Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πέρνα όπως σου είπε ο Sol_Ballads ένα kernel μέσα από το Odin.

Κατά πάσα πιθανότητα θα ανοίξει και θα μπεις και σε recovery.Δώσε όμως ένα lιnk για το θέμα που κατέβασες.

 

Σωστή η απάντηση σου Στράτο, δεν το διάβασα καλά το post του φίλου μας.

 

Καλησπερα σε ολη την παρεα.

εχω την omega 9.2 black blue και κατεβασα και την ics 10. Εκανα και τα δυο wipe οπως λεει ο οδηγος.Πηρα και τα δυο backup.

Εγκατεστησα την καινουργια rom του Γιαννη , αλλα οταν προσπαθω να γυρησω τις εφαρμογες και τα δεδομενα με το titanium , μου βγαζει μυνημα "Λυπουμαστε , υπαρχει προβλημα με την αναλυση του πακετου". Το εχω δοκιμασει ηδη δυο φορες και βγαζει το ιδιο μυνημα. Οποτε αναγκαζομαι να κανω restore. Καμια λυση?

 

Νομίζω ότι το titanium backup σου δεν είναι καλό, έχεις άλλο να δοκιμάσεις?

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γύρισα σε CF να κάνω μία σύγκριση για την κατανάλωση μπαταρίας σε σχέση με τον void και δείτε τι αντίκρυσα μετά από 13 ώρες... Πρώτη φορά βλέπω τόσο μεγάλη κατανάλωση από το "Λειτουργικό σύστημα Android". Είναι φυσιολογικό;; :confused:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι φυσιολογικο, εχεις το γνωστο Android Os drain και δεν μπορω να καταλαβω τι στο προκαλεσε, δοκιμασε το kernel cleaner script που κυκλοφορει καπου κ ξαναφλασαρε τον κερνελ. Κ εγω με cf ειμαι κ δεν εχω τετοιο θεμα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη την παρεα.

εχω την omega 9.2 black blue και κατεβασα και την ics 10. Εκανα και τα δυο wipe οπως λεει ο οδηγος.Πηρα και τα δυο backup.

Εγκατεστησα την καινουργια rom του Γιαννη , αλλα οταν προσπαθω να γυρησω τις εφαρμογες και τα δεδομενα με το titanium , μου βγαζει μυνημα "Λυπουμαστε , υπαρχει προβλημα με την αναλυση του πακετου". Το εχω δοκιμασει ηδη δυο φορες και βγαζει το ιδιο μυνημα. Οποτε αναγκαζομαι να κανω restore. Καμια λυση?

 

Μπες Ρυθμίσεις- Εφαρμογές - Ανάπτυξη και τικαρε την πρώτη επιλογή (usb debugging).. Και ξαναδοκίμασε..

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι φυσιολογικο, εχεις το γνωστο Android Os drain και δεν μπορω να καταλαβω τι στο προκαλεσε, δοκιμασε το kernel cleaner script που κυκλοφορει καπου κ ξαναφλασαρε τον κερνελ. Κ εγω με cf ειμαι κ δεν εχω τετοιο θεμα.

Μήπως έχεις ανοιχτό τον αυτόματο συγχρονισμό;

Όχι δεν έχω ενεργοποιημένο τον αυτόματο συγχρονισμό. Φλάσαρα την ICS 4.0.3 να την δω οπότε ευκαιρία να φλασάρω την omega 10.1 με full wipe.

Να ρωτήσω κάτι άλλο...το "Hellas GPS Fix" κάνει και για την Omega ή είναι μόνο για την Pulse;

Edited by NickMrg
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι άλλο...το "Hellas GPS Fix" κάνει και για την Omega ή είναι μόνο για την Pulse;

 

H Omega το έχει μέσα δεν χρειάζεται να το βάλεις.

Κάνει παντος για όλες τις ρομ.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Μπες Ρυθμίσεις- Εφαρμογές - Ανάπτυξη και τικαρε την πρώτη επιλογή (usb debugging).. Και ξαναδοκίμασε..

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

Σε ευχαριστω πολυ.

Αυτο ηταν.

Link to comment
Share on other sites

Γιάννη το mod που αφαιρεί τα μηνύματα από το ιστορικό κλήσεων δεν δουλεύει στην 10.1. Αν έχεις χρόνο και μπορείς κοίταξε το... ;)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ.

Αυτο ηταν.

 

Σ' ευχαριστώ για την ενημέρωση :)

 

Γιάννη το mod που αφαιρεί τα μηνύματα από το ιστορικό κλήσεων δεν δουλεύει στην 10.1. Αν έχεις χρόνο και μπορείς κοίταξε το... ;)

 

Νίκο λες το SMS Log from call log

μπορεί να το κοιτάξει και κάποιος άλλος αν δουλεύει και να με ενημερώσει?

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Νίκο λες το SMS Log from call log

μπορεί να το κοιτάξει και κάποιος άλλος αν δουλεύει και να με ενημερώσει?

 

+1

 

Δεν λειτουργεί στην 10.1.. Είναι το πρώτο mod που βάζω κάθε φορά και το δοκίμασα 2 φορές πάνω στην 10.1 αλλά συνεχίζει να βγάζει κανονικά τα μηνύματα στο Call log

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

+1

 

Δεν λειτουργεί στην 10.1.. Είναι το πρώτο mod που βάζω κάθε φορά και το δοκίμασα 2 φορές πάνω στην 10.1 αλλά συνεχίζει να βγάζει κανονικά τα μηνύματα στο Call log

 

Ευχαριστώ για την ενημέρωση, θα κοιτάξω να το διορθώσω (το mod φτιαγμένο από άλλο developer).

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!χθες εβαλα το γαλαξια μου διπλα απο εναν αλλο και ειδα οτι η οι εικονες ηταν πιο εντονες και ειχαν πιο ωραια χρωματα απο το δικο μου...ηταν στην ιδια φωτηνοτητα...μηπως φταιει το mod bravia engine?
Google
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!χθες εβαλα το γαλαξια μου διπλα απο εναν αλλο και ειδα οτι η οι εικονες ηταν πιο εντονες και ειχαν πιο ωραια χρωματα απο το δικο μου...ηταν στην ιδια φωτηνοτητα...μηπως φταιει το mod bravia engine?

 

Το bravia engine δεν επηρεαζει απολύτως τιποτα μιας και δεν υπαρχει το αναλογο hardware στο κινητο μας.

Πηγαινε Ρυθμισεις - Οθονη - Λειτουργια Οθονης - Δυναμικο και θα δεις διαφορα.

Μεγαλη διαφορα στα δικα μου ματια τουλαχιστον.. Αφου εκανα αυτη την επιλογη δεν το αλλαξα ξανα γιατι μου φαινονται ξερα τα χρωματα.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με kernels.. Όπως προαναφέρθηκε ο void.echo φαίνεται να κάνει πολύ καλή δουλειά όταν το κινητό "κοιμάται".. Όταν το χρησιμοποιείς ο kernel βγάζει το καλαμάκι και ρουφάει την μπαταρία όπως ρουφάει το milko ένα 5χρονο! :D
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Παντα στο δυναμικο το εχω...δεν ξερω...ευχαριστω για την απαντηση σου!

 

Μήπως έχεις προστατευτική ζελατίνα στην οθόνη και το άλλο δεν έχει?

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

ναι...μονο εγω ειχα...παιζει ρολο αυτο? :p

 

Νομίζω ότι παίζει :lol:

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

να κανω ακομα μια ερωτηση? ποτε περιπου θα βγει το παγωτο? :P

 

Ανεπισημα μαξιμουμ 2βδομαδες θελω να πιστευω πως θα εχουμε εκδοση για χρηστη κ οχι για developer.

Επισημα?.. Ασ'το, δεν θελει να ρισκαρει η Samsung κ καλα κανει.. Οσο για Ελλαδα επισημα?.. Ασχολιαστο!

Και ναι, σωστα απαντησε ο Γιαννης, παιζει ρολο το προστατευτικο ;-)

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Ανεπισημα μαξιμουμ 2βδομαδες θελω να πιστευω πως θα εχουμε εκδοση για χρηστη κ οχι για developer.

Επισημα?.. Ασ'το, δεν θελει να ρισκαρει η Samsung κ καλα κανει.. Οσο για Ελλαδα επισημα?.. Ασχολιαστο!

Και ναι, σωστα απαντησε ο Γιαννης, παιζει ρολο το προστατευτικο ;-)

 

Στο sammobile προστέθηκε πρόσφατα αλλά δεν την έχω δοκιμάσει...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο sammobile προστέθηκε πρόσφατα αλλά δεν την έχω δοκιμάσει...

 

Κ παλι ειναι XX οχι XW κ οχι stable για χρηστες για καθημερινη χρηση, αυτο εννοω. Εκδοσεις θα βγαινουν ανα 2 μερες για δοκιμες απο developers κτλ, η πρωτη ετοιμη χωρις bugs θελω να πιστευω θα ειναι ετοιμη σε κανα 2 βδομαδες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκτος απο τον siyah 2.6.7 που βγηκε χθες, οι υπολοιποι ειναι σταθεροι και καλοι?Ποιον προτινετε να περασω στην 10.1?

Και κατι αλλο, θεματα συμβατα ειναι μονο αυτα που εχουν Jkay 13.4?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...