Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eννοω πως αν γραψω ενα κειμενο σε ενα εμαιλ και το σβησω κατα λαθος...

δεν εχει αντου οπως πχ. το iphone που ειχα που κουνας το κινητο δεξια-αριστερα και τα επαναφερει ολα οσα σβηστηκαν?

 

οχι απ οσο ξερω αλλα κανει κατι πιο απλο τ αποθηκευει σε προχειρο θα το βρεις εκει αν χρησιμοποιεις gmail...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχει τυχει σε κανεναν να βρισκει το κινητο του σβηστο στα καλα καθουμενα?

εμενα πριν να ασχοληθω με την omega rom μου το εκανε τακτικα..

Σημερα για πρωτη φορα το βρηκα κλειστο..:wacko:

 

Είσαι σίγουρος ότι δεν μένει από μπαταρία;

SAMSUNG μην καταργήσεις την σειρά των NOTE!!

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι δεν μένει από μπαταρία;

 

πολυ σιγουρος.

διοτι οταν το ανοιγω εχει πανω απο 30%

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλά μου παληκάρια μια βοήθεια!!! Εχει χαθεί στο CWM manager το dropbox μετα απο ένα απρόσμενο restart ενω υπάρχει στις εφαρμογές.Ξέρει κανείς τι παίζει με αυτό το θεματάκι? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρω για την βοήθεια σας και ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ σε ΟΛΟΥΣ σας!!!!
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα καλέ μου φίλε:( το dropbox εχει εξαφανιστει απο τα αρχεια μου αλλα παραμενει και λειτουργει κανονικα στις εφαρμογες κανοντας κανονικα download αλλα δε υπαρχει στους φακελους μου για να ξεζιπαρω.
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα καλέ μου φίλε:( το dropbox εχει εξαφανιστει απο τα αρχεια μου αλλα παραμενει και λειτουργει κανονικα στις εφαρμογες κανοντας κανονικα download αλλα δε υπαρχει στους φακελους μου για να ξεζιπαρω.

 

Κατέβασες την αναβάθμιση από το market χθες;

 

Swyped from my Galaxy S2

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χρόνια πολλά και καλά Χριστούγεννα σε όλους,

σύντομα θα ανεβάσω την νέα αναβαθμισμένη Omega v9.2

 

Εγώ παιδιά που έβαλα δοκιμασμένα neki2 σήμερα δεν με ακούγε κάνεις, θέλω ένα link να βάλω το νεότερο modem. Το kp2 δεν είναι ;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Το νεότερο είναι το KP1.

 

Βγάζοντας το account auto sync στα Google Account & MS Exchange όλο το βράδυ μετά από πλήρη φόρτιση πέσαμε στα 88%. Έχουμε μεγάλη βελτίωση από το 50% που είχα με το auto sync. Ξαναβάζω μερικές εφαρμογές που είχα απεγκαταστήσει και βλέπουμε.:):)

 

Η νέα έκδοση Omega v9.2 είναι σχεδόν έτοιμη,

σου προτείνω να την βάλεις με full wipe και να προσπαθήσεις να βρεις τι σου τρώει την μπαταριά.

 

Eννοω πως αν γραψω ενα κειμενο σε ενα εμαιλ και το σβησω κατα λαθος...

δεν εχει αντου οπως πχ. το iphone που ειχα που κουνας το κινητο δεξια-αριστερα και τα επαναφερει ολα οσα σβηστηκαν?

 

εχει τυχει σε κανεναν να βρισκει το κινητο του σβηστο στα καλα καθουμενα?

εμενα πριν να ασχοληθω με την omega rom μου το εκανε τακτικα..

Σημερα για πρωτη φορα το βρηκα κλειστο..:wacko:

 

Δεν έχει undo :(

Μήπως κάποια εφαρμογή σου δημιουργεί το πρόβλημα και κλείνει η συσκευή,

δεν νομίζω ότι είναι από την ρομ.

 

To brightness mod για την ΧΤ Black-Blue μπορούμε να το έχουμε; Ευχαριστώ.

 

Εδώ.

Sorry αλλά λόγω δουλειάς δεν πρόλαβα να το βάλω στο Omega Files post ακόμα :(

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους:)

Γιάννη τι καινούρια καλούδια έχει η 9.2..χτες πάλευα με ένα φίλο και βάλαμε ics στο galaxy s της γυναίκας του..πόσο ζηλεύω θεέ μου..πότε θα έρθει η σειρά μας; Ναυαρχίδα της Samsung σου λέει το s2:mad:

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναυαρχίδα της Samsung σου λέει το s2:mad:

 

Γιατί... το Galaxy S την έχει πάρει επίσημα την ICS και δεν την πήρε το S2;

 

Το θέμα είναι να βάλεις ICS στη συσκευή σου ή να έχεις μια πλήρως λειτουργική και bug free συσκευή για καθημερινή χρήση;

 

Υπομονή λοιπόν και όταν είναι να βγει κάτι stable, ο Γιάννης είναι ο πρώτος που θα ασχοληθεί μαζί του.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις παντα να τα βαλεις στο public folder του dropbox και να δωσεις τα public link για να μην τα ξανανεβαζεις καθε τοσο.

 

Το πρόβλημα λύθηκε μόνο του, μάλλον δεν θα δουλεύει κάποιος Server.

 

Γιατί... το Galaxy S την έχει πάρει επίσημα την ICS και δεν την πήρε το S2;

 

Το θέμα είναι να βάλεις ICS στη συσκευή σου ή να έχεις μια πλήρως λειτουργική και bug free συσκευή για καθημερινή χρήση;

 

Υπομονή λοιπόν και όταν είναι να βγει κάτι stable, ο Γιάννης είναι ο πρώτος που θα ασχοληθεί μαζί του.

 

Σκέφτομαι να κάνω μια ρομ με το firmware του ICS που διέρρευσε,

μόνο και μόνο για να το δοκιμάσετε γιατί έχει πολλά προβλήματα ακόμα.

 

Χρόνια πολλά σε όλους:)

Γιάννη τι καινούρια καλούδια έχει η 9.2..χτες πάλευα με ένα φίλο και βάλαμε ics στο galaxy s της γυναίκας του..πόσο ζηλεύω θεέ μου..πότε θα έρθει η σειρά μας; Ναυαρχίδα της Samsung σου λέει το s2:mad:

 

Sent from Galaxy

 

Σε λίγο θα ανεβάσω changelog :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γιατί... το Galaxy S την έχει πάρει επίσημα την ICS και δεν την πήρε το S2;

 

Το θέμα είναι να βάλεις ICS στη συσκευή σου ή να έχεις μια πλήρως λειτουργική και bug free συσκευή για καθημερινή χρήση;

 

Υπομονή λοιπόν και όταν είναι να βγει κάτι stable, ο Γιάννης είναι ο πρώτος που θα ασχοληθεί μαζί του.

 

Επίσημα δεν έχει βγει τίποτα..Και όμως...όχι μόνο λειτουργεί στο galaxy s αλλά το κάνει άλλο τηλέφωνο..το μόνο που δεν λειτουργεί είναι το wifi tethering το οποίο θα το φτιάξουν και αυτό..όσο για υπομονή..3 χρόνια τώρα με τηλέφωνα της Samsung υπομονή κάνω...:(

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση Omega Series v9.2

 

Changelog Omega Series v9.2:

Πριν την εγκατάσταση αφαιρέστε το Deluxe settings του jKay από Ρυθμίσεις > Εφαρμογές > Διαχείριση εφαρμογών > Deluxe settings > Κατάργηση εγκατάστασης.

Based on firmware XWKK5 Android 2.3.6 (Date: 23/11/2011)

Modem: XXKP1

Kernel: SiyahKernel v2.6_S99

New - Updated:

JKay Deluxe Settings v13.3.8

Dropbox v2.0

NOLED v4.8

hosts

Mods:

Auto Brightness fix by StratosGR

Omega Files updates:

Apps: GO Launcher EX 2.70

Kernel: CF-Root-SGS2_XW_OXA_KK5-v5.0-CWM5

Kernel: SiyahKernel v2.6_S99 Scripts

Modem: XXKL1 + XXKI4

Η Rom είναι No full wipe

 

Διαβάστε με προσοχή πριν φλασσαρετε την νέα Omega v9.2

1.Αν φλασσαρετε χωρίς Full Wipe, πριν το φλασσαρισμα αφαιρέστε το Deluxe Setting του jKay από Ρυθμίσεις > Εφαρμογές > Διαχείριση εφαρμογών > Deluxe settings > Κατάργηση εγκατάστασης.

2. Μετά το φλασσαρισμα πρέπει στην sdcard να σβηστεί ο παλιός Omega Files φάκελος και να αντιγράφει ο νέος Omega Files v9.2 αυτόματα,

αν αυτό δεν γίνει σβήστε μόνοι σας τον παλιό Omega Files φάκελο από την sdcard και αντιγράψτε τον νέο Omega Files v9.2 κατεβάζοντας τον από εδω.

3.Αν δοκιμάσετε την νέα Omega v9.2 και σας αρέσει, βοηθήστε στην περαιτέρω ανάπτυξη της με το donate σας.

 

Το Omega Files post θα αναβαθμιστεί στην έκδοση v9.2 σύντομα

Το Omega Files Dropbox θα αναβαθμιστεί στην έκδοση v9.2 σύντομα

Περισσότερες πληροφορίες και download στα πρώτα post.

Απολαύστε με την νέα Omega - καλές γιορτές και καλά Χριστούγεννα σ' όλους :cool:

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λύση για να γράφουμε με 160 χαρακτήρες στην stock εφαρμογή; (πέραν της λύσης του GoSMS κλπ.)

 

1* σχετικά με την εγκατάσταση της 9.2 αλλά και κάθε νέας ROM, συνίσταται το "εκ βαθέων" φορμάρισμα με τον γνωστό κωδικό, πέρασμα official firmware, re-root κλπ?

 

2* συνίσταται η εφαρμογή του kernel clean patch πριν την αλλαγή του kernel?

 

*3 To brightness mod είναι το ίδιο με της 9.1? (στο changelog, το link που υπάρχει για το συγκεκριμένο mod παραπέμπει στην ανα΄ρτητη του Στράτου για την 9.1 Οπότε ισχύει αυτό της 9.1?

Edited by OculatusAbis
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου καλέ.τίποτα απ αυτα.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Εμένα πάντως εξαφανίστηκε χθες ο φάκελος dropbox, μόλις αναβάθμισα την εφαρμογή.

 

Swyped from my Galaxy S2

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως εξαφανίστηκε χθες ο φάκελος dropbox, μόλις αναβάθμισα την εφαρμογή.

 

Swyped from my Galaxy S2

 

Κι εμενα ακριβως το ιδιο συνεβη φιλε μου:(

Link to comment
Share on other sites

Ότι κατεβάζετε από dropbox πάει τώρα στον φάκελο Android/data/com.dropbox/files/scratch/omega files

Edit

Έχει κανείς το το mod που σορταρει τα widgets?(appwidget picker)

 

Sent from Galaxy

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα για λίγο την 9.2, πολύ όμορφη πραγματικά, αλλά ξαναγύρισα στη 9 γιατί βαριέμαι τώρα να βάλω κάποια πραγματάκια από την αρχή..Γιάννη το μόνο που παρατήρησα, χωρίς όμως να είμαι 100% βέβαιος είναι ότι στο deluxe settings δεν πρέπει να δουλεύει το phone mode (αυτό το μενού που βγαίνει πατώντας το power button)..το λέω με πάσα επιφύλαξη όμως γιατί δεν επέμεινα πολύ..απλώς δεν μου έπαιρνε τα settings που έβαζα

Edit

Σύμφωνα με το από κάτω ποστ άκυρο το θέμα με το deluxe

 

Sent from Galaxy

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση Omega Series v9.2

 

Changelog Omega Series v9.2:

Πριν την εγκατάσταση αφαιρέστε το Deluxe settings του jKay από Ρυθμίσεις > Εφαρμογές > Διαχείριση εφαρμογών > Deluxe settings > Κατάργηση εγκατάστασης

 

Και με μόνο Ρυθμίσεις > Εφαρμογές > Διαχείριση εφαρμογών > Deluxe settings > Διαγραφή δεδομένων

θα δουλέψει,είτε πριν την εγκατάσταση της 9.2 είτε μετά :)

Επίσης το autobrightness δε θα δουλέψει, μιας και το jkay 13.3.8, αλλάζει το framework.

Πρέπει να βγει καινούριο.ΈΧΕΙ όμως στα νέα feautures του jkay autobrightness profiles, αν και όχι τόσο ικανοποιητικά.

 

Ότι κατεβάζετε από dropbox πάει τώρα στον φάκελο Android/data/com.dropbox/files/scratch/omega files

Edit

Έχει κανείς το το mod που σορταρει τα widgets?(appwidget picker)

 

Sent from Galaxy

 

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=780828

Υπόψιν ότι δε δουλεύει με τον TW launcher

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Είναι η πρώτη φορά που πάω να φλασάρω και αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα.

Πατάω τα πλήκτρα για το nandroid backup αλλα με βγαζει στο recovery!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πατάω τα πλήκτρα για το nandroid backup αλλα με βγαζει στο recovery!

 

Μέσα από τη recovery θα κάνεις nandroid backup.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν εκανα nandroid backup, ετσι κι αλλιως δεν ειχα τιποτα μεσα στο τηλεφωνο και παλι ομως μεσα στο recovery δε μου εμφανιζει install zip from sd card, απλα ενα apply update from sdcard και δε βρισκει το zip της omega!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...