Jump to content

[ROM] Omega v10.4 - XWKL1 Android 2.3.6 + Omega Files Kitchen v0.3


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορεί κάποιος να μου θυμίσει πως θα επαναφέρουμε τη δυνατότητα αναζήτησης στα ελληνικά?

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Γυρνάς την γλώσσα στα Αγγλικά, κάνεις μία αναζήτηση ξαναγυρνάς στα Ελληνικά.

Το είχε αναφέρει ο kopromax νομίζω και δούλεψε σε μένα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα και καλη βδομαδα σ ολους :)

 

Από όσο ξέρω όχι.

 

Καλημερα!! Δεν υπαρχει πουθενα η εφαρμογη voice talk. (αν θυμαμαι καλα ειναι συνεργασια samsung με vlingo). Μεσα στο system/app της rom υπαρχει το voicetogo.apk αλλα δεν υπαρχει η εφαρμογη στο menu. Μεχρι και στη προηγουμενη εκδοση Γιαννη με διπλο κλικ του hardbutton ανοιγει η εφαρμογη αυτη με το "hi galaxy" κλπ. Μηπως το homemyhome την μπλοκαρει?

Link to comment
Share on other sites

Εχω omega4 με nimph kernel και μαμα twlauncher...σε καθε reboot το εξτρα 5ο εικονιδιο εξαφανιζεται...

Ακομα το mini paper widget δεν μου λειτουργει...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους....

Απο εχθες και εγω με ΧΤ V5 και ολα καταπληκτικα...Μια ερωτησουλα μονο....

Στην ΧΤ V4 οταν ερχοταν mail, η ειδοποιηση στην μπαρα ηταν ενα ωραιο αλλαγμενο εικονιδιο του Gmail.

Τωρα ειναι το κλασσικο εικονιδιο του Gmail, πχ

 

http://img43.imageshack.us/img43/4046/sc20111114095332.png

 

Πως μπορουμε να εχουμε παλι το αλλο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έτσι που το έγραψα λογικό είναι που δεν κατάλαβες.

Έπαθα το κλασσικό πρόβλημα που δεν μπορείς να κάνεις αναζήτηση στις επαφές που είναι γραμμένες σε Ελληνικά.

Η λύση είχε αναφερθεί κάπου από κάποιο παλικάρι, αλλά δεν την έβρισκα, τη δοκίμασα και πραγματικά πιάνει.

 

Όσοι αντιμετωπίσετε το ίδιο πρόβλημα κάντε το εξής: Σβήστε τις επαφές σας από το κινητό ή το pc και κάντε συγχρονισμό. Ακολούθως κάντε επαναφορά επαφών στο λογαριασμό σας, ένα ακόμα συγχρονισμό και... Βουαλά!!! Όλα όπως πριν στη θέση τους τακτοποιημένα.

 

Τι εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

O kernel CF-Root 5.0 έρχεται απο τον Chainfire σε αρχείο tar και θελει Odin για να μπει.

 

Τhanks :lol: τον ειδα σε zip οπως ηταν το download και τον κατεβασα , τον εβαλα στο κινητο και πηγα να τον φλασαρω. Τωρα ειδα οτι πρεπει να ξεζιπαρουμε το zip στον υπολογιστη και θα βγει το tar, :happy: μα καλα εφοσον ειναι tar για odin δεν το εβαζε κατευθειαν στο downloading να ειναι το tar , τι το ηθελε το zip .. :mad: για να μας μπερδευει :lol: ???

Να σκεφτεις κατεβασα ολα τα kernel CF-Root 5...... να δω τι γηνεται και σε ολα μου ελεγε aborted !! :lol:

 

παιδες ενα ωραίο link για boot animations , εχω δοκιμασει 3 με 4 λειτουργουν αψογα , απλα το "download CWM" κατεβαστε , εχει και preview να το δειτε πριν.;)

http://rootzwiki.com/topic/2585-boot-animations-boot-animation-collection-updated-100911/

Edited by jimmis1974
Link to comment
Share on other sites

Γιανναρε θα μπορούσες τον CF-Root-SGS2_XW_XEF_KJ2-v5.0-CWM5.zip να μας τον κανεις να δουλεύει με cwm και να τον περασεις στο droxbox???

Νομίζω θα βοηθήσει πολλους απο εμας μια και τωρα μπορεις να τον περασεις μονο μεσω odin κατι που εμενα προσωπικά δεν με βολευει καθόλου μιας και το pc μου είναι capout...

Ευχαριστώ πολύ....

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!!

Επειδή θέλω κ γω να περάσω την Omega την καινούρια, αλλα έχω cfroot 5.0 με firmware ΧΧΚJ2, λέτε να έχω προβλημα αν τη φλασαρω??

Ρωτάω γιατί αυτή έχει την ν4.4! Μήπως είναι ασυμβατες και φάει καμια φρίκη το κινητό??

Το έχει κάνει κανέις??

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!!

Επειδή θέλω κ γω να περάσω την Omega την καινούρια, αλλα έχω cfroot 5.0 με firmware ΧΧΚJ2, λέτε να έχω προβλημα αν τη φλασαρω??

Ρωτάω γιατί αυτή έχει την ν4.4! Μήπως είναι ασυμβατες και φάει καμια φρίκη το κινητό??

Το έχει κάνει κανέις??

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

συμβατο ειναι αλλά μονο μεσω odin φλασαρις τον συγκεκριμενο κερνελ...πιο πανω ζηταω απο τον γιαννη να μας τον κανει συμβατο με cwm...

Δεν ξερω αν γινεται αλλά ακομα δεν εχει απαντησει...περιμενε λιγο και θα μάθουμε...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!!

Επειδή θέλω κ γω να περάσω την Omega την καινούρια, αλλα έχω cfroot 5.0 με firmware ΧΧΚJ2, λέτε να έχω προβλημα αν τη φλασαρω??

Ρωτάω γιατί αυτή έχει την ν4.4! Μήπως είναι ασυμβατες και φάει καμια φρίκη το κινητό??

Το έχει κάνει κανέις??

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Oχι κανενα , βαλε την Omega V5 κανονικα , απλα θα σου βγει με kernel τον CF-Root V4.4 , μετα μπορεις να βαλεις (μεσω odin :)) τον V5 CF-Root kernel

Παντως κανε και τα backup ( nandroid και titanium) μπας και 1 στις 1000 % γηνει τιποτε περιεργο.

Link to comment
Share on other sites

O cf kernel περναει με cwm manager, μέσα από το λειτουργικό, επιλέγοντας flash kernel και δείχνοντας στο zip αρχείο

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

O cf kernel περναει με cwm manager, μέσα από το λειτουργικό, επιλέγοντας flash kernel και δείχνοντας στο zip αρχείο

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Συμφωνω με τον φιλο επεισης εναλακτικη η darky rom app που μπορει να φλασαρει και αυτη tar

 

Edit ποιο καλο παιδακι θα πειραξει την λεοκουζινα να παιζει και στην ωμεγα 5 μας;

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον φιλο επεισης εναλακτικη η darky rom app που μπορει να φλασαρει και αυτη tar

 

Edit ποιο καλο παιδακι θα πειραξει την λεοκουζινα να παιζει και στην ωμεγα 5 μας;

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

αυτη η εκδση δουλευει με omega http://www.sendspace.com/file/00xlyb

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

αυτη η εκδση δουλευει με omega http://www.sendspace.com/file/00xlyb

 

Ευχαριστω αλλα με την 5 δουλευει;καθως αυτη ειναι για την 4 με αλλη βαση ρομ κιολας...

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιανναρε θα μπορούσες τον CF-Root-SGS2_XW_XEF_KJ2-v5.0-CWM5.zip να μας τον κανεις να δουλεύει με cwm και να τον περασεις στο droxbox???

Νομίζω θα βοηθήσει πολλους απο εμας μια και τωρα μπορεις να τον περασεις μονο μεσω odin κατι που εμενα προσωπικά δεν με βολευει καθόλου μιας και το pc μου είναι capout...

Ευχαριστώ πολύ....

Νομίζω εδώ είναι με cwm

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1103399

Link to comment
Share on other sites

Τhanks :lol: τον ειδα σε zip οπως ηταν το download και τον κατεβασα , τον εβαλα στο κινητο και πηγα να τον φλασαρω. Τωρα ειδα οτι πρεπει να ξεζιπαρουμε το zip στον υπολογιστη και θα βγει το tar, :happy: μα καλα εφοσον ειναι tar για odin δεν το εβαζε κατευθειαν στο downloading να ειναι το tar , τι το ηθελε το zip .. :mad: για να μας μπερδευει :lol: ???

Να σκεφτεις κατεβασα ολα τα kernel CF-Root 5...... να δω τι γηνεται και σε ολα μου ελεγε aborted !! :lol:

 

παιδες ενα ωραίο link για boot animations , εχω δοκιμασει 3 με 4 λειτουργουν αψογα , απλα το "download CWM" κατεβαστε , εχει και preview να το δειτε πριν.;)

http://rootzwiki.com/topic/2585-boot-animations-boot-animation-collection-updated-100911/

 

Σε zip τον κατέβασα και μέσω CWM recovery με instal zip τον πέρασα και τον έκανε κανονικά εγκατάσταση.

 

Rebecca

From my Galaxy to Talpatalk!!!

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

Μολις φλασαρα την criskelo v30 για να βγω απο την περιεργια γιατι ακουσα καλα λογια! Δε ξερω γιατι αλλα εχω την εντυπωση οτι ειναι ταχυτατη! Δε μπορω να βρω διαφορες με την omega.. Sorry που το λεω αλλα ειμαι σε δίλημμα!
Link to comment
Share on other sites

Μολις φλασαρα την criskelo v30 για να βγω απο την περιεργια γιατι ακουσα καλα λογια! Δε ξερω γιατι αλλα εχω την εντυπωση οτι ειναι ταχυτατη! Δε μπορω να βρω διαφορες με την omega.. Sorry που το λεω αλλα ειμαι σε δίλημμα!

 

Έχουν ίδια βάση φίλε γι αυτό,αλλά η ομεγα είναι πιο πλήρης.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Μολις φλασαρα την criskelo v30 για να βγω απο την περιεργια γιατι ακουσα καλα λογια! Δε ξερω γιατι αλλα εχω την εντυπωση οτι ειναι ταχυτατη! Δε μπορω να βρω διαφορες με την omega.. Sorry που το λεω αλλα ειμαι σε δίλημμα!

 

Aφου εισαι σε διλημμα και ειναι και οι δυο πολυ δυνατες γιατι δεν βαζεις την omega να στηριξεις μια Ελληνικη προσπαθεια???:)

Link to comment
Share on other sites

Aφου εισαι σε διλημμα και ειναι και οι δυο πολυ δυνατες γιατι δεν βαζεις την omega να στηριξεις μια Ελληνικη προσπαθεια???:)

 

Μα μεχρι τωρα Omega ειχα (και θα εχω) απλα εβαλα την αλλη να την δοκιμασω. Αλλα και με τις δυο εχω εκδοση βασικου φασματος: I9100XXKI4 Και ερωτω, γιατι?

Link to comment
Share on other sites

Μα μεχρι τωρα Omega ειχα (και θα εχω) απλα εβαλα την αλλη να την δοκιμασω. Αλλα και με τις δυο εχω εκδοση βασικου φασματος: I9100XXKI4 Και ερωτω, γιατι?

 

 

Δυστυχώς δεν πρόλαβα να ανεβάσω chengelog γιατί πρέπει να πάω Εκκλησιά και μετά βόλτα την οικογένεια :)

 

Με λίγα λογία

 

Omega v5.0

Firmware XWKJ2 Android Gingerbread 2.3.5 (Date: 21/10/2011)

Kernel CF-Root-SGS2_XW_XEF_KJ2-v5.0-CWM5

Modem XXKI4

 

New:

Google Maps 5.12.0

homeMYhome by c3k -

Updated:

hosts

Omega Files update:

ES_File_Explorer_v1.6.0.7.apk

mVideoPlayer v2.9.1 by zkl https://market.android.com/details?id=afzkl.development.mVideoPlayer&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImFmemtsLmRldmVsb3BtZW50Lm1WaWRlb1BsYXllciJd

MarketEnabler v3.1.1.2 by rac https://market.android.com/details?id=ch.racic.android.marketenabler&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNoLnJhY2ljLmFuZHJvaWQubWFya2V0ZW5hYmxlciJd

GO Launcher EX 2.63 Final

η ρομ ειναι NoFull Wipe.

 

Τα υπόλοιπα και το Omega FIles το απογευμα,

Καλή Κυριακή σ ολους

 

 

Το μοντεμ ειναι αυτο....

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον φιλο επεισης εναλακτικη η darky rom app που μπορει να φλασαρει και αυτη tar

 

Edit ποιο καλο παιδακι θα πειραξει την λεοκουζινα να παιζει και στην ωμεγα 5 μας;

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

προς το παρον για κανενα μα κανενα λογο μην βαλεις leomar kitchen γιατι ειναι με διαφορετικο base.μολις βγει omega v6.0 βασισμενη σε xwkj3 τοτε αλλαξε στο build.prop το ro.build.display.id σε CheckROM Revolution v3.1.1 και θα δουλεψει

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Για να κ.ανω εγκατάσταση τα fonts τηα πρέπει να αλλάξω τον kernel?

Got to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, ACT NORMAL

OBEY THE LAW

and repeat after me

I AM FREE

Link to comment
Share on other sites

προς το παρον για κανενα μα κανενα λογο μην βαλεις leomar kitchen γιατι ειναι με διαφορετικο base.μολις βγει omega v6.0 βασισμενη σε xwkj3 τοτε αλλαξε στο build.prop το ro.build.display.id σε CheckROM Revolution v3.1.1 και θα δουλεψει

 

pan η 1.04 σε εμενα δουλευει κανονικα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...