Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμασα την OMEGA ROM και διαπιστωσα και εγω οτι είναι πολύ καλή δεν μπορώ να πω,αλλα είναι υπερβολικά φορτωμένη με προγράμματα και εφαρμογές και δεν θα την προτιμήσω.

Εγώ χρησιμοποιώ του Leomar που είναι τελείως γυμνή στην αρχή τουλάχιστον και με την βοήθεια τις κουζίνας βάζεις μέσα ότι σου είναι απαραίτητο και εμφανισιακά και λειτουργικά.

Μπορω να κανω κατι στην OMEGA ROM για να γινει πιο λιτη,χωρις περιττες εφαρμογες....??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φιλε gorgiosalon,,

εκανα ολα οσα ειπες , hard reset ... :( μου τα εσβησε ολα , παει και το titanium backup που χα:( , ευτυχως ειχα ενα πιο παλιο στο pc:).

Eκανα λοιπον hard reset μετα ολα τα wipe απο το recovery και εβαλα την Ι91ΟΟΧΧΚΙ3 απο το samfirmware , και ολα καλα μεχρι κει , μαλιστα εκανα και flash τον kernel jefrey και μου τον πηρε κανονικα !!!!!!!!!!!!!!!!!

Μετα παλι hard reset και ολα τα wipe και περασα την omega V2.1 bb , περασε οκ ...... αλλα οταν πηγα να κανω flash τον kernel jefrey απο το clockwormod μου πε " kernel flash failed --- No zImage was found "

Mπηκα σε recovery να τον βαλω απο "instal zip from SDcard " και ...... παπαλα .. ξανακολησε .

Φτου και απο την αρχη μετα ... odin Ι9100ΧΧΚΙ3 και μετα παλι omega v.2.1

Aν ειχε στομα το S II θα με ειχε βρησει με τοσα φλασαρισματα που χει φαει ,

Αρα μαλλον ειναι θεμα rom της omega , ισως δεν μου καθεται καλα.

Οποτε το αφηνω ετσι με τον kernel της omega τον CF-root 4.1 ..... αλλωστε οι μερες λιγοστευουν για το ICS:dance:

 

ααα ο clockwormod ειναι ο V2 , (φωτο) που θα βρω την τελευταια εκδοση ?

Edited by jimmis1974
Link to comment
Share on other sites

φιλε gorgiosalon,,

εκανα ολα οσα ειπες , hard reset ... :( μου τα εσβησε ολα , παει και το titanium backup που χα:( , ευτυχως ειχα ενα πιο παλιο στο pc:).

Eκανα λοιπον hard reset μετα ολα τα wipe απο το recovery και εβαλα την Ι91ΟΟΧΧΚΙ3 απο το samfirmware , και ολα καλα μεχρι κει , μαλιστα εκανα και flash τον kernel jefrey και μου τον πηρε κανονικα !!!!!!!!!!!!!!!!!

Μετα παλι hard reset και ολα τα wipe και περασα την omega V2.1 bb , περασε οκ ...... αλλα οταν πηγα να κανω flash τον kernel jefrey απο το clockwormod μου πε " kernel flash failed --- No zImage was found "

Mπηκα σε recovery να τον βαλω απο "instal zip from SDcard " και ...... παπαλα .. ξανακολησε .

Φτου και απο την αρχη μετα ... odin Ι9100ΧΧΚΙ3 και μετα παλι omega v.2.1

Aν ειχε στομα το S II θα με ειχε βρησει με τοσα φλασαρισματα που χει φαει ,

Αρα μαλλον ειναι θεμα rom της omega , ισως δεν μου καθεται καλα.

Οποτε το αφηνω ετσι με τον kernel της omega τον CF-root 4.1 ..... αλλωστε οι μερες λιγοστευουν για το ICS:dance:

 

ααα ο clockwormod ειναι ο V2 , (φωτο) που θα βρω την τελευταια εκδοση ?

 

Εχεις δοκιμασει να περασεις τον κερνελ με odin;το ειπα και χτες

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δοκιμασει να περασεις τον κερνελ με odin;το ειπα και χτες

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

δεν περναει ο kernel με odin , το odin ζηταει αρχειο tar , md5 , smd ,, ο kernel ειναι zip δεν τον δεχεται το odin !!;)

Link to comment
Share on other sites

δεν περναει ο kernel με odin , το odin ζηταει αρχειο tar , md5 , smd ,, ο kernel ειναι zip δεν τον δεχεται το odin !!;)

 

Γιατι δεν τον κατεβαζεις σε ταρ;ισως να μη κατεβηκε καλα παντως δε πιστευω να φταιει η ρομ αλλα ο κερνελ

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν τον κατεβαζεις σε ταρ;ισως να μη κατεβηκε καλα παντως δε πιστευω να φταιει η ρομ αλλα ο κερνελ

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

τον βρηκα , τον περασα μεσω odin και OK pass , αλλα παλι τα ιδια κολησε στην οθονη με το τριγωνο ...:( τα νευραααααα μου .... φτου κια πτην αρχη ολα παλι !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

τον βρηκα , τον περασα μεσω odin και OK pass , αλλα παλι τα ιδια κολησε στην οθονη με το τριγωνο ...:( τα νευραααααα μου .... φτου κια πτην αρχη ολα παλι !!!!!!

 

Προτεινω να ξεκολησεις απο το τζεφρυ αφου δε καθεται στη συσκευη σου

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τον βρηκα , τον περασα μεσω odin και OK pass , αλλα παλι τα ιδια κολησε στην οθονη με το τριγωνο ...:( τα νευραααααα μου .... φτου κια πτην αρχη ολα παλι !!!!!!

Βαλε βρε αγορινα μου εναν nimphetamine,Τουρκο η οποιον αλλον να ναι εκτος απο Jefrey

http://www.android-hilfe.de/custom-roms-fuer-samsung-galaxy-s2/146601-kernel-unified-siyahkernel-v2-1-beta.html

Εχει και tar.....

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

χα χα :lol: γιατι ποιος ειπε οτι μου το κανει μονο στον jefrey αλλα σε ΟΛΟΥΣ τους kernels του omega kitchen !!!

Δεν βαζω τιποτα , οπως ειναι η omega με τον CF-Root 4.1 , βαρεθηκα . :lol:

 

μαλλον τελικα ειναι θεμα rom , δεν καθεται καλα η rom , δεν μπορει να δεχτει κανεναν kernel , κατεβασα και τον SiyahKernel 2.0 σε tar και τον περασα μεσω odin , περασε ok αλλα δεν ξεκιναει το κινητο , τι να πω ρε παιδια , δεν πειράζει δεν βαζω τιποτα , ας περημενω την omega V2.2 και βλεπουμε εκει.

Edited by jimmis1974
Link to comment
Share on other sites

χα χα :lol: γιατι ποιος ειπε οτι μου το κανει μονο στον jefrey αλλα σε ΟΛΟΥΣ τους kernels του omega kitchen !!!

Δεν βαζω τιποτα , οπως ειναι η omega με τον CF-Root 4.1 , βαρεθηκα . :lol:

Δηλαδη λες οτι δεν περναει κανενας Kernel ουτε μεσω odin?

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Θα δείξει...

είμαι με on demand 100-1200 (η δικιά μου συσκευή μπορεί να λειτουργεί έτσι απροβλημάτιστα, κάποιου άλλου μπορεί όχι) και ο κέρνελ νομίζω είναι και πιο γρήγορος και με καλύτερη μπαταρία και από τον cf-root.

Έχει ιστορία ακόμα το ζήτημα... και περιμένω να δω με ενδιαφέρον τι μετρήσεις και συμπέρασμα θα βγάλει ο Entropy για το AOS bug.

*και ο Αμερικάνος ο Entropy έχει καταπληκτική γνώση του αντικειμένου

 

Καλε μου Φιλε Γ..... **Karlesg** ξερεις καλα οτι τρεφω μεγαλο σεβασμο σε καθε τι που :respect: σχολιαζεις....!!! Εχω μαθει παρα πολα απο τα γραφομενα σου,αλλα και απο τα διαφορα μερη που με παραπεμπεις (serfaroταξιδευεις),καθε φορα που που αναφερεσαι σε κατι.....!!!

Και με επιχειρηματα αλλα και με γνωση....!!! Αρκει καποιος να μπορει να σε προσεξει / παρακολουθει και να εχει και τον χρονο ,για να το κανει αυτο....!!!

 

Σ'ευχαριστω για αυτο και απο εδω και ευχομαι να συνεχισεις...!!! Περιμενω εαν και εφοσον μπορεσεις,να μου παραθεσεις τα οποια αποτελεσματα....!!!!

 

Για να μαθω και εγω,που δεν τα κατεχω αυτα τα (Κamerounezika)...:p

 

Δοκιμασα την OMEGA ROM και διαπιστωσα και εγω οτι είναι πολύ καλή δεν μπορώ να πω,αλλα είναι υπερβολικά φορτωμένη με προγράμματα και εφαρμογές και δεν θα την προτιμήσω.

Εγώ χρησιμοποιώ του Leomar που είναι τελείως γυμνή στην αρχή τουλάχιστον και με την βοήθεια τις κουζίνας βάζεις μέσα ότι σου είναι απαραίτητο και εμφανισιακά και λειτουργικά.

Μπορω να κανω κατι στην OMEGA ROM για να γινει πιο λιτη,χωρις περιττες εφαρμογες....??

 

 

k0stas1988,Eφοσον δοκιμασες και τις δυο....!!! Εισαι και εσυ καταλληλος για να αποφασισεις τι θα επιλεξεις και τι σου ταιριαζει περισσοτερο...!!! (Ασχετος εαν δεν θα συμφωνησω με την επιλογη σου,θα σεβαστω στο ακεραιο το δικαιωμα σου,να την εκφραζεις με επιχειρηματα...!! {οπως και το κανεις,με οποιο περιθωριο λαθους και αυτο ισχυει και για μενα..!!) {Απο τον ΒΟΛΤΑΙΡΟ τα εκλεψα τα παραπανω} :lol:

 

Αλλα θελω να ξερεις πως η (Rom) του Κυριου απο < τας ΙΤΑΛΙΑΣ >,ειναι γυμνη εξ αρχης......!!!!

Ο Γιαννης μας την εδωσε Ντυμενη και σαν Αντρας και αυτος μας εδωσε το καταλληλο εργαλειο / μυστικο για να την γδυσουμε οποτε και οσο θελουμε....:lol: Εως και ξεβρακωτη που λενε....!!!! :p

 

Το εργαλειο λεγεται (GScript) και το βλεπεις στην Οθονη σου,καθως σου ερχεται μαζι με την ΟMEGA ROM (εφαρμογες).

Μεσα απο το (GScript lite) μπορεις να κανεις (add) τα αντιστοιχα -scriptakia- (backup_bloatwares,restore_bloatwares,delete_bloatware) και να αποφασισεις πως την θελεις,την Κυρια ΟΜEGA...!!!

 

Θελεις να πας σε Κυριλε εστιατοριο μαζι της και να ειναι καθως πρεπει ντυμενη....???? (restore_bloatware...!!!)

Eισαι ετοιμος για μπανακι λιγο πριν ξαπλωσεις μαζι της,με ανοιχτο το ΑΙR / CODITION και πας για...:X (delete_bloatware....!!!) (χωρις τις περιττες εφαρμογες by Samsung και αλλες -stock- αν εννοεις αυτες = bloatware).

 

Πριν και απο τα δυο σαν Κυριος που εισαι,θα εχεις αποθηκευσει ολα της τα Ρουχαλακια,στην πολυτελεις Γκαρνταρομπα της....(backup_bloatwares...!!!!)

 

ΠΡΟΣΕΞΕ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΠΡΩΤΑ ΑΠ'ΟΛΑ,ΒΛΕΠΩ ΕΣΕΝΑ ΞΕΒΡΑΚΟΤΟ.....!!!!!! :lol:

 

Εκτος και αν με την Γυμνια της...!!!! Δεν εχεις κανενα απολυτος θεμα...!!! Αν και υπαρχουν καταστηματα,να αγορασεις σε προσφορες οτι γουσταρεις....!! Ακομα και επωνυμα προιοντα,πολυ καλυτερα απο αυτα που μας πετανε στα καλαθια και σε κοστος ανυπαρκτο που λενε και στο χωριο μου....!!! { Παραπανω δεν γραφω γιατι θα τον παρω τον μπουλο μου..!!! Απο τον Θεο..!!!}...χα..!! χα..!! χα..!!

 

Απλα ο ΙΤΑΛΟΣ ειναι πιο προστυχος και μας την σερβιρει γυμνη απο το πρωτο ραντεβου....!!!!

Εγω Τωρα πια μεγαλωσα και εχω γινει πιο ποιοτικος.... Εγω τα θελω τα ρουχαλακια για αρχη....!!! Και να τα πεταω με τα χερακια μου...!!!! (ολα τα παραπανω με πολυ χιουμορ....!!!!!!)

 

Υ.Γ) Ο ΙΤΑΛΟΣ κανει τα παντα για να τα χωρεσει ολα μεσα σε μια ΚΟΥΖΙΝΑ....!!!!

Στην OMEGA ROM αποψη μου ειναι.....!!!! Οτι μπορω να κατσω και στο Σαλονι διπλα στο τζακι...!!! Αφου εχω παρει το ΤΖΑΚΟΥΖΙ ΜΟΥ....!!!!!!!!!

 

φιλε gorgiosalon,,

εκανα ολα οσα ειπες , hard reset ..( μου τα εσβησε ολα , παει και το titanium backup που χα , ευτυχως ειχα ενα πιο παλιο στο pc.

Eκανα λοιπον hard reset μετα ολα τα wipe απο το recovery και εβαλα την Ι91ΟΟΧΧΚΙ3 απο το samfirmware , και ολα καλα μεχρι κει , μαλιστα εκανα και flash τον kernel jefrey και μου τον πηρε κανονικα !!!!!!!!!!!!!!!!!

Μετα παλι hard reset και ολα τα wipe και περασα την omega V2.1 bb , περασε οκ ...... αλλα οταν πηγα να κανω flash τον kernel jefrey απο το clockwormod μου πε " kernel flash failed --- No zImage was found "

Mπηκα σε recovery να τον βαλω απο "instal zip from SDcard " και ...... παπαλα .. ξανακολησε .

Φτου και απο την αρχη μετα ... odin Ι9100ΧΧΚΙ3 και μετα παλι omega v.2.1

Aν ειχε στομα το S II θα με ειχε βρησει με τοσα φλασαρισματα που χει φαει ,

Αρα μαλλον ειναι θεμα rom της omega , ισως δεν μου καθεται καλα.

Οποτε το αφηνω ετσι με τον kernel της omega τον CF-root 4.1 ..... αλλωστε οι μερες λιγοστευουν για το ICS:

ααα ο clockwormod ειναι ο V2 , (φωτο) που θα βρω την τελευταια εκδοση ?

 

Ρεεεε Τζιμακο...!!!!!

 

Αφου στο τονισα βρε μαναρι μου,οτι με το (HARD RESET) θα τα διαλυσεις ολα...!!! Και εσυ μαλιστα μου ειπες πως το θελεις αυτο......!!!!

 

Αν γυρισεις στη Σελιδα (51) θα το δεις ακριβως οπως σου το παραθετω και εδω ξανα....!!!! (posts #763 σου ,#764 μου).

 

Μου λες....

 

Υπαρχει καμια ρυθμιση να κανω ενα ΟΛΙΚΟ format στα ΠΑΝΤΑ στην συσκευη ???

 

Και σου απαντω...(αυτα που υπαρχουν αν γυρισεις εκει και δεις....Και στο καπακι σου γραφω απο κατω...!!!)

 

S.O.S Να ξερεις θα τα διαγραψει ολαααα....!!!! {και ολη γενικα την στιχομυθια μας}

 

Βρεεε...!!!! Αφου ο Γραπτος λογος ξερεις οτι μενει.....!!!!

Μονο ο Θεος (χα..!! χα..!!) -moderator- μπορει να επεμβει σε αυτο...!!!

 

Με το (Titanium) ετσι γινεται με ολους μετα απο HARD καταστασεις...!!! Διαγραφεται μετα απο (HARD RESET) και καπακι το ξανα -instalaroume- απο μια καβατζα στην -SD-... Και αφου αναγνωρισει τον (Backup) φακελο μας,-restoraroume- ξανα.....!!!

 

Tα πιο Γατονια εχουν και μια καβατζα αυτον τον φακελο και στο (P.C) για καθε ενδεχομενο...!!!

 

Αυτο που μου δειχνεις στην Φωτογραφια,θελω να το λες απο εδω και περα (CWM MANAGER) και οταν κανεις -boot- στην Οθονη με τις επιλογες (wipe / backup & restore / install zip from sdcard / κ.τ.λ) με τα συνηθως πορτοκαλι γραμματα (παιζει και σε μπλε η New version),θελω να μας το λες η -Recovery CWM- η clockworkmod...!!! (Γενικα τα γραφω και οχι για σ'ενα να μην μπερδευομαστε...!!!)

 

Aπο εκει σου ειχα πει (Recovery CWM) ,να δοκιμασεις μια φορα να -instalareis- τον ΚΕRΝΕL της επιλογης σου....!!!

Για να δουμε αν θα τον παρει..!!! Ειμαστε παρα πολλοι αυτοι που -instalaroume- διαφορους -Kernels- με ολες τις μεθοδους και για αυτο μου ειναι δυσκολο εστω και σε ποσοστο 3% να πιστεψω πως ειναι προβλημα της Rom...!!

 

Kατι δεν μου κανεις σωστα ρε Τζιμακo φιλαρακο μου...!!!!

Συνεχισε τις δοκιμες και θα σου κατσει ο Κοσμος να χαλασει....!!!

 

Και με το Odin που μου λες θα την κανεις την δουλεια σου.....!!! (.tar αρχειο :!: )

 

Θα θελα να εχω πολυ την συσκευη σου στα χερια μου να δω τι φταιει...!!!

 

Θα με κανεις να σε παρω τηλεφωνο και να τα παμε τα βηματακια ενα,ενα.... Γιατι δεν μπορω να φανταστω οτι μετα απο (clean / flashing) δεν δεχεται κανεναν KERNEL....!!!

 

Oταν οι αλλοι,εχουν -instalarei / flasharei- τον ΑΜΠΑΚΟΟΟ...!!!!

Δεν λεω πως δεν σε πιστευω Τζιμακο..!!! Αλλα σε τετοιες περιπτωσεις το θελω το μηχανακι στα χερια μου...!!!

Η και ακομα (online) επικοινωνια... Να το ακουω πως κανει....!!!

 

χα χα γιατι ποιος ειπε οτι μου το κανει μονο στον jefrey αλλα σε ΟΛΟΥΣ τους kernels του omega kitchen !!!

Δεν βαζω τιποτα , οπως ειναι η omega με τον CF-Root 4.1 , βαρεθηκα .

μαλλον τελικα ειναι θεμα rom , δεν καθεται καλα η rom , δεν μπορει να δεχτει κανεναν kernel , κατεβασα και τον SiyahKernel 2.0 σε tar και τον περασα μεσω odin , περασε ok αλλα δεν ξεκιναει το κινητο , τι να πω ρε παιδια , δεν πειράζει δεν βαζω τιποτα , ας περημενω την omega V2.2 και βλεπουμε εκει.

 

Οταν θα επιστρεψει και Ο δημιουργος (Γιανναρος-ΙΟΑΤΗΕ) της ΟMEGA-Rom απο τις δουλειες του,που ειναι "υποθετω" και σοβαρες / αρκετες....!!!! Και αν μπορεσει και βρει τον χρονο,να διαβασει τι παιχτηκε....!!!

 

Ισως να σου προτεινει και κατι καλυτερο απο αυτα που σου γραφω εγω....!!! Μιας και οι δικες μου γνωσεις,δεν επαρκουν για να καλυψουν το προβλημα σου...!!! (Αφου ακομα το θελω το διαβασμα μου και το παλευω οταν δεν γραφω...!!!!) χα..!! χα..!!

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

χα χα :lol: γιατι ποιος ειπε οτι μου το κανει μονο στον jefrey αλλα σε ΟΛΟΥΣ τους kernels του omega kitchen !!!

Δεν βαζω τιποτα , οπως ειναι η omega με τον CF-Root 4.1 , βαρεθηκα . :lol:

 

μαλλον τελικα ειναι θεμα rom , δεν καθεται καλα η rom , δεν μπορει να δεχτει κανεναν kernel , κατεβασα και τον SiyahKernel 2.0 σε tar και τον περασα μεσω odin , περασε ok αλλα δεν ξεκιναει το κινητο , τι να πω ρε παιδια , δεν πειράζει δεν βαζω τιποτα , ας περημενω την omega V2.2 και βλεπουμε εκει.

 

Εγώ πάντως έβαλα πριν δύο μέρες τον SpeedFrey 3.0.0 και μια χαρά μπήκε και δουλεύει άψογα το κινητό.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρησει ότι με ολες τις custom rom που έχω δοκιμασει, κλείνουν η μάλλον δεν διατηρούνται ενεργές αρκετές εφαρμογές.

Αυτο έχει σαν αποτέλεσμα να καθυστερεί το άνοιγμα τους.

Προφανώς οι Cookers έχουν αλλάξει τις ρυθμίσεις για να παραμένει ψηλά η free ram.

Πέρασα τωρα την official KI3 για να δω πως συμπεριφέρεται.

Για παράδειγμα χρησιμοποιω παρα πολυ την εφαρμογη Evernote και μου την σπάει να κάνει εκκίνηση απο την αρχη όταν την χρειάζομαι.

Επίσης δεν χτυπά το ξυπνητήρι εκτός και αν το ρυθμισω σε κοντινή ώρα.

Εννοείται ότι δεν είχα κανένα Task Killer εγκατεστημένο. Τωρα έβαλα τον Task Manager της ES αλλα χωρις καμία ρύθμιση. Απλα μόνο για να παρακολουθώ τι τρέχει και τι κλείνει.

 

Περιμένω και τον Γιάννη να μου πει αν ειναι πεπραγμένων οι ρυθμίσεις απο προεπιλογη η μήπως κάνω λάθος εγω.

 

EDIT

Μάλλον κάνω λάθος εγω. Και με την official το ίδιο γίνεται. Προφανώς ειναι επιλογή του λειτουργικου. Με τόση ram θα έπρεπε να κρατά περισσότερες εφαρμογές σε ετοιμότητα..

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η 2.0 το μόνο που μου παρουσιάζει είναι ένα θέμα με το call register αλλά δεν ξέρω εαν φταίει το Go Contacts ή η ROM. Πάντως φανταστική δουλειά, συγχαρητήρια...

 

Τι είναι το call register?

Ήταν από το Go Contacts?

 

Ξέρει κάποιος παιδιά να βοηθήσει; Omega 2.1 φοραω

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Δοκίμασε αυτό τo Maps.zip και πες μου αν έφτιαξε.

 

Δοκιμασα την OMEGA ROM και διαπιστωσα και εγω οτι είναι πολύ καλή δεν μπορώ να πω,αλλα είναι υπερβολικά φορτωμένη με προγράμματα και εφαρμογές και δεν θα την προτιμήσω.

Εγώ χρησιμοποιώ του Leomar που είναι τελείως γυμνή στην αρχή τουλάχιστον και με την βοήθεια τις κουζίνας βάζεις μέσα ότι σου είναι απαραίτητο και εμφανισιακά και λειτουργικά.

Μπορω να κανω κατι στην OMEGA ROM για να γινει πιο λιτη,χωρις περιττες εφαρμογες....??

 

Μπορείς να αφαιρέσεις όλες τις έχτρα εφαρμογές που έχω βάλει απο ρυθμίσεις > Εφαρμογές > Διαχείριση εφαρμογών,

είναι 18 στο σύνολο.

Τα υπόλοιπα είναι περίπου ίδια με του Leomar.

 

χα χα :lol: γιατι ποιος ειπε οτι μου το κανει μονο στον jefrey αλλα σε ΟΛΟΥΣ τους kernels του omega kitchen !!!

Δεν βαζω τιποτα , οπως ειναι η omega με τον CF-Root 4.1 , βαρεθηκα . :lol:

 

μαλλον τελικα ειναι θεμα rom , δεν καθεται καλα η rom , δεν μπορει να δεχτει κανεναν kernel , κατεβασα και τον SiyahKernel 2.0 σε tar και τον περασα μεσω odin , περασε ok αλλα δεν ξεκιναει το κινητο , τι να πω ρε παιδια , δεν πειράζει δεν βαζω τιποτα , ας περημενω την omega V2.2 και βλεπουμε εκει.

 

Η ρομ με τον kernel δεν έχουν καμιά σχέση!!

Βάλε τον kernel που θέλεις κάπου στην sdcard σου,

περίμενε την επόμενη Omega v3.0 κανε την εγκατάσταση και μόλις bootaρει Android,

μπες αμέσως σε CWM Recovery > διάλεξε install zip from sdcard > διάλεξε οποίον Kernel θέλεις απο την sdcard και κανε τον εγκατάσταση.

Αν κάνεις τα παραπάνω και έχεις ακόμα πρόβλημα θα σου στείλω υποστήριξή στο σπίτι να θα στο κάνει :lol:

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

ναι με λεομαρ..

restart δεν ειχα... μονο bootloops στην αλλαγη θεματος γραμματοσειρας κερνελ battery icon κτλ...δεν μπορουσα με τιποτα να τη φερω στα μετρα μου...

 

τελικα ειχες δικιο φιλε μου!

και εγω σημερα την πατησα!

αλλαξα 2 με 3 θεματα απο την κουζινα και εγινε ο χαμος στο κινητο!

το ενα θεμα κρατουσε στοιχεία απο το αλλο και στο τελος δεν αλλαζε κανενα θεμα οσο και αν προσπαθουσα!

στο τελος στην προσπαθεια μου να το ξαναφερω σε στοκ θεμα εφαγα και ενα μπρικαρισμα ολο δικο μου..:mad:

και ημουν και στην δουλεια:p

επανέφερα το κινητο μεσω back up που ειχα κανει και το εχω τωρα με την τροποποιημένη ki8 του pan απο εδω μεσα...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3706893#post3706893

(λιγα και καλα για την ωρα..γιατι για να πω την αληθεια η κουζινα του λεομαρ και ολα τα σχετικα με κουρασανε λιγο...)..

θα περιμενω την επομενη ομεγκα..

Link to comment
Share on other sites

Όταν αλλάζουμε από ένα θέμα σε ένα άλλο, πρέπει ενδιάμεσα να περνάμε το στοκ θέμα.

 

Δεν θα περιμένεις πολύ. Βγαίινει η Ωμέγα ν.3 εντός ολίγου.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Όταν αλλάζουμε από ένα θέμα σε ένα άλλο, πρέπει ενδιάμεσα να περνάμε το στοκ θέμα.

 

Δεν θα περιμένεις πολύ. Βγαίινει η Ωμέγα ν.3 εντός ολίγου.

 

δυστυχώς στη συγκεκριμένη λεομαρ ειχα bootloop οτι και να έκανα...παντα εκανα restore theme πριν περασω καποιο αλλο αλλα καθε φορα επερνα τα αποτετοια μου...

αυτο το εντος ολιγου ειναι σημερα?:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς στη συγκεκριμένη λεομαρ ειχα bootloop οτι και να έκανα...παντα εκανα restore theme πριν περασω καποιο αλλο αλλα καθε φορα επερνα τα αποτετοια μου...

αυτο το εντος ολιγου ειναι σημερα?:)

 

Δεν νομίζω σήμερα, γιατί είναι απασχολημένος ο μάγειρας, όπως έχει ενημερώσει.

Πάντως η ρομ είναι στη διαδικασία του beta testing. :D:D

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

τελικα ειχες δικιο φιλε μου!

και εγω σημερα την πατησα!

αλλαξα 2 με 3 θεματα απο την κουζινα και εγινε ο χαμος στο κινητο!

 

δυστυχώς στη συγκεκριμένη λεομαρ ειχα bootloop οτι και να έκανα...παντα εκανα restore theme πριν περασω καποιο αλλο αλλα καθε φορα επερνα τα αποτετοια μου...χα..!!!χα..!! χα...!!

αυτο το εντος ολιγου ειναι σημερα?

 

**ΜΟΝΟ ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΜΟΥ Ο *PARAFRONAS* ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΓΡΑΨΕΙ ΤΟΣΟ ΩΡΑΙΟ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟ...!!!

*ΑΓΟΡΙΝΑ ΜΟΥ ΕΣΥ**...!!!!!!

 

Την Καλησπερα μου σε ολα τα OMEGATONIA...!!!! Μελη & Χρηστες...!!!

 

Kαλε μου φιλε **freddaras** ειπα σημερα να μην γραψω τιποτα....!!!!

Μιας και Αρχηγου παροντος πασα αρχη παυσατο.....!!!! :lol::p (ειδα τα μηνυματα του και χαρηκα..!!!)

 

Αλλα με βαζεις λογια στο Στομα ρε Γατονι....!!!

Εσυ πλεον εισαι αρκετα παλιος και εμπειρος....!!! Το εχεις μαθει το παιχνιδακι...!!!

 

Οταν ο ΙΤΑΛΟΣ σκαει με τα < New Versionata >του.....!!!!

Εμεις εχουμε χαμηλα την μπαλα...!!!!

 

Στην πορεια βλεπουμε πως τα παει....!!! Και αποφασιζουμε τι θα παντρευτουμε....!!!

Εχω την εντυπωση πως στο θεμα,της απροβληματιστης < New Versionas >....!!! (και οχι μονοοο..)

 

Nαιιι...!!!! Ο Δικος μας ο Γιανναρος....!!! Παιζει μπαλα χωρις αντιπαλο....!!!!

 

Και αυτο το λεω χωρις ιχνος χιουμορ....:!: {αφου ξερεις πως παντα,τα Αλατοπιπερωνω τα Λογια μου...}

 

 

Κατα τ'αλλα ο καθενας μπορει να επιλεξει,οτι θεωρει οτι του ταιριαζει....!!!

Αλλα η αποψη μου ειναι,μιας και εγω εκτεθει πολλες φορες στον ιδιο μου τον εαυτο και οχι μονο....!!!

Οτι στις < New Versiοnes > δεν θελει βιασινες....!!!!! Αλλα καλη αναγνωση και ενα ωραιο BACKUP που θα μας γλιτωσει απο τα οποια προβληματα....!!! Οι δοκιμες και τα -flasharismata- ειναι μεσα στο προγραμμα,,,

 

Αλλα θελω να ξερει ο καθενας,πως στο Τελος κουραζουν και σε κανουν να μην χαιρεσαι πραγματικα την συσκευη σου....!!!!

 

Για αυτο BALE FINA...!!!! BALE OMEGA...!!! KAI ΞΕΡΟ ΨΩΜΙ...!!!!! και ασε τα :!: ΛΙΠΑΡΑ :!: να τα κατσουν σε ΙΤΑΛΙΚΑ στομαχια....!!!!! :lol::p:lol:

 

*EDIT*

Δεν νομίζω σήμερα, γιατί είναι απασχολημένος ο μάγειρας, όπως έχει ενημερώσει.

Πάντως η ρομ είναι στη διαδικασία του beta testing.

 

 

Μπαρμπα ****ΝΙΚΟΛΑΑΑΑ****...!!!!! Εγω ολα τελευταιος θα τα μαθαινω...??????????????? (για στειλε κανα p.m)

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια!! θέλω να ρωτήσω κάτι και ελπίζω να καταφέρω να σας το μεταφέρω... :p:p

Όταν πέρασα την Ωμέγα αρχικά, παρατήρησα ότι με το άνοιγμα/κλείσιμο κάποια ρύθμισης μιας εφαρμογής, επαφές κτλ... κτλ... τα παράθυρα άνοιγαν από δεξιά-αριστερά-πάνω-κάτω το οποίο ήταν πολύ ωραίο αλλά... με το που πέρασα τις εφαρμογές από το titanium backup και εμφανίστηκε το go launcher (που δεν ξέρω αν αυτό φταίει), εξαφανίστηκε!! Ούτε με το go launcher μου το κάνει αλλά ούτε και με το TwLauncher :(:(

Υπάρχει τρόπος να το επαναφέρω αυτό??? Ελπίζω να έγινα κατανοητός και σας ευχαριστώ εκ το προτέρων!!

Ηλίας
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό τo Maps.zip και πες μου αν έφτιαξε.

Το κατέβασα και προσπάθησα να το βάλω με το cwm αλλά τιποτα,λέει ότι είναι άδειο το αρχείο.Συνεχίζουν να μην δουλεύουν.Τώρα μου δημιούργησε κι άλλο πρόβλημα:μου εξαφάνισε όλες τις εφαρμογές μου και λέει ότι δεν είναι εγκατεστημένες στο τηλέφωνο.Τι γίνετε ρε παιδιά;

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια!! θέλω να ρωτήσω κάτι και ελπίζω να καταφέρω να σας το μεταφέρω... :p:p

Όταν πέρασα την Ωμέγα αρχικά, παρατήρησα ότι με το άνοιγμα/κλείσιμο κάποια ρύθμισης μιας εφαρμογής, επαφές κτλ... κτλ... τα παράθυρα άνοιγαν από δεξιά-αριστερά-πάνω-κάτω το οποίο ήταν πολύ ωραίο αλλά... με το που πέρασα τις εφαρμογές από το titanium backup και εμφανίστηκε το go launcher (που δεν ξέρω αν αυτό φταίει), εξαφανίστηκε!! Ούτε με το go launcher μου το κάνει αλλά ούτε και με το TwLauncher :(:(

Υπάρχει τρόπος να το επαναφέρω αυτό??? Ελπίζω να έγινα κατανοητός και σας ευχαριστώ εκ το προτέρων!!

 

Αυτό που λες αλλάζει από τις ρυθμίσεις του GoLauncher.

Ενεργοποίησε τον Golauncher, πάτα το κάτω αριστερά κουμπάκι - προτιμήσεις -> EffectSettings και κάνε τις απαραίτητες ρυθμίσεις.

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

τελικα ειχες δικιο φιλε μου!

και εγω σημερα την πατησα!

αλλαξα 2 με 3 θεματα απο την κουζινα και εγινε ο χαμος στο κινητο!

το ενα θεμα κρατουσε στοιχεία απο το αλλο και στο τελος δεν αλλαζε κανενα θεμα οσο και αν προσπαθουσα!

στο τελος στην προσπαθεια μου να το ξαναφερω σε στοκ θεμα εφαγα και ενα μπρικαρισμα ολο δικο μου..:mad:

και ημουν και στην δουλεια:p

επανέφερα το κινητο μεσω back up που ειχα κανει και το εχω τωρα με την τροποποιημένη ki8 του pan απο εδω μεσα...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3706893#post3706893

(λιγα και καλα για την ωρα..γιατι για να πω την αληθεια η κουζινα του λεομαρ και ολα τα σχετικα με κουρασανε λιγο...)..

θα περιμενω την επομενη ομεγκα..

 

Τελικά μετά την βόλτα που έκανα και εγώ στα ξένα ( βλέπε leomar ) και από τα προβληματα που άρχισα να έχω , άσε που σε κάποια στιγμή άρχισε να με ρουφά την μπαταρία λες και το είχα νηστικό για μέρες, γύρισα στα πάτρια εδάφη.

Έβαλα την δικια μας rom OMEGA XT 2.1 με μαμά kernel και έχω και πάλι το τηλ. Μου πλήρως λειτουργικό, και από μπαταρία, μετά από 20 ώρες είμαι στο 64% ενώ με την ξένη rom τώρα θα έψαχνα για την δεύτερη μπαταρία.

Πάντως φίλε Γιάννη έχεις κάνη καταπληκτική δουλειά και μου φαίνεται ότι το μόνο που έχει ελληνική προέλευση και δουλεύει καλά σε αυτή τη χώρα που ζούμε είναι η δικια σου(δικια μας) rom.

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες αλλάζει από τις ρυθμίσεις του GoLauncher.

Ενεργοποίησε τον Golauncher, πάτα το κάτω αριστερά κουμπάκι - προτιμήσεις -> EffectSettings και κάνε τις απαραίτητες ρυθμίσεις.

 

Το ξέρω αυτό που λες αλλά αλλάζει μόνο τη homescreen και το menu... εγώ λέω π.χ (κάτι που θυμάμαι για να καταλάβεις τι λέω) όταν πατούσες για να απενεργοποιήσεις τη συσκευή το παράθυρο με τις επιλογές reboot, download, απενεργοποίηση, download κτλ έβγαινε κάπως από δεξιά ενώ τώρα βγαίνει απλά στο κέντρο!! Αυτό που έρχεται από δεξιά πως το κάνω??

Ηλίας
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...