Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ Γιάννη. Μήπως ξέρεις τί αλλάζει όταν είναι πορτοκαλί ή μπλε τα γράμματα, ή απλά διαλέγουν χρώμα γράμματος οι δημιουργοί kernel;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ Γιάννη. Μήπως ξέρεις τί αλλάζει όταν είναι πορτοκαλί ή μπλε τα γράμματα, ή απλά διαλέγουν χρώμα γράμματος οι δημιουργοί kernel;

 

Το μπλε είναι νεότερη εκδοση αλλά έχει προβλήματα μόνο στο φλασαρισμα ρομ γιατί δεν αντιγράφει αρχεία στην sdcard (μόνο αυτό!)

κατά τα άλλα έχουν ακριβώς ίδιες λειτουργίες (στην πορτοκάλι έχει ανάποδα τις sdcard - όταν λέει internal sd εννοεί την external και το αντίθετο)

Για μένα ένα μικρο μπάχαλο για να μπερδευόμαστε, ας ελπίσουμε να το φτιάξουν σύντομα.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας , μηπως υπαρχει καποιος τροπος να κανω το σκρολαρισμα στην επιφανεια εργασιας απο την τελευταια ο8ονη στην πρωτη οπως στο μενου εφαρμογων?

εχω την εκδοση omega xt v6.0

 

Πας στις προτιμησεις (οχι ρυθμισεις), επιλεγεις παλι προτιμησεις (2η επιλογη) και τικαρεις την επιλογη screen scroll circularity

Link to comment
Share on other sites

Με το φλασάρισμα κέρνελ δεν χάνεται τίποτα, αλλά καλού κακού πάρε ένα μπακαπ πριν...

 

για το bln δεν γνωριζει καποιος αν δουλευει ε? Ειναι ωραιο προγγραματακι ρε ****το. Καλυπτει ενα απο τα ελαχιστα ελαττωματα του κινητου.. (ελλειψη led για ειδοποιησεις)

Link to comment
Share on other sites

για το bln δεν γνωριζει καποιος αν δουλευει ε? Ειναι ωραιο προγγραματακι ρε ****το. Καλυπτει ενα απο τα ελαχιστα ελαττωματα του κινητου.. (ελλειψη led για ειδοποιησεις)

 

Με την v6 και τον siyah + δουλευει αλλα οχι για τις αναπαντητες, το οποιο αν διαβασα καλα πρεπει να ειναι θεμα του kj3.

 

Γιατι δεν settαρεις το noled? Ειναι πολυ παραμετροποιησιμο, λογικα θα σε καλυψει και σε εμενα τουλαχιστον δεν ειδα καποια αισθητη διαφορα στην μπαταρια.

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

για το bln δεν γνωριζει καποιος αν δουλευει ε? Ειναι ωραιο προγγραματακι ρε ****το. Καλυπτει ενα απο τα ελαχιστα ελαττωματα του κινητου.. (ελλειψη led για ειδοποιησεις)

 

το bln δουλευει αν εχεις καποιο kernel που να το υποστηριζει (εννοειται..) αλλα υπηρχε καποιο θεμα με τις αναπαντητες το οποιο απο οτι ειχε πει ο pan ειχε να κανει με KJ3 και οχι με τους κερνελ αυτου καθεαυτου..

 

edit: το ξαναδοκιμασα στην omega 7 με τον siyah του pan24 και δουλευει κανονικα..

Edited by Sol_Ballads

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

To ξερω για τις αναπαντητες. Ισως να βγει κανα update του bln και να το φτιαξουν καποια στιγμη. Τωρα απο kernel τον siyah εχω (Rom omega 6.1) και δουλευει για τα sms. Απλα ακουω καλα λογια για τον cf-root xw xen kj3-v.5 cwm5 και σκεφτομουν να τον δοκιμασω (μηπως εχει καλυτερη αυτονομια μπαταριας και εξαλειψη τελειως του lag). Τωρα οσο για το noled... Οι περισσοτεροι λενε οτι τρωει πολυ μπαταρια, Ασε που δεν τρελαινομαι κιολας... Πιο κυριλε το bln και ας μη δουλευει 100%...

 

το bln δουλευει αν εχεις καποιο kernel που να το υποστηριζει (εννοειται..) αλλα υπηρχε καποιο θεμα με τις αναπαντητες το οποιο απο οτι ειχε πει ο pan ειχε να κανει με KJ3 και οχι με τους κερνελ αυτου καθεαυτου..

 

edit: το ξαναδοκιμασα στην omega 7 με τον siyah του pan24 και δουλευει κανονικα..

 

περιεργο αυτο... kj3 δεν ειναι και η omega 7?

 

Σε παρακαλώ μην κάνεις διπλά post, πάτησε τροποποίηση και πρόσθεσε ότι θέλεις.

Edited by ioathe
Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου καλησπέρα. Έχει παρατηρήσει κανείς να μη χτυπάει το τηλέφωνο του σε εισερχόμενη κλήση αλλά να κάνει κάποιες φορές ένα μπιπ κι άλλες φορές τίποτα? Να ρυθμίζεις από τα settings τον ήχο και το ringtone και να σε καλούν και αυτό τίποτα.

Έχει νόημα να ξαναφλασάρω? Έχω 6.1 XWKJ3.

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου καλησπέρα. Έχει παρατηρήσει κανείς να μη χτυπάει το τηλέφωνο του σε εισερχόμενη κλήση αλλά να κάνει κάποιες φορές ένα μπιπ κι άλλες φορές τίποτα? Να ρυθμίζεις από τα settings τον ήχο και το ringtone και να σε καλούν και αυτό τίποτα.

Έχει νόημα να ξαναφλασάρω? Έχω 6.1 XWKJ3.

 

Σε εμενα ειναι ολα οκ. Και ενημερωτικα επειδη χρησιμοποιω videocaller σε επισημες -πιο παλιες rom- που ειχα πιο παλια δεν δουλευε σωστα, σε αυτη δουλευουν ολα οκ... Δοκιμασε να ξαναφλασαρεις καλυτερα αλλα κατσε να ακουσεις και αλλες γνωμες...

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου καλησπέρα. Έχει παρατηρήσει κανείς να μη χτυπάει το τηλέφωνο του σε εισερχόμενη κλήση αλλά να κάνει κάποιες φορές ένα μπιπ κι άλλες φορές τίποτα? Να ρυθμίζεις από τα settings τον ήχο και το ringtone και να σε καλούν και αυτό τίποτα.

Έχει νόημα να ξαναφλασάρω? Έχω 6.1 XWKJ3.

 

Έχεις μήπως εγκατεστημένο κάποιο πρόγραμμα πχ. όπως το ace volume η ότιδήποτε άλλο που να έχεις φτιαγμένο κάποιο ηχητικό προφίλ;

Γιατί εμένα μου το έκανε κάποιες φορές αλλά ήταν σκάλωμα του προγράμματος...

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

πειραματιζομαι σημερα με κερνελ!

ρε παιδια η μπαραρια με τον SpeedMod kernel test 2 σε συνδυασμό ομεγκα δεν ειναι απιστευτη???

 

Ακόμα και με την official δείχνει απιστευτος. Και δεν μιλάμε για no brain σε sleep mode που σχεδόν όλοι έχουν, αλλα για πολυ καλη διαχείριση ενέργειας σε χρήση.

Βεβαίως εγω την καλυτερη αυτονομία την έχω πετύχει προσέχοντας τι εφαρμογές βάζω και πως συμπεριφέρονται.

Εφαρμογές σαν το android Facebook ειναι για πέταμα. Απο ανάγκη το κρατάω. Όμως οποιαδηποτε δω να έχει αντίστοιχη συμπεριφορά την πεταω αμέσως.

 

επιβεβαιωνω κ εγω για τον συγκεκριμενο κερνελ....εχθες για ενα 7ωρο περιπου το ειχα ξεπατωσει το κινητο με πλοηγηση gps,

πολυ browsing με το 3g συνεχεια ανοιχτο(χωρις να εχω καλο σημα αρα μεγαλυτερη καταναλωση), wifi,μουσικη και πολλα τηλεφωνα...

μετα απο ολα αυτα εχασα μονο 40% στο 7ωρο....

 

δυστιχως ξεχασα να βγαλω screen

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιωνω κ εγω για τον συγκεκριμενο κερνελ....εχθες για ενα 7ωρο περιπου το ειχα ξεπατωσει το κινητο με πλοηγηση gps,

πολυ browsing με το 3g συνεχεια ανοιχτο(χωρις να εχω καλο σημα αρα μεγαλυτερη καταναλωση), wifi,μουσικη και πολλα τηλεφωνα...

μετα απο ολα αυτα εχασα μονο 40% στο 7ωρο....

 

δυστιχως ξεχασα να βγαλω screen

 

Sent from my iphone 4

 

Έχεις πρόχειρο κάποιο link να δοκιμάσω τον κερνελ?

 

Sent from my GT-P7500 using Tapatalk

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

περιεργο αυτο... kj3 δεν ειναι και η omega 7?

 

kj3 ειναι αλλα δουλευει.. Τι να σου πω? Μυστηρια πραγματα..

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχεις πρόχειρο κάποιο link να δοκιμάσω τον κερνελ?

 

Sent from my GT-P7500 using Tapatalk

 

οριστε φιλε...http://www.sendspace.com/file/wvrsw5

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

οριστε φιλε...http://www.sendspace.com/file/wvrsw5

 

Σ ευχαριστώ φίλε !

 

Sent from my GT-P7500 using Tapatalk

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Έχουν γίνει ρε γ****ο πάλι μπάχαλο οι επαφές μου

1.εκανα διαγραφή όλων των επαφών

2.ζήτησα να γίνουν διαγραφή από τον gmail account

3. Μπήκα μετά στον λογαριασμό μου στο gmail και έκανα επαναφορά

4. Συγχρονισμό ξανά στο κινητό

5.Σκ**α και τα νεύρα μου τσατάλια

 

Την πρώτη φορά που το έκανα , μου έκανε λάθος μόνο στο γράμμα Μ , Ν & Π

 

Την δεύτερη φορά που το ξαναπροσπάθησα μου τα έκανε μπάχαλο όλα

 

please help!!!

 

Την 3 φορα εστρωσε ευτυχως .

Τι εγινε δεν ξερω????

Edited by dimkit
επιλυση προβληματος
Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιωνω κ εγω για τον συγκεκριμενο κερνελ....εχθες για ενα 7ωρο περιπου το ειχα ξεπατωσει το κινητο με πλοηγηση gps,

πολυ browsing με το 3g συνεχεια ανοιχτο(χωρις να εχω καλο σημα αρα μεγαλυτερη καταναλωση), wifi,μουσικη και πολλα τηλεφωνα...

μετα απο ολα αυτα εχασα μονο 40% στο 7ωρο....

 

δυστιχως ξεχασα να βγαλω screen

 

Sent from my iphone 4

 

Ο συγκεκριμένος μαζί με τον cf kj3 v5.0 είναι οτι καλύτερο εχω δοκιμάσει μεχρι τώρα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα αυτο το αναφεραν και αλλοι 2 στο xda αρα δεν ειναι τυχαιο,

αφου παρεις τα backup σου βαλε και παλι την Omega με full wipe και αμεσως αλλαξε κερνελ,

βαλε τον cf-root xw xen kj3-v.5 cwm5, δοκιμασε την συσκευη χωρις να βαλεις κατι και ενημέρωσε μας.

 

Το δοκίμασα. Έχω κάνει μέχρι στιγμής τρεις επανεκκινήσεις και όλα πάνε καλά. Αν προκύψει νεότερο θα ενημερώσω.

Τώρα μπορώ να βάλω όποιον κέρνελ θέλω;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα. Έχω κάνει μέχρι στιγμής τρεις επανεκκινήσεις και όλα πάνε καλά. Αν προκύψει νεότερο θα ενημερώσω.

Τώρα μπορώ να βάλω όποιον κέρνελ θέλω;

Ευχαριστώ

 

Ευχαριστώ για την ενημέρωση!

Αν μπορείς κράτησε τον μέχρι αύριο να σιγουρευτούμε ότι είναι οκ και μετά βάλε όποιον kernel θέλεις.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ο συγκεκριμένος μαζί με τον cf kj3 v5.0 είναι οτι καλύτερο εχω δοκιμάσει μεχρι τώρα...

 

λιγοτερο lag ποιος απο τους 2 εχει? Γιατι αποτι καταλαβα στο θεμα μπαταρια πρεπει να ειναι και οι 2 καλοι..

Link to comment
Share on other sites

λιγοτερο lag ποιος απο τους 2 εχει? Γιατι αποτι καταλαβα στο θεμα μπαταρια πρεπει να ειναι και οι 2 καλοι..

 

Ο cf kj3 v5.0 δεν έχει lag.

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Ο cf kj3 v5.0 δεν έχει lag.

 

Ε τοτε αυτον θα βαλω...ty

 

Ασχετο τωρα, ξερει κανεις γιατι δεν μου δουλευει το convo στην omega; μου γραφει οτι επειδη μπλοκαρω τα ads πρεπει να αγορασω τη premium εκδοση

Edited by carve21
Link to comment
Share on other sites

Τώρα δοκιμάζω τον τελευταίο speedmod (test10) είναι smooth όσο και ο 2 αλλά και ποιο γρήγορος (στην αίσθηση, δεν πολυχρησιμοποιω benchmarks), θα δούμε για μπαταρία...όπως έχω ξαναπεί είναι σε καλό δρόμο ο dev σύντομα νομίζω θα έχουμε final version...

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Τώρα δοκιμάζω τον τελευταίο speedmod (test10) είναι smooth όσο και ο 2 αλλά και ποιο γρήγορος (στην αίσθηση, δεν πολυχρησιμοποιω benchmarks), θα δούμε για μπαταρία...όπως έχω ξαναπεί είναι σε καλό δρόμο ο dev σύντομα νομίζω θα έχουμε final version...

 

Sent from Galaxy

 

Ακόμα δεν έχω τελειώσει το τεσταρισμα του 18 test 2 αλλα αυτο που βλέπω ειναι ότι δεν έχει προβληματα.

Επίσης ενω ο CF ειναι καλύτερος όταν η συσκευη βρίσκεται σε sleep mode, o SM υπερτερεί σε foul λειτουργία.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να αλλάξω τα εικονίδια στο jkay πως μπορώ; Επίσης πήγα να βάλω τον dialer που έχει ο Γιάννης και δεν μου τον έβαλε ενώ μπήκε σε λειτουργία εγκατάστασης και έκανε reboot κανονικά.Όλα αυτά μέσω της εφαρμογής cwm.Ξέρει να βοηθήσει κάνεις; Ξέχασα να αναφέρω πως μετά την αποτυχημένη εγκατάσταση του dialer η μπαταρία έπεσε από το 50% στο 12% να και η φώτο....http://img.tapatalk.com/b29320d5-835b-582b.jpg

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...