Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μοντεμ ειναι αυτο....

 

και ο εκπληκτικός κερνελ που φοραει η v5 ειναι αυτός Kernel: CF-Root-SGS2_XW_XEF_KJ2-v4.4

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια ερώτηση. Για να κ.ανω εγκατάσταση τα fonts τηα πρέπει να αλλάξω τον kernel?
Οχι ρε φιλε ,τι σχεση εχει η γραμματοσειρα με τον kernel;
Link to comment
Share on other sites

pan η 1.04 σε εμενα δουλευει κανονικα...

 

Μπορεί να δουλεύει αλλά αυτά που έχει είναι για KJ3 άρα όχι συμβατά με την v5 και KJ2 και πρέπει να προσέξεις πολύ τι θα εγκαταστήσεις από εκεί μέσα...

 

Rebecca

From my Galaxy to Talpatalk!!!

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον φιλο επεισης εναλακτικη η darky rom app που μπορει να φλασαρει και αυτη tar

 

Edit ποιο καλο παιδακι θα πειραξει την λεοκουζινα να παιζει και στην ωμεγα 5 μας;

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Για να καταλαβω η εφαρμογη darky rom περναει αρχεια .tar οπως περναει το odin;Οπως με το cwm περναμε μονο .zip:O
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που ρώτησα.Αλλα αν ήξερα οτι μπορούσα να περάσω τα fonts ανεξάρτητα με τον kernel δεν νομίζω να ρωτούσα.Απλά τώρα ψάχνομαι στο android και λογικό είναι να έχω κάποιες χαζές ερωτήσεις. :confused:

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! να κανω μια ερωτηση...πως συνδεουμε το κινητο στην τηλεοραση??? πρεπει να εχουμε υποχρεωτικα καλώδιο hdmi??
Google
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που ρώτησα.Αλλα αν ήξερα οτι μπορούσα να περάσω τα fonts ανεξάρτητα με τον kernel δεν νομίζω να ρωτούσα.Απλά τώρα ψάχνομαι στο android και λογικό είναι να έχω κάποιες χαζές ερωτήσεις. :confused:
Δεν χρειαζεται να ζητας συγγνωμη ολοι μας μαθαμε, δεν ξεραμε,εξαλλου το ξαναλεω γι'αυτο ειναι το myphone.gr για να μας λυνει ολες τις αποριες.Ισως παρεξηγες τον τροπο απαντησης μου,αλλα και γω δεν τα ξερω ολα και γω ρωταω εδω.Συγγνωμη αν παρεξηγησες το υφος της απαντησης μου......:X
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω η εφαρμογη darky rom περναει αρχεια .tar οπως περναει το odin;Οπως με το cwm περναμε μονο .zip:O

 

Περναει και ταρ και ζιπακια εμενα με βολεψε πολυ για κινητο φλασινγκ

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! να κανω μια ερωτηση...πως συνδεουμε το κινητο στην τηλεοραση??? πρεπει να εχουμε υποχρεωτικα καλώδιο hdmi??
Ψαξε στο ebay για MHL HDTV CABLE ADAPTER
Link to comment
Share on other sites

Περναει και ταρ και ζιπακια εμενα με βολεψε πολυ για κινητο φλασινγκ

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Δλδ γλιτωσες την συνδεση με το pc και φλασαρες rom η kernel μεσω της εφαρμογης darky rom;
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να ζητας συγγνωμη ολοι μας μαθαμε, δεν ξεραμε,εξαλλου το ξαναλεω γι'αυτο ειναι το myphone.gr για να μας λυνει ολες τις αποριες.Ισως παρεξηγες τον τροπο απαντησης μου,αλλα και γω δεν τα ξερω ολα και γω ρωταω εδω.Συγγνωμη αν παρεξηγησες το υφος της απαντησης μου......:X

 

Οκ απλά εγώ λογικά θα το πήρα λάθος.Αλλα δεν τρέχει κάτι.Είναι παρελθόν!!!Στα του τώρα μπορείς να με βοηθήσεις στο πώς να περάσω τα fonts γιατί το έψαξα λίγο και δεν ξέρω σε πιο directory να τα βάλω.Δλδ που θα τα περάσω στην συσκευή και πως θα τα κάνω install!!!

Θα μου πείς γτ δεν περνάς όλη την rom.Απλά μου αρέσει να ψάχνομαι thats all!!!

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

Δλδ γλιτωσες την συνδεση με το pc και φλασαρες rom η kernel μεσω της εφαρμογης darky rom;

 

Ρομ δεν εχω δοκιμασει αλλα κερνελ ναι

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ενα Full Wipe,καθαρισα τα παντα,εκανα το κινητο καινουργιο,περασα την Omega v5.0 και πλεον απολαμβανω ενα super duper ουαου Galaxy S2.Για αλλη μια φορα συγχαρητηρια φιλε Γιαννη!!!!Αναμενω οπως και πολλοι φανταζομαι την ICS εκδοση!!!!
Link to comment
Share on other sites

Εχει αφαιρεθει το voice talk απο την 5.0 η ειναι η ιδεα μου?

 

 

Eχω την εντυπωση οτι αυτη η Αγορινα εχει δικιο... Μπορει να μας το "τσεκαρει" και κανεις αλλος.....!!!!

Και να πουμε τον Γιαννη.... Αν ισχυει να το κοιταξει λιγο,να μας πει οταν μπορει & εχει χρονο....!! Τι παιζει...(??)

 

Ευχαριστω...!!!

 

Καλημερα!! Δεν υπαρχει πουθενα η εφαρμογη voice talk. (αν θυμαμαι καλα ειναι συνεργασια samsung με vlingo). Μεσα στο system/app της rom υπαρχει το voicetogo.apk αλλα δεν υπαρχει η εφαρμογη στο menu. Μεχρι και στη προηγουμενη εκδοση Γιαννη με διπλο κλικ του hardbutton ανοιγει η εφαρμογη αυτη με το "hi galaxy" κλπ. Μηπως το homemyhome την μπλοκαρει?
Link to comment
Share on other sites

Εκανα ενα Full Wipe,καθαρισα τα παντα,εκανα το κινητο καινουργιο,περασα την Omega v5.0 και πλεον απολαμβανω ενα super duper ουαου Galaxy S2.Για αλλη μια φορα συγχαρητηρια φιλε Γιαννη!!!!Αναμενω οπως και πολλοι φανταζομαι την ICS εκδοση!!!!

 

Θα συμφωνήσω και εγώ.το κινητό απλά πετάει.ούτε λαγκ ούτε καθυστερήσεις ούτε τίποτα.για μένα σαφώς ανώτερη και από την τελευταία του λεομαρ.

Επίσης να συμπληρώσω ότι το μόντεμ που έχει η ρομ τώρα είναι ότι καλύτερο για το κινητό μας.και πραγματικά τα έχω δοκιμάσει όλα.

Sent from my Samsung Galaxy S II using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eχω την εντυπωση οτι αυτη η Αγορινα εχει δικιο... Μπορει να μας το "τσεκαρει" και κανεις αλλος.....!!!!

Και να πουμε τον Γιαννη.... Αν ισχυει να το κοιταξει λιγο,να μας πει οταν μπορει & εχει χρονο....!! Τι παιζει...(??)

 

Ευχαριστω...!!!

 

Το vlingo το αντικαθιστά το homemyhome οπότε λογικό είναι να παίζει αυτό με τα δύο κλικ στο home button..το ίδιο συνέβαινε και στην ρομ του criskelo που είχα δοκιμάσει και είχε δώσει σαν ξεχωριστό apk την εφαρμογή για να το επαναφερεις

 

Sent from Galaxy

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Νέα έκδοση:

Omega XT v5.1◄ICE CREAM SANDWICH►:

ICE CREAM SANDWICH THEME v3.0 ported to firmware XWKJ2

Τα υπόλοιπα είναι ίδια με την Omega v5.0

Η Rom είναι No full wipe

 

Πληροφορίες και download στα πρώτα post :)

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 10 ωρες εχασε μονο 1% σε αναμονη με κλειστα wifi/data....αψογα...

 

Sent from my Beast Galaxy S2

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Νέα έκδοση:

Omega XT v5.1◄ICE CREAM SANDWICH►:

ICE CREAM SANDWICH THEME v3.0 ported to firmware XWKJ2

Τα υπόλοιπα είναι ίδια με την Omega v5.0

Η Rom είναι No full wipe

 

Πληροφορίες και download στα πρώτα post :)

 

Καλημέρα, Γιάννη. Μήπως μπορείς να ανεβάσεις το θέμα στο dropbox, ώστε εμείς που έχουμε βάλει την 5.0 να μην κατεβάζουμε και την 5.1; Ευχαριστώ και καλημέρα σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Γιαννη.

Εχω ενα θεματακι με την 5.0 και με τον nimphetamine kernel που εχεις περασμενο στο Dropbox.

Δεν μου δουλευει το BLN....

Συγκεκριμενα μου λεει οτι "This libblights not support BLN"

 

Εχουμε καποια λυση σε αυτο;

Να σημειωσω οτι εχω την Pro εκδοση του BLN αγορασμενη.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Γιάννη. Μήπως μπορείς να ανεβάσεις το θέμα στο dropbox, ώστε εμείς που έχουμε βάλει την 5.0 να μην κατεβάζουμε και την 5.1; Ευχαριστώ και καλημέρα σε όλους!

 

Το ανεβασε ειδη...στο file με τα θεματα τις v5 είναι...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Γιαννη.

Εχω ενα θεματακι με την 5.0 και με τον nimphetamine kernel που εχεις περασμενο στο Dropbox.

Δεν μου δουλευει το BLN....

Συγκεκριμενα μου λεει οτι "This libblights not support BLN"

 

Εχουμε καποια λυση σε αυτο;

Να σημειωσω οτι εχω την Pro εκδοση του BLN αγορασμενη.

έβαλα στην omega v5 και Kernel

Siyah-v2.2beta8-CWM : Multiupload link

http://www.multiupload.com/3GWPO7QOIE

έδειχνε να μην δουλεύει το bln Control pro , αλλά με αντιγραφή του lights.GT-I9100.so απο

/res/misc αντιγραφή του lights.GT-I9100.so

στην διαδρομή /system/lib/hw και επικόλληση (αντικατάσταση) το lights.GT-I9100.so

reboot και μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε BLN Control

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα!

Να ρωτήσω κάτι και συγνώμη αν έχει απαντηθεί κάπου παραπάνω. Η νέα έκδοση (5.1) έχει busybox? Αν όχι θα δημιουργήσει πρόβλημα αν βάλω μετά την εγκατάσταση το CF-Root-SGS2_XW_XEF_KJ2-v5.0-CWM5.zip που σύμφωνα με τον chainfire έχει busybox?

Link to comment
Share on other sites

Το vlingo το αντικαθιστά το homemyhome οπότε λογικό είναι να παίζει αυτό με τα δύο κλικ στο home button..το ίδιο συνέβαινε και στην ρομ του criskelo που είχα δοκιμάσει και είχε δώσει σαν ξεχωριστό apk την εφαρμογή για να το επαναφερεις

 

Sent from Galaxy

 

To homemyhome δημιουργεί το πρόβλημα,

το VoiceToGo υπάρχει κανονικά μέσα στην ρομ.

Φλασαρετε μέσω CWM το VoiceToGo_fix.zip και το πρόβλημα διορθώνεται αλλά το homemyhome δεν θα υπάρχει πλέον.

Το έβαλα και στο Omega Files στο Stock Apps Removed from Omega v5.0

Μ.Φ.Χ. Γιάννης ::indie's:: Omega Rom series:

Samsung I9300 Galaxy S III @ Omega rom Series Android 4.0.4

Samsung I9100 Galaxy S II @ Omega ◄Stock►◄Black Blue►◄Ice Cream Sandwich► Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...