Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιάννη γιατί δεν δημιουργείς ένα νέο θέμα με την ICS 4.0 για beta testing? Νομίζω αυτό είναι καλύτερο από το να ανακατεύονται μηνύματα της Omega 10.x με εκείνα για ICS... (γνώμη μου).

 

Και εγώ συμφωνώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιάννη γιατί δεν δημιουργείς ένα νέο θέμα με την ICS 4.0 για beta testing? Νομίζω αυτό είναι καλύτερο από το να ανακατεύονται μηνύματα της Omega 10.x με εκείνα για ICS... (γνώμη μου).

Και εγώ συμφωνώ

 

Ok, την επόμενη έκδοση θα την ανεβάσω σε νέο θέμα.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια...

Ειμαι με ω 10.4 εδω και λιγες μερες

Προχθες παρατηρησα πως σε ενα διαστημα μου εφαγε πολυ μπαταρια και εχω και φωτο να δειτε....

[ATTACH]23789[/ATTACH]

 

 

Σημερα το κινητο το φορτησα κλειστο, το ανοιξα στις 12:00 και εως τις 15:ειχε πεσει το 30% της μπαταριας και χωρις να κανω καποια χρηση, μονο ιντερνετ το πολυ για 10 λεπτα ειχα μπει και ειχα ανοιχτα τα bluetooth για 4 ωρες το πολυ. Ολο και επεφτε η μπαταρια... Τι να φταιει?

 

φωτο σημερα

 

[ATTACH]23790[/ATTACH]

 

Όσον αφορά την πρώτη φορά μάλλον κάτι φλάσαρες γι'αυτό σου έφαγε τόση μπαταρία. Γενικά τα φλασαρίσματα την αποσυντονίζουν την μπαταρία. Στην θέση σου θα την άφηνα να αδειάσει μέχρι το 1%, θα έκανα wipe battery stats και θα το φόρτιζα κλειστό. Δοκίμασε το και πες μας αν βελτιώθηκε η απόδοση της μπαταρίας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εξαιρετική ρομ αφενός, έχω μια ερώτηση αφεταίρου!

 

Ξερει κανείς αν μπορούμε να αλλάξουμε το λεκτικό του Tts του driving mode. Γιατί τωρα που έχω τα ονόματα στα ελληνικά μπερδεύεται με το "call from ελληνικό όνομα"..

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

1. Ψάξε στο internet

2. Ψάξε στο forum

3. Γράψε Ελληνικά !! Μπορείς !! :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Με την ics κάποιες εφαρμογές δεν γίνονται εγκατάσταση, μου βγάζει το μήνυμα ότι εφαρμογή δεν μπορεί να εγκαταστήθει στην κάρτα sd. αυτό είναι πρόβλημα όλων των ics ; Γιατί κάτι τέτοιο έχω ακούσει

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιανμη εγω ξαναγυρισα στην Ομεγα... το ics εχει ακομα αρκετα προβληματακια για καθημερινη χρηση... θα περιμενω λιγακι... Αναμενω νεοτερα...

http://routerutilities.blogspot.com/ - Εργαλεία για routers

http://earthquakesgr.blogspot.com/ - Σεισμοί Ελλάδος

http://sendtogps.blogspot.com/ - google maps -> ανοίξτε με το gps πρόγραμμά σας.

talexop Kernel for Note4 910C

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα νέο thread στο xda για την Omega ICS,

ενημέρωσα το indieroms.net

σύντομα θα ανοίξω και εδώ.

 

Με την ics κάποιες εφαρμογές δεν γίνονται εγκατάσταση, μου βγάζει το μήνυμα ότι εφαρμογή δεν μπορεί να εγκαταστήθει στην κάρτα sd. αυτό είναι πρόβλημα όλων των ics ; Γιατί κάτι τέτοιο έχω ακούσει

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Βάλε την τελικη έκδοση, δεν έχει αυτό το πρόβλημα.

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...εβαλα την 4.0.3 αλλα οταν παω να κανω κλεισει μου λεει μη εγεγραμενος στο δικτυο...υπαρχει καπια λυση για αυτο το προβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή δουλειά Γιάννη , μέρα με την νύχτα με την προηγούμενη beta

Κλειδώνει δορυφόρους μέσα στο σπίτι με κλειστά παντζούρια στις 4 το πρωί το aura(sigic) ακαριαία και το don't panic σε μισό λεπτό (τυχαίο ? )

εγκαταστάθηκαν και δουλεύουν όλα τα προγράμματα που είχα από market και από Titanium (δεν τρέχει το navigon , δεν φταίει η rom, Οι άλλοι πλοηγοί τρέχουν)

Στο Titanium Backup όταν επαναφέρω εφαρμογές και ακουμπήσω την οθόνη σταματάει η επαναφορά (μικρό το πρόβλημα , δεν την ακουμπάω)

εγκαταστάθηκαν και τα svox (τα χρησιμοποιώ και για να έχω TTS φωνή στο igo) , (ρύθμισεις/Γλώσα και εισαγωγή/έξοδος κειμένου σε ομιλία/svox classic TTS ), στην beta δεν μπόρεσα να τα εγκαταστήσω

για να κάνουμε μεταφορές μεταξύ κομπιούτερ και κινητού : menu/ρυθμίσεις/περισσότερα/Βοηθητικά προγράμματα usb......

στις επαφές η μπάρα δεξιά είναι στα Αγγλικά , στην αναζήτηση επαφών όμως δουλεύουν τα Ελληνικά , οπότε δεν έχω πρόβλημα

αυτή η έκδοση ναι είναι omega (οι άλλες ics που δοκίμασα , τρις στον αριθμό , ήταν για κλάματα .... τα υπόλοιπα αύριο εάν βρω λάθη)

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες,

θα ηθελα να μαθω 2 πραγματακια !

1/ η νεα εκδοση omega ics ειναι με την ics η μονο θεμα?

2/ γιατι με το titanium με αναγκαζι οταν κανω restore το backup μου να παταω εγω εγκατασταση ? υπαρχει λυση ? αυτο το προβλημα το εχω με ολες της ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση.

Εχω βάλει εφαρμογές και παιχνίδια σε φακέλους αλλά όταν κλείνω κλήμα ανοίγω το κινητό 2 εφαρμογές και 1 παιχνίδι τα βλέπω πάντα εκτός φακέλων γιατί?

Link to comment
Share on other sites

Η ICS V1.00 πλεον λειτουργει χωρις κανενα προβλημα , και για οσους ενδιαφεροντε για to GPS , ειναι ΑΨΟΓΟ!!
Link to comment
Share on other sites

2/ γιατι με το titanium με αναγκαζι οταν κανω restore το backup μου να παταω εγω εγκατασταση ? υπαρχει λυση ? αυτο το προβλημα το εχω με ολες της ρομ.

 

Έχεις την free έκδοση, στη pro έκδοση εγκαθιστά τις εφαρμογές χωρίς επιβεβαίωση.

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η ICS V1.00 πλεον λειτουργει χωρις κανενα προβλημα , και για οσους ενδιαφεροντε για to GPS , ειναι ΑΨΟΓΟ!!

 

συγκριτικά με την 10.4? Απόκριση, lag, bugs?

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σ όλους,

από χτες δοκιμάζω την πρώτη Omega ICS Android 4.03 - XXLPB,

θα την βελτιώσω λίγο ακόμα και αύριο θα την ανεβάσω για beta testing.

Όποιος μπορεί να βοηθήσει με το beta testing ας ενημερώσει εδώ,

θα την ανεβάσω για όλους, θα ήθελα όμως να ξέρω αν κάποιος ασχοληθεί ώστε να δούμε αν κάτι δεν δουλεύει.

 

Γιάννη ,εισαι πρωτος.

Edited by nnik_1969

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Γιανμη εγω ξαναγυρισα στην Ομεγα... το ics εχει ακομα αρκετα προβληματακια για καθημερινη χρηση... θα περιμενω λιγακι... Αναμενω νεοτερα...

 

τελικά δεν άντεξα ξαναγύρισα στην ICS...

 

Πραγματικά πολύ καλή δουλεία απο την beta στην κανονική!! Ευχαριστούμε

http://routerutilities.blogspot.com/ - Εργαλεία για routers

http://earthquakesgr.blogspot.com/ - Σεισμοί Ελλάδος

http://sendtogps.blogspot.com/ - google maps -> ανοίξτε με το gps πρόγραμμά σας.

talexop Kernel for Note4 910C

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα νέο θέμα για την Omega ICS εδω.

Ας μεταφέρουμε την συζήτηση για το νέο Android 4.0.3 εκει για να μην μπερδευόμαστε με το v2.3.6

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς σας πρόβλημα με τη διαδικασία boot - shut down στην Ω-10.4? Όταν επιλέγω να κλείσω το κινητό (πατώντας παρατεταμένα το δεξί πλήκτρο) κι επιλέγω "Power Off", το κινητό σβήνει και κάνει reboot. Αναγκάζομαι να μπω στο recovery και να το κλείσω μέσα από το σχετικό μενού. Όταν τελικά κλείσει εντελώς το κινητό και πάω να το ανοίξω, μπαίνει κατευθείαν στο recovery, οπότε πάλι μέσα από το μενού κάνω reboot...:wacko::wacko::wacko:
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα στην παρεα.ο γιαννης με καθοδηγησε και απλα θελω να ξερω αν υπαρχει καποιος με BUKJ3 που να εχει κανει root.Και αν ναι ποια insecure χρησιμοποιησε:shifty:Και αλλη μια ερωτηση...αναφερετε παντου οτι χρειαζετε το odin3 1.85.εγω που εχω την v4.252 υπαρχει θεμα?κρασαρει θα εχουμε προβλημα να κανω την διαδικασια με αυτη την εκδοση? Edited by macattack
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορούμε να φτιάξουμε δικά μας εικονίδια στο status bar με :

 

http://uot.dakra.lt

 

και εάν ναι με ποιον τρόπο ?

ποια είναι τα αρχεία που ανεβάζεις ?

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορούμε να φτιάξουμε δικά μας εικονίδια στο status bar με :

 

http://uot.dakra.lt

 

και εάν ναι με ποιον τρόπο ?

ποια είναι τα αρχεία που ανεβάζεις ?

 

Τα εικονίδια στην UOT είναι έτοιμα και επιλέγεις από κάποιο set.Δεν ανεβάζεις δικά σου.

Αν θες να κάνεις κάποιο δικό σου θέμα, θα βρεις πολλούς οδηγούς στο XDA.

Link to comment
Share on other sites

Τα εικονίδια στην UOT είναι έτοιμα και επιλέγεις από κάποιο set.Δεν ανεβάζεις δικά σου.

Αν θες να κάνεις κάποιο δικό σου θέμα, θα βρεις πολλούς οδηγούς στο XDA.

 

Καταρχήν σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Δεν είπα να ανεβάσω δικό μου σετ αλλά από ότι ξέρω ανεβάζουμε 2 Η 3 αρχεία από το system και μετά κάνουμε την διαδικασία του UOT .

Το είχα κάνει στο HTC DHD και όλα καλά αλλά σε ένα LG 3D που προσπάθησα δεν πέτυχε .

SV2BZQ

GEORGE FOLTOPOULOS

htpp://www.sv2bzq.gr

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Δεν είπα να ανεβάσω δικό μου σετ αλλά από ότι ξέρω ανεβάζουμε 2 Η 3 αρχεία από το system και μετά κάνουμε την διαδικασία του UOT .

Το είχα κάνει στο HTC DHD και όλα καλά αλλά σε ένα LG 3D που προσπάθησα δεν πέτυχε .

 

Πρέπει να ανεβάσεις τα framework-res.apk,SystemUI.apk,twframework-res.apk

(Είμαστε εντελώς offtopic :rolleyes:)

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα στην παρεα.ο γιαννης με καθοδηγησε και απλα θελω να ξερω αν υπαρχει καποιος με BUKJ3 που να εχει κανει root.Και αν ναι ποια insecure χρησιμοποιησε:shifty:Και αλλη μια ερωτηση...αναφερετε παντου οτι χρειαζετε το odin3 1.85.εγω που εχω την v4.252 υπαρχει θεμα?κρασαρει θα εχουμε προβλημα να κανω την διαδικασια με αυτη την εκδοση?
κανενα καλο παιδακι??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...