Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχεις κανεις αλλος θεμα με τον browser?γιατι τουλαχιστον σε μενα δεν συμπεριφερεται τοσο καλα.laggarei και ειναι λιγο πιο αργος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά πριν από λίγο περάσα την τελευταία ομεγκα σε ένα φιλαρακι μου και δεν υπάρχει κανενα πρόβλημα. Ο browser παει σφαίρα και τα deluxe settings δουλεύουν ρολόι..

Εννοειται μετα από hard format και ολα τα σχετικά..

Το μόνο πρόβλημα που ειχαμε ήταν με το μόντεμ που έχει η ομεγκα. Όχι και τόσο καλό σήμα με Cosmote και συνεχείς αποσυνδέσεις από το wifi του σπιτιού μου..

Μικρο το κακό βέβαια το λύσαμε με άλλο μόντεμ. όλα τα άλλα δουλεύουν σούπερ..

Sent from my SGII

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...εχω θεμα με jkay deluxe..δεν ανοιγει..λεει να το απεγκαταστισω κ να το βαλω παλι....τι να κανω;

 

Σβήσε την μνήμη cache της εφαρμογής από ρυθμισεις- Εφαρμογές- Διαχείριση εφαρμογών κάνε reboot και δοκίμασε πάλι..

Αν δεν δουλέψει κανε απεγκατάσταση των deluxe settings και ξαναεγκατέστησε τα..

 

 

 

 

 

Παιδιά πριν από λίγο περάσα την τελευταία ομεγκα σε ένα φιλαρακι μου και δεν υπάρχει κανενα πρόβλημα. Ο browser παει σφαίρα και τα deluxe settings δουλεύουν ρολόι..

Εννοειται μετα από hard format και ολα τα σχετικά..

Το μόνο πρόβλημα που ειχαμε ήταν με το μόντεμ που έχει η ομεγκα. Όχι και τόσο καλό σήμα με Cosmote και συνεχείς αποσυνδέσεις από το wifi του σπιτιού μου..

Μικρο το κακό βέβαια το λύσαμε με άλλο μόντεμ. όλα τα άλλα δουλεύουν σούπερ..

Sent from my SGII

 

Πάλι με neki2?? ;)

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πάλι με neki2?? ;)

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

 

Πάντα:)

Είναι το μοναδικό μόντεμ που με COSMOTE "λειτουργεί" τέλεια..

Με τα αλλά δίκτυα δεν υπάρχει θέμα.

Επίσης οπως είπα και πιο πριν με το ομεγκα μόντεμ είχα αποσυνδέσεις από το ρουτερ μου κάτι που δεν είχα πότε πριν..

Anyway:)

 

Sent from my SGII

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...εχω θεμα με jkay deluxe..δεν ανοιγει..λεει να το απεγκαταστισω κ να το βαλω παλι....τι να κανω;

 

Σβήσε την μνήμη cache της εφαρμογής από ρυθμισεις- Εφαρμογές- Διαχείριση εφαρμογών κάνε reboot και δοκίμασε πάλι..

Αν δεν δουλέψει κανε απεγκατάσταση των deluxe settings και ξαναεγκατέστησε τα..

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

 

Εκκαθάριση δεδομένων θέλει και θα δουλέψει κανονικά. :)

(Την cache έτσι κι αλλιώς θα του την βγάζει κατά πάσα πιθανότητα γκρι)

 

Πάντα:)

 

Είναι το μοναδικό μόντεμ που με COSMOTE "λειτουργεί" τέλεια..

Με τα αλλά δίκτυα δεν υπάρχει θέμα.

Επίσης οπως είπα και πιο πριν με το ομεγκα μόντεμ είχα αποσυνδέσεις από το ρουτερ μου κάτι που δεν είχα πότε πριν..

Anyway:)

 

Sent from my SGII

 

Παιδιά πριν από λίγο περάσα την τελευταία ομεγκα σε ένα φιλαρακι μου και δεν υπάρχει κανενα πρόβλημα. Ο browser παει σφαίρα και τα deluxe settings δουλεύουν ρολόι..

Εννοειται μετα από hard format και ολα τα σχετικά..

Το μόνο πρόβλημα που ειχαμε ήταν με το μόντεμ που έχει η ομεγκα. Όχι και τόσο καλό σήμα με Cosmote και συνεχείς αποσυνδέσεις από το wifi του σπιτιού μου..

Μικρο το κακό βέβαια το λύσαμε με άλλο μόντεμ. όλα τα άλλα δουλεύουν σούπερ..

Sent from my SGII

 

Βρε freddara τα έχουμε πει 100 φορές.Το μόντεμ δεν έχει καμία σχέση με το wifi.

Αν έχεις πρόβλημα με το wifi, είναι θέμα kernel ή του router σου.

Link to comment
Share on other sites

Οσες και να το πεις,δεν αλλαζει τιποτα. Αν εγω σου ελεγα οτι το LP1 modem ειναι καλυτερο,θα με πιστευες ; Χωρις να στο αποδειξω. Και αν το εκανα ; Και με πιστευες,νομιζεις πως τελειωσαμε ;

 

Για ακόμη μια φορά και ελπιζω τελευταία, ορίστε:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3894444#post3894444

Μπες στον κόπο να τα διαβάσεις καλά και μου ξαναλές αν είναι απλά λόγια.

 

Περιληπτικά σου λέω ότι γίνεται εγκατάσταση ρομ ΧΩΡΙΣ μόντεμ και το wifi παίζει κανονικά.

Αυτό εσύ το θεωρείς λόγια και όχι απόδειξη, έχουμε διαφορετική άποψη στο τι σημαίνει απόδειξη.

Από κει και πέρα το καλύτερο, χειρότερο μόντεμ στο σήμα, στηρίζεται στην ΑΙΣΘΗΣΗ που έχει ο καθένας και τα αποτελέσματα μεταξύ των χρηστών, διαφέρουν ΠΟΛΥ μεταξύ τους.

Αυτό ναι, ΔΕΝ είναι απόδειξη.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση για οσους το δοκιμασαν.

 

Το θεμα "Omega_BlackBlue_Extended_Color_Theme_V9" παιζει πλεον σωστα στην 10.2 η οχι;

Ρωταω για την συνχηση που παθαινει και δειχνει τα πανω κατω ορισμενες φορες.....

 

Αν εχετε την καλη διαθεση ας μου απαντησει καποιος μιας και ειμαι με το δαχτυλο στην σκανδαλη να το περασω......

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση για οσους το δοκιμασαν.

 

Το θεμα "Omega_BlackBlue_Extended_Color_Theme_V9" παιζει πλεον σωστα στην 10.2 η οχι;

Ρωταω για την συνχηση που παθαινει και δειχνει τα πανω κατω ορισμενες φορες.....

 

Αν εχετε την καλη διαθεση ας μου απαντησει καποιος μιας και ειμαι με το δαχτυλο στην σκανδαλη να το περασω......

 

Εγώ είμαι με το v. 8 ακόμα και έχω απενεργοποιησει την αυτόματη περιστροφή και έχει σωθεί κάπως το τηλέφωνο. Δωσε αν μπορείς την διεύθυνση να το περασω το βράδυ να το δοκιμάσω, δεν πρέπει να το έχει ανεβάσει ο Γιάννης στο dropbox.

 

 

Edit :Συγγνώμη τώρα είδα ότι υπάρχει στο dropbox

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by vitriolis
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση για οσους το δοκιμασαν.

 

Το θεμα "Omega_BlackBlue_Extended_Color_Theme_V9" παιζει πλεον σωστα στην 10.2 η οχι;

Ρωταω για την συνχηση που παθαινει και δειχνει τα πανω κατω ορισμενες φορες.....

 

Αν εχετε την καλη διαθεση ας μου απαντησει καποιος μιας και ειμαι με το δαχτυλο στην σκανδαλη να το περασω......

 

Αν απενεργοποιήσεις το crt εφέ από το jkay deluxe πρόγραμμα δεν θα έχεις πρόβλημα,

θα προτρέψω τον δημιουργό του να βγάλει το fancy rotation animation για να μην υπάρχει αυτό το πρόβλημα.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια . εβαλα χτες βραδυ την 10.2 με wipe πέρασα και με το τιτανιουμ μονο ορισμένες εφαρμογές και σημερα μου εκανε επανεκκίνηση μονο του. υπαρχη κάποια λυση; το εκανε και σε κανέναν αλλο;

@ υπαρχη τροπος να βαλω συντόμευση η στο quick launch panel να ανοίγω τα δεδομενα για ιντερνετ απο το δίκτυο πιο γρήγορα;

Edited by kostas71-
Link to comment
Share on other sites

λοιπον το κανα αυτο που λετε αλλα εχω το εξεις προβλημα...τωρα ανοιγει το deluxe settings κανω τις ριθμησεις που θελω κανω επανεκινηση αλλα δεν τις κραταει...κ ετσι δε γινετε τπτ...τι να κανω
Link to comment
Share on other sites

λοιπον το κανα αυτο που λετε αλλα εχω το εξεις προβλημα...τωρα ανοιγει το deluxe settings κανω τις ριθμησεις που θελω κανω επανεκινηση αλλα δεν τις κραταει...κ ετσι δε γινετε τπτ...τι να κανω

και δε μπορω να απεγκαταστησω το deluxe settings...πως να το κανω αυτο;

Link to comment
Share on other sites

και δε μπορω να απεγκαταστησω το deluxe settings...πως να το κανω αυτο;

Απο το Titanium Backup , και φλάσαρε πάλι την rom

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Απο το Titanium Backup , και φλάσαρε πάλι την rom[/quote

ευχαριστω πολυ ολα κομπλε...αν μπορεις να μου λυσεις μια απορια...το cache partition τι ζβινει και το wipe partition επισης τι...

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το Omega theme v. 9 και στην εγκατάσταση μου τράβηξε ένα καλό battery drain. Επίσης μου άλλαξε και την γραμματοσειρα και το μέγεθος της

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το Omega theme v. 9 και στην εγκατάσταση μου τράβηξε ένα καλό battery drain. Επίσης μου άλλαξε και την γραμματοσειρα και το μέγεθος της

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Λουκα αν δεν σου κάτσει καλά, υπάρχει και το restore theme,

το έχει κάνει ο ίδιος, βάλε το και αν πάλι έχεις πρόβλημα βάλε το restore theme που εχω κάνει εγώ στο Omega files.

Εγώ ακόμα δεν το εχω δοκιμάσει, θα το κάνω όμως το σύντομα :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Λουκα αν δεν σου κάτσει καλά, υπάρχει και το restore theme,

το έχει κάνει ο ίδιος, βάλε το και αν πάλι έχεις πρόβλημα βάλε το restore theme που εχω κάνει εγώ στο Omega files.

Εγώ ακόμα δεν το εχω δοκιμάσει, θα το κάνω όμως το σύντομα :)

 

Γιάννη καλά μου έκατσε απλά ανάφερα το drain που μου τράβηξε και τις αλλαγές που πρόλαβα να δω

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη καλά μου έκατσε απλά ανάφερα το drain που μου τράβηξε και τις αλλαγές που πρόλαβα να δω

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Ok Λουκα, το drain όμως δεν είναι καλό, δες το και ενημέρωσε μας.

 

Το Theme το αφαίρεσα από το dropbox γιατί μου το ζήτησε ο δημιουργός του,

μπορείτε να το κατεβάζεται όσοι θέλετε από την σελίδα που το έχει.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη εξαιρετικη δουλεια και μπραβο. θα ηθελα να σε ρωτησω κατι.εψαξα αλλα δεν βρηκα απαντηση. εβαλα την 10.2 οπως λενε οι οδηγιες σου και οτα ν ανοιγει το κινητο μου βγαζει ενα μνμ σφαλματος του στυλ "λυπουμαστε υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης ενημερωση λογισμικου διαδικασια com.wssyncmldm.προσπαθηστε ξανα". τι πρεπει να κανω παιδια?ευχαριστω εκ των προτερων Edited by fyntani
Link to comment
Share on other sites

Γιαννη εξαιρετικη δουλεια και μπραβο. θα ηθελα να σε ρωτησω κατι.εψαξα αλλα δεν βρηκα απαντηση. εβαλα την 10.2 οπως λενε οι οδηγιες σου και οτα ν ανοιγει το κινητο μου βγαζει ενα μνμ σφαλματος του στυλ "λυπουμαστε υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμογης ενημερωση λογισμικου διαδικασια com.wssyncmldm.προσπαθηστε ξανα". τι πρεπει να κανω παιδια?ευχαριστω εκ των προτερων

1,wipe data factory reset η

2, στο titanium backup και freeze το device management app η

3, factory reset η

4. Menu/ρυθμίσεις/εφαρμογές/διαχείριση εφαρμογών-> Όλα τα apps-> Ενημέρωση λογισμικού./ Διαγραφή δεδομένων.

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

1,wipe data factory reset η

2, στο titanium backup και freeze το device management app η

3, factory reset η

4. Menu/ρυθμίσεις/εφαρμογές/διαχείριση εφαρμογών-> Όλα τα apps-> Ενημέρωση λογισμικού./ Διαγραφή δεδομένων.

Σε υπερευχαριστω Tora. αναμενω πως και πως την ics απο τον Γιαννη. Καλη σας μερα! Edited by fyntani
Link to comment
Share on other sites

Απο τοτε που εβαλα την 10,2 η μπαταρια δεν βγαζει ουτε μερα και δεν ξερω το γιατι μπορειτε να μου πειτε ενα καλο συνδιασμο kernel και modem ? Στην 9,1 που ειχα ειχα το ΧΚΚ14 μοντεμ και ειχα πολυ καλη καταναλωση και σημα με cosmote , τωρα με την 10,2 που ξαναεβαλα αυτο το μοντεμ και παλι δεν κραταει, δοκιμασα και το μοντεμ με το οποιο ειχε μεσα η 10,2 αλλα και παλι τιποτα :(
I'm not driving fast...just flying slow
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να ρωτήσω για το jig και δεν θέλω να βγει off topic επειδή Φοραω Ω v.10. 2.Οταν βάλω το jig χάνω λειτουργίες από το cwm;Βγαίνει το θαυμάστικο και μηδενίζεται και το κοντέρ φλασαρισματος παρόλο που φοράει custom rom ;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να ρωτήσω για το jig και δεν θέλω να βγει off topic επειδή Φοραω Ω v.10. 2.Οταν βάλω το jig χάνω λειτουργίες από το cwm;Βγαίνει το θαυμάστικο και μηδενίζεται και το κοντέρ φλασαρισματος παρόλο που φοράει custom rom ;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Πριν λίγο σου απάντησα στο άλλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...