Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ειδα κατι τετοιο,τον εχω εδω και τρεις μηνες:wacko:

 

χμμμ για αυτο ρωταω!!!!

ειναι θεμα της ομεγκα 10.3 η κατι αλλο παιζει???

αφου ειδα οτι και αλλο παιδι εχει παρόμοιο θεμα πιο πανω μαλλον θα ειναι θεμα της ρομ..(λεω μαλλον γιατι με αυτα δεν εισαι ποτε σιγουρος...)!

θα το δοκιμαζα στο δικο μου το κινητο αλλα σημερα δεν με "παιρνει" για πειράματα...

:p

περιμενω καποια τηλεφωνα και φοβαμαι αν κατι παει στραβα....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ πάντως δεν έχω θέμα με τον siyah δουλεύει άψογα!
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Αλλάξτε τον ondemand σε lulzactive παιδιά.

Δεν χάνει κλήσεις,αλλά καμιά φορά πέφτει σε αδράνεια.

Ή σε conservative.

Edited by flik
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και από εμενα .Πέρασα την Omega v10.3 - XWKL1 να την δοκιμάσω .Μέχρι τώρα όλα super,το μονο πρόβλημα που έχω είναι με το ημερολόγιο το οποιο δεν μπορεί να συγχρονιστεί με το google calendar.Ενώ έχω google account στο κινητό, μου βγάζει αυτό Local calendar cannot sync with Goodle calendar.You need a Google account..

Συγγνώμη αν αναφέρθηκε από κάποιον άλλο αλλα δεν έχω χρόνο να κοιτάξω όλο το topic.

 

Καποια λύση για το πιο πάνω;

Επισης ακόμη ενα πρόβλημα που έχω είναι οτι το KIES δεν αναγνωρίζει το κινητό κάτι που δεν συνέβαινε με την Pulse

 

ps. βρηκα αυτο στο internet και τωρα ολα οκ

 

I went to Settings > Applications > Manage Applications > All > Calendar Storage.

I then pushed "Clear Data" and then "Force Stop".

Then I went to the home page.

Then I went to Settings > Accounts > Google > unchecked "Sync Calendar" and the checked "Sync Calendar". Then I returned to the home page to. Then I looked at my calendar to see if it was working properly.

Edited by valentinosael
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα μου έχει δημιουργίθει παρα πολύ έντονο lag στο scroll της οθόνης. Ξέρετε γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό. Να αλλάξω kernel ;siyah 2.6.11 φοράω
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα!Ειμαι λαθος ή ο κερνελ της 10.3 ειναι παρα μααα παρααα πολυ χειροτερος απο αποψη μπαταριας σε σχεση με τον cf root??
Link to comment
Share on other sites

παιδες κανενας server της προκοπης δεν παιζει να κατεβασουμε την 10.3?

κατεβαζω με 20 kb/s :blink:

 

Kαι οι 3 που δοκιμασα εγω με την ιδια χαμηλη ταχυτητα κατεβαζουν...!Το αφησα ολο το βραδυ να κατεβαζει και το πρωι ειχε κατεβει!Αυτη ειναι η καλυτερη λυση πιστευω!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να απεγκαταστήσω μέσω titanium το music hub και κάποιες άλλες εφαρμογές όπως το polaris office και μου γράφει ότι δεν είναι δυνατόν να βρεθεί το .apk .Σε προηγούμενες εκδόσεις δεν είχα τέτοιο θέμα.Καμιά ιδέα;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να απεγκαταστήσω μέσω titanium το music hub και κάποιες άλλες εφαρμογές όπως το polaris office και μου γράφει ότι δεν είναι δυνατόν να βρεθεί το .apk .Σε προηγούμενες εκδόσεις δεν είχα τέτοιο θέμα.Καμιά ιδέα;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Για δοκιμασε μεσω system tuner να τις απεγκαταστησεις!Σου εχει επιλογη και για εφαρμογες χρηστη και για συστηματος να απεγκαταστησεις και γενικα ειναι μια εφαρμογη που τα κανει οοοολα!Για δοκιμασε την και πες μας!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι στο kitchen μου βγαζει λευκη οθονη;

Εχω την 0.2.2:wacko:

 

Αυτό μου το έκανε κι εμένα. Έκανα τα wipes και ήρθε στα καλά του.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μου το έκανε κι εμένα. Έκανα τα wipes και ήρθε στα καλά του.

Να κανω απεγκατασταση πριν και μετα wipes?

Και νεα εγκατασταση;

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Να κανω απεγκατασταση πριν και μετα wipes?

Και νεα εγκατασταση;

 

Σκέτο wipes έκανα εγώ. Δεν το απεγκατεστησα

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάσατε διαγραφή δεδομένων και cache του μάρκετ από τις ρυθμίσεις/εφαρμογές/διαχείριση εφαρμογών;

 

Sent from Galaxy

 

αυτο ακριβως,εχεις βρει λυση?

 

 

Αν δεν δουλεψει αυτο, δοκιμασε τα παρακατω steps.

 

Step 1: Open ROM TOOLBOX and go to "BATCH" by going to "APP MANAGER" then clicking your softkey menu button and selecting "BATCH"

Step 2: Slide back one page to reach the "MARKET LINK" page

Step 3: Remove all market links

Step 4: Reboot your phone

Step 5: Open ROOT EXPLORER and find your way to "/data/data/com.android.vending/databases"

Step 6: Delete the "market_assets.db"

Step 7: Reboot your phone

Step 8: Once Phone is booted return to the "MARKET LINKS" page we used to delete all link in ROM TOOLBOX

Step 9: Click "LINK USER APPS" EDIT: I have found that linking ALL system apps may put you back into the same issue. Until we can figure out what system apps cause this only link the ones you see in your app drawer!!

Step 10: Reboot again for safe measure

Step 11: Some report that you should download a free app then uninstall it. You can if you want to but I didn't.

Step 12: Open your Market and go to "MY APPS"

 

φυσικα το link/unlink μπορεις και απο titanium... απλα κανε τα reboot μην τα αφησεις... αν ΔΕΝ και μετα απο αυτο, δοκιμασε με ενα αλλο gmail και πες μου αν σου δειχνει μερικα apps... 1 βδομαδα τωρα ψαχνω λυση και μαλλον ηταν προβλημα με το account..

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

8ελω πολυ να κατεβασω την ρομ αλλα δεν μπορω... προσπα8ω να κατεβασς την 10,3 εδω και 2 μερες και συνεχεια με το που παει απο 5-20% σταματαει.... δεν ειμαι πρινιουμ σε κανενα απο αυτα τα σαιτ... εχει αντιμετωπισει καποιος αλλος αυτο το προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Τα jkay deluxe settings σας δουλεύουν κανονικά; Δεν μου βγάζει αυτά που έχω βάλει στις επιλογές τηλεφώνου. Δοκίμασα και διαγραφή δεδομένων-επανεκκίνηση αλλά τίποτα...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παρα πολυ καλη οπως και οι παλιοτερες. δεν συγκρινεται με αλλες ρομ. μπραβο Γιαννη!

 

Χαίρομαι που σου αρέσει :)

 

να ρωτησω λιγο κατι?

περασα χθες την 10.3 σε ενα φιλο μου!

ολα σουπερ εκτος απο ενα θεματακι!

μετα την επαναφορα απο μπακ απ τιτανιουμ κτλ την πρωτη φορα που παει να παρει ενα τηλ "αργει" λιγο να παρει μπρος η συσκευη!!

πατας δηλαδη (η σέρνεις το δαχτυλο σου πανω σε μια επαφη για να παρει τηλ) και αυτο κανει καποια δευτερόλεπτα για να ξεκινησει η κληση πραγμα που δεν το εκανε πριν σε παλιοτερη ρομ!

την δευτερη φορα ειναι ολα οκ..ειναι σαν να μην ειναι "ανοιχτος" ο dialer και ανοιγει εκεινη την ωρα!

ειναι οντως ετσι και με εσας η εγω μαλλον δεν εκανα κατι σωστα(ισως καποια εφαρμογη το κανει αυτο..)!

εχει αντιμετωπισει κανεις αλλος κατι παρομοιο?

 

Κάτι δεν έκατσε καλά, σου προτείνω να την ξαναπερασεις.

 

Kαλησπερα!Ειμαι λαθος ή ο κερνελ της 10.3 ειναι παρα μααα παρααα πολυ χειροτερος απο αποψη μπαταριας σε σχεση με τον cf root??

 

Εχει αρκετά καλή κατανάλωση μπαταρίας, αν και ο cf root είναι ελαφρά καλύτερος

 

Προσπαθώ να απεγκαταστήσω μέσω titanium το music hub και κάποιες άλλες εφαρμογές όπως το polaris office και μου γράφει ότι δεν είναι δυνατόν να βρεθεί το .apk .Σε προηγούμενες εκδόσεις δεν είχα τέτοιο θέμα.Καμιά ιδέα;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Σβησε με root explorer το MusicHub_10.apk απο τον φάκελο system/app του τηλεφώνου.

 

Kαι οι 3 που δοκιμασα εγω με την ιδια χαμηλη ταχυτητα κατεβαζουν...!Το αφησα ολο το βραδυ να κατεβαζει και το πρωι ειχε κατεβει!Αυτη ειναι η καλυτερη λυση πιστευω!:happy:

 

Έχετε να προτείνεται κανένα άλλο που να έχει καλή ταχύτητα για free users?

 

Γιατι στο kitchen μου βγαζει λευκη οθονη;

Εχω την 0.2.2:wacko:

 

Μήπως δεν είχες καλή σύνδεση Internet?

Αυτό που έγραψε ο Λουκάς είναι σωστό.

 

Τα jkay deluxe settings σας δουλεύουν κανονικά; Δεν μου βγάζει αυτά που έχω βάλει στις επιλογές τηλεφώνου. Δοκίμασα και διαγραφή δεδομένων-επανεκκίνηση αλλά τίποτα...

 

Έμενα μου δουλεύουν κανονικά.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ειναι λιγο ακυρη η ιδεα μου , αλλα 8α μπορουσε να μπει και σε τορρεντ οπως στο thepiratebay που μπορουν να μπουν και ολοι?>
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ειναι λιγο ακυρη η ιδεα μου , αλλα 8α μπορουσε να μπει και σε τορρεντ οπως στο thepiratebay που μπορουν να μπουν και ολοι?>

 

Πολλοί και από εκεί δεν έχουν καλές ταχύτητες σε download και δεν θα εχω και στατιστικά.

Δοκίμασα Multiupload και Mediafire αλλά ή πρώτη δεν δουλεύει και η δεύτερη θέλει να πληρώσεις για να ανεβάσεις.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί και από εκεί δεν έχουν καλές ταχύτητες σε download και δεν θα εχω και στατιστικά.

Δοκίμασα Multiupload και Mediafire αλλά ή πρώτη δεν δουλεύει και η δεύτερη θέλει να πληρώσεις για να ανεβάσεις.

 

Με το rapidshare τις παίζει Γιάννη ;Θέλει και αυτό λεφτά για να ανεβάσεις ;Δεν έχω ασχοληθει με upload και δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Με το rapidshare τις παίζει Γιάννη ;Θέλει και αυτό λεφτά για να ανεβάσεις ;Δεν έχω ασχοληθει με upload και δεν γνωρίζω.

 

Έχω λογαριασμό σε rapidshare, αλλά όταν είχα παλιότερα τις ρομ εκεί πάλι τα ίδια αρνητικά σχόλια είχα.

Ας κάνουμε λίγο υπομονή μέχρι να δούμε ποια site θα μείνουν και μετά βλέπουμε πάλι.

 

EDIT

Για δοκιμάστε και από rapidshare:

https://rapidshare.com/files/4010729523/Omega_v10.3_Stock_XWKL1.zip

https://rapidshare.com/files/3258327951/Omega_v10.3_Black_Blue_XWKL1.zip

https://rapidshare.com/files/1953171878/Omega_v10.3_Ice_Cream_Sandwich_XWKL1.zip

https://rapidshare.com/files/768819876/Omega_Files_v0.2.2.apk

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Έχω λογαριασμό σε rapidshare, αλλά όταν είχα παλιότερα τις ρομ εκεί πάλι τα ίδια αρνητικά σχόλια είχα.

Ας κάνουμε λίγο υπομονή μέχρι να δούμε ποια site θα μείνουν και μετά βλέπουμε πάλι.

 

Το rapidahre παντως πλεον αφηνει τους free users να κατεβάζουν ελευθερα σε υψηλες ταχητης και με πολυ μικρη αναμονη μεταξυ των αρχειων .

Μια καλη λυση βεβαια ειναι και το ελληνικο easybytez.com που ειναι ηδη αρκετα διαδεδομενο στα πιο πολλα ελληνικα forum

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν δουλεψει αυτο, δοκιμασε τα παρακατω steps.

 

Step 1: Open ROM TOOLBOX and go to "BATCH" by going to "APP MANAGER" then clicking your softkey menu button and selecting "BATCH"

Step 2: Slide back one page to reach the "MARKET LINK" page

Step 3: Remove all market links

Step 4: Reboot your phone

Step 5: Open ROOT EXPLORER and find your way to "/data/data/com.android.vending/databases"

Step 6: Delete the "market_assets.db"

Step 7: Reboot your phone

Step 8: Once Phone is booted return to the "MARKET LINKS" page we used to delete all link in ROM TOOLBOX

Step 9: Click "LINK USER APPS" EDIT: I have found that linking ALL system apps may put you back into the same issue. Until we can figure out what system apps cause this only link the ones you see in your app drawer!!

Step 10: Reboot again for safe measure

Step 11: Some report that you should download a free app then uninstall it. You can if you want to but I didn't.

Step 12: Open your Market and go to "MY APPS"

 

φυσικα το link/unlink μπορεις και απο titanium... απλα κανε τα reboot μην τα αφησεις... αν ΔΕΝ και μετα απο αυτο, δοκιμασε με ενα αλλο gmail και πες μου αν σου δειχνει μερικα apps... 1 βδομαδα τωρα ψαχνω λυση και μαλλον ηταν προβλημα με το account..

 

καλημερα κοκκορος τπτ δε κανει

τα κανα ολα τα βηματα με ολες τις επανακινησεις και με το rom toolbox και με το τιτανιουμ

εβαλα και μια δωρεαν εφαρμογη

και μαντεψε ουτε αυτη δε μου δειχνε μετα...

αλλο account δε δοκιμασα

 

γιαννη μπορεις να κανεις μια χαρη?στις γλωσσες επιλογης αν μπορεις βγαλε τα μακεδονικα και βαλε σκοπιανα...

Edited by mantzaros
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω, τελικα μηπως οταν περναμε rom πρεπει να κανουμε ενα full wipe;

Μπορεί οι omega rom να αναφερονται ως no full wipe, αλλά πολλοι αναφερουν προβληματα, οτι δεν καθισε αυτο καλα κλπ.

Εγω οταν περασα μια omega rom χωρις full wipe, ειχα απρόβλεπτα restart και καποια ψιλοκολληματα. Οχι καθημερινα.

Τις επόμενες που τις περασα με full wipe δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα

Υπαρχει κανενας που περναει τις omega rom χωρις full wipe;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...