Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτην την εκδοση ειχα και εγω με τον κερνελ του Τουρκου τον 2.1.1 και μου τον περασε στην εξωτερικη καρτα.

Κι εμένα ο φάκελος των OMEGA files βρέθηκε στην εξωτερική κάρτα μόλις έβαλα την 7.0

 

Ευχαριστώ για την ενημέρωση.

Φυσικά αυτό δεν έχει να κάνει με την Omega ούτε και με τις άλλες rom,

είναι πρόβλημα του CWM και ελπίζω να το διορθώσουν στην επόμενη έκδοση.

 

στην πρωτη σελιδα στα tweaks το disable bootsound σαν λινκ δεν υπαρχει.ειναι ανενεργο.μηπως μπορει να διορθωθει;

ευχαριστω

 

sent from the king galaxy s2

 

Δεν κατάλαβα τι εννοείς?

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από μακριά φωνάζει ότι είναι θέμα του CWM.

Με τα πορτοκαλί γράμματα μου έχει default την εσωτερική κάρτα.Με τα μπλε μου εμφανίζει default την εξωτερική.

Σε μένα πάντως δε τον πέρασε το φάκελο καθόλου, αλλά όπως είπα πριν δεν είχα καθόλου χώρο στην εσωτερική κάρτα και μάλλον γι αυτό συνέβη.

Αφού όμως πάντα μπορώ να τα κατεβάσω ξεχωριστά όποτε θέλω δε στεναχωρήθηκα κιόλας :happy:

 

Γιάννη ένα πράγμα που παρατήρησα είναι ότι τα πλαίσια σε μερικά buttons είναι μεγαλύτερα και έτσι δε τα εμφανίζει στο κάτω μέρος.Αν δε κάνω λάθος πρέπει να έχει ξαναεπισημανθεί στο xda.

Μέχρι στιγμής πάντως μια χαρά η rom.

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη ισως εγραψα λιγο βιαστικα.

στο 4 ο ποστ στα mods διπλα σε καθε mod υπαρχει και download link.

στο disable boot sound δεν υπαρχει downlaod link και νομιζα οτι κατα λαθος παραληφθηκε το link.

θα μου πεις καταβασε τα ομεγα files και θα εχεις δικιο αλλα επειδη πολλες φορες βρισκομαστε με τα data των εταιριων κινητης καλο ειναι να υπαρχει καποιο λινκ να κατεβαζουμε μονο τα ακρως απαραιτητα.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω battery drain περίπου 3 με 5% σε τρεις ώρες. Είμαι με τον κερνελ της ωμέγα 7. Και από ότι είδα στο battery stats είναι από τους χάρτες. Καμιά πρόταση;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω battery drain περίπου 3 με 5% σε τρεις ώρες. Είμαι με τον κερνελ της ωμέγα 7. Και από ότι είδα στο battery stats είναι από τους χάρτες. Καμιά πρόταση;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Σαφως

Βρες το autostarts και απενεργοποιησε τους χαρτες και ολα τα παρελκομενα τους απο τι start up

Η καντους freeze με το titanium

Link to comment
Share on other sites

Από μακριά φωνάζει ότι είναι θέμα του CWM.

Με τα πορτοκαλί γράμματα μου έχει default την εσωτερική κάρτα.Με τα μπλε μου εμφανίζει default την εξωτερική.

Σε μένα πάντως δε τον πέρασε το φάκελο καθόλου, αλλά όπως είπα πριν δεν είχα καθόλου χώρο στην εσωτερική κάρτα και μάλλον γι αυτό συνέβη.

Αφού όμως πάντα μπορώ να τα κατεβάσω ξεχωριστά όποτε θέλω δε στεναχωρήθηκα κιόλας :happy:

 

Γιάννη ένα πράγμα που παρατήρησα είναι ότι τα πλαίσια σε μερικά buttons είναι μεγαλύτερα και έτσι δε τα εμφανίζει στο κάτω μέρος.Αν δε κάνω λάθος πρέπει να έχει ξαναεπισημανθεί στο xda.

Μέχρι στιγμής πάντως μια χαρά η rom.

 

Αυτό δεν διορθώνεται γιατί με μικρότερα button ακόμα και η stock ρομ στα Ελληνικά (και σε άλλες γλώσσες - μόνο στα Αγγλικά είναι οκ) κόβει το κάτω μέρος από τα γράμματα,

έτσι αποφάσισα μεγαλύτερα button και σωστά γράμματα, οποίος θέλει υπάρχουν και τα button που είχα στην v6.0 και μπορώ να του τα ανεβάσω.

 

συγνωμη ισως εγραψα λιγο βιαστικα.

στο 4 ο ποστ στα mods διπλα σε καθε mod υπαρχει και download link.

στο disable boot sound δεν υπαρχει downlaod link και νομιζα οτι κατα λαθος παραληφθηκε το link.

θα μου πεις καταβασε τα ομεγα files και θα εχεις δικιο αλλα επειδη πολλες φορες βρισκομαστε με τα data των εταιριων κινητης καλο ειναι να υπαρχει καποιο λινκ να κατεβαζουμε μονο τα ακρως απαραιτητα.

ευχαριστω

 

Ότι δεν έχει *μπροστά, είναι μέσα στην ρομ στο Omega Files φάκελο γιαυτό δεν έχει λινκ.

Αν δεν έχει μπει ο φάκελος αυτόματα στην συσκευή σου κατέβασε τον από εδω

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

αν διαβασες καλα , λεω μια ΜΟΝΙΜΗ λυση.

 

Μόνιμη λύση δεν γνωρίζω αν υπάρχει.. Έχεις δίκιο.. Δεν πρόσεξα ακριβώς τι έγραφες και έγινε παρεξήγηση.. Σου ζητώ συγγνώμη :)

 

Στο θέμα μας τώρα, προσωπικα επειδή σαν default γλώσσα εχω ορίσει τα αγγλικά δεν είχα παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα με το μάρκετ.

Όταν δοκίμασα να το γύρισω σε ελληνικα όμως.. Απόλυτη άρνηση! Δεν δεχόταν να κατεβάσει τίποτα..:eek::what:

Ξανά αγγλικά και όλα εντάξει τώρα.. Τι να πω?

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

περασα την omega παιδες αλλα παρατηρησα οτι η μπαταρια δεν κραταει οσο σε στοκ..8 ωρες υπνου εχασε 3-4% εκει που με στοκ εχανα 1% σε 10 ωρες..μηπως φταιει επειδη περασα χθες την ρομ?και θα στρωσει μετα απο δυο φορτισεις?παιζει ρολο?απο την αλλη μαρεσε η ρομ ειναι ταχυτατη με καλη αποκριση..

επισης αν και εκανα full wipe,data factory reset,wipe cache,dalvik cache,αλλα εχω μια απορια..το NO WIPE ρομ τι σημαινει?δηλαδη αν περασω αλλη ρομ απο πανω που ειναι επισης NO WIPE δεν χρειαζεται να κανω wipe cachedata factory reset κτλ??

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

περασα την omega παιδες αλλα παρατηρησα οτι η μπαταρια δεν κραταει οσο σε στοκ..8 ωρες υπνου εχασε 3-4% εκει που με στοκ εχανα 1% σε 10 ωρες..μηπως φταιει επειδη περασα χθες την ρομ?και θα στρωσει μετα απο δυο φορτισεις?παιζει ρολο?απο την αλλη μαρεσε η ρομ ειναι ταχυτατη με καλη αποκριση..

επισης αν και εκανα full wipe,data factory reset,wipe cache,dalvik cache,αλλα εχω μια απορια..το NO WIPE ρομ τι σημαινει?δηλαδη αν περασω αλλη ρομ απο πανω που ειναι επισης NO WIPE δεν χρειαζεται να κανω wipe cachedata factory reset κτλ??

 

Δουλεψε την σημερα...κοινως γονατισε την και οταν τελειωσει η μπαταρια σου κανε ενα baterycallibration και μετα τσεκαρισε την...Σε σχεση με την στοκ θα εισαι τουλαχιστον 20%-30% πανω...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Δουλεψε την σημερα...κοινως γονατισε την και οταν τελειωσει η μπαταρια σου κανε ενα baterycallibration και μετα τσεκαρισε την...Σε σχεση με την στοκ θα εισαι τουλαχιστον 20%-30% πανω...

 

αυτο εκανα χθες..το γονατισα..εκανα επισης wipe battery stats..!θα το κοιταξω και σημερα και θα δω τι γινεται..

ασχετο..διαβασα καπου οτι απο βδομαδα θα βγει η επισημη 2.3.6 στοκ ρομ..ισχυει?

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

αυτο εκανα χθες..το γονατισα..εκανα επισης wipe battery stats..!θα το κοιταξω και σημερα και θα δω τι γινεται..

ασχετο..διαβασα καπου οτι απο βδομαδα θα βγει η επισημη 2.3.6 στοκ ρομ..ισχυει?

 

Ετσι λενε στο xda οτι προς το τελος αυτης της εβδομαδας θα βγει...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ετσι λενε στο xda οτι προς το τελος αυτης της εβδομαδας θα βγει...

 

σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου..!επισης γνωριζεις αυτο για το NO WIPE που ανεφερα πιο πανω??αν περασω δηλαδη αλλη ρομ που ειναι επισης NO WIPE δεν θα χρειαστει να κανω wipe/data factory reset,wipe cache ,dalvik cache και τα λοιπα??

δυστυχως ημουν στην αντιπερα οχθη (μηλοτηλεφωνο) και εχασα επεισοδια..και προσπαθω να στροφαρω για να θυμηθω :p

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου..!επισης γνωριζεις αυτο για το NO WIPE που ανεφερα πιο πανω??αν περασω δηλαδη αλλη ρομ που ειναι επισης NO WIPE δεν θα χρειαστει να κανω wipe/data factory reset,wipe cache ,dalvik cache και τα λοιπα??

δυστυχως ημουν στην αντιπερα οχθη (μηλοτηλεφωνο) και εχασα επεισοδια..και προσπαθω να στροφαρω για να θυμηθω :p

 

Οταν πας απο την ιδια ρομ πχ απο ομεγα v6 σε v7 δεν χρειαζετε το foulwipe...Οταν ομως αλλαζεις ρομ πχ απο criskelo se omega εγω κανω παντα foulwipe...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου..!επισης γνωριζεις αυτο για το NO WIPE που ανεφερα πιο πανω??αν περασω δηλαδη αλλη ρομ που ειναι επισης NO WIPE δεν θα χρειαστει να κανω wipe/data factory reset,wipe cache ,dalvik cache και τα λοιπα??

δυστυχως ημουν στην αντιπερα οχθη (μηλοτηλεφωνο) και εχασα επεισοδια..και προσπαθω να στροφαρω για να θυμηθω :p

 

Ρίξε μια μάτια και εδω,

τα έχω γράψει αναλυτικά :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια μάτια και εδω,

τα έχω γράψει αναλυτικά :)

 

σε ευχαριστω ioathe..το διαβασα ολο το ποστ ειλικρινα!απλα οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω αυτο δεν ηξερα..δηλαδη αν βαλω την δικη σου ρομ και απο πανω παλι μια δικη σου ρομ πιο καινουρια τυπου NO WIPE γνωριζω οτι δεν θελει να κανω wipe data wipe cache κτλ..αυτο που δεν αναφερεται ειναι αν ισχυει και για αλλα ρομσ πχ criskelo,leomar,batista, κτλ..που εχουν και αυτοι no wipe!αν περασω για παραδειγμα ενα απο αυτα πανω απτο δικο σου θα χρειαστω παλι wipe/data factory reset?η το δουλευω οπως μπει χωρις να πειραξω κατι..

παντως μπραβο για την ρομ (εβαλα omega black and blue),ειναι πολυ ωραια,ταχυτατη και με ωραια αποκριση,λιγακι στην μπαταρια εχω μονο που με κανει νουμερα (παντα σε σχεση με στοκ που ειχα η διαφορες που ψαχνω) αλλα θα το ψαξω λιγο ακομα ;)

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Ετσι λενε στο xda οτι προς το τελος αυτης της εβδομαδας θα βγει...

 

για την ασια εχει βγει η 2.3.6

http://www.sammobile.com/forum/showthread.php?t=23

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

για την ασια εχει βγει η 2.3.6

http://www.sammobile.com/forum/showthread.php?t=23

 

Και για Μεξικό

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1350424

αν βγει και για Ευρώπη σύντομα θα ήταν τέλειο.

 

Edit

European KK2 Released 2.3.6 Build date: Fri 11/11/2011

 

http://attachments.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=798796&d=1322566118

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

@dimotika

Νίκο σ ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για το donate :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Δουλεψε την σημερα...κοινως γονατισε την και οταν τελειωσει η μπαταρια σου κανε ενα baterycallibration και μετα τσεκαρισε την...Σε σχεση με την στοκ θα εισαι τουλαχιστον 20%-30% πανω...

 

Εννοείς οτι μόλις τελειώσει η μπαταρία κάνεις πλήρες φόρτιση κ εν συνεχεία callibration?

Η προτείνεις απ τα λεγόμενά σου να γίνεται το callibration με άδεια μπαταρία?

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην εφαρμογή root explorer ποια επιλογή επιλέγουμε;

Mount as r/o η mount as r/w;Και τι κάνει η καθεμία;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην εφαρμογή root explorer ποια επιλογή επιλέγουμε;

Mount as r/o η mount as r/w;Και τι κάνει η καθεμία;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Για copy/paste την πρώτη

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Και η άλλη τι κάνει;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Τιποτα απλα βλεπεις ολα τα αρχεια σαν αντμιν μονο να τα επεξεργαστεις δε μπορεις...

Link to comment
Share on other sites

ειχα αναφερει σε προηγουμενα posts battery drain (μετα απο επανεκκινηση κινητου) με stock kernel. Μου ξαναεγινε σημερα με siyan 2.1.1 kernel (οποτε δεν παιζει ρολο ο kernel, κατι αλλο εχω κανει λαθος) απο 50% πηγε 20% και μετα απο καμια-δυο ωρες χωρις ιδιαιτερη χρηση του κινητου ξαναανεβηκε στο 35%. Αυτο το ανεβασμα το εχω παρατηρεις σε ολά τα battery drain που μουν εχουν τυχει. Battery calibration εχω κανει μετα απο πληρης φορτιση, δεν εχω κανει wipe battery stats. Παιζει ρολο? Προτεινετε να γινεται οταν η μπαταρια ειναι foul η δεν παιζει ρολο?

 

 

ioathe ελπιζω να μη σε πειραζει που τροποποιησα το logo σου... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...