Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

A έχεις θέμα με τα email ε; Χμμμ...

Αλλιώς ποια εφαρμογή χρησιμοποιείς για email; Εχει ρύθμιση για το κάθε πόση ώρα να κάνει συγχρονισμό;

 

Επίσης, κοιτα κι εδώ για το ποιες εφαρμογές συστήματος είναι ασφαλές να καταργήσεις και ποιές όχι. Υπάρχει πολλή σαβούρα... (Με προσοχή όμως)

https://spreadsheets.google.com/spreadsheet/pub?hl=en_US&hl=en_US&key=0AnO2-4y6yE1gdDJRekl4QmkyNmIzUmRvX2h3UDVkQXc&output=html

Tην εχω την καρτελα αλλα δεν εχω επιχειρησει ακομα με το titanium να τις διαγραψω,εσυ τους εχεις βαλει χερι;Χρησιμοποιω το gmail & mail droid Edited by vitriolis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Tην εχω την καρτελα αλλα δεν εχω επιχειρησει ακομα με το titanium να τις διαγραψω,εσυ τους εχεις βαλει χερι;Χρησιμοποιω το gmail & mail droid

Nαι, τους το έχω βάλει χοντρά! :lol: Ότι μπορώ να σβήσω το έχω σβήσει! Φαντάσου οτι μόλις ξεκινάει το κινητό απο reboot, με τον golauncher να τρέχει, έχω ελεύθερα 550ΜΒ μνήμης. Αργότερα βέβαια μειώνεται, αλλά πρώτα ξεκίναγε με 420ΜΒ...

 

Το Gmail δεν βλέπω να έχει κάποια ρύθμιση... Το άλλο δεν το έχω, αλλά ψάξε στις επιλογές του μήπως βρείς κάτι.

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν ξετικαρουμε το

- Ρυθμίσεις , Λογαριασμοί και συγχρονισμός, ξετίκαρε το "Αυτόματος συγχρονισμός",τα mail δεν θα ερχονται ομως στην ωρα τους;Ετσι δεν ειναι η κανω λαθος;

 

Θα ερχονται κανονικα αναλογα με τις ρυθμισεις που εχεις στο mail acc σου.

Εγω εχω απενεργοποιημενες κ τις 2 επιλογες στις ρυθμισεις κ ενεργοποιω τη πρωτη μονο οταν θελω να μπω στο market και τα mail ερχονται χωρις προβλημα με διαφορα 2sec απ'το pc. Βεβαια στο mailbox εχω push ρυθμισεις 24h...

 

Edit: agiorgitis πολυ ωραιο το προγραμμα, ευχαριστουμε!

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

A έχεις θέμα με τα email ε; Χμμμ...

Αλλιώς ποια εφαρμογή χρησιμοποιείς για email; Εχει ρύθμιση για το κάθε πόση ώρα να κάνει συγχρονισμό;

 

Επίσης, κοιτα κι εδώ για το ποιες εφαρμογές συστήματος είναι ασφαλές να καταργήσεις και ποιές όχι. Υπάρχει πολλή σαβούρα... (Με προσοχή όμως)

https://spreadsheets.google.com/spreadsheet/pub?hl=en_US&hl=en_US&key=0AnO2-4y6yE1gdDJRekl4QmkyNmIzUmRvX2h3UDVkQXc&output=html

Ναι την εχω την λιστα αλλα εκει λεει remove εγω απλα θελω να τις σταματησω στο start up το ιδιο ειναι?

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Ναι την εχω την λιστα αλλα εκει λεει remove εγω απλα θελω να τις σταματησω στο start up το ιδιο ειναι?

Mα δεν φαίνονται στο Startups. Δεν γίνεται αυτό που λές...

Θα τις δείς μόνο στο System. Και εκεί Freeze!

 

Καλύτερα δοκίμασε να απενεργοποιείς 2-3 κάθε φορά και μετά απο μερικές ώρες, άλλες 2-3. Ωστε και κάτι να μη σου δουλεύει να ξέρεις ποια είναι η ένοχη!

Αλλά εγώ έχω βγάλει σχεδόν όλα όσα λέει οτι είναι ασφαλες να καταργηθούν και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Έχω αφήσει μόνο αυτά που όντως χρησιμοποιώ....

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Mα δεν φαίνονται στο Startups. Δεν γίνεται αυτό που λές...

Θα τις δείς μόνο στο System. Και εκεί Freeze!

 

Καλύτερα δοκίμασε να απενεργοποιείς 2-3 κάθε φορά και μετά απο μερικές ώρες, άλλες 2-3. Ωστε και κάτι να μη σου δουλεύει να ξέρεις ποια είναι η ένοχη!

Αλλά εγώ έχω βγάλει σχεδόν όλα όσα λέει οτι είναι ασφαλες να καταργηθούν και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Έχω αφήσει μόνο αυτά που όντως χρησιμοποιώ....

καταλαβα, καλο θα ηταν να tρεξω και το ultimate kernel cleaning script η οχι

I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Mα δεν φαίνονται στο Startups. Δεν γίνεται αυτό που λές...

Θα τις δείς μόνο στο System. Και εκεί Freeze!

 

Καλύτερα δοκίμασε να απενεργοποιείς 2-3 κάθε φορά και μετά απο μερικές ώρες, άλλες 2-3. Ωστε και κάτι να μη σου δουλεύει να ξέρεις ποια είναι η ένοχη!

Αλλά εγώ έχω βγάλει σχεδόν όλα όσα λέει οτι είναι ασφαλες να καταργηθούν και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Έχω αφήσει μόνο αυτά που όντως χρησιμοποιώ....

 

Πολυ προσοχη με τετοιες αλλαγες κ προγραμματα γιατι δεν εχει επαναφορα προεπιλογων, ουτε με διαγραφη δεδομενων κ απεγκατασταση. Αν γινει η στραβη κ αρχισει να υπολειτουργει ειτε το κινητο ειτε εφαρμογες του κινητου πρεπει να ξερετε ακριβως τι να επαναφερετε κ τι φταιει, οπως πολυ σωστα ειπες agiorgitis.

Την ειχα πατησει πιο παλια με αλλη παραπλησια εφαρμογη και ξεκινησαν αλλες φορες τα κολληματα σε εφαρμογες, απροσμενα restarts κτλ.

 

Προσωπικη μου συμβουλη... Μην πειραζετε αν δεν γνωριζετε, ποσο μαλλον οταν κατι ηδη δουλευει καλα.. (πειραζοντας μαθαινεις παντως, ειναι κ αυτο μια αληθεια..)

 

Δοκιμασα κ τη κουζινα, πολυ ομορφη δουλεια Γιαννη, εντυπωσιαστηκα, συγχαρητηρια :-)

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα, καλο θα ηταν να tρεξω και το ultimate kernel cleaning script η οχι

 

Δεν το ξέρω, αλλά μία αναζήτηση που έκανα είδα ότι είναι να καθαρίζει υπολοιπα που έχουν γίνει από αλλαγές kernel... και ότι δεν ξέρουμε, καλό είναι να μην το κάνουμε...

 

 

 

Σοφέ, λογικά αν πάει κάτι εντελώς στραβά σε σημείο που να μην μπαίνεις στο κινητό, θα πρέπει να κάνεις wipe μέσω recovery...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω την ρομ με την ice cream πως μπορώ να περάσω το θέμα του γιάννη; κατευθείαν φλασαρωντας από clockword ; ευχαριστώ!
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ όλους,

 

Γιαννη απιστευτη η δουλεια σου τοσο με την 10,2 (ειδικα στο θεμα μπαταρια παει πολυ καλα για το smoothness δεν χρειαζονται λογια) οσο και με την κουζινα!!! συγχαρητηρια!!!

Γιάννη ακόμα μια φορά αξίζεις συγχαρητήρια. Απλά κορυφαίος. Πιστεύω μόνο αυτό μας έλειπε από την ολοκλήρωση της rom. Σε ευχαριστούμε!!!!! :thumbup:

Δοκιμασα κ τη κουζινα, πολυ ομορφη δουλεια Γιαννη, εντυπωσιαστηκα, συγχαρητηρια :-)

 

Βρήκατε κανένα πρόβλημα? Δουλεύουν όλα οκ??

 

εγω σημερα την εβαλα για πρωτη φορα και ειναι και γ@μω !!!!!!

συγχαρητηρια παιδια!!!!!!!!!!!!!

 

Χαίρομε που σου αρέσει :)

 

Παιδιά έχω την ρομ με την ice cream πως μπορώ να περάσω το θέμα του γιάννη; κατευθείαν φλασαρωντας από clockword ; ευχαριστώ!

 

Μπορείς να το κάνεις, αλλά για πιο θέμα αναφέρεσαι?

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το κάνεις, αλλά για πιο θέμα αναφέρεσαι?

 

Γιαννη Καλημερα εχω αυτη την ρομ Omega v10.2◄ICE CREAM SANDWICH► ! Οποτε κατεβαζω το θεμα σου κ φλασαρω οπως μια ρομ ? απο clockwork mod?

Επισης θελω να σε ρωτησω αν γινετε η φωτο που εχω βαλει στις επαφες να διατηρουν την αναλυση ? κ οπως στο iphone που εχω να την μεγαλωσω !

 

Επισης με ενα htc που ειχα παλια μπορουσα κ εκανα συσχρονισμο με το facebook κ μου περνουσε τις φωτο που ειχανε φιλοι μου σις επαφες του κινητο αυτο γινετε στο s2 η ειναι μαγκια του sense?

Ευχαριστω!

Edited by aris_volos
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη Καλημερα εχω αυτη την ρομ Omega v10.2◄ICE CREAM SANDWICH► ! Οποτε κατεβαζω το θεμα σου κ φλασαρω οπως μια ρομ ? απο clockwork mod?

Επισης θελω να σε ρωτησω αν γινετε η φωτο που εχω βαλει στις επαφες να διατηρουν την αναλυση ? κ οπως στο iphone που εχω να την μεγαλωσω !

 

Επισης με ενα htc που ειχα παλια μπορουσα κ εκανα συσχρονισμο με το facebook κ μου περνουσε τις φωτο που ειχανε φιλοι μου σις επαφες του κινητο αυτο γινετε στο s2 η ειναι μαγκια του sense?

Ευχαριστω!

 

Για δώσε μου αν μπορείς Link για το θέμα που θέλεις να βάλεις,

οι επαφές απο το gmail χάνουν την ανάλυση και δεν υπάρχει λύση ακόμα,

για το facebook δεν ξέρω γιατί δεν το χρησιμοποιώ.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε μου αν μπορείς Link για το θέμα που θέλεις να βάλεις,

οι επαφές απο το gmail χάνουν την ανάλυση και δεν υπάρχει λύση ακόμα,

για το facebook δεν ξέρω γιατί δεν το χρησιμοποιώ.

 

Γιαννη μαλλον τα εχω μπερδεψει λιγο τα πραγματα θελω να βαλω το θεμα που ανεβασες κ δεν ξερω πως.....

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια. εχω την 10.2 τελευταια διχως να εχω αλλαξει κατι απο μοντεμ και τετοια και μου κανουν παραπονα αυτοι που μιλαω οτι με ακούν μπασα ( απο το πηγαδι ):p τωρα δεν ξερω αν μου το κανει με αλλη ρομ εχω δοκιμάσει του στρατου αλλα δεν έτυχε να ρωτήσω αν το κανει και εκει. ξερει καποιος το φαρμακο; Edited by kostas71-
Link to comment
Share on other sites

@tonysac - QalexisQ

Αντώνη και Αλέξη σας ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για τα νέα σας donate και την υποστήριξη σας στην δουλειά μου!

 

Γιαννη μαλλον τα εχω μπερδεψει λιγο τα πραγματα θελω να βαλω το θεμα που ανεβασες κ δεν ξερω πως.....

 

Ποιο θέμα δεν έχω καταλάβει,

μπορείς να βάλεις όποιο συμβατό θέμα θέλεις με CWM αφού πρώτα πάρεις nadroid backup.

 

@Όλους

Ανέβασα το Omega Files Kitchen εδώ,

περιμένω σχόλια - εντυπώσεις - προτάσεις και τα donate σας :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη μαλλον τα εχω μπερδεψει λιγο τα πραγματα θελω να βαλω το θεμα που ανεβασες κ δεν ξερω πως.....

 

Το καθε θεμα το περνας μεσω cwm.

Σε περιπτωση που εχεις ηδη περασμενο αλλο θεμα μαλλον θα πρεπει να περασεις πρωτα το stock.. Ωστε να επαναφερει τα παντα στην αρχικη κατασταση, επειτα να κανεις τα κλασσικα cache k Dalvik cache wipes κ τελος να φλασαρεις το θεμα που θες. Για να παρεις πιο σωστες οδηγιες απο το Γιαννη πες του το ονομα απ'το θεμα που θες να φλασαρεις.

Link to comment
Share on other sites

Το καθε θεμα το περνας μεσω cwm.

Σε περιπτωση που εχεις ηδη περασμενο αλλο θεμα μαλλον θα πρεπει να περασεις πρωτα το stock.. Ωστε να επαναφερει τα παντα στην αρχικη κατασταση, επειτα να κανεις τα κλασσικα cache k Dalvik cache wipes κ τελος να φλασαρεις το θεμα που θες. Για να παρεις πιο σωστες οδηγιες απο το Γιαννη πες του το ονομα απ'το θεμα που θες να φλασαρεις.

 

οκ θελω να βαλω αυτο το θεμα [THEME] Clear Glass S2 1.6 [Villain 3.0] [in the wild] πως?

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

οκ θελω να βαλω αυτο το θεμα [THEME] Clear Glass S2 1.6 [Villain 3.0] [in the wild] πως?

 

 

στο xda βρηκα αυτο

 

- Download the .ZIP file (don't unzip)

- Copy the .ZIP file to your SD Card (INTERNAL)

- Boot your phone into CWM (hold Vol Up, Home & Power Button)

- Clear cache and dalvik cache

- Select 'Install ZIP from SD Card'

- Select 'Choose Zip from SD Card'

- Select the .ZIP file you downloaded\

- Reboot

- Enjoy

 

NOTE: Do a Nandroid Backup for restore the theme!

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Με την βοήθεια του Γιάννη έβαλα και εγώ την 10.2(ice creme themed), και μέχρι τώρα όλα λειτουργούν τέλεια όπως πάντα..μόνο μια ερώτηση..κατέβασα το fancy rotation από την κουζίνα αλλά δεν δουλεύει (μου βγάζει error στην recovery), δεν είναι πια συμβατό με την τελευταία έκδοση της ω;

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

μολις ανακαλυψα οτι δεν μπορω να αλλαξω την φοτο στην οθονη κλειδωματος... μολις παω απο τις ρυθμισεις να την αλλαξω οταν διαλεξω συλλογη για να επιλεξω την φοτο που θελω να βαλω μου πεταει το μηνυμα

Edit: μολις ανακαλυψα οτι ειχα κανει freeze απο το titanium την στοκ εφαρμογη για αυτο και ειχα τα fc τωρα ολα οκ.

Edited by QalexisQ
SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

την δοκιμαζω την ρομ αυτες τις μερες σε ενα SGII ενος φιλου μου!

πραγματικα φιλε γιαννη εχεις κανει τρομερη δουλεια!:)

μπραβο σου και παλι μπραβο!

το μπλε θεμα τα fonts κτλ ειναι πραγματικα απίστευτα!:)

το κινητο παει σφαιρα πραγματικα..

η δε κουζινα σου τωρα που υπαρχει και σαν εφαρμογη πραγματικα ειναι οτι καλυτερο!

πραγματικα δεν χρειαζεσαι κατι αλλο!

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Γιαννη ακομα μια φορα για την εφαρμογη.

Πλεον δεν χρειαζεται να γεμιζουμε το Dropbox με αρχεια απο την Omega.....

 

ΑΨΟΓΟΣ.....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

με ποια ρομ παιζει αυτο το προβλημα γιατι εγω δεν εχω κανενα θεμα με το rotate

 

δεν ειναι θεμα rom.το μπαχαλο γινεται με τα deluxe settings!

ειδικα αν εχεις go launcher γινεται το ελα να δεις στο κινητο!

φτανεις σε ενα σημειο να "γυρνανε" ολα αναποδα και να μην μπορεις να κανεις τιποτα..

τεσπα τελος καλο ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγώ αναβάθμιση το accuweather και μου έφυγε το transparent. Πως το επαναφέρω ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...