Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω φαει κολλημα τωρα:θελω να περασω να δοκιμασω το modem neki2.Πως το περναω,μεσω εφαρμογης cwm η απο recovery;

 

Αν εισαι σε cosmote μην το σκεφτεσε καθόλου...απο cwm το περασα εγω...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν εισαι σε cosmote μην το σκεφτεσε καθόλου...απο cwm το περασα εγω...
Cosmote ειμαι,πως το περναω ομως εφαγα κολλημα δεν θυμαμαι,με recovery η απο την εφαρμογη cwm;

 

edit:δεν προσεξα την απαντηση καλα ,ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το mod του potatoman νομιζω σταματησε στο KH3 Camera.apk. Το αρχειο στα Omega files περιεχει καποια ενημερωση η ειναι το ιδιο?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανε έλεγχο αν έχει κατέβει σωστά η ρομ,

αν είναι οκ δοκίμασε να βάλεις μεσώ odin τον κερνελ CF-Root-SGS2_XW_XEN_KK2-v5.0-CWM5.zip

μετά μεσώ CWM recovery βάλε και πάλι την Omega και ενημέρωσε με για το αποτέλεσμα.

 

Γιαννη εχει κατεβει κανονικα ανοιγη το zip

Eκανα το root με CF-Root-SGS2_XW_XEN_KK2-v5.0-CWM5.zip μεσω odin απο την αρχη.

Eβαλα τον Siyah-v2.3.tar και ανοιξε με την omega δεν ξερω τι εγινε αλλα τωρα ολα ενταξει.

Ευχαριστω πολυ καλη συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που δεν μου άρεσε στο filesonic με το οποίο κατεβαίνει η ωμέγα, είναι ότι ενώ είχα πληρώσει συνδρομή μέσω κάρτας για ένα μήνα, πήγε λίγο πριν κλείσει ο μήνας και με χρέωσε πάλι για άλλο ένα μήνα χωρίς δική μου εντολή...έχει συμβεί και σε άλλους αυτό;

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

ετσι κανει παντα και γω το ειχα με paypal και εκανε το ιδιο

στο paypal ειχε καποια εντολη και εβγαζες την αυτοματη ανανεωση

Link to comment
Share on other sites

To mod αυτο το εχει μεσα ή απο προεπολογη,

η stock camera ΚΚ2 υπαρχει στο Omega Files post για όποιον θελει να την δοκιμάσει.

 

Μπερδευτηκα.

Το Mod του potato υπαρχει εγκατεστημενο σε ολες τις omega rom απο default;

Link to comment
Share on other sites

ετσι κανει παντα και γω το ειχα με paypal και εκανε το ιδιο

στο paypal ειχε καποια εντολη και εβγαζες την αυτοματη ανανεωση

 

Θα το κοιτάξω σε ευχαριστώ:)

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που δεν μου άρεσε στο filesonic με το οποίο κατεβαίνει η ωμέγα, είναι ότι ενώ είχα πληρώσει συνδρομή μέσω κάρτας για ένα μήνα, πήγε λίγο πριν κλείσει ο μήνας και με χρέωσε πάλι για άλλο ένα μήνα χωρίς δική μου εντολή...έχει συμβεί και σε άλλους αυτό;

 

Sent from Galaxy

 

Aντωνη πηγαινε εδω paypal>profile>my money>My preapproved payments>update και ακυρωσε την αυτοματη πληρωμη.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Μπερδευτηκα.

Το Mod του potato υπαρχει εγκατεστημενο σε ολες τις omega rom απο default;

 

Ναι από την πρώτη κιόλας έκδοση.

Η Stock camera υπάρχει στο Omega Files για όποιον θέλει να την δοκιμάσει.

 

Θα το κοιτάξω σε ευχαριστώ:)

 

Sent from Galaxy

 

Με ενδιαφέρει και έμενα αυτό Αντώνη, αν βρεις πως γίνεται ενημέρωσε με,

μιας και η Omega είναι εκεί και οποίος ανανεώνει μέσα από τα λινκ τις Omega μου δίνει και μένα ποσοστά

ενώ με την αυτόματη που έγινε σε σένα δεν περνώ τίποτα :(

 

Aντωνη πηγαινε εδω paypal>profile>my money>My preapproved payments>update και ακυρωσε την αυτοματη πληρωμη.

 

Μόλις είδα το Post, ευχαριστούμε για την ενημέρωση.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν συμβαίνει και σε άλλους αλλά ο default kernel (Siyah) είναι λίγο απαράδεκτος απο πλευράς κατανάλωσης, στο δικό μου κινητό τουλάχιστον.

Χτές το πρωί το έβγαλα από την πρίζα πρίν φύγω το πρωί για την δουλειά και με το ζόρι με έβγαλε μέχρι να γυρίσω το απόγευμα.

Ούτε 12 ώρες δεν κράτησε δηλαδή με σχεδόν ανύπαρκτη χρήση.

Με τον στοκ 2.3.4 kernel που είχα και τον default της Omega v7 η αντίστοιχη κατανάλωση δεν ξεπερνούσε αν θυμάμαι καλά το 20%.

Χτές έβαλα τον CFROOT από τα Omega Files και απο χτές το βράδυ που το έβγαλα από την πρίζα τώρα είμαι στο 90% με ελαφρώς περισσότερο σκάλισμα αλλά στα ίδια περίπου επίπεδα.

Ίσως έπρεπε να έχω κρατήσει ένα screenshot από χτες......

Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι παρόμοιο;

Link to comment
Share on other sites

Aντωνη πηγαινε εδω paypal>profile>my money>My preapproved payments>update και ακυρωσε την αυτοματη πληρωμη.

 

Ναι αυτό έκανα σε ευχαριστώ:)

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν συμβαίνει και σε άλλους αλλά ο default kernel (Siyah) είναι λίγο απαράδεκτος απο πλευράς κατανάλωσης, στο δικό μου κινητό τουλάχιστον.

Χτές το πρωί το έβγαλα από την πρίζα πρίν φύγω το πρωί για την δουλειά και με το ζόρι με έβγαλε μέχρι να γυρίσω το απόγευμα.

Ούτε 12 ώρες δεν κράτησε δηλαδή με σχεδόν ανύπαρκτη χρήση.

Με τον στοκ 2.3.4 kernel που είχα και τον default της Omega v7 η αντίστοιχη κατανάλωση δεν ξεπερνούσε αν θυμάμαι καλά το 20%.

Χτές έβαλα τον CFROOT από τα Omega Files και απο χτές το βράδυ που το έβγαλα από την πρίζα τώρα είμαι στο 90% με ελαφρώς περισσότερο σκάλισμα αλλά στα ίδια περίπου επίπεδα.

Ίσως έπρεπε να έχω κρατήσει ένα screenshot από χτες......

Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι παρόμοιο;

Φιλαρακι και εγω αυτο πιστευω!Πολυ μεγαλυτερη καταναλωση απο τον CFROOT ο siya!Βεβαια τωρα εχω συνεχεια ανοικτo to bluetooth σε σχεση με τον CFROOT και ελεγα μηπως παιζει αυτο ρολο αλλα μαλλον οχι..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν συμβαίνει και σε άλλους αλλά ο default kernel (Siyah) είναι λίγο απαράδεκτος απο πλευράς κατανάλωσης, στο δικό μου κινητό τουλάχιστον.

Χτές το πρωί το έβγαλα από την πρίζα πρίν φύγω το πρωί για την δουλειά και με το ζόρι με έβγαλε μέχρι να γυρίσω το απόγευμα.

Ούτε 12 ώρες δεν κράτησε δηλαδή με σχεδόν ανύπαρκτη χρήση.

Με τον στοκ 2.3.4 kernel που είχα και τον default της Omega v7 η αντίστοιχη κατανάλωση δεν ξεπερνούσε αν θυμάμαι καλά το 20%.

Χτές έβαλα τον CFROOT από τα Omega Files και απο χτές το βράδυ που το έβγαλα από την πρίζα τώρα είμαι στο 90% με ελαφρώς περισσότερο σκάλισμα αλλά στα ίδια περίπου επίπεδα.

Ίσως έπρεπε να έχω κρατήσει ένα screenshot από χτες......

Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι παρόμοιο;

 

Και εγώ παρατήρησα ακριβώς το ίδιο, και έβαλα CFROOT, με πολύ καλύτερα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι η διαφορά ειναι τεράστια.

Ουτε καν με τον 2.3.3 που είχε σε έντονο βαθμό το AOS bug δεν είχα τόσο μεγάλο πρόβλημα.

Απλά σκεφτόμουν μήπως έχω κάνει εγώ καμιά πατάτα στο setup και δεν το πήρα χαμπάρι.

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι και εγω αυτο πιστευω!Πολυ μεγαλυτερη καταναλωση απο τον CFROOT ο siya!Βεβαια τωρα εχω συνεχεια ανοικτo to bluetooth σε σχεση με τον CFROOT και ελεγα μηπως παιζει αυτο ρολο αλλα μαλλον οχι..

 

Φίλε μου το bluetooth άντε να σου κόψει 2-3 % συνολικά. Τουλάχιστον εμένα τόσα καταναλώνει.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το bluetooth άντε να σου κόψει 2-3 % συνολικά. Τουλάχιστον εμένα τόσα καταναλώνει.

 

Moνο 2-3% κοβει???Εεεε τοτε στανταρ φταιει ο κερνελ που η μπαταρια ρουφαει σαν τρελη με τον Τουρκο!Εβαλα CFROOT και βλεπουμε!

Link to comment
Share on other sites

Εγω απ τις 8 μεχρι τωρα με ραδιοφωνο ανοιχτο στο μεγαφωνο και data on, ειμαι στο 67%.. πραγματικα με την omega πεταω απ τη χαρα μου και εγω και το κινητο μου!

 

Send from Galaxy sII :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω απ τις 8 μεχρι τωρα με ραδιοφωνο ανοιχτο στο μεγαφωνο και data on, ειμαι στο 67%.. πραγματικα με την omega πεταω απ τη χαρα μου και εγω και το κινητο μου!

 

Send from Galaxy sII :)

 

Με ποιό kernel;

Link to comment
Share on other sites

Με ποιό kernel;

 

Aπο το στομα μου το πηρες!!!:lol::lol::lol::lol: Γιατι αν ειναι με τον Τουρκο δεν θα το πιστευω πραγματικα γιατι σε εμενα μου την τρωει στο λεπτο την μπαταρια με λιγη χρηση!

Link to comment
Share on other sites

 

Aπο το στομα μου το πηρες!!!:lol::lol::lol::lol: Γιατι αν ειναι με τον Τουρκο δεν θα το πιστευω πραγματικα γιατι σε εμενα μου την τρωει στο λεπτο την μπαταρια με λιγη χρηση!

 

Siyah 2.6.35.14

 

 

Send from Galaxy sII :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν απο σήμερα έχω και εγώ SGS2 και με το που το πήρα δεν άντεξα και έβαλα την omega v8. Είμαι πολύ ευχαριστημένος με το κινητό. Απλά έχω δύο απορείες ... προς το παρόν.

 

1) Δεν με ακούν πολύ καλα όταν μιλάω στο κινητό. Έψαξα και είδα πως αν απενεργοποιήσεις την μείωση θορύβου κατα την διάρκεια της κλήσης βελτιώνεται. Το κακό είναι πως πρέπει να το κάνεις σε κάθε κλήση.... Υπάρχει κάποια λύση για αυτό? Η κάποιος άλλος τρόπος για να αυξηθεί η ένταση του μικροφώνου?

 

2)Στον default dialler δεν ψάχνει το κινητό της επαφές που έχω στα Ελληνικά με T9! Επειδή έρχομαι απο το HTC DHD μου είναι λίγο δυσλειτουργικό να χρειάζεται κάθε φορά να μπαίνω στις επαφές για να πάρω τηλέφωνο. Υπάρχει καμια λύση για να μπορέσει ο default dialler να λειτουργήσει? Έχω δοκιμάσει και το dialer one αλλά δεν μου αρέσουν τα γραφικά του. Επίσης έχω δοκιμάσει και το EXdialer καλύτερα γραφικά αλλά λιγότερες λειτουργίες...

 

Αυτά προς το παρόν... Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

http://routerutilities.blogspot.com/ - Εργαλεία για routers

http://earthquakesgr.blogspot.com/ - Σεισμοί Ελλάδος

http://sendtogps.blogspot.com/ - google maps -> ανοίξτε με το gps πρόγραμμά σας.

talexop Kernel for Note4 910C

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν απο σήμερα έχω και εγώ SGS2 και με το που το πήρα δεν άντεξα και έβαλα την omega v8. Είμαι πολύ ευχαριστημένος με το κινητό. Απλά έχω δύο απορείες ... προς το παρόν.

 

1) Δεν με ακούν πολύ καλα όταν μιλάω στο κινητό. Έψαξα και είδα πως αν απενεργοποιήσεις την μείωση θορύβου κατα την διάρκεια της κλήσης βελτιώνεται. Το κακό είναι πως πρέπει να το κάνεις σε κάθε κλήση.... Υπάρχει κάποια λύση για αυτό? Η κάποιος άλλος τρόπος για να αυξηθεί η ένταση του μικροφώνου?

 

2)Στον default dialler δεν ψάχνει το κινητό της επαφές που έχω στα Ελληνικά με T9! Επειδή έρχομαι απο το HTC DHD μου είναι λίγο δυσλειτουργικό να χρειάζεται κάθε φορά να μπαίνω στις επαφές για να πάρω τηλέφωνο. Υπάρχει καμια λύση για να μπορέσει ο default dialler να λειτουργήσει? Έχω δοκιμάσει και το dialer one αλλά δεν μου αρέσουν τα γραφικά του. Επίσης έχω δοκιμάσει και το EXdialer καλύτερα γραφικά αλλά λιγότερες λειτουργίες...

 

Αυτά προς το παρόν... Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

 

Καλος ηρθες στην παρεα μας :)

 

Για το 1) δεν εχω αυτό το πρόβλημα και δεν το έχει αναφέρει και κάποιος άλλος.

για το 2) αυτό δεν γίνεται στο SG2 ούτε με την stock rom αλλά ούτε και με custom rom.

Ότι άλλο θέλεις εδώ ήμαστε :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Με βάζεις σε πειρασμό να ξαναβάλω τον Τούρκο μόνο και μόνο για να πάρω screenshot. ;)

 

Για ξανατσεκαρε το, μηπως καποια κακογραμμενη εφαρμογη σου τρωει μπαταρια;

 

Send from Galaxy sII :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...