Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλή ιδέα! Ξεκινάω να φτιάξω ένα :D

 

*UPDATE*

Για κάνε μια δοκιμή και πες μου Email widget

 

Αντώνη,

το είχα παλιότερα στην Omega άλλα αφαιρέθηκε

κατέβασε το από εδώ:

EmailWidget_transparent.zip

 

 

 

Στράτο δοκίμασε το και εσύ και είναι οκ να μην κουράζεσαι άδικα.

 

Όταν το είδα ήταν αργά.Αλλά έτσι κι αλλιώς ήταν πολύ εύκολο και μου πήρε λίγα λεπτά :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αν ειναι τοσο ευκολο μηπως μπορει καποιος να κανει και το genie widjet εντελως διαφανο;

 

sent from the king galaxy s2

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι τοσο ευκολο μηπως μπορει καποιος να κανει και το genie widjet εντελως διαφανο;

 

sent from the king galaxy s2

 

Με winrar + gimp ή photoshop ή ότιδήποτε χρησιμοποιείς για επεξεργασία φωτογραφίας,

μπορείς και να το κάνεις μόνος σου :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν παίρνετε backup με το titanium σας κάνει επανεκκίνηση αυτόματα; Προσπάθησα δύο φορές και μόλις φτάνει στο 81% κάνει reboot!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κανε πρωτα τις εφαρμογες χρηστη backup και μετα αυτες του συστηματος.... ετσι μου λυθηκε και εμενα το προβλημα
SAMSUNG GALAXY S II
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν παίρνετε backup με το titanium σας κάνει επανεκκίνηση αυτόματα; Προσπάθησα δύο φορές και μόλις φτάνει στο 81% κάνει reboot!

 

Δες ποια εφαρμογή είναι στο 81% που σου προκαλεί το reboot και βάλτην να μην την πάρει backup (βγάλε το τσεκ)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν παίρνετε backup με το titanium σας κάνει επανεκκίνηση αυτόματα; Προσπάθησα δύο φορές και μόλις φτάνει στο 81% κάνει reboot!

 

κανε πρωτα τις εφαρμογες χρηστη backup και μετα αυτες του συστηματος.... ετσι μου λυθηκε και εμενα το προβλημα

 

και εγώ είχα αυτό το πρόβλημα και ως δια μαγείας αφού το αγόρασα (Pro) έκανε backup κανονικά...

 

Βέβαια δεν πρόλαβα να δοκιμάσω και αυτό που λέει ο Qalexis...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

και εγώ είχα αυτό το πρόβλημα και ως δια μαγείας αφού το αγόρασα (Pro) έκανε backup κανονικά...

 

Βέβαια δεν πρόλαβα να δοκιμάσω και αυτό που λέει ο Qalexis...

 

Όπως έγραψα και ποιο πάνω 100% κάποια εφαρμογή δημιουργεί το πρόβλημα. Μερικές φορές στο καπάκι αν πάρουμε backup προχωράει κανονικά, μερικές φορές αν κάνουμε επανεκκίνηση το τηλέφωνο προχωράει κανονικά, αλλά για 100% σίγουρη λύση βλέπουμε σε ποια εφαρμογή χτυπάει και την βάζουμε να μην την πάρει backup. Δοκιμασμένο πάμπολες φορές, χρησιμοποιώ titanium από την έκδοση 1,0

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανένας το νέο modem που σας ανέβασα το KP1 να μας πει εντυπώσεις?

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται, απέκτησα χτές το καταπληκτικό SGS2 και αμέσως έκανα root και πέρασα την Omega 9.1 ICS. Για όσους δε γνωρίζουν είμαι ένας απο τους Developers της DeSense ROM για HTC Desire HD.

 

H ROM είναι τέλεια αλλα σήμερα το πρωί αντιμετώπισα το εξής πρόβλημα, πριν κάποιες σελίδες προτείνετε το radio XXKI4, το οποίο και πέρασα αλλα προέκυψε πρόβλημα. Το τηλέφωνο έσβησε το βράδυ απο μπαταρία (πρώτος κύκλος φόρτισης) και το φόρτιζα ολη νύχτα, το πρωί λοιπόν που τo άνοιξα δεν είχα σήμα GSM και στο radio έλεγε Uknown, δοκίμασα διάφορα όπως reboot, wipe cache/dalvik, on/off airplane mode χωρίς επιτυχία και τελικά αναγκάστικα να ξαναπεράσω το XXKL1 και αμέσως όλα έφτιαξαν. Το δίκτυο μου είναι Cosmote με καλό σχετικά σήμα HSDPA αλλα και GPRS/EDGE, κέρνελ έχω περάσει τον CF-Root-SGS2_XW_OXA_KK5-v5.0-CWM5.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται, απέκτησα χτές το καταπληκτικό SGS2 και αμέσως έκανα root και πέρασα την Omega 9.1 ICS. Για όσους δε γνωρίζουν είμαι ένας απο τους Developers της DeSense ROM για HTC Desire HD.

 

H ROM είναι τέλεια αλλα σήμερα το πρωί αντιμετώπισα το εξής πρόβλημα, πριν κάποιες σελίδες προτείνετε το radio XXKI4, το οποίο και πέρασα αλλα προέκυψε πρόβλημα. Το τηλέφωνο έσβησε το βράδυ απο μπαταρία (πρώτος κύκλος φόρτισης) και το φόρτιζα ολη νύχτα, το πρωί λοιπόν που τo άνοιξα δεν είχα σήμα GSM και στο radio έλεγε Uknown, δοκίμασα διάφορα όπως reboot, wipe cache/dalvik, on/off airplane mode χωρίς επιτυχία και τελικά αναγκάστικα να ξαναπεράσω το XXKL1 και αμέσως όλα έφτιαξαν. Το δίκτυο μου είναι Cosmote με καλό σχετικά σήμα HSDPA αλλα και GPRS/EDGE, κέρνελ έχω περάσει τον CF-Root-SGS2_XW_OXA_KK5-v5.0-CWM5.

 

Μάλλον κάτι δε πήγε καλά στην εγκατάσταση μιας και το ΚΙ4 είναι δοκιμασμένο,αξιόπιστο και αυτό το πρόβλημα πρώτη φορά το ακούω.Kαι το KL1 πάντως είναι πολύ καλή επιλογή :)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάτι δε πήγε καλά στην εγκατάσταση μιας και το ΚΙ4 είναι δοκιμασμένο,αξιόπιστο και αυτό το πρόβλημα πρώτη φορά το ακούω.Kαι το KL1 πάντως είναι πολύ καλή επιλογή :)

 

 

Xμμμ, θα ξανακατεβάσω KI4 και θα δοκιμάσω, μπορεί να μη έκατσε καλά...

Link to comment
Share on other sites

απιστευτο!!!

Εκανα αναβαθμιση στην 9,1 (ξανα) επειδη ηθελα να κανω φορματ.

ειχα παρει droidbackup πριν 3 μερες...

τωρα λοιπον που εβαλα την 9,1 καθαρη (εκανα foul wipe)

διαπιστωσα πως με το που ανοιξα το market,

αρχιζουν και εγκαθιστανται μονα τους τα προγραμματα που ειχα,

χωρις να δωσω εγω καποια εντολη...

επαθα πλακα...πως εγινε τωρα αυτο??? :blink:

Link to comment
Share on other sites

απιστευτο!!!

Εκανα αναβαθμιση στην 9,1 (ξανα) επειδη ηθελα να κανω φορματ.

ειχα παρει droidbackup πριν 3 μερες...

τωρα λοιπον που εβαλα την 9,1 καθαρη (εκανα foul wipe)

διαπιστωσα πως με το που ανοιξα το market,

αρχιζουν και εγκαθιστανται μονα τους τα προγραμματα που ειχα,

χωρις να δωσω εγω καποια εντολη...

επαθα πλακα...πως εγινε τωρα αυτο??? :blink:

 

Οι εφαρμογές είναι συνδεδεμένες με το google account σου, ακόμα και τηλέφωνο να αλλάξεις θα γίνουν restore εφ'όσον είναι ενεργοποημένη η επιλογή Settings>Privacy>Backup up my data and Automatic restore.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή βδομάδα σ' όλους,

6 μέρες πριν τα Χριστούγεννα και το πιο πιθανό είναι να κλείσει ο χρόνος με τα Android 2.3.6 :)

Ανέβασα το νέο modem από Android 4.0.1

Modem_XXKP1.zip

δεν το εχω δοκιμάσει, περιμένω εντυπώσεις σας και αν αξιζει να το βάλω στο Omega Files

 

Δοκίμασε κανένας το νέο modem που σας ανέβασα το KP1 να μας πει εντυπώσεις?

 

Tην Καλησπερα μου.... Και σας ευχαριστω για την εξαιρετικη δουλεια,που εχετε κανει ολοι σας εδω μεσα....:!: {dev + μελη / Users}

 

Ναιιιιι.....!!! Εγω το δοκιμασα αυτο το νεο {KP1} modem....

 

Eιμαι σε δικτυο Wind....!!!!!!

 

Στην περιοχη που διαμενω,υπαρχει τελεια υποστηριξη σηματος κινητης τηλ. {απο τον παροχο μου},σε ολους τους τομεις.... Αλλα και με αλλες συσκευες,ημουν παντα απολυτα ικανοποιημενη....

Καθως επισης,κατα 70% χρησιμοποιω "Kernel" του Κυριου απο την Τουρκια / Και 20% Cfroot / + 10% αλλους...{ως επι το πλειστον} Aπο την μερα που αγορασα την συσκευη μου.... {Αρχες καλοκαιριου}

 

Με αυτο το modem {KP1}... Παρατηρησα στην δικια μου συσκευη.... Μια πολυ μικρη βελτιωση... Πολυ δυσκολα να την παρατηρησει καποιος....:!: Σε ολους τους τομεις.... {Ειμαι ομως... Απολυτα σιγουρη για αυτο...}

 

Αναφερω ολα τα παραπανω στοιχεια.... Γιατι καπου διαβασα,οτι μπορει να παιζουν καποιο ρολο....

 

Τελος τα modem {KI3} + {KI4} + {KP1}... Στην δικια μου συσκευη,ηταν οτι καλυτερο εχω "flasharei" μεχρι σημερα / δοκιμασει.... Που αφορουν το συγκεκριμενο στοιχειο... Με σειρα καταταξης,οσο αφορα τις αισθησεις - παρατηρησεις μου / προτιμηση μου... Ως εξης...

 

1) KP1

2) KI4

3) KI3

 

Παντα..... Oλα σε Wind...!!!

 

Oλα τα υπολοιπα modem που εχω δοκιμασει.... Απο την αρχη της υπαρξης τους, μεχρι και σημερα.... {ΚΕ2....κ.τ.λ / κ.τ.λ}

Μου αφηναν παντα,μια δυσαρεστη γευση λειτουργικοτητας.... Σε οτι μπορει να σχετιζονται με αυτο...!!!

εμβελεια σηματος / σταθεροτητα / ισχυς / επικοινωνια / ποιοτητα κλησης / δεδομενα / ταχυτητα / HSDPA GPRS/EDGE....κ.τ.λ / κ.τ.λ

 

ΕDIT / {ΚP2} Δεν εχω προλαβει να το δοκιμασω.... Εφοσον βρω χρονο... Θα παραθεσω...

 

Ολα τα παραπανω αποτελουν προσωπικες μου παρατηρησεις.... {?? Σωστες η Λαθος ?? }.... Κατ'εμε σωστες 100%...:!::!::!: Με βαση παντα τα δικα μου "standar" που προανεφερα...:!::!:{παροχος,περιοχη,wind,συκευη,καλυψη σηματος,...κ.τ.λ / κ.τ.λ}.

 

Ζηταω απο τωρα μια μεγαλη Σ-Υ-Γ-Ν-Ω-Μ-Η,αν ταλαιπωρησω / βαλω σε μπελαδες καποιους χρηστες / μελη.... Με την παραθεση των παρατηρησεων μου...!!!!

Εφοσον θεωρηθουν απο τους περισσοτερους.... Ως εσφαλμενες....

Edited by SYMELA_PONTIA
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!!εκανα και εγω χθες εγκατασταση την omega και μεχρι στιγμης παει μια χαρα..ενα θεματακι που παρατηρησα ειναι οτι ενω η επιλογη κινηση-πανοραμικη ληψη ειναι ενεργοποιημενη και αμα πατησω δοκιμη δουλευει κανονικα,αμα πατησω επεξεργασια στο μενου και παω να μετακινησω εφαρμογες γυρωντας την οθονη ή να θελω να αλλαξω μονο οθονες δεν δουλευει..επισης θα ηθελα αν γινοταν τα χρωματα στους διαλογους των μηνυματων να ειναι αλλιως γιατι εκτος οτι κουραζουν δεν φαινονται καλα οι φατσουλες ;)
Link to comment
Share on other sites

Xμμμ, θα ξανακατεβάσω KI4 και θα δοκιμάσω, μπορεί να μη έκατσε καλά...

 

https://www.rapidshare.com/files/690...-NEKI2-CWM.zip εαν εχεις Cosmote η βελτιωση ειναι απιστευτη!!

Link to comment
Share on other sites

https://www.rapidshare.com/files/690...-NEKI2-CWM.zip εαν εχεις Cosmote η βελτιωση ειναι απιστευτη!!

 

File not found

Mήπως αυτο;

 

http://www.multiupload.com/ENI9VB78TO

Link to comment
Share on other sites

File not found

Mήπως αυτο;

 

http://www.multiupload.com/ENI9VB78TO

https://rapidshare.com/files/690061486/Modem-NEKI2-CWM.zip συγνωμη δινω καινουριο link για το modem και να διευκρινισω οτι διαφορες θα δειτε μονο σε cosmote...θα ειναι σαν να αποκτησατε αλλο τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

https://rapidshare.com/files/690061486/Modem-NEKI2-CWM.zip συγνωμη δινω καινουριο link για το modem και να διευκρινισω οτι διαφορες θα δειτε μονο σε cosmote...θα ειναι σαν να αποκτησατε αλλο τηλεφωνο.

 

Εγώ με cosmote δεν είδα καμία διαφορά.

Παραμένω σε ΚΙ4 , KL1 επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτησω κατι καλε μου Φιλε...???

 

Ειναι απιστευτετη σε σχεση με τα Modem ΚΙ4 / ΚΙ3 / KP1 σε ποιους τομεις.... Συγκεκριμενα....???

Eκτος απο τις γραμμουλες....

 

Σε ευχαριστω πολυ & να εισαι καλα...!!!! Θα περιμενω μια απαντηση σου,να το δοκιμασω και εγω,με μεγαλη αγωνια.....!!!

 

εμβελεια σηματος / σταθεροτητα / ισχυς / επικοινωνια / ποιοτητα κλησης / δεδομενα / ταχυτητα / HSDPA GPRS/EDGE....κ.τ.λ

 

 

Wi-Fi μηπως...???

Να τονισω οτι διαφορες μονο σε cosmote.

Αναλυτικα ισχυς λαμβανομενου σηματος 5-7 dbm αρα και μικροτερη καταναλωση ισχυος επειδη το τηλεφωνο μας επικοινωνει ευκολοτερα,ταχυτατο στην εναλλαγη 2g/3g και εκει που δεν παιζεται ειναι οτι ακουτε και σας ακουνε καλυτερα (διαμορφωση-αποδιαμορφωση).

Οσοι ειχατε παλια καλη συσκευη τηλεφωνου καταλαβαινετε τι εννοω..

Το wifi ειναι μια αλλη ιστορια και σε εμενα με τους τελευταιους kernel εχει βελτιωθει σε πολυ καλο βαθμο.

Link to comment
Share on other sites

Να τονισω οτι διαφορες μονο σε cosmote.

Αναλυτικα ισχυς λαμβανομενου σηματος 5-7 dbm αρα και μικροτερη καταναλωση ισχυος επειδη το τηλεφωνο μας επικοινωνει ευκολοτερα,ταχυτατο στην εναλλαγη 2g/3g και εκει που δεν παιζεται ειναι οτι ακουτε και σας ακουνε καλυτερα (διαμορφωση-αποδιαμορφωση).

Οσοι ειχατε παλια καλη συσκευη τηλεφωνου καταλαβαινετε τι εννοω..

Το wifi ειναι μια αλλη ιστορια και σε εμενα με τους τελευταιους kernel εχει βελτιωθει σε πολυ καλο βαθμο.

 

Να εισαι καλα φιλε μου.... Σε ευχαριστω πολυ... Μου εδωσες και καταλαβα....!!!

 

Γιώργο μη κάνεις το λάθος με το wifi :)

Έχει αποδειχτεί ότι στην gingerbread δε παίζει κανένα ρόλο το μόντεμ :)

 

Φιλε....!!!!!!

:respect:**********:respect:******:respect:StratosGR :respect: *****:respect:*********:respect:

Δεν με λενε Γιωργο... Με λενε Συμελα....

Και συμφωνω απολυτα,με αυτο που αναφερεις {wi-fi}....100%

Για αυτο αν προσεξεις το παραπανω -posts-.... Θα δεις οτι δεν το αναφερω πουθενα....

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3907960#post3907960

 

Και για αυτο το εγραψα και με κοκκινα.... για δικους μου λογους.... Πουθενα δεν το ισχυριστηκα ομως...

Αν και παλαιοτερα.... Αυτο δεν το γνωριζα...!!!!

 

Σε ευχαριστω πολυ για την επισημανση σου....!!!! Να εισαι καλα Αγορινα μου....!!!!

 

ΕDIT / Δοκιμασα και εγω < NEK modem > στην συσκευη μου..... Με παροχο "COSMOTE"..... Και τα "modem" που αναφερω παραπανω... {Στο πρωτο -post-,που εκανα την παραθεση μου... Αρχη αυτης της σελιδας..}

Ηταν καλυτερα απο NEK.... Συμφωνα με τις δικες μου σωστες / λανθασμενες παρατηρησεις..... {Μιας απλης παρατηρητριας...}

 

Σε εναν **αξιοπιστο**φιλο μου ομως,με την ιδια συσκευη φυσικα και καποια αλλα "standar"....Ειχε μια καπως {με ΝΕΚ} καλυτερη συμπεριφορα,σε καποιους τομεις....

{εμβελεια σηματος / σταθεροτητα σηματος,μονο σε αυτους τους δυο,με οτι αυτο συνεπαγεται,μιας και δεν ειχα ποτε μου την συσκευη του στα χερια μου...!!!! Αλλα μονο την αξιοπιστια του....!!!!}.

Σε σχεση παντα,με τις δικες μου δοκιμες < ΝΕΚ + COSMOTE >...... Ολα σε συναρτηση με αυτα τα modem,που ανεφερα παραπανω....

+ Δικη του παρατηρηση + Αξιοπιστια του + "Standar" του + Οτι ειχε δοκιμασει και αυτος,τα modem που αναφερω + και κατι αλλα δικα μας..... Αλλα οχι την συσκευη του,στα χερια μου....!!!!!!

 

Το γιατι / πως..???? Συνεβει αυτο,υπερ του NEK.... Δεν το ξερω....!!!! Kαι δεν θελω να κανω τον μαγο < merlin >... Kαι να σας πω που παει το μυαλο μου...!!!!

 

Ισως η παραθεση αποψεων / παρατηρησεων,περισσοτερων Users / μελη / χρηστες.... Mε αρκετα στοιχεια.... Μας βοηθησει να βρουμε το καλυτερο για ολους....

Θα περιμενω με αγωνια,να διαβασω και τις δικες σας παρατηρησεις.....

 

Ενω ηδη εχω διαβασει αλλου,οτι το {KP1} σε καποιους δεν περπατησε καλα.... Και σεβομαι απολυτα και τις δικες τους παρατηρησεις....!!!! Οταν μου δινουν να καταλαβω,απο τα γραφομενα τους... Οτι δεν κοιτουσαν μονο τις γραμμουλες...

 

Ευχαριστω....

Edited by SYMELA_PONTIA
Link to comment
Share on other sites

Και μόλις χθες σκεφτόμουν: "πού να χάθηκε ο Γιώργος;". Ευτυχώς έδωσες δυναμικό παρόν!!

 

Τις τελευταίες μέρες παρατήρησα δύο battery drain αλλά τα συνδυάζω με την εφαρμογή better battery stats (ή κάπως έτσι - δε θυμάμαι ακριβώς το όνομα της) την οποία φυσικά έβγαλα άμεσα και αυτόματα σταμάτησε το πρόβλημα.

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ με το KL1 είδα τεράστια διάφορα προς το καλύτερο στο GPS.. Πλέον λοκαρει άμεσα και με ακρίβεια 5 μέτρων. Για μένα το KI4 ήταν ότι χειρότερο από πλευρά GPS

 

Φίλη Symela ,

Το modem to δοκίμασα σε δίκτυο cosmote, ως προς την ποιότητα του σήματος και της ομιλίας όλα είναι άψογα ( αλλά εγώ δεν είχα πρόβλημα ούτε με το KI4.

Όσο αφορά το GPS, δόκιμες χωρίς το υποβοηθούμενο δεν έκανα. (Ήμαρτον ρε παΐδια παίρνεις ένα High end Κινητό των 500€ και δεν έχεις πακέτο Internet.Αλλά και πακέτο να μην έχεις όλες οι εταιρίες τουλάχιστον παλιότερα σου έδιναν δωρεάν μέχρι 1MB . Το Υποβοηθούμενο κατεβάζει περιπου 3-4 KB αρα μιλάμε για 250-300 lockarismata τον μήνα ) . Τεσπα με το KI4 υπήρχαν φορές που μου lockare σε 5-10 δευτερόλεπτα και άλλες λίγες φορές έπιανε και λεπτό.

Το μεγάλο πρόβλημα όμως για μένα ήταν η ακρίβεια του gps , όπου ήταν στα 30-40 μέτρα και έπρεπε να βρω ανοιχτό έδαφος και καλό καιρό για να κατέβει στα 5-10 μέτρα. Τώρα με το KL1 ο χρόνος έχει παραμείνει στα 5-10 δεύτερα οπου αρχίζει με ακρίβεια 40-30 μετρά και στα 30 με 60 δευτερόλεπτα έχει πέσει στα 5 μέτρα. Χθες ενκινηση με το αμάξι ήταν καρφωμένο σε μια ολόκληρη διαδρομή στα 5 μέτρα (Solid as Rock).

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...