Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εκανα την εξης εξυπναδα απ'οτι βλεπω τωρα πριν λιγο στο γαλαξια μου: το συνδεσα με το καλωδιο στο pc και διεγραψα τα παντα στην εξωτερικη καρτα και στη μνημη του κινητου για να περασω την 7. Μετα εβαλα το κωδικο που κανει format το κινητο και τωρα δεν ανοιγει το τηλ μενει στην αρχικη οθωνη με το λογοτυπο της samsung. Δοκιμασα με odin το βλεπει αλλα δε προχωραει να βαλει kernel (ειπα μπας ετσι και το σωσω). Εχω κανει χοντρη π@π@ρι@???? Τι κανουμε τωρα????

 

Ρε παιδια κανενας?????????????????????????????????

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σε download mode μπαινει?αν ναι προσπαθησε απο εκει.αλλιως με odin περασε κάποιο firmware..δεν ειμαι ειδικος,περιμενε να δεις τι θα σου απαντησουν και αλλα παιδιά εδώ.
Link to comment
Share on other sites

σε download mode μπαινει?αν ναι προσπαθησε απο εκει.αλλιως με odin περασε κάποιο firmware..δεν ειμαι ειδικος,περιμενε να δεις τι θα σου απαντησουν και αλλα παιδιά εδώ.

 

Ψαχτηκα λιγο στο XDA και εβγαλα ακρη!! Σ'ευχαριστω παντως Σπυρο!!! :)

Link to comment
Share on other sites

ΤΗΝ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ "ΟΜΕΓΑΤΟΝΙΑ" Νew + Old...!!!!

 

Tους "Νew" να τους Καλως Ορισω και ολους... Εναν εναν προσωπικα ....!!!!

 

New = που μας -postaroun- για πρωτη φορα εννοω...!!!!

 

 

Παιδια εγω ειμαι με την rom V3 ακομα.

Για να βαλω την v7 χρειαζεται να κανω τιποτα με το kernel που διαβασα προηγουμενως με κατι μπλε γραμματα κλπ;

Ή απλα περναω και ξεμπερδεψα;

**Sothoms μου**...!!!! Που εισαι βρεεε Αγορινα μου εσυ..??? Για αυτο μου χαθηκες.... Εισαι στην 3 καβατζομενος ακομα... Ορμα εχεις αργησει πολυ...!!!!

Απλα να φλασαρεις κανονικα + αυτα που μας λεει ο Γιαννης εδω πριν.... { http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316681&page=151 } στις οδηγιες του..!!!! κατω,κατω..!!!

 

Επειδή έχασα το usb jig που είχα αγοράσει (τόσο μικρό που είναι επόμενο ήταν) και σκέφτομαι να ξαναπάρω ένα (για καλό και για κακό) έχει τσεκάρει κανείς αν δουλεύει με την omega? Θυμάμαι ότι με τις καινούργιες roms λόγω κάποιας αλλαγής στον bootloader δεν λειτουργούσαν τα usb jigs και ότι έπρεπε να περάσουμε τον παλιό bootloader (τώρα με ποιον τρόπο θα γινόταν αυτό δεν το είχα πολυψάξει - φαντάζομαι με odin).

Αν δεν δουλεύει, λοιπόν, μήπως ο ioathe θα έπρεπε να ενσωματώσει τον παλιό bootloader στην omega για να μην έχουμε πρόβλημα σε περίπτωση brickαρίσματος? (Επειδή δεν έχω ιδέα τι διαφορές έχει ο παλιός με τον νέο bootloader δεν γνωρίζω αν αυτό που λέω μπορεί να γίνει ή θα δημιουργεί πρόβλημα στη rom αλλά το συζητάω μήπως και δεν το έχει σκεφτεί ο dev).

 

Προχωρα κανονικα με το "Usbjig" δοκιμασε το και δεν θα εχεις προβλημα...!!! Αλλα να το πεις και σε μενα,να το κανω και εγω... χα..χα..!!

Αν ομως θα υπαρξει σοβαρα τωρα...!!! Να μου πεις και θα σου πω τι ακριβως να κανεις...!!! Εσενα σε περιμενα πριν απο καιρο,να πω την αληθεια...!! Γιατι μου αργησες τοσο...??? Μy name "James" Bond θα ειναι η απαντηση...!!! χαρηκα πολυ gorgiosalon....

 

παιδια τα Deluxe Settings v13.1 τι παραπανω προσφέρουν!!???

σορυ αν ειναι χαζη η ερωτηση αλλα δεν βρηκα καποια διάφορα απο τα προηγούμενα!!!!

 

Freddaras....:!: Ξερω πως αν δεν σου απαντησω τωρα.... Εσυ σε μια ωρα προσωπικα,θα ξερεις καλυτερα απο εμενα ολες τις διαφορες...!!!! :lol::p Και θα τις πουμε και μετα παρακατω... Για να μην πλατειασω τωρα..!!! {γιατι ξερεις που θα φτασει,αμα το κανω..χα..χα..!!} Μιας και το πηρα "multi" το πακετακι....!!!! :lol::p

 

η 6.1 τοτε τον ειχε , παρα πολυ καλος,

αλλαξα αυτον που εχει η 7, γιατι μεσα σε 6 ωρες, μου πηγε την μπαταρια 60% κατω , ενω με τον 2.1.1, δεν ειχα τετοιο προβλημα, η μπαταρια μου εφθανε περιπου 2,5 μερες.

 

Μπορει να παιχτηκε καποιο "battery drain", Ο.Κ,δεν χαλασε και ο κοσμος...!!! cool...! Αλλα και εκει που εισαι,θελω να μου πεις τις παρατηρησεις σου.... Οταν θα εχεις χρονο...!!!! {και εσενα σε περιμενω να μας γραφεις πιο πολυ,οταν μπορεις...!!! Γιατι απο κοντα σε εχω...χα..χα..!! Και μου ξερεις πολλα εσυ..!!! να μαθω και εγω θελω...!!!}

 

Εαν φορας Ομεγα V7 πατα applicaton menu preferences appdrawer και στο short order υπαρχει alphabetical αλλα ειναι σε grid view και οχι List,κανω λαθος?

 

Οχι βρε καλη μου Αγορινα...!!! Και σε "list" ειναι και σε "alphabetical",αν σε πιανω ακριβως τι θελεις να μας πεις...

Μιας και εγω ειμαι ο σκραπας εδω μεσα στα <Agglika>....

 

Παιδια εκανα την εξης εξυπναδα απ'οτι βλεπω τωρα πριν λιγο στο γαλαξια μου: το συνδεσα με το καλωδιο στο pc και διεγραψα τα παντα στην εξωτερικη καρτα και στη μνημη του κινητου για να περασω την 7. Μετα εβαλα το κωδικο που κανει format το κινητο και τωρα δεν ανοιγει το τηλ μενει στην αρχικη οθωνη με το λογοτυπο της samsung. Δοκιμασα με odin το βλεπει αλλα δε προχωραει να βαλει kernel (ειπα μπας ετσι και το σωσω). Εχω κανει χοντρη π@π@ρι@???? Τι κανουμε τωρα????

 

Oχι στην συσκευη δεν εκανες κατι κακο...!!!!

Να κανεις ενα "full wipe" αφου τα εχεις διαγραψει ολα.... Και *reflashing*.... Αν δεν ανοιγει καν η συσκευη,να μου το πεις,για να παμε σε "download mode" + "odin"...!!!! Aλλα θα πρεπει να σε στειλω σε ενα αλλο μου -post-,να σου πω τι ακριβως θα κανεις...!!!

 

Θα περιμενω να μου πεις...!!!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

*ΕDIT* / Να εισαι καλα ρε Ακη μου απο κατω...!!! φιλια πολλα.... Γιατι θα την κανω σε λιγο για κανενα "OYISKAKI" :lol:σημερα λεωωωω να βαλουμε κατι στα χειλη μας...!!! Πεσανε φραγκα στην τσεπη...!!! Αρα θα πεσει και "donate"...!!!! Να πανε και τα "σεκλετια" κατω...!!!!! Και ειναι και πολλα τα ατιμα...!!!!

 

Y.Γ) @ Για ολους...!!! Τι κουφ@λ@ ειμαιιιιιι.... :rotfl: Πως το παω...!!!! :p

Να τα πιουμε ολοι μαζι ρε Μαγκες μια μερα.... Κριμα δεν ειναι,τοσο καιρο εδω περα...!!!! Και αντε εγω θα κερασω την πρωτη γυρα...!!!! Αλλα μην μου σκασετε 50 Ατομα....χα..χα..χα..!!

 

Καποια πραγματα αξιζουν περισσοτερο..!!! Παραπανω απο καθε συσκευη..!!!!

Και η καλη χαρουμενη παρεα... !!! Ειναι μεσα σε αυτα...!!! Αλλα την "χαρα" πρεπει να την εχουν ολοι μεσα τους, σε αυτην την παρεα...!!!! Και ας μου πει καποιος οτι εχω αδικο...!!! Μιας και η χαρα δεν εχει "τιμη & αξια"..!!! Εχει ομως συναισθημα...!!!!

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Oχι στην συσκευη δεν εκανες κατι κακο...!!!!

Να κανεις ενα "full wipe" αφου τα εχεις διαγραψει ολα.... Και *reflashing* αν δεν ανοιγει καν η συσκευη να μου το πεις για να παμε σε download mode + odin... Aλλα θα πρεπει να σε στειλω σε ενα αλλο μου -post- να σου πω τι ακριβως θα κανεις...!!!

 

Θα περιμενω να μου πεις...

 

Γιωργο ολα καλα γινετε εγκατασταση της 7 αυτη τη στιγμη!!! Σ'ευχαριστω για το ενδιαφερον!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες εβγαλα την v2.0 εκδοση του siyah+ kernel.μπορειτε να την βρειτε εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1362597 σε λιγο θα ενημερωσω και το thread στο myphone.εχει ntfs automount,tegrak second core application support καποια κοματια απο linux kernel 3.1,και voodoo colour support.επισης εχω βελτιωσει την μπαταρια.οσοι προθυμοι δοκιμαστε τον και πειτε μου αν εχετε προβληματα υπερθερμανσης η battery drain.

ΥΓ.Αν θελετε τον source code η τις beta απο εδω και περα θα τα βρισκεται στο pan24xda.blogspot.com

 

ntfs automount? Το έχεις δοκιμάσει παίζει? θα βάλω τα κλάμματα έτσι και δουλεύει.

Σε σχέση με την Speedmod, πως είναι ο kernel?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρατηρησα το εξης: οταν εισαι στο "Διαχειριση Εργασιων" πατησεις εκκαθαριση μνημης και μετα πατησεις το πισω δε σε βγαζει στην αρχικη οθoνη αλλα στο call log.

Τσεκαρετε το αν θελετε και σεις :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρατηρησα το εξης: οταν εισαι στο "Διαχειριση Εργασιων" πατησεις εκκαθαριση μνημης και μετα πατησεις το πισω δε σε βγαζει στην αρχικη οθoνη αλλα στο call log.

Τσεκαρετε το αν θελετε και σεις :wacko:

 

Δε με παει μαλλον δεν εξηγειται αλλιως...

Εξακολουθει να υπαρχει αυτο το "τρεμοπεγμα" στην οθονη με κατι σαν γραμμες για 1-2 δευτερολεπτα και μετα στρωνει παλι.

Εχετε δει κατι αναλογο οι υπολοιποι?? Το ιδιο ειχε και χθες ενας φιλος απο εδω αλλα οταν αλλαξε kernel δεν ειχε και προβλημα ενω σε μενα παραμενει. Γνωριζουμε κατι??

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες εβγαλα την v2.0 εκδοση του siyah+ kernel.μπορειτε να την βρειτε εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1362597 σε λιγο θα ενημερωσω και το thread στο myphone.εχει ntfs automount,tegrak second core application support καποια κοματια απο linux kernel 3.1,και voodoo colour support.επισης εχω βελτιωσει την μπαταρια.οσοι προθυμοι δοκιμαστε τον και πειτε μου αν εχετε προβληματα υπερθερμανσης η battery drain.

ΥΓ.Αν θελετε τον source code η τις beta απο εδω και περα θα τα βρισκεται στο pan24xda.blogspot.com

 

pan24, έβαλα στην omega XT 7 τον kernel σου και όταν πάω Ρυθμίσεις- Πληροφορίες σχετικά με το τηλέφωνο-Έκδοση Kernel γράφει Unavailable

 

Είναι σωστό αυτό;

Link to comment
Share on other sites

*Ice Cream Sandwich v1.4 Domination ported for Omega αν βαλω αυτο το θεμα και εχω το jk 13 θα υπαρξει προβλημα λογικα αφου δεν υποστηριζει ή εχω καταλαβει λαθος?
Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

http://img24.imageshack.us/img24/6842/sc20111125222850.png

http://img221.imageshack.us/img221/2986/omegav7xtby3stnkdhpx.jpghttp://img694.imageshack.us/img694/8048/omegav7xtby1.jpghttp://img585.imageshack.us/img585/2857/omegav7xtby2.jpg

 

Η καταπληκτική v7 xt moding by virland....

Παιδιά η ρομ απλά τα σπάει...

Σμουθ και γρήγορη όπως μονο η omega ξερει και μπορεί...

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Η τροποποίηση και τα άλλα καλούδια είναι μια ευγενική χορηγιά της ΡΕΒΕΚΑ(virland κατα forum)

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

*Ice Cream Sandwich v1.4 Domination ported for Omega αν βαλω αυτο το θεμα και εχω το jk 13 θα υπαρξει προβλημα λογικα αφου δεν υποστηριζει ή εχω καταλαβει λαθος?

 

Οτι θέμα εχει ο γιάννης στο dropbox στο φάκελο τις v7 είναι συμβατό με το jkey 13.1...

Προσοχή μόνο απο εκεί...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Οτι θέμα εχει ο γιάννης στο dropbox στο φάκελο τις v7 είναι συμβατό με το jkey 13.1...

Προσοχή μόνο απο εκεί...

 

Οποτε ακυρον. Θα αναμεινω σε μελλοντικο port.

 

Ευχαριστω :)

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

αντε να τη κανω κιεγω εγκατασταση την 7. Και οσο περιμενω να γινει αναρωτιεμαι: ο cfroot kernel ο μαμισιος τα παει καλα? Ή παμε κατευθειαν για αλλαγη??
Link to comment
Share on other sites

αντε να τη κανω κιεγω εγκατασταση την 7. Και οσο περιμενω να γινει αναρωτιεμαι: ο cfroot kernel ο μαμισιος τα παει καλα? Ή παμε κατευθειαν για αλλαγη??

 

ειναι εξαιρετικός...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εντυπωσιαστηκα πραγματικα απο την αυτη τη rom, EINAI ΣΧΕΔΙΑΣΤΙΚΑ ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ!!! :cry: (λειτουργικα δεν προλαβα ακομα να το τσεκαρω αν και νομιζω οτι θα ειναι το ιδιο) ενα καφεδακι κερασμενο απο μενα στον δημιουργο... :p
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα!!

Μολις την περασα κ γω την ROM!!! (Πηγε λίγο η ψυχη μου στην κούλουρη γιατι μετα το reboot σταματησε στο σημα της Omega κ δε συνεχιζε....., αλλα έβγαλα τη μπαταρια στο 10λεπτο εκανα επανεκκινηση κ ανοιξε κανονικα, απλα μου είχε φαει 30% στη μπαταρια κ το κινητο είχε αναψει...)

Μπορω να πω ότι πετάει το κινητό!! Χαθηκε κ το παραμικρο lag που στην προηγούμενη OMEGA 6 XT ήταν εκνευριστικό...!!!

Μπραβο στο developer!!!

Donation is on its way....!!

Link to comment
Share on other sites

http://img24.imageshack.us/img24/6842/sc20111125222850.png

http://img221.imageshack.us/img221/2986/omegav7xtby3stnkdhpx.jpghttp://img694.imageshack.us/img694/8048/omegav7xtby1.jpghttp://img585.imageshack.us/img585/2857/omegav7xtby2.jpg

 

Η καταπληκτική v7 xt moding by virland....

Παιδιά η ρομ απλά τα σπάει...

Σμουθ και γρήγορη όπως μονο η omega ξερει και μπορεί...

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Η τροποποίηση και τα άλλα καλούδια είναι μια ευγενική χορηγιά της ΡΕΒΕΚΑ(virland κατα forum)

 

Το σημα samsung στην μπαρα ειδοποιησεων, πως το εβαλες;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, ποσο σας κραταει η μπαταρια? επισης για καποιον καινουργιο που τωρα θελει να το ρουταρει το κινητο εινια ευκολο να βαλει την ομεγα? σας ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Το σημα samsung στην μπαρα ειδοποιησεων, πως το εβαλες;

 

Καλά ρε δεν θα πεί κανείς για το Μήλοτο δαγκωμένω...Το σημα μας μάρανε!!!!

Οπως γράφω και στην αναφορά δημιουργο΄ς είναι η ρεβεκα....

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, ποσο σας κραταει η μπαταρια? επισης για καποιον καινουργιο που τωρα θελει να το ρουταρει το κινητο εινια ευκολο να βαλει την ομεγα? σας ευχαριστω

 

για μπαταρια φιλε μου ειναι νωρις να πουμε κατι γιατι σημερα το πρωι βγηκε η rom. Παντως δειχνει θετικα μεχρι στιγμης. Κιεγω δεν ειχα ιδεα για φλασαρισμα αλλα δεν δυσκολευτηκα, διαβασε προσεκτικα τις οδηγιες του πρωτου post και θα τα καταφερεις. Ειναι πιο ευκολο αποσο φαινεται...

 

Καλά ρε δεν θα πεί κανείς για το Μήλοτο δαγκωμένω...Το σημα μας μάρανε!!!!

Οπως γράφω και στην αναφορά δημιουργο΄ς είναι η ρεβεκα....

 

ρεβεκα δεν ξερουμε πως το εκανες αλλα πρεπει να μας το πεις...

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε δεν θα πεί κανείς για το Μήλοτο δαγκωμένω...Το σημα μας μάρανε!!!!

Οπως γράφω και στην αναφορά δημιουργο΄ς είναι η ρεβεκα....

 

Το θεμα ειναι να δαγκωνεις το... μηλο, οχι μονο να το βλεπεις. :p

Γι αυτο θα αρκεστω στο σημα της samsung.:D

 

Αρα δεν μπαινει ξεχωριστα μονο του;

Παει πακετο με ολα τα αλλα;

Link to comment
Share on other sites

pan24, έβαλα στην omega XT 7 τον kernel σου και όταν πάω Ρυθμίσεις- Πληροφορίες σχετικά με το τηλέφωνο-Έκδοση Kernel γράφει Unavailable

 

Είναι σωστό αυτό;

το ιδιο και εδω..εβαλα τον 2.2 φιναλ

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...