δεύτερης με αφήνει. Συμπερασματικά, πολύ καλύτερη διαχείρηση κατανάλωσης από την ΚΙ3. Σταθερή και δουλεύουν όλα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που την φόρεσα για δυο - τρεις μέρες είδα τρελή κατανάλωση στην μπαταρία. Με την χρήση που του κάνω πάντα δεν μου έβγαλε ούτε την μέρα!!!!:blink:

 

Με την ίδια χρήση και την ΚΙ3 που έχω τώρα (ομοίως 2.3.5) είμαι σχεδόν στις 2 μέρες. Για την ακρίβεια το βραδάκι της δεύτερης με αφήνει. Συμπερασματικά, πολύ καλύτερη διαχείρηση κατανάλωσης από την ΚΙ3. Σταθερή και δουλεύουν όλα.

 

Καλημερα.Μπορεις να δωσεις ενα λινκ για την Κ13;Η Κ13 ειναι official;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια προσπαθω να συνδεσω το κινητο μεσου usb με το kies για να ελέγξω αν υπάρχει κάποια νέα ενημέρωση αλλα με λέει ότι ( η τρέχουσα λειτουργία δεν υποστηρίζεται από το κίες).

υπάρχει άλλος τρόπος για update λογισμικού ???

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια προσπαθω να συνδεσω το κινητο μεσου usb με το kies για να ελέγξω αν υπάρχει κάποια νέα ενημέρωση αλλα με λέει ότι ( η τρέχουσα λειτουργία δεν υποστηρίζεται από το κίες).

υπάρχει άλλος τρόπος για update λογισμικού ???

 

ευχαριστω

 

Το kies ειναι γενικά απαράδεκτο πρόγραμμα. Εναλλακτικά γι αυτο που ζητάς μπορείς να χρησιμοποιήσεις το odin. Αν θελεις να εισαι μεσα στην εγγύηση χρησιμοποίησε κάποια επίσημη ROM , αλλιώς αν σου πάθει κάτι την βάζεις τότε την επίσημη και το πηγαίνεις για service. Δες εδω : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=309593

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Εχω βαλει την 2.3.5 Σκανδιναβικό Firmware.Θελω να κανω ροοτ και κολλαω εδω=Root χωρίς τριγωνάκι με τροποποιημένη ROM (KI8 που είναι και η πιο πρόσφατη 2.3.5).Τι σημαινει;Αν ξερει κανεις ας μου απαντηση. Edited by Rospy7
Link to comment
Share on other sites

Το kies ειναι γενικά απαράδεκτο πρόγραμμα. Εναλλακτικά γι αυτο που ζητάς μπορείς να χρησιμοποιήσεις το odin. Αν θελεις να εισαι μεσα στην εγγύηση χρησιμοποίησε κάποια επίσημη ROM , αλλιώς αν σου πάθει κάτι την βάζεις τότε την επίσημη και το πηγαίνεις για service. Δες εδω : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=309593

 

 

o λογος που δεν βαζω αλλη ROM ειναι οτι δεν ξερω ποια να βαλω :) κανενα link απο το αρχειο που προτεινετε δεν παιζει ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως βαζουμε ενα τραγουδι ως ηχο κλησης στην εκδοση 2.3.5;Εχω 1 ωρα που ψαχνω.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πως βαζουμε ενα τραγουδι ως ηχο κλησης στην εκδοση 2.3.5;Εχω 1 ωρα που ψαχνω.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Οπως και στις αλλες εκδοσεις το βαζεις να παιξει με τον player αριστερο κλικ επιλογη ως ηχος κλησης

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οπως και στις αλλες εκδοσεις το βαζεις να παιξει με τον player αριστερο κλικ επιλογη ως ηχος κλησης

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Εχω τον go Launcher ex και δεν γινεται οπως στις προηγουμενες εκδοσεις andtoid.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω τον go Launcher ex και δεν γινεται οπως στις προηγουμενες εκδοσεις andtoid.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

φιλε κανε τα παρακατω και εχεις οτι Mp3 θες για ηχο κλησης, για sms, για αφυπνιση

 

1. Δημιουργουμε στην καρτα μνημης φακελο με το ονομα media.

2. Μεσα στο φακελο media δημιουργουμε φακελο με ονομα audio.

3. Μεσα στο φακελο audio δημιουργουμε 3 φακελους με τα ονοματα ringtones, notifications, alarms.

Στο φακελο ringtones βαζουμε τα mp3 που θελουμε να χρησιμοποιησουμε σαν ηχους κλησης.

Στο φακελο notifications βαζουμε τα mp3 που θελουμε να χρησιμοποιησουμε στα μηνυματα.

Στο φακελο alarms βαζουμε τα mp3 που θελουμε να χρησιμοποιησουμε στα ξυπνητηρια.

Καθε σετ mp3 εμφανιζεται κανονικα και ξεχωριστα (μαζι με τους εργοστασιακους ηχους) οταν παμε στο μενου του κινητου και θελουμε να επιλεξουμε εναν ηχο για καθε μια απο τις παραπανω λειτουργιες.

TCe
Link to comment
Share on other sites

φιλε κανε τα παρακατω και εχεις οτι Mp3 θες για ηχο κλησης, για sms, για αφυπνιση

 

1. Δημιουργουμε στην καρτα μνημης φακελο με το ονομα media.

2. Μεσα στο φακελο media δημιουργουμε φακελο με ονομα audio.

3. Μεσα στο φακελο audio δημιουργουμε 3 φακελους με τα ονοματα ringtones, notifications, alarms.

Στο φακελο ringtones βαζουμε τα mp3 που θελουμε να χρησιμοποιησουμε σαν ηχους κλησης.

Στο φακελο notifications βαζουμε τα mp3 που θελουμε να χρησιμοποιησουμε στα μηνυματα.

Στο φακελο alarms βαζουμε τα mp3 που θελουμε να χρησιμοποιησουμε στα ξυπνητηρια.

Καθε σετ mp3 εμφανιζεται κανονικα και ξεχωριστα (μαζι με τους εργοστασιακους ηχους) οταν παμε στο μενου του κινητου και θελουμε να επιλεξουμε εναν ηχο για καθε μια απο τις παραπανω λειτουργιες.

 

Να σαι καλα φιλε που εγραψες ολο αυτο το κατεβατο.Το βρηκα αλλιως πηγα απο ''Τα αρχεια μου" και βρηκα τον φακελο με τσ mp3 μου πατησα πανω σε ενα τρσγουδι και ειχε ορισμος ως ηχο κλησης κανονικα.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Μπορεις να δωσεις ενα λινκ για την Κ13;Η Κ13 ειναι official;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

 

Ναι, βεβαίως και είναι official. Δες στο http://www.samfirmware.com/WEBPROTECT-i9100.htm

 

Θα βρεις τα πάντα εκεί. Odin, οδηγίες, τα πάντα. Και ότι firmware τραβάει η ψυχή σου.

 

Νομίζω όμως ότι πρέπει να κάνεις register πρώτα. Δεν είναι και τίποτα όμως, 5 λεπτά θέλει. Το συγκεκριμένο σάιτ έχει μόνον official.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να δώσω κι εγώ μία συμβουλή όσον αφορά στην κάμερα. Ρυθμίστε το ISO της κάμερας στο 200 και θα δείτε ότι η ποιότητα της φωτογραφίας θα μεταμορφωθεί κυριολεκτικά. Αφορά κυρίως σε χαμηλότερο φωτισμό αλλά και σε φως δουλεύει άψογα. Κυριολεκτικά ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΤΑΙ το overexposure και κερδίζει πάρα πολύ σε λεπτομέρεια. Ίσως ανά περιπτώσεις να δίνει λίγο σκοτεινότερες φωτό, αλλά το κέρδος σε γενική ποιότητα αξίζει τη μικρή αυτή θυσία! Απορώ πως δε θίχτηκε νωρίτερα...΄Ειλικρινά ας μου φέρει κάποιος ένα iphone 4s μετά από αυτή τη ρύθμιση να δώ τις φωτό του σε χαμηλό φωτισμό!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους.Στο Market εχει χαθει η κατηγορια με τις ταινιες.Μαλιστα αν ακολουθησω καποιο link απο το ιντερνετ που με πεταει στο market μου λεει οτι η υπηρεσια δεν υποστηριζεται απο την συσκευη μου.Γιατι?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S II (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...