Jump to content

[Galaxy S] Ice Cream Sandwich


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερες. γρηγορη ερωτηση μιας και εχω βραχυκυκλωσει (εχω καιρο να φλασαρω..)

ειμαι με στοκ ginger 2.3.6. τι πρεπει να κανω για να παιξω με ics?

 

με ετρωγε ο ποπος μου να την βαλω και απο 2.3.4 darky εκανα install fm sd ενα zip μιας miui ics.

bootloop και δεν εμπαινε σε recovery mode.

καταφερα το εβαλα σε download και περασα μια στοκ 2.3.6 απο samfirmware με οdin. τωρα δεν μπορω ουτε τις επαφες να κανω

restore... :(

Edited by jpcupra

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμη και η RC4 του onecosmic :)

 

Changelog:

 

RC4

 

Changed RIL code to CM one, cleaner code implementation

Whole new updater script which should prevent any issues when flashing(Thanks DemonWav!)

In browser, 'Exit to car mode' now says 'Find on Page'

Deep idle working with framework integration

100MHz now works

You can now purchase applications from the Android Market

In camera, all video effects work flawlessly

Editing pictures in Gallery works now

Screen flicker upon lock is now gone

Odexed optimisation

Battery Life eXtender

Slightly tweaked read ahead values

Sztupy's USB OTG V5

WiFi fix for those with issues with wifi not working with screen off

Unstable voltages fixed

Facebook sync works now

WiFi fix manager included(fixes regional wifi issues in ICS)

USB Transfer Speed fixed!!!!!

Back to AOSP Music

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Καποια αλλη custom rom που να μην εχει προβληματα? Να ειναι απροβληματιστη? Αλλα καλη.??

 

Ακου να δεις...

Δεν υπαρχει τελειο λειτουργικο συστημα...

Ουτε σε κινητα,ουτε σε υπολογιστες,ουτε πουθενα.

 

ΠΑντα υπαρχουν καποια προβληματακια,για αλλους σημαντικα για αλλους ασημαντα.

 

Στις ICS roms τωρα,οπως σε ενημερωσαν και τα παιδια,εχουμε 2 εκδοσεις για την ωρα.

Του onecosmic και της teamhacksung(CM9 με το καλο)

Δες στο xda τι προβληματα εχουν(ή καλυτερα δοκιμασε τις) και αποφασισε.

 

Πχ εγω εχω μεινει με την build14 της teamhacksung...Τα προβληματα που εχει ,εμενα δεν με απασχολουν καθως απο τη χρηση που κανω στο κινητο,δεν τα βλεπω καν.

 

Φλασαρε και αποφασισε...Δυστηχως ειναι η μονη λυση.

 

Αν ενδιαφερεσαι για official rom πηγαινε σε JW1(gingerbread)

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μου προτεινεις μια custom rom.Να ειναι γρηγορη και να μην εχει προβληματα με την καμερα,το βιντεο και το ραδιο..Οχι σημαντικα προβληματα εννοω.Προτεινε μου μια γιατι ειμαι κατοχος του κινητου κατι μερες μονο.Προτεινε μου μια που να μην εχει προβληματα σε αυτα που ανεφερα.Δεν γνωριζω καλα Αγγλικα και δυσκολευομαι με την αναγνωση και την κατανοηση του xda,αλλιως δεν θα ρωτουσα εδω.Μπορεις να μου προτεινεις μια? και θελω και να μου πεις.Ενω εχω CWM απλα βαζω το zip αρχειο στην μνημη και κανω install from zip μεσω του CWM?

 

3 πράγματα πρέπει να διαβάσεις πρώτα

ένα , δύο , τρία

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να μου προτεινεις μια custom rom.Να ειναι γρηγορη και να μην εχει προβληματα με την καμερα,το βιντεο και το ραδιο..Οχι σημαντικα προβληματα εννοω.Προτεινε μου μια γιατι ειμαι κατοχος του κινητου κατι μερες μονο.Προτεινε μου μια που να μην εχει προβληματα σε αυτα που ανεφερα.Δεν γνωριζω καλα Αγγλικα και δυσκολευομαι με την αναγνωση και την κατανοηση του xda,αλλιως δεν θα ρωτουσα εδω.Μπορεις να μου προτεινεις μια? και θελω και να μου πεις.Ενω εχω CWM απλα βαζω το zip αρχειο στην μνημη και κανω install from zip μεσω του CWM?

 

Αφού είσαι κάτι μέρες μόνο κάτοχος του κινητού πρόλαβες και είδες κάτι όσο το έχεις με stock rom που να σου δημιούργησε πρόβλημα; Δεν λειτουργούν το ράδιο, η κάμερα και το βίντεο κανονικά; Οι custom είναι περισσότερο για τους πιο έμπειρους κατά την άποψη μου οπότε θα σου πρότεινα να τις αφήσεις.

Πάντως δεν καταλαβαίνω από την στιγμή που δεν έχετε τις γνώσεις και δεν έχετε διαβάσει τους οδηγούς (στα Ελληνικά είναι) και ενώ το κινητό δεν σας έχει δημιουργήσει πρόβλημα γιατί θέλετε να το πειράξετε!

Edited by Superuser

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καμια σχεση οτι δεν ξερω καλα Αγγλικα με το να θελω να βαλω μια custom rom.Ναι,το εχω δοκιμασει και τρωει και κολληματα και καθυστερησεις και εχει και lag.Οποτε θελω μια καλη custom rom.Μπορει καποιος να μου προτεινει μια CUSTOM rom? Και αν απλα περνας το αρχειο zip στην μνημη και το κανεις μεσω του CWM install from zip?

 

Αν κατεβασω την rom αυτη και βαλω το αρχειο zip στην μνημη μετα μπορω να μπω απο το CWM και να κανω install from zip για να γινει η εγκατασταση της rom?

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καμια σχεση οτι δεν ξερω καλα Αγγλικα με το να θελω να βαλω μια custom rom.Ναι,το εχω δοκιμασει και τρωει και κολληματα και καθυστερησεις και εχει και lag.Οποτε θελω μια καλη custom rom.Μπορει καποιος να μου προτεινει μια CUSTOM rom? Και αν απλα περνας το αρχειο zip στην μνημη και το κανεις μεσω του CWM install from zip?

 

Γιατι να βαλεις custom και οχι official?Δεν καταλαβαινω την εμμονη σου

Ναι..Τις custom ετσι τις περνας

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καμια σχεση οτι δεν ξερω καλα Αγγλικα με το να θελω να βαλω μια custom rom.Ναι,το εχω δοκιμασει και τρωει και κολληματα και καθυστερησεις και εχει και lag.Οποτε θελω μια καλη custom rom.Μπορει καποιος να μου προτεινει μια CUSTOM rom? Και αν απλα περνας το αρχειο zip στην μνημη και το κανεις μεσω του CWM install from zip?

 

ΔΕΝ χρειαζεται να περασεις custom για να παει καλα το κινητο. δεν εχουμε καβουρδιστήρι που θελει custom για να τρεξει..

μπορεις να περασεις την ΣΤΟΚ jw1 με custom kernel semaphore και να κανεις και το συστημα ext4. θα τρεχει το ιδιο καλα

ΠΡΕΠΕΙ να διαβασεις τους οδηγους που σου παρεθεσα παραπανω

Link to comment
Share on other sites

μολις βγηκε η 4.1 της icssgs

μου φαινεται να ειναι σε καποια σημεια πιο μπροστα απο την cm9 :D

μολις βρω χρονο θα την φλασαρω

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Έλεγα ότι η CM9 είχε κάνει laggy τον launcher της ICS (όπως είχε κάνει και με τον ADW στην CM7)

Και στην RC4 του onecosmic το ίδιο προβληματικός είναι ο launcher.

O nova σώζει λίγο την κατάσταση.

Κάποια στιγμή μπήκα στην εφαρμογή της έκθεσης και το κινητό έκανε reboot.

Πολύ ωραία...

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή μπήκα στην εφαρμογή της έκθεσης και το κινητό έκανε reboot.

Πολύ ωραία...

 

Quickpic :)

 

Ο launcher στην rc4 πρέπει να τα πίνει. Κανείς δεν είδε lag σε προηγούμενες εκδόσεις του one.

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Quickpic :)

 

Ο launcher στην rc4 πρέπει να τα πίνει. Κανείς δεν είδε lag σε προηγούμενες εκδόσεις του one.

 

Το ξέρω το quickpic ρε συ :)

Και εγώ αυτό χρησιμοποιώ, απλά το συγκεκριμένο reboot είναι δείγμα instability της rom κατα την γνώμη μου, όχι της εφαρμογής :)

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

μολις βγηκε η 4.1 της icssgs

μου φαινεται να ειναι σε καποια σημεια πιο μπροστα απο την cm9 :D

μολις βρω χρονο θα την φλασαρω

 

Μηπως την δοκιμασε κανεις παιδια? Απο αυτονομια πως παει? Ειναι καλυτερη πιστευετε απο την cm9? Και σε θεμα αυτονομιας εννοω..Α!Και μια ακομα ερωτηση.Στο xda εχει 2 links που το ενα γραφει ενα Β στο τελος.Τι ειναι αυτο?Ειναι διαφορετικη rom?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως την δοκιμασε κανεις παιδια? Απο αυτονομια πως παει? Ειναι καλυτερη πιστευετε απο την cm9? Και σε θεμα αυτονομιας εννοω..Α!Και μια ακομα ερωτηση.Στο xda εχει 2 links που το ενα γραφει ενα Β στο τελος.Τι ειναι αυτο?Ειναι διαφορετικη rom?

 

θα χρειαστει αρκετες μερες για να φανει η αυτονομια της.

εμεις εχουμε το international galaxy s i9000. υπαρχουν και αλλα galaxy s οπως i9000b,i9000t,i9000m κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Ισως ειμαι λιγο off topic.

Φανατικος χρηστης των CM ROM σημερα αποφάσισα και εβαλα αυτη

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1485734

και πραγματικά ειναι απο αλλο πλανητη.

Συντομα (μαλλον σημερα) θα ανεβάσουν την 1.3.3 ( ICS 4.0.4)

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=22304589&postcount=135

Link to comment
Share on other sites

Ισως ειμαι λιγο off topic.

Φανατικος χρηστης των CM ROM σημερα αποφάσισα και εβαλα αυτη

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1485734

και πραγματικά ειναι απο αλλο πλανητη.

Συντομα (μαλλον σημερα) θα ανεβάσουν την 1.3.3 ( ICS 4.0.4)

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=22304589&postcount=135

 

Απο ότι βλέπω ο dev ισχυρίζεται ότι είναι δικό του πορτ και όχι κάποια custom based στα ήδη γνωστά port.

Φαίνεται ότι αυξάνεται ο ανταγωνισμός γύρω απο το πιο επιτυχημένο port του παγωτού στο κινητο μας :)

Ας μεταφερθεί η συζήτηση για αυτή την ρομ στο γενικό νήμα περι ICS http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=315368

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

@atomant, πριν λίγο δίαβαζα και εγώ αυτό το thread που δίνεις και φαίνεται ενδιαφέρον. Μήπως δοκίμασες τον chrome beta σε αυτή τη rom?

επίσης έχει και αυτή τον ίδιο περιορισμό όπως και η CM9 με το datadata;

 

edit: όσο περνάει η ώρα όλο και περισσότερα bugs εμφανίζονται....

Edited by kosmas75
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1485734

Εχει δοκιμάσει κανείς την παραπάνω ρομ; είναι η codenameanroid ics 4.0.3

Αν ναι ας ποστάρει εντυπώσεις.

Ευχαριστώ

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1485734

Εχει δοκιμάσει κανείς την παραπάνω ρομ; είναι η codenameanroid ics 4.0.3

Αν ναι ας ποστάρει εντυπώσεις.

Ευχαριστώ

 

ειναι πολυ καινουρια, σημερα μολις ανεβηκε...

απο καποιους χρηστες στο xda που την δοκιμασανε λενε οτι ειναι πολυ ελπιδοφορα, εχει παραπανω επιλογες παραμετροποιησης αλλα εχει και αυτη καποια μικρα bugs οπως ολες οι αλλες...

απο την 6η σελιδα και μετα στο xda λενε εντυπωσεις καποιοι που την εχουν βαλει, αν θες να ριξεις μια ματια :)

μπορεις βεβαια να παρεις την τολμηρη αποφαση να εισαι εσυ ο πρωτος που θα μοιραστεις τις εντυπωσεις σου μαζι μας :)

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ καινουρια, σημερα μολις ανεβηκε...

απο καποιους χρηστες στο xda που την δοκιμασανε λενε οτι ειναι πολυ ελπιδοφορα, εχει παραπανω επιλογες παραμετροποιησης αλλα εχει και αυτη καποια μικρα bugs οπως ολες οι αλλες...

απο την 6η σελιδα και μετα στο xda λενε εντυπωσεις καποιοι που την εχουν βαλει, αν θες να ριξεις μια ματια :)

μπορεις βεβαια να παρεις την τολμηρη αποφαση να εισαι εσυ ο πρωτος που θα μοιραστεις τις εντυπωσεις σου μαζι μας :)

 

Ειμαι με build 15 cm9 και κερνελ του Στρατου, και μπορω να πω ειμαι πολυ ευχαριστημένος.....ετσι διστάζω να περάσω αλλη ρομ και να ξανακανω στησιμο απο την αρχη......... :)

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

ειναι πολυ καινουρια, σημερα μολις ανεβηκε...

απο καποιους χρηστες στο xda που την δοκιμασανε λενε οτι ειναι πολυ ελπιδοφορα, εχει παραπανω επιλογες παραμετροποιησης αλλα εχει και αυτη καποια μικρα bugs οπως ολες οι αλλες...

απο την 6η σελιδα και μετα στο xda λενε εντυπωσεις καποιοι που την εχουν βαλει, αν θες να ριξεις μια ματια :)

μπορεις βεβαια να παρεις την τολμηρη αποφαση να εισαι εσυ ο πρωτος που θα μοιραστεις τις εντυπωσεις σου μαζι μας :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3981363#post3981363

Την εχω βαλει και ειναι μια χαρά. Bugs προς το παρον δεν εχω και το Chrome beta ειναι ΟΚ

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1489213

 

Καινουργια port της ICS στο κινητό μας.

(ουσιαστικά είναι port μιας custom ρομ του nexus s)

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Ice Cream Sandwich

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...