Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τώρα διάβασα την λύση για το πρόβλημα του deluxe παιδιά, ευχαριστώ πολύ, χρόνια πολλά με υγεία και..υπομονή όπως λέει

και ο φίλος..τουλάχιστον προλάβαμε και πήραμε αυτήν την κινητάρα;)

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Φιλε tora33

Eκανα αυτο που ειπες.... Και μου δουλευει,οπως ακριβως τα λες

 

Σε ευχαριστω πολυ,να εισαι καλα.

 

Mηπως ξερεις φιλε μου,τι ακριβως πρεπει να κανω,για να εχω και εγω,αυτα που οι αλλοι εχουν σε καποιο dropbox που διαβαζω ?

Δεν ξερω τι ειναι αυτο ? Και τι πρεπει να κανω ? Eβαλα τα mail μου και τα σχετικα... Και μου βγαζει Photos,Public,Getting Started.pdf

και απο ομεγα τιποτα πουθενα. Τι κανω λαθος ?

 

Off topic:sorry: sorry

Υ.Γ Αν και δεν διαβασα κατι επισημα... Για τους φιλους απο Θεσ/νικη,

Το δικτυο της Wind,πρεπει να εχει καποιο προβλημα,αυτες τις μερες. Με αποτελεσμα,ενω οι γραμμουλες δειχνουν 3-4, η επικοινωνια των κλησεων,παρουσιαζει πολλα προβληματα,με διακοπες. To εχει παρατηρησει καποιος αλλος ?

Γιατι νομιζα οτι φταιει το μοδεμ KP1 ο noobas:O

 

Καλα Χριστουγεννα Σε ολους

Να είσαι καλά Γ.

στείλε email στον Γιάννη (ioathe) για να εμπλουτισθεί με όλα τα καλά της omega το dropbox σου

με την wind και το modem δεν έχω πρόβλημα , αν και φορτωμένες οι γραμμές , η επικοινωνία με την δικιά μου συσκευή είναι τέλεια

χρόνια πολλά , καλά Χριστούγεννα σε όλους

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους σας. Εγω φλασαρα σήμερα και το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι μου έχει εξαφανιστεί ο φάκελος του dropbox καθώς και ο φάκελος του jk deluxe . Ξέρει κανείς σας τίποτα για αυτό το πρόβλημα ;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by vitriolis
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα προβλήματα του Deluxe Settings, εγώ έκανα clean install την Omega 9.2 stock και δεν έχω κανένα πρόβλημα...

 

Χρόνια πολλά σε όλους :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παρακαλώ να περιορίσουμε τα "Χρόνια Πολλά" post και ας μείνει το topic όσο γίνεται πιο καθαρό και on-topic.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα προβλήματα του Deluxe Settings, εγώ έκανα clean install την Omega 9.2 stock και δεν έχω κανένα πρόβλημα...

 

Χρόνια πολλά σε όλους :)

 

Έχεις προσθέσει επιλογές στο Power Button να δεις αν λειτουργούν;

Link to comment
Share on other sites

Έχεις προσθέσει επιλογές στο Power Button να δεις αν λειτουργούν;

Εγω τα περασα στο launch panel και λειτουργουν

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Εγω τα περασα στο launch panel και λειτουργουν

 

Μα δε μιάμε για το launch panel.Λέμε για το power κουμπί.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα και χρονια πολλα σε ολους :D

 

Ναι αλλα το δοκιμασες να δεις αν δουλευουν στο power button ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Ειμαι με omega 9 και εχω παρατηρησει οτι κατι ξυπναει το κινητο μου σε κατασταση αναμονης. Εχω πειραματιστει να δω μηπως φταιει ο go launcher που χρησιμοποιω ή το go lovker ή το bln αλλα δεν εχω βγαλει ο ακρη. Δεν ξερω αν παιζει ρολο σε αυτο ο kernel (siyan gt 2.5). Χρησιμοποιησα το power tutor να δω μηπως φανει κατι απο εκει μεσα σε 2 μερες μου δειχνει οτι προεγκατεστημενος στην omega tw launcher (Που δεν χρησιμοποιησα ποτε) μου εχει φαει 20% μπαταρια!!! Ξερει κανεις τι παιζει με αυτο? Δεν διαγραφεται κιολας...
Link to comment
Share on other sites

Μα δε μιάμε για το launch panel.Λέμε για το power κουμπί.

 

Δεν λειτουργει, σαν εσχατη λυση , απλη, βρηκα αυτη:rolleyes:

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργει, σαν εσχατη λυση , απλη, βρηκα αυτη:rolleyes:

 

Μέχρι να το διορθώσει ο Γιάννης υπάρχει αυτή ---> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3914681#post3914681 :)

Link to comment
Share on other sites

Έχεις προσθέσει επιλογές στο Power Button να δεις αν λειτουργούν;

 

Αν κάνεις αυτά που λέει ο stratos δουλεύει κανονικά, εγώ έτσι το έκανα

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για σας προερχομαι απο την εκδοση NDT MIUI GINGER 2.3.7 MULTILANG V10.0|X-MAS [siyahKernel 2.6.0] ειναι η πρωτη custom rom που ειχα βαλει για να προχωρισω να βαλω τη omega 9.2 απλως κατεβαζω το ζιπ και κανω εγκατασταση απο cwr με full wipe και τα γνωστα η χρειαζεται να κανω και τιποτα αλλο???η εν λογω διαδικασια εγκαταστασης διαφορετικων ρομ δεν προυποποθετει ιδιο κερνελ με τη μια ρομ με την αλλη η τιποτα αλλο τετοιο?με ενα απλο full wipe και εγκατασταση της ρομ απο cwr τελιωνει η διαδικασια εκει.Με συγχωρειτε που ρωταω τα χω ψιλομπερδεψει δε το χω πολλες μερες το κινητο...:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Έχεις προσθέσει επιλογές στο Power Button να δεις αν λειτουργούν;

Στράτο λειτουργούν μια χαρά (δοκίμασα reboot, reboot to recovery, flight mode). Επίσης λειτουργεί κανονικά το launch panel με όποιες εφαρμογές θέλω (δεν θυμάμαι αν προβλέπεται να εμφανίζεται το όνομα της εφαρμογής κάτω από το εικονίδιο αλλά εμένα δεν εμφανίζεται). Να σημειώσω ότι χρησιμοποιώ την έκδοση Deluxe Settings 13.2.2

 

*μπορεί στην Omega 9.2 να βρεθεί τρόπος να έχουμε στην Stock SMS εφαρμογή 160 χαρακτήρες χωρίς "κινέζικα" στον παραλήπτη;

Link to comment
Share on other sites

Στράτο λειτουργούν μια χαρά (δοκίμασα reboot, reboot to recovery, flight mode). Επίσης λειτουργεί κανονικά το launch panel με όποιες εφαρμογές θέλω (δεν θυμάμαι αν προβλέπεται να εμφανίζεται το όνομα της εφαρμογής κάτω από το εικονίδιο αλλά εμένα δεν εμφανίζεται). Να σημειώσω ότι χρησιμοποιώ την έκδοση Deluxe Settings 13.2.2

 

*μπορεί στην Omega 9.2 να βρεθεί τρόπος να έχουμε στην Stock SMS εφαρμογή 160 χαρακτήρες χωρίς "κινέζικα" στον παραλήπτη;

 

Ε βρε παιδιά για να καταλαβαινόμαστε.

Λες 9.2 clean install και ότι δουλεύει το jkay.

Και τώρα μου λες ότι έχεις 13.2....Αφού η 9.2 έχει το 13.3.8 άρα τι clean install είναι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε ολους, μπορει καποιος να φταξει flashable του Jkay για Omega ICS 9.2 μιας και δεν εχω υπολογιστη εδω γυρω;
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι νέες rom αυτό έχουν και αυτό θα έχουν.

 

μολις εβαλα την omega 9.2 στοκ αλλα τελικα δεν εχει το scrolaρισμα μολις κατεβαινει η μπαρα της λιστας τυπου iphone οπως ειχε η original 2.3.3 samsung αλλα μονο το effect του gingerbread.Υπαρχει καποιος τροπος να το βαλουμαι???

Link to comment
Share on other sites

μολις εβαλα την omega 9.2 στοκ αλλα τελικα δεν εχει το scrolaρισμα μολις κατεβαινει η μπαρα της λιστας τυπου iphone οπως ειχε η original 2.3.3 samsung αλλα μονο το effect του gingerbread.Υπαρχει καποιος τροπος να το βαλουμαι???

 

Φίλε μου αυτό σου είπε ακριβώς.Ότι το συγκεκριμένο overscroll (glow) της gingerbread έχουν όλες.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αυτό σου είπε ακριβώς.Ότι το συγκεκριμένο overscroll (glow) της gingerbread έχουν όλες.

 

καλως δε το καταλαβα αλλα εμενα μου αρεσε περισσοτερο το αλλο overscroll που εχει η συσκευη απο τη μαμα bounce νομιζω το λενε μπορουμε να το βαλουμαι???

Link to comment
Share on other sites

καλως δε το καταλαβα αλλα εμενα μου αρεσε περισσοτερο το αλλο overscroll που εχει η συσκευη απο τη μαμα bounce νομιζω το λενε μπορουμε να το βαλουμαι???

 

Και εγώ το προτιμώ αλλά....

Σου είχα απαντήσει εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3913329#post3913329

Καλύτερα ομως να το πάρεις απόφαση και να το ξεχάσεις, όπως κάναμε όλοι.Κι αυτό το κουτσουρεμένο που υπάρχει στο jkay, πλέον δεν είναι συμβατό με την τελευταία έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το προτιμώ αλλά....

Σου είχα απαντήσει εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3913329#post3913329

Καλύτερα ομως να το πάρεις απόφαση και να το ξεχάσεις, όπως κάναμε όλοι.Κι αυτό το κουτσουρεμένο που υπάρχει στο jkay, πλέον δεν είναι συμβατό με την τελευταία έκδοση.

 

 

Ναι εχεις δικιο πριν λιγο δοκιμασα εκεινο που μου ειχες προτεινει αλλα crashαρε συνεχως και αναγκαστηκα και ξαναπερασα τη οmega απο την αρχη παρολου που στη σελιδα του xda λεει συμβατο με jkay 13.3.8.Τεσπα το ξεχναω οπως λες.;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...