Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους!

 

πηρα και εγω σημερα το Nexus απο το Πλαισιο στην Μεταμορφωση, η αληθεια ειναι μετα απο πολυ ψαξιμο...

 

προσπαθησα να αναβαθμισω σε 4.2 και το τηλεφωνο επιβεβειωνει οτι δεν υπαρχει αλλη ενημερωση...

 

καμια ιδεα?

 

thanx in advance...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=339925

 

το κινητό σου είναι samsung branded. Άλλαξε το και θα γίνει η αναβάθμιση

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Στο κινητό μας μπορεί να μπει micro sim;Ξέρει κάποιος στα σιγουρα να μου πει;
Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό μας μπορεί να μπει micro sim;Ξέρει κάποιος στα σιγουρα να μου πει;

 

με τον κατάλληλο αντάπτορα δεν βρίσκω λόγω να μην μπορεί.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

με τον κατάλληλο αντάπτορα δεν βρίσκω λόγω να μην μπορεί.

 

Υπάρχει δηλαδή ειδικός ανταπτορας;Θα πάω στη vodafone να ρωτησω αλλά επειδή υπάρχει πολύ παραπληροφόρηση είπα να ρωτησω πρωτα στο φόρουμ.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δηλαδή ειδικός ανταπτορας;Θα πάω στη vodafone να ρωτησω αλλά επειδή υπάρχει πολύ παραπληροφόρηση είπα να ρωτησω πρωτα στο φόρουμ.

 

στο ebay 10000%

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=339925

 

το κινητό σου είναι samsung branded. Άλλαξε το και θα γίνει η αναβάθμιση

 

Ευχαριστω! Άλλος τρόπος δεν υπάρχει, ε?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δηλαδή ειδικός ανταπτορας;Θα πάω στη vodafone να ρωτησω αλλά επειδή υπάρχει πολύ παραπληροφόρηση είπα να ρωτησω πρωτα στο φόρουμ.

 

ενας μικρος πλαστικος ανταπτωρας ειναι που κανει την micro sim κανονικη....εγω απο voda ειχα παρει,αν θυμαμαι καλα 2 ευρω....να υποθεσω οτι ειχες iphone πριν??

Link to comment
Share on other sites

ενας μικρος πλαστικος ανταπτωρας ειναι που κανει την micro sim κανονικη....εγω απο voda ειχα παρει,αν θυμαμαι καλα 2 ευρω....να υποθεσω οτι ειχες iphone πριν??

 

Όχι iphone...μακρια...(πλάκα κάνω).Για wph είναι. Δηλ πάω voda τους λέω για μετατροπή της σιμ κ λογικά μου δίνουμε κ ανταπτορα για το νεξους.

Link to comment
Share on other sites

Όχι iphone...μακρια...(πλάκα κάνω).Για wph είναι. Δηλ πάω voda τους λέω για μετατροπή της σιμ κ λογικά μου δίνουμε κ ανταπτορα για το νεξους.

 

ενα ανταπτωρα τους ζητας που να κανει την micro sim σε κανονικο μεγεθος......ταιριαζει σε ολες τις συσkευες...και εγω ετσι εχω κανει...εχω τρεις sim ολες micro και εχω τους ανταπτωρες και δουλευουν μια χαρα.....αλλα εγω παλια ειχα iphone

Link to comment
Share on other sites

ενα ανταπτωρα τους ζητας που να κανει την micro sim σε κανονικο μεγεθος......ταιριαζει σε ολες τις συσkευες...και εγω ετσι εχω κανει...εχω τρεις sim ολες micro και εχω τους ανταπτωρες και δουλευουν μια χαρα.....αλλα εγω παλια ειχα iphone

 

Φιλέ μου σ ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου.Να σαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Φιλέ μου σ ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου.Να σαι καλά.

 

2 ευρω εχει προσοχη ομως πως το βαζεις μην σου χαλασει τα σιδερακια κατω απο την σιμ απο το κινητο.αργα αργα.την εχω πατησει ευτυχως με φθηνο κινητο...αλλα ετυχε.

Link to comment
Share on other sites

2 ευρω εχει προσοχη ομως πως το βαζεις μην σου χαλασει τα σιδερακια κατω απο την σιμ απο το κινητο.αργα αργα.την εχω πατησει ευτυχως με φθηνο κινητο...αλλα ετυχε.

 

Σοβαρά. Υπάρχει τέτοιος φόβος;

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά. Υπάρχει τέτοιος φόβος;

 

απλα εγω την πατησα.θελει λιγο προσοχη.βασικα εγω το εκανα συχνα και ισως για αυτο.μην σε αγχωνει παρε το να κανεις την δουλεια σου

Link to comment
Share on other sites

απλα εγω την πατησα.θελει λιγο προσοχη.βασικα εγω το εκανα συχνα και ισως για αυτο.μην σε αγχωνει παρε το να κανεις την δουλεια σου

 

Ξέρεις αν υπάρχει δυνατότητα να εχεις 2 σιμ(μια κανονική κ μια micro) με ίδιο αριθμο;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις αν υπάρχει δυνατότητα να εχεις 2 σιμ(μια κανονική κ μια micro) με ίδιο αριθμο;

 

εγω ετσι εχω.απλα πρεπει να τους το πεις εκει που θα πας!εμενα μου εδωσαν 2 κανονικες αλλα ειχε ενα σαν...κοπτακι στον γερμανο και μου εκοψε την μια!αμα τους πεις εξαρχης ισως γινεται την μια να στην δωσουν κατευθειαν σε micro sim.στην cosmote στοιχιζει 10 ευρω.και επειδη ημαστε λιγο off topic καποιο καλο παιδι να μου πει που θα βρω κατι τετοιο φθηνο http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-HDMI-Adapter-Cable-Samsung-Galaxy-S2-GT-i9100-MHL-TV-Out-Adaptor-Galaxy-Note-n7000.415406.html η απο ελλαδα η εστω απο εξω?

Link to comment
Share on other sites

εγω ετσι εχω.απλα πρεπει να τους το πεις εκει που θα πας!εμενα μου εδωσαν 2 κανονικες αλλα ειχε ενα σαν...κοπτακι στον γερμανο και μου εκοψε την μια!αμα τους πεις εξαρχης ισως γινεται την μια να στην δωσουν κατευθειαν σε micro sim.στην cosmote στοιχιζει 10 ευρω.και επειδη ημαστε λιγο off topic καποιο καλο παιδι να μου πει που θα βρω κατι τετοιο φθηνο http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-HDMI-Adapter-Cable-Samsung-Galaxy-S2-GT-i9100-MHL-TV-Out-Adaptor-Galaxy-Note-n7000.415406.html η απο ελλαδα η εστω απο εξω?

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Black-Micro-USB-MHL-to-HDMI-Female-Adapter-Cable-i9250-S2-i9100-i9220-Meizu-MX-/130710905874?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item1e6efa2412

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά. Υπάρχει τέτοιος φόβος;

 

Έχω χαλάσει και εγω δυο Internet USB sticks έτσι.

Έβαλα μέσα τον ανταπτορα χωρίς την sim , δεν έβγαινε γιατι κόλλησαν τα ποδαράκια , την τράβηξα και τέλος (τα ποδαρακια :) )

Link to comment
Share on other sites

Γεια κι από εμένα. Υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος που δεν υπάρχει γενικώς διαθεσιμότητα στην αγορά; Έκανα μια έρευνα στο skroutz και εκτός ότι το έχουν στη σελίδα τους λίγα μαγαζιά, κανείς δε το έχει διαθέσιμο...
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορα την micro sim που λέγαμε...Ρώτησα στη vodafone κ μου ειπανε οτι αν θέλω 2 κάρτες(μια κανονική κ μια micro) με ίδιο αριθμο τοτε αναγκαστικά γίνονται κ οι 2 micro και στο νεξους βάζουμε ανταπτορα.

Δεν έδωσα το οκ ακόμα γιατί θέλω καλυτερα να μου δώσει το οκ το φόρουμ κ μετα.

 

Έχει κάποιος micro sim με ανταπτορα;

 

Υπάρχει μήπως θέμα με τα δοντακια που είπαμε κάποιοι;

Link to comment
Share on other sites

Καθε ποτε το φορτιζεται το κινητο?Εγω να πω την αληθεια του αλλαζω τα φωτα στη χρηση με το ιντερνετ και μου κραταει το πολυ 1 μερα (κανα 11-12 ωρες το πολυ)και μου φαινεται πολυ λιγο....
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά καμιά μεγαλύτερη μπαταρία γνήσια και αξιόπιστη έχουμε; Είναι τραγική η μπαταρία... Χωρίς πολύ χρήση το φορτίζω κάθε μέρα... 2 μέρες το έχω και είναι πολύ σπαστικό... Αν γίνεται χωρίς μα χρειαστεί να αλλάξω το πίσω καπάκι...
Link to comment
Share on other sites

Καθε ποτε το φορτιζεται το κινητο?Εγω να πω την αληθεια του αλλαζω τα φωτα στη χρηση με το ιντερνετ και μου κραταει το πολυ 1 μερα (κανα 11-12 ωρες το πολυ)και μου φαινεται πολυ λιγο....

 

Αν εχεις την 1700 μπαταρία είσαι λογικά.Να σκεφτείς οτι αυτό που τρώει πιο πολύ την αυτονομία είναι η οθονη.Σε συνδιασμό με wf ε...είναι λογικό.

Προσωπικά πήρα την οριτζιναλ 2000 κ είμαι πολύ ευχαριστημένος.Έχω αραξει που λένε.

 

Ρε παιδιά καμιά μεγαλύτερη μπαταρία γνήσια και αξιόπιστη έχουμε; Είναι τραγική η μπαταρία... Χωρίς πολύ χρήση το φορτίζω κάθε μέρα... 2 μέρες το έχω και είναι πολύ σπαστικό... Αν γίνεται χωρίς μα χρειαστεί να αλλάξω το πίσω καπάκι...

 

Πάρε την γνήσια 2000 απο ebay.Μαζί με μπαταρία έχει κ το καπάκι.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Κάποιο link; Θα χρειαστεί να πάρω άλλη θήκη ή ταιριάζει η υπάρχουσα; Η εγγύηση χάνεται; Υπάρχει κίνδυνος να καεί το κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Καθε ποτε το φορτιζεται το κινητο?Εγω να πω την αληθεια του αλλαζω τα φωτα στη χρηση με το ιντερνετ και μου κραταει το πολυ 1 μερα (κανα 11-12 ωρες το πολυ)και μου φαινεται πολυ λιγο....

Αν του κανεις τετοια χρηση ειναι λογικη αυτη η καταναλωση,αφου οπως λες το λιωνεις κιολας...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...