Jump to content

[Galaxy S] Ice Cream Sandwich


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ώπα??? Στις φωτό την βλέπω μια χαρά και με κάποια πράγματα που δεν προσφέρει τουλάχιστον ακόμα η cm9! Τελικά δε θα ξέρουμε ποια να βάλουμε στο τέλος...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συμφωνώ απολύτως,απλά δεν μπορούμε να ξέρουμε πόσο καλογραμμένο είναι κάτι που δανείζεται από χίλιες δυο άλλες πηγές και κάνει κόψε ράψε μετά.Βέβαια τα screenshots όντως είναι εντυπωσιακά.
"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

Το ότι θα έχουμε 4-5 αξιόλογες ics roms από τώρα, πραγματικά δεν το περίμενα!

Και υπάρχουν τόσοι που "σκύλιαζαν" γιατί δεν πήραμε ics επίσημα..!

Οκ...!

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1489213

 

Καινουργια port της ICS στο κινητό μας.

(ουσιαστικά είναι port μιας custom ρομ του nexus s)

 

ώπα??? Στις φωτό την βλέπω μια χαρά και με κάποια πράγματα που δεν προσφέρει τουλάχιστον ακόμα η cm9! Τελικά δε θα ξέρουμε ποια να βάλουμε στο τέλος...

 

Συμφωνώ απολύτως,απλά δεν μπορούμε να ξέρουμε πόσο καλογραμμένο είναι κάτι που δανείζεται από χίλιες δυο άλλες πηγές και κάνει κόψε ράψε μετά.Βέβαια τα screenshots όντως είναι εντυπωσιακά.

 

Φαίνεται αρκετά καλή ειδικά για όσους τους αρέσουν τα tweaks. Είναι γεμάτη επιλογές όπως δείχνουν τα screenshots. Βέβαια εγώ είμαι του πιο απλού οπότε θα παραμείνω με την CM9.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχει η γυναικα μου το Galaxy S εχει την 2.3.3

πως μπορω να κανω update ?

μου ζηταει κατι κωδικους δεν γνωριζω τπτ απο αυτους

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς να κάνεις update και που σου ζητάει κωδικούς;

Αυτό το θέμα είναι για ICS. Αν θες αναβάθμιση στις επίσημες rom της Samsung διάβασε τον οδηγό καλά και πέρνα όποια rom θέλεις (προτείνω την JW1).

Για οποιαδήποτε άλλη απορία που δεν αφορά ICS γράψε στα θέματα "Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S" ή "[ΕΠΙΣΗΜΟ] Samsung Galaxy S Μέρος ΙΙΙ" (ανάλογα με το είδος της ερώτησης).

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς να κάνεις update και που σου ζητάει κωδικούς;

Αυτό το θέμα είναι για ICS. Αν θες αναβάθμιση στις επίσημες rom της Samsung διάβασε τον οδηγό καλά και πέρνα όποια rom θέλεις (προτείνω την JW1).

Για οποιαδήποτε άλλη απορία που δεν αφορά ICS γράψε στα θέματα "Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S" ή "[ΕΠΙΣΗΜΟ] Samsung Galaxy S Μέρος ΙΙΙ" (ανάλογα με το είδος της ερώτησης).

 

Δηστυχως παει το κινητο φιλε μου

το κλεψανε σημερα το πρωι απο το εμπορικο ΚΟSMOS που δουλευει η γυναικα μου

Το ειχε στο ραφι κατω απο το ταμειο και της το φαγανε τα κλεφτρονια με την μεθοδο της αασχολησης

 

Any way

Ευχαριστω για την απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Είχα καιρό παροπλισμένο το S9000 μου και πριν λίγες μέρες σκέφτηκα να του περάσω κάποια 4αρα να δω τι λέει.

Επέλεξα την Slim ICS 1.0 που είχε βγει μόλις εκείνη τη μέρα. Το κινητό έχει βγάλει φτερά, η μπαταρία κρατάει 2 μέρες με 5h display on, Data όλη μέρα εκτός σπιτιού και WiFi στο σπίτι (heavy Twitter user...)

 

Δουλεύουν όλα, κάμερα, data, wifi, κτλ και 4 μέρες τώρα δεν έχει κάνει ούτε ένα FC ή lagαρισμα.

 

Δοκιμάστε την και δεν θα χάσετε!

Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει φοβερή εντύπωση η διάρκεια της μπαταρίας.Βέβαια, καλύτερο θα ήταν, να είχες περάσει και κάποια άλλη εκδοχή της ICS ώστε να υπάρχει μέτρο σύγκρισης.
"LengthPro® Comment Lengthener™always keeps my comments lengthy!"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , έβαλα την Slim ICS και παρατηρώ ότι δεν μπορώ να εγκαταστήσω όποια εφαρμογή θέλω γιατί μου βγάζει μήνυμα το μαρκετ "this device not supported".... επίσης πως μπορώ να προσθέσω ελληνικό μενού στη ρομ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , έβαλα την Slim ICS και παρατηρώ ότι δεν μπορώ να εγκαταστήσω όποια εφαρμογή θέλω γιατί μου βγάζει μήνυμα το μαρκετ "this device not supported".... επίσης πως μπορώ να προσθέσω ελληνικό μενού στη ρομ;

 

Ελληνικά πρέπει να έχει στις ρυθμίσεις> Locale and text > Select locale Ελληνικά.

Τώρα για τις εφαρμογές, κάποιες δεν υποστηρίζουν ακόμα ICS, αλλά επειδή όσο είχα ICS δεν είχα κανένα πρόβλημα με όσες εφαρμογές είχα (μάλιστα τις επανέφερα με titanium backup από gingerbread), μπορεί να έχουν πειράξει το build.prop της ρομ Δυστυχώς όμως δεν έχω χρόνο αυτή τη στιγμή να σου αναλύσω το συγκεκριμένο θέμα, ελπίζω να βρεθεί κάποιος άλλος να σε βοηθήσει, αλλιώς θα σου ποστάρω αργότερα :)

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , έβαλα την Slim ICS και παρατηρώ ότι δεν μπορώ να εγκαταστήσω όποια εφαρμογή θέλω γιατί μου βγάζει μήνυμα το μαρκετ "this device not supported".... επίσης πως μπορώ να προσθέσω ελληνικό μενού στη ρομ;

 

Εντόπισες το μοναδικό "πρόβλημα" της ROM. Η επιλογή του LCD Density στα 182dpi αντί του standard 240 δημιουργεί αυτό το πρόβλημα.

Φτιάχνεται πανεύκολα όμως, απλά κατέβασε τον free ES Explorer και κάνε edit το build.prop αρχείο στο /system folder.

 

Περισσότερα εδώ: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=22387992&postcount=103

 

H slim ICS ουσιαστικά CM9 είναι με μερικές custom-ιές

 

Καμία σχέση όμως, οι CM είναι full customs (με βάση φυσικά το AOSP) ενώ οι περισσότερες AOSP versions είναι εντελώς standard ROMs με τα bare minimums.

Edited by skritikos
προσθήκη απάντησης
Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά πρέπει να έχει στις ρυθμίσεις> Locale and text > Select locale Ελληνικά.

Τώρα για τις εφαρμογές, κάποιες δεν υποστηρίζουν ακόμα ICS, αλλά επειδή όσο είχα ICS δεν είχα κανένα πρόβλημα με όσες εφαρμογές είχα (μάλιστα τις επανέφερα με titanium backup από gingerbread), μπορεί να έχουν πειράξει το build.prop της ρομ Δυστυχώς όμως δεν έχω χρόνο αυτή τη στιγμή να σου αναλύσω το συγκεκριμένο θέμα, ελπίζω να βρεθεί κάποιος άλλος να σε βοηθήσει, αλλιώς θα σου ποστάρω αργότερα :)

 

μενού ρυθμίσεις> Locale and text > Select locale Ελληνικά δεν υπάρχει στα settings...

Link to comment
Share on other sites

Language & input > language

 

Αν διαβασεις στο thread τις ROM,λεει

 

Highlights:

5 Languages ( en ( us, uk), fr, it, de, es)

Zeam Launcher ( stock ICS launcher provided in addon package)

Basic Google Stuff Included ( 4.0.4 Gmail,Talk, Calendar and Contacts sync)

Market 3.4.4

Team Hacksung Kernel ( for now, flash any 4.0.3 kernel of your choice)

Rooted

Easy to customize.

182 DPI ( use 240 for any incompatible apps or check here for market workaround)

 

και παρακατω λεει πως να φτιαξεις το dpi

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Καλά σόρρυ ρε παιδιά που να ξέρω ότι επειδή λέγεται SLIM ξήλωσαν τα Ελληνικά οι βλάκες? :p
Link to comment
Share on other sites

Μα γιατί να διαβάσω?!

 

lol

Σε αυτον που ειπε για το προβλημα πηγαινε το quote :p

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη μια port απο τo Galaxy Nexus: dark knight

 

Στο τέλος πρέπει να τις μαζέψουμε όλες κάπου να ξέρουμε τι μας γίνεται. Εγώ ήδη έχω χαθεί :p

Link to comment
Share on other sites

Και η κάθε μία φαίνεται πιο εντυπωσιακή από την προηγούμενη. Να δούμε ποια θα κυριαρχήσει. :p Εγώ δε ξέρω ποια να βάλω τελικά :(
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Ice Cream Sandwich

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...