Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπερα σ' ολους. Εγω ειμαι ο μονος που εχω μεινει με τη v.4 !! Ο λογος ειναι γιατι κρατησα την v.4 για να κανω ενα πειραμα σχετικα με την μπαταρια. Σκεφτηκα πως για να μου δειξει η rom την καλυτερη αποδοση σε σχεση με την μπαταρια που μπορει να πετυχει ever.. θα πρεπει να το εχω μονιμα στην αναμονη και να μην το δουλευω καθολου. Αυτο ομως προφανως δεν ειναι εφικτο οποτε εθεσα ως ορο οτι θα πιανω στα χερια μου το τηλ. μονο για κλησεις ή sms. Εκανα λοιπον φλασαρισμα, φορτιση κ battery calibration και ξεκινησα το πειραμα.... Ξερω οτι στην ουσια δεν εχει ουσια γιατι δεν προκειται να ξαναδουλεψει ετσι κανεις τη συσκευη (και ειδικα ενα smartphone, μονο κλησεις κ μηνυματα χωρις internet, wifi, bluetooth, βιντεο κτλ κτλ), ομως αυτο εγινε για να καταγραφει ενα μεγαλο ρεκορ αυτονομιας με την Omega v.4 !! Tα αποτελεσματα με ικανοποιησαν πληρως και ελπιζω να ικανοποιησους και εσας.. Λοιπον η συσκευη δουλεψε συνεχως για 196 ωρες και 30' ή διαφορετικα 8 ολοκληρες ημερες, 4 ωρες και περιπου 30', χωρις καθολου φορτιση !! Το μονο που δουλεψα ειναι τις κλησεις και τα sms.. Συνολικα οι κλησεις μου (εξερχομενες-εισερχομενες) ηταν 1 ωρα και περιπου 21' σ' αυτες τις 8 ημερες. Μηπως να δοκιμασω και την νεα 6 που ερχεται λετε ????
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μονο και μονο που κατεφερες 8 μερες να μην μπεις internet με το κινητο εισαι αψογος !!!!

 

παρανοια το λεω εγω αυτο...

Να εχεις το καλυτερο τηλεφωνο της αγορας, να το κοιτας, να σε κοιταει και να μην κανεις τιποτα :p

 

Αυτο το πειραμα θα μπορουσα να το κανω μονο αν ειχα 2 sgs2 και ακομα και σ'αυτη την περιπτωση δεν ειμαι και τοσο σιγουρος οτι θα τα καταφερνα :lol:

 

Εννοειται πως πρεπει να δοκιμασεις τη νεα Omega 6 αλλα οχι με τον ιδιο τροπο... Αν το ξανακανεις αυτο το πραγμα στον εαυτο σου θα ξεχασεις τι ειναι smartphone και σε τι χρησιμευει :wacko::lol::confused::p

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου έχουν στείλει 2 mail στο gmail σε αρχείο word.Η κατάληξη που μου βγάζει είναι .rtf και δεν μπορώ να το ανοίξω.Μεχρι και μετονομασια εχω κανει.Ξέρει κάνεις τι κάνουμε εδώ;Υπάρχει τίποτα στο market να κατεβάσω;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σ' ολους. Εγω ειμαι ο μονος που εχω μεινει με τη v.4 !! Ο λογος ειναι γιατι κρατησα την v.4 για να κανω ενα πειραμα σχετικα με την μπαταρια. Σκεφτηκα πως για να μου δειξει η rom την καλυτερη αποδοση σε σχεση με την μπαταρια που μπορει να πετυχει ever.. θα πρεπει να το εχω μονιμα στην αναμονη και να μην το δουλευω καθολου. Αυτο ομως προφανως δεν ειναι εφικτο οποτε εθεσα ως ορο οτι θα πιανω στα χερια μου το τηλ. μονο για κλησεις ή sms. Εκανα λοιπον φλασαρισμα, φορτιση κ battery calibration και ξεκινησα το πειραμα.... Ξερω οτι στην ουσια δεν εχει ουσια γιατι δεν προκειται να ξαναδουλεψει ετσι κανεις τη συσκευη (και ειδικα ενα smartphone, μονο κλησεις κ μηνυματα χωρις internet, wifi, bluetooth, βιντεο κτλ κτλ), ομως αυτο εγινε για να καταγραφει ενα μεγαλο ρεκορ αυτονομιας με την Omega v.4 !! Tα αποτελεσματα με ικανοποιησαν πληρως και ελπιζω να ικανοποιησους και εσας.. Λοιπον η συσκευη δουλεψε συνεχως για 196 ωρες και 30' ή διαφορετικα 8 ολοκληρες ημερες, 4 ωρες και περιπου 30', χωρις καθολου φορτιση !! Το μονο που δουλεψα ειναι τις κλησεις και τα sms.. Συνολικα οι κλησεις μου (εξερχομενες-εισερχομενες) ηταν 1 ωρα και περιπου 21' σ' αυτες τις 8 ημερες. Μηπως να δοκιμασω και την νεα 6 που ερχεται λετε ????

 

φιλε μου τι νοημα τωρα εχει ολο αυτο???:lol::lol:

μπραβο για το κουραγιο σου....:p

Link to comment
Share on other sites

Σας ξεκαθαρισα τη θεση μου και σας εγραψα απο το πρωτο Post ρε παιδια οτι δεν εχει κανενα απολυτως νοημα γιατι δε θα ξαναδουλεψει ετσι ποτε το τηλ (απλα ηταν ενα πειραμα που ελυσε μια απορια μου για το μεγιστο που μπορει να κρατησει η μπαταρια μονο με κλησεις.. (οποτε δεν καταλαβαινω τι παραπανω πρεπει να απαντησω στα σχολια περι παρανοιας, για το αν εχει νοημα ή οχι το πειραμα μου κτλ..)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου έχουν στείλει 2 mail στο gmail σε αρχείο word.Η κατάληξη που μου βγάζει είναι .rtf και δεν μπορώ να το ανοίξω.Μεχρι και μετονομασια εχω κανει.Ξέρει κάνεις τι κάνουμε εδώ;Υπάρχει τίποτα στο market να κατεβάσω;

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Κάνε μια αναζήτηση στο μαρκετ "rtf reader" δοκίμασε κάποιον από όσους υπάρχουν π. χ. cool reader, και θα τα διαβάσεις :)

Edited by argam
Link to comment
Share on other sites

Σας ξεκαθαρισα τη θεση μου και σας εγραψα απο το πρωτο Post ρε παιδια οτι δεν εχει κανενα απολυτως νοημα γιατι δε θα ξαναδουλεψει ετσι ποτε το τηλ (απλα ηταν ενα πειραμα που ελυσε μια απορια μου για το μεγιστο που μπορει να κρατησει η μπαταρια μονο με κλησεις.. (οποτε δεν καταλαβαινω τι παραπανω πρεπει να απαντησω στα σχολια περι παρανοιας, για το αν εχει νοημα ή οχι το πειραμα μου κτλ..)

 

Φιλε μου σου ζητω συγγνωμη αλλα μας παρεξηγησες.. Απλως.. Χαρα στο κουραγιο και την υπομονη σου :O:X:cry:

 

Αυτο ειναι ολο.. ;)

 

Ολα τα σχολια ηταν καλοπροαιρετα by the way :)

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σας ξεκαθαρισα τη θεση μου και σας εγραψα απο το πρωτο Post ρε παιδια οτι δεν εχει κανενα απολυτως νοημα γιατι δε θα ξαναδουλεψει ετσι ποτε το τηλ (απλα ηταν ενα πειραμα που ελυσε μια απορια μου για το μεγιστο που μπορει να κρατησει η μπαταρια μονο με κλησεις.. (οποτε δεν καταλαβαινω τι παραπανω πρεπει να απαντησω στα σχολια περι παρανοιας, για το αν εχει νοημα ή οχι το πειραμα μου κτλ..)

 

ελα φιλε μου πλακα σε καναμε οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω ολα τα σχολια ηταν καλοπροαιρετα! :)

Link to comment
Share on other sites

μπορουμε με καποιο τροπο να το κανουμε να δουλευει στο Full για 8 μερες :D και μη μου απαντησετε ''ναι,με μπαταρια αυτοκινητου'' :p:p:p

παντως περα απο την πλακα 8 μερες αρκετα καλα.το μαξιμουμ με μια ελαχιστη χρηση απο μεριας μου ηταν 3-4 μερες

 

**giorgosalon** Αγορινα οχι δεν επιασε τιποτα.δυστυχως απ'οτι διαβασα, το S2 εχει αλλο chipset ηχου απο το S1 και δεν εχουν καταφερει να βρουν κατι αντιστοιχο :(

Edited by sarpan
Link to comment
Share on other sites

να σας πληροφορησω αγορινες μου η νεα omega βγαινει αυριο.και θα εχει τον siyah+ kernel απο εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=319647

οποτε περιμενετε μεχρι αυριο

Link to comment
Share on other sites

να σας πληροφορησω αγορινες μου η νεα omega βγαινει αυριο.και θα εχει τον siyah+ kernel απο εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=319647

οποτε περιμενετε μεχρι αυριο

 

Παναγιωτη να σαι καλα φιλε μου!

Πολυ καλος ο κερνελ, τουλαχιστον σε συνδυασμο με την omega πετουσε και δεν μου κολλαγε πουθενα..

 

Και υπαρχει και καποιος καλος ανθρωπος εδω μεσα (στο φορουμ.. ναι- ονοματα δε λεμε, οικογενειες δε θιγουμε) που προσπαθησε να καψει τη συσκευη του δοκιμαζοντας- τεσταροντας τον κερνελ σου και απετυχε παταγωδως :lol::p:D

 

Αντε να ερθει το αυριο να δημοσιευτει η Omega 6 final..

Οχι τιποτα αλλο η beta τα σπαει!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σου ζητω συγγνωμη αλλα μας παρεξηγησες.. Απλως.. Χαρα στο κουραγιο και την υπομονη σου :O:X:cry:

 

Αυτο ειναι ολο.. ;)

 

Ολα τα σχολια ηταν καλοπροαιρετα by the way :)

 

ελα φιλε μου πλακα σε καναμε οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω ολα τα σχολια ηταν καλοπροαιρετα! :)

 

Eνταξει ρε μαγκες δεν τρεχει τιποτα, δεν παρεξηγω, απλα δεν ηξερα τι παραπανω να απαντησω περα απ' αυτα που εγραψα στην αρχη..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ θέλω να βάλω την 6 beta, μπορεί ο δημιουργός να μου στείλει link ε λέτε για την 6 μέχρι αύριο θα εχω σκάσει.. ;)

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλοι μου OMEGAITES....!!!! OMEGATONIA οπως μου αρεσει να σας αποκαλω....!!!!

 

Ο Γιαννης για αλλη μια φορα με εμπιστευτηκε....!!! Και μου εδωσε την δυνατοτητα να δοκιμασω την {"Νew Beta v6.0}...!!!

 

Aμεσως μετα απο τις πρωτες μου δοκιμες..... Καταλαβα πως εχει δουλεψει παρα πολυ σκληρα πανω και σε αυτην την "Rom ΟΜEGA v6.0 KJ3" ακολουθωντας πιστα τις εξελιξεις....!!! (με οτι αυτες προσταζουν...).

 

Πολυ συνοπτικα θα σας πω... Οτι το "SUPPORT" του Γιαννη ειναι αυτο που τα σπαει και σε αυτην την Εκδοση...!!!!

Απο αυριο κι'ολας {πρωτα ο Θεος} θα μπορειτε να "κουστουμαρετε" την νεα σας "Rom" οταν καποιοι αλλοι ειδημονες εξ ΙΤ / ARG /TOYRK / SERB / "Kamerounokosmo"...!!

 

{πεταγοντε σαν τα μανιταρια πια..χα..!!χα..!!}

 

Γυρνανε την δουλεια τους εκει στον "Kamerounokosmo" με κοντα παντελονακια σαν γυφτακια....!!!!

{Ο.Κ αυτος ο "ΤURKBEY" την εντυσε σαν "χανουμακι" και μου βγηκε η "4ΟΟαρα Σκλαβιας" και σε εμενα...!!! Αλλα καντε μια δοκιμη να δειτε πως χορευει.... Θα εχει γελιο...!!!}

 

Το "KJ3" σε σχεση με το πριν "ΚJ2",θελει εμπειρα ματια / δαχτυλα για να καταλαβει καποιος τις διαφορες....!!!

Και Ναιιιι...!!! Και σε αυτο ο Γιαννης αλλη μια φορα εχει φροντισει και την εχει ντυμενη με βελτιωμενη Σταθεροτητα,Αξιοπιστια,Στιβαροτητα,Σεβασμο,Λειτουργικοτητα,fastotita και με ολα τα καλουδια που μεχρι σημερα μας προικιζει...!!! Ειμαι σιγουρος πως πολλοι απο εσας,θα καταλαβετε τις οποιες μικρες / μεγαλες διαφορες....!!! Και εδω θα ειμαστε να τις επισημανουμε ολοι..!!!! Μιας και σας γραφω οτι εχουν προλαβει...!!!

ΜΑΤΙΑ & ΔΑΧΤΥΛΑ ΜΟΥ να αφουγραστουν....!!!!!

 

Η μεγαλη εκπληξη για εμενα αυτην την Φορα....:!:

 

Ηρθε οταν ο Γιαννης μου ειπε....!!!! Οτι απο την Συνεργασια του με τον *pan24*= ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ,προεκυψε το θεμα του τροποποιημενου γνωστου "KERNEL" σε πολλους απο εσας "siyah"....!!!!

 

Μου ανεφερε λοιπον οτι η νεα εκδοση "ΟΜΕGA", θα φοραει τον γνωστο {σε πολλους μας} "Kernel",που ο Παναγιωτης εχει φροντισει οσο το δυνατον περισσοτερο μπορει...!!! Να προσαρμοσει στην νεα "OMEGA ROM".....!!!!!

 

Aν και ολοι θα εχουν την δυνατοτητα,να επαναφερουν αν το επιθυμουν,τον αλλον φοβερο *KERNEL Cfroot* ξανα στην Συκευη τους απο τον "OMEGA files".....!!!!

 

Με εχετε ακουσει και παλαιοτερα,να εκφραζομαι για τους διαφορους "kamerounezodevelokernalaτζηδες" και να ειμαι πολυ δυσπιστος,με τις οποιες τους δουλειες μεχρι σημερα....!!!!

 

Αν και σε παλαιοτερα "posts" μου,εχω ξεχωρισει καποιους απο αυτους,οπως τον "ΤΟΥΡΚBOY"...!!! χα..!!χα..!!

{τα γραπτα μενουν...!!!}

 

Και αμεσως λεω στον Γιαννη....!!! Μπορω να τα δοκιμασω και τα δυο...???? Να δω τι παιζει...!!! Και ημουν και προβληματισμενος για την επιλογη του....(??)

 

Αλλα η Ιδεα της Συνεργασιας των δυο τους{*pan24 + ioathe*},μου αρεσε πολυ στα αυτια μου..!!! Αν και δεν ξερω πως προεκυψε...!!!! Αλλα και γιατι να < μην >....!!!!

 

Να σου και τα δυο τα καλουδια στην Συσκευη μου....!!! Και παμε για τις δοκιμεςςςςςςςςςς....!!! (???)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ.... / Ποσοστο "λαθους" σε ολα οσα σας γραφω 10% και να ξερετε οτι το {10%} για εναν "kernel",δεν το δινει ουτε "ΤΟ ΠΑΙΔΙ,ΣΤΗΝ ΜΑΝΑ ΠΟΥ ΤΟ ΓΕΝΝΗΣΕ.....!!!!! :!:

 

ΟΙ ΕΙΚΟΝΕΣ ΠΟΥ ΣΑΣ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΜΙΛΑΝΕ ΑΠΟ ΜΟΝΕΣ ΤΟΥΣ...!!!!!! {Και τι λενε....????}

 

Οτι εχω υποβαλει την Συσκευη μου....!!! Σε καταστασεις που κανενας στον "κοσμο" δεν θα εχει τα "κοτσια" να το κανει....!!!!! ΓΙΑΤΙ Ο ΦΟΒΟΣ ΟΤΙ ΤΑ {100?300?500? ΕΥΡΩ} του, θα παρουν φωτια..... Θα τον σταματησει πολυ πιο γρηγορα απο τους 60'C BAΘΜΟΥΣ ΚΕΛΣΙΟΥ....!!!! :!:

{Απο οτι εχω διαβασει εδω μεσα,σε διαφορες {αλλου} Σελιδες... Απο εμπειρα μελη....!!!! Και πανω σε αυτους βασιστηκα,για να εξελιξω τις τεχνικες δοκιμων μου..!!!}

 

 

ΣΤΟΥΣ 50'ΒΑΘΜΟΥΣ,ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΡΑΒΑΝΕ ΤΟΝ ΦΟΡΤΙΣΤΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΠΡΙΖΑ....!!!!!

 

Και ομως ο συνδιασμος *New OMEGA Rom + προσαρμοσμενος Kernel απο pan24 Παναγιωτη* ξεπερνουν κατα πολυ,τις οποιες μεχρι σημερα παρατηρησεις / προσδοκιες / συμπερασματα μου,που στο παρελθον εχω κανει και με αλλους "RomeKernelo" συνδυασμους....!!!!

 

60C' ΚΕΛΣΙΟΥ ΜΕ ΣΥΝΕΧΗ ΚΑΤΑΠΟΝΗΣΗ ΑΠΟ ΠΑΡΑΤΕΤΑΜΕΝΗ ΧΡΗΣΗ,{και οχι μονο}ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΑΡΑΝΟ'Ι'ΚΕΣ ΚΑΙ ΠΙΟ ΤΡΕΛΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥ "ΒΛΗΜΑ / saiko / mazohist" ΧΡΗΣΤΗ....:!:

 

Ενδεικτηκα θα σας αναφερω,οτι σε αλλους "ΙΤΑΛΟ / ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ - ΤΟΥΡΚΙΚΟ" Νιαου ψιψινο" "kernelo / Romo Συνδυασμους"....!!!!

 

{οχι ομως,σε ολες μου τις περιπτωσεις}

 

Στους 52-55'C βαθμους... Το συστημα εκλεινε απο μονο του,για να προστατευτει {χα..χα..!}

Το "lagarisma" τα "κουλα","restart","slowmotion",και πολλα αλλα που δεν θα σας αναφερω.... ΠΗΓΑΙΝAN ΣΥΝΝΕΦΟ...!!! {τα "krasharismata" με εκαναν να λεω, ΤΕΛΕΙΩΣΑ ΤΗΝ ΕΚΑΨΑ...!!!}

Μεχρι που και εγω ο "ΘΕΟΜΟΥΡΛΟΣ ΦΟΒΟΜΟΥΝ"....!!!! Και σταματουσα...!!!!

 

**ΙΟΑΤΗΕ & PAN24** καταφεραν να περπατανε στους 60'C Bαθμους,σα να ηταν συσκευη στα χιονια...!!!!

 

{Υπαρχει στην διαθεση του καθενος "ΔΥΣΠΙΣΤΟΥ" ετοιμο "Video" που δειχνει ξεκαθαρα την Συμπεριφορα του ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟΥ / ΣΥΚΕΥΗΣ να περπαταει.... Στιβαρα σε παρατεταμενη χρηση στου 60'C χωρις τσιμουδια... Και να μου λεει δωσε κι'αλλο.... Αλλα οταν ολα τα αλλα στους 58'C ΚΛΕΙΝΟΥΝ.... Νομιζω στους 60"C πρεπει να σταματω...!!!!

 

IΧΝΟΣ ΤΣΙΜΟΥΔΙΑΣ ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΕ Η ΣΥΣΚΕΥΗ ΓΙΑ 34 ΟΛΟΚΛΗΡΕΣ ΩΡΕΣ,ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΑ ΚΟΚΚΙΝΑ....!!!!

ΚΑΙ ΕΓΩ ΤHΣ ΕΒΑΖΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ,ΜΕ ΟΛΑ ΑΝΟΙXΤΑ {3G,GPS,bluet,Wi-Fi, full backround,και συνεχως με οτι πιο "Ηard / heavy' μπορει να τρεξει....!!!! Ουτε ενα "lagarisma","tzatzarisma","bugarisma","fsarisma",και ολα αυτα τα Νιαου...!! Νιαου..!! Πουλ...!!! Πουλ...!!! Πουλ...!!!

{Eνα και μοναδικο "krasharisma" στου 58'C με το .apk Google Earth} To μονο...!!!!!

 

"Στιβαρη","Σταθερη","Smoothotati","Fastotati","Daxtilotati",σαν γκομενα που με βλεπει γυμνο για πρωτη φορα...!!!! {Ειμαι και Παιδαρας,πως να το κανουμε....χα..!χα..!}

 

Εχω παλαιοτερα "Video" στην κατοχη μου,με πρωην Ι"ΤΑΛΟΥΣ ΚΑΙ ΑΡΓΕΝΤΙΝΟΥΣ"....!!! Που αν δειτε πως τα πανε... Θα γελασει και το παρδαλο κατσικι...!!! Σκοπος μου δεν ειναι να διαψευσω και να γελασω με καποιον Δυσπιστο... Αλλα να μοιραστω τον κοπο μου... Ακομα και αν καποιοι με χαρακτηρισουν Αρρωστο....!!!! {Εεεεεε να μην ειμαι λιγακι και εγω...χα..!χα..! (??)}

 

Μας δινεται για πρωτη φορα με *OMEGA + KERNEL PAN24* η δυνατοτητα να εφαρμοσουμε σε μια αξιοπιστη Βαση....!!!!

Το οποιο "profil" μας ταιριαζει χωρις κανενα απολυτος προβλημα....!!!!!

 

ΕΙΣΑΙ TΥΠΟΣ "GAMER" πανε για τα ΟΡΙΑ {αν και δεν ειναι απαραιτητο}...!!! ΕΙΣΑΙ "ΜULTIMEDIA" μπορεις να ευχαριστηθεις διαρκεια...!!! ΕΙΣΑΙ "ΒATERY ECONOMY" ριξτα ολα χαμηλα...!!!! Ξεχασες τον φορτιστη σου,αλλα θελεις και την "ΗD Movie" σου" παιξε για να σου φτασει....!!!!

 

Αυτες τις δυνατοτητες απο "by default" σε μια τοσο σταθερη βαση.... Δεν τις ειχα ποτε μεχρι ΤΩΡΑΑΑΑΑ.....!!!!

Η Βαση μου ελειπε.... ΑΞΙΟΠΙΣΤΗ ΒΑΣΗ...!!!!! ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ ΞΑΝΑ...!!!! ΑΞΙΟΠΙΣΤΗΗΗΗΗΗ....!!!!

 

Παρ'ολα αυτα θα περιμενω και εγω με μεγαλη "ΑΠΟΡΙΑ",το πως θα περπατησει ο Συνδιασμος και στις δικες σας συσκευες....(??) Μιας και μεχρι σημερα εχουν δει πολλα τα ματια μου....!!!!

 

Η μικρη μου "εμπειρια"και οι επιπονες ωρες πειραματισμου μου....!!!! Με κανουν να λεω οτι κατι τετοιο δεν εχω ξανα δοκιμασει.....!!!!

 

Αλλα θα περιμενω και τις δικες σας παρατηρησεις / συμπερασματα.....!!!! Αν και το 60C' μου δινει την ασφαλεια του 90%....:!:

Το 10% ειναι γιατι καποιος εδω μεσα,μπορει να σαλταρει και να της ριξει πετρελαιο....!!!! χα..!χα..!

 

@ Αγορινα *pan24* To "Ntfs mount" & "BLN" {στις Αναπαντητες κλησεις (Led On)} σου δουλευει κανονικα....?????? { η εχω καταλαβει λαθος και με λιγο χρονο θα το παλεψετε το θεμα...???}

 

Και Ενα μεγαλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ και απο εδω ρε ΤΣΑΚΑΛΙ....!!!!!! ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ....!!!!!

 

1) Υ.Γ. Θα μου πειτε το {-1} τι ειναι.....???? χα..!

 

Και σας Ρωταω.....

 

Υπαρχει περιπτωση σε μια συσκευη οταν η μπαταρια δειχνει απο δυο αξιοπιστα "widget" 60'C,να υπαρχει κατι μεσα σε αυτην,που να ειναι κατω απο 40'C....????? Aκομα και αν αυτο ειναι η προεκταση του φορτιστη στην μπριζα....???? Οταν η θηκη σιλικονης μου,εφτανε περιπου τους 38 / 42 'C κατα διαστηματα....??

Μπορειτε να φανταστειτε την θερμοκρασια του ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗ....???? Οταν η Μπαταρια ειναι στους 60'C ΒΑΘΜΟΥΣ...!!! ΞΑΝΑ ΡΩΤΑΩ....???? ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ....??

 

Επειδη Ισως καποιοι να μην μπορειτε {σαν και εμενα πριν},θα σας πω οτι επεξεργαστης αγγιζε τους 75'C και δεν ειχε κανενα απολυτος ΠΡΟΒΛΗΜΑ...!!!

 

Θεμα θερμοκρασιας "CLOSED" MIA για παντα...!!!!

 

Το {-1 }ειναι η υποτηθεμενη θερμοκρασια "CPU" που εδειχνε το "Temp+CPU" οταν ολη η συσκευη εξωτερικα εδειχνε 50'C {μεθοδος μετρησης,μαγουλο στο 50'C :lol:} Kαι ενας "kamerouzos" θα καταλαβαινε οτι το {-1} ειναι "fake".... !!!!!!

 

Tι Συμβαινει....?? Σε αλλο μου -post- θα αναφερθω και σε αυτο....!!!!!!

 

Μπορει να μας πει καποιος αν η συσκευη εχει "Τemp CPU" sensor....??? Nα μην βιαστει ομως....:p

Καπου διαβασα οτι εχει,και απο αυτο...!! :shifty:

 

{Αρε να μην ξερω < Agglika > να τα γραψω εκει στο "Kameroun" να μου απαντουν οι "kamerouno / ειδημονες"...}

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ας χαρουμε για αλλη μια φορα αυριο το "flasharisma" με εναν Συνδιασμο που πραγματικα τα ΣΠΑΕΙΙΙΙΙΙ...!!!!

Και που δεν θα ειναι,οπως και εγω ο ιδιος ειχα προτρεξει να πω στον εαυτο μου....!!!!

{Ενας συνδιασμος που δεν εχει πολλα να μας δωσει}.

 

Αυτα τα ολιγα....!!! Συγνωμη αν ξανακουρασα....!!!! Την ξερετε την Αρρωστια μου πιαααα....!!!!

 

@Δημιουργους / Γιαννη και Παναγιωτη συνεχιστε την οποια συνεργασια μπορειτε,αν και εφοσον το καταφερνετε....!!! "GREEK POWER / ALPHA & OMEGA" {θα τους κανω φιλαρακια για το καλο μας...!!!}χα..! χα..!

Και εγω θα ειμαι εδω να σας στειριξω,με τις οποιες μικρες μου δυναμεις,αλλα και με τα φτωχα μου "donate"..!!!!

 

Σας Ευχαριστω για αλλη μια φορα....!!!!

 

2)Υ.Γ. Παρ'οτι σας εγραψα για αλλη μια φορα παρα πολλα.... Εχω την εντυπωση οτι δεν σας εγραψα πολλα απο αυτα που θα ηθελα να μοιραστω...!!!!

 

Και αντε να δω.... Ποτε θα προλαβω να το κανω.....!!!!!

 

{Τα συμπερασματα μου προηρθαν απο μεθοδους που αν επεκταθω.... Κανεις απο τους εμπειροτερους χρηστες / παρατηρητες, δεν θα αμφισβητουσε με χλευασμο την Αξιοπιστια τους....!!! Παρ'ολα αυτα εγω ο ιδιος δινω το δικο μου περιθωριο σφαλαμτος σε αυτα... ΚΑΘΩΣ ΕΧΩ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΕ ΑΥΤΟ,ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΘΕΣΗ ΤΟΥΣ}

 

*ΕDIT* Eσυ (gainnis42) ποιος εισαι....??? Τα εχουμε ξαναπει....???? Για γυρνα λιγο σε "profil" να κοψω μισο Μουτρακι...!!!

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ θέλω να βάλω την 6 beta, μπορεί ο δημιουργός να μου στείλει link ε λέτε για την 6 μέχρι αύριο θα εχω σκάσει.. ;)

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

[ATTACH]22599[/ATTACH].................................................

 

ρε Γιωργο εδω τα παιδια προσπαθουν να την παλεψουν μεχρι αυριο και εσυ τους ανεβαζεις screenshots απο αυτο που δεν μπορουν να εχουν?? :X:ninja::cry:

 

Εισαι περιπτωση!! (με τον καλο τροπο παντα :lol::lol::))

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]22599[/ATTACH]

 

ΣΕ ΛΙΓΟ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΓΡΑΠΤΑ.....:!:

Οσο εσεις θα βλεπετε απλες εικονες.....:!: :lol::p

Χωρις ομως να καταλαβαινετε τι θελω να πω....!!!!

 

Εκει στα κιτρινα γραμματακια....!!! Με τους βαθμους Κελσιου ειναι το μεγαλο ΘΑΥΜΑ...!!! 60C / -1C

 

ΚΑΙ ΤΙΤΛΟΣ ΤΟΥ ΚΕΙΜΕΝΟΥ....!!!!!

 

ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ....!!!!!

 

και ασε Τουρκους,Μουρκους,Βουργουνδους,"KAMEROUNEZOYS" να χωρευουν....χα..!! χα..!! χα..!!

 

Επανερχομαι.....!!!!!!!

 

*EDIT* Θα χρειαστω χρονο για να γραψω ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΡΑΜΙΛΑΕΙ ΟΛΟ ΤΟ "XDA"....:lol:

Πατε για υπνο και αυριο σε αυτο το -post- και στα "video utube" ελατε να δειτε τι θα φοραει η συσκευη σας ΑΥΡΙΟ....!!!!!! Και μην βιαστειτε να πειτε.... Μαπα το ΚΑΡΠΟΥΖΙ με τους 60C ΚΕΛΣΙΟΥ....!!!

 

Αυριο θα εχετε στα χερια σας απο τους ΕΛΛΗΝΕΣ *ΙΟΑΤΗΕ* = Γιαννης /*PAN24*=Παναγιωτης....!!! οτι ολο μαζι το "XDA" δεν μπορει να σας δωσει.....:!::!::!:

 

60 βαθμους??? τι το εκανες ρε γιωργο κ εφτασε τοσο?

 

Sent from my iphone 4

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]22599[/ATTACH]

 

ΣΕ ΛΙΓΟ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΓΡΑΠΤΑ.....:!:

Οσο εσεις θα βλεπετε απλες εικονες.....:!: :lol::p

Χωρις ομως να καταλαβαινετε τι θελω να πω....!!!!

 

Εκει στα κιτρινα γραμματακια....!!! Με τους βαθμους Κελσιου ειναι το μεγαλο ΘΑΥΜΑ...!!! 60C / -1C

 

ΚΑΙ ΤΙΤΛΟΣ ΤΟΥ ΚΕΙΜΕΝΟΥ....!!!!!

 

ΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΜΠΟΡΟΥΝ....!!!!!

 

και ασε Τουρκους,Μουρκους,Βουργουνδους,"KAMEROUNEZOYS" να χωρευουν....χα..!! χα..!! χα..!!

 

Επανερχομαι.....!!!!!!!

 

*EDIT* Θα χρειαστω χρονο για να γραψω ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΡΑΜΙΛΑΕΙ ΟΛΟ ΤΟ "XDA"....:lol:

Πατε για υπνο και αυριο σε αυτο το -post- και στα "video utube" ελατε να δειτε τι θα φοραει η συσκευη σας ΑΥΡΙΟ....!!!!!! Και μην βιαστειτε να πειτε.... Μαπα το ΚΑΡΠΟΥΖΙ με τους 60C ΚΕΛΣΙΟΥ....!!!

 

Αυριο θα εχετε στα χερια σας απο τους ΕΛΛΗΝΕΣ *ΙΟΑΤΗΕ* = Γιαννης /*PAN24*=Παναγιωτης....!!! οτι ολο μαζι το "XDA" δεν μπορει να σας δωσει.....:!::!::!:

 

2) ΛΙΓΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ..... ΕΓΩ ΕΔΩ ΠΙΝΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ ΔΟΚΙΜΩΝ ΤΟ ΟΥΙΣΚΑΚΙ ΜΟΥ....ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΦΑΝΟΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΔΟΚΙΜΕΣ ΜΟΥ..... ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΝΑ ΜΑ ΔΩΣΕΙ ΑΥΡΙΟ Η ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΤΩΝ ΔΥΟ ΕΛΛΗΝΩΝ....!!!

 

Η RΟΜ TOY ΑΞΕΠΕΡΑΣΤΟΥ ΓΙΑΝΝΑΡΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΦΟΒΕΡΟΥ {ΚΕΡΝΕL} ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ.....ΤΑ ΣΠΑΝΕΕΕΕΕΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ.....!!!

ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ.... ΘΑ ΠΕΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΠΟ "ΚJ2" .....!!!

AΛΛΑ ΣΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΜΟΥ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ...... Ο ΣΥΝΔΙΑΣΜΟΣ ΤΟΥΣ ΤΣΑΚΙΖΕΙ ΚΟΚΚΑΛΑ....!!!!!!!!!

ΜΗΝ ΜΟΥ ΣΤΕΛΝΕΤΕ {Π.Μ} ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΕΙΜΕΝΟ....ΔΕΝ ΘΑ ΑΠΑΝΤΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ....!!!!

 

Φίλε Γιώργο ποιο widget έχεις και σου δείχνει σήμα, θερμοκρασία, μνήμη και χωρητικότητες;

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Γιώργο ποιο widget έχεις και σου δείχνει σήμα, θερμοκρασία, μνήμη και χωρητικότητες;

 

Λογικά πρέπει να είναι το temp+ CPU v.2

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παμε Νικολα.....

δωσε την 6.0 να φλασαρω πριν παω για υπνο........

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Πέρασες το όριο...λέξεων...lol

 

Περιμένω και εγώ την καινούρια ωμέγα, θέλω όμως να περιμένω λίγο αυτή την φορά γιατί μου συνέβη σήμερα το πρωί κάτι το οποίο δεν έχω ξαναδεί στο κινητό...αυτά που φοράω τώρα είναι η ω5 και ο speedmod k2 18-test5..το κινητό κοιμήθηκε μαζί μου για 8.30 ώρες και έχασε 1%! Τα πάντα ανοιχτα εκτός από συγχρονισμό, με widgets κλπ..έμεινα άφωνος κυριολεκτικά πρωινιατικα..έχει τύχει ξανά στο παρελθόν να τα πάει καλά χάνοντας περίπου 3% το βράδυ αλλά με ένα σωρό μαντζουνια όπως uv freezes σε εφαρμογές κλπ..πραγματικά απίστευτος συνδυασμός ROM-kernel..θα αναμένω λοιπόν για τις παρατηρήσεις των παιδιών εδώ για την καινούρια version και βλέπουμε..πράγμα που δουλεύει μην το πειράζεις έλεγε η γιαγιά μου!

Edit

Αυτά τα δύο ζιπακια που βλέπω στο dropbox για την notification bar τι κάνουν ξέρει κανείς;

Sent from Galaxy

 

Sent from Galaxy

Edited by ioathe
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Νέα έκδοση Omega v6.0

 

Based on firmware XWKJ3 Android 2.3.5 (Date: 25/10/2011)

Kernel: Siyah+ v1.0 - Credits στον Παναγιώτη - pan24

Modem: XXKI4

Νέα:

CMW recovery v5.0.2.7

Updated:

AdFree Android v.0.8.41

Tiny Flashlight LED v3.9.9.11

Hide It Pro v2.8

Barcode Scanner v3.72

hosts

Fixed:

Omega XT Black Blue five button icons

Omega XT Black Blue Calendar Widget

Removed:

homemyhome

Omega Files:

Kernel CF-Root-SGS2_XW_XEN_KJ3-v5.0-CWM5.zip - Για όσους προτιμάνε τον γνωστό στην Omega CF-Root kernel μπορούν να τον βάλουν μέσω του προγράμματος CWM manager επιλέγοντας > Flash kernel

Η Rom είναι No full wipe

 

Προσοχή:

1.Η νέα έκδοση έχει το CMW recovery v5.0.2.7

Το νέο recovery δεν διαβάζει και δεν κάνει restore τα backup από το προηγούμενο CMW recovery v4

Λύση: Βάλτε τον kernel Siyah+ v1.0 πριν βάλετε την νέα Omega και πάρτε nadroid backup με το νέο CMW recovery v5.0.2.7 που έχει ο kernel ενσωματωμένο.

 

2.Αν έχετε αλλάξει το CMW recovery και έχετε το CMW recovery v5.0.2.7 με τα μπλε γράμματα πρέπει να το αλλάξετε με το CMW recovery v5.0.2.7 με τα πορτοκάλι γράμματα πριν φλασσαρετε την Omega v6.0 γιατί αλλιώς δεν θα γίνει η αντιγραφή του νέου φακέλου Omega Files στην sdcard.

Για να αλλάξετε το CMW recovery βάλτε μέσω CWM recovery τον kernel Siyah+ v1.0 και κάντε reboot στα Android.

Μετά μπείτε σε CWM recovery εκ νέου θα πρέπει να έχετε το CMW recovery v5.0.2.7 με τα πορτοκάλι γράμματα και μπορείτε μετά να φλασσαρετε την νέα Omega. (Αυτός με τα μπλε γράμματα δεν είναι ακόμα 100% συμβατός με την συσκευή μας ώστε να διαβάζει σωστά τα script κατά την ώρα του φλασσαρισματος - μετά την εγκατάσταση της νέας Omega οποίος θέλει μπορεί να τον ξαναπεράσει)

 

Περιμένω τις εντυπώσεις σας και τα Donate σας :cool::cool:

Edited by ioathe

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στη παρεα.ο μονος τροπος να τη κατεβασω στη συσξευη απ ευθειας καθως το λαπτοπι μου πεθανε ειναι ο mozilla

Απιστευτο κ ομως αληθινο

Εντυπωσεις σε λιγο

Ευχαριστουμε γιαννη

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα την δοκιμασω το μεσημερακι:)

περιμένουμε εντυπώσεις παιδιά..

 

 

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...