Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως το κατάφερα αυτό δεν ξέρω

Διαβάζω από μερικούς φίλους εδώ αρκετούς προβληματισμούς τους για την συσκευή και δεν είναι ότι ανησυχώ αλλά με βάζουν στην πρίζα για το πως θα αντιμετωπίσω παρόμοια προβλήματα κατά την συμβίωση μου με το τερατακι.

Με δεδομένο ότι πλέον:

1. μακράν το vfm κινητό

2. Μόνο εσπρεσακι δεν κάνει

3. Μου αρέσει

4. κατά 90% καλύπτει τις ανάγκες μου.

 

Εσείς και όσο αντικειμενικά μπορείτε πείτε μου ποσό σωστή η λάθος θεωρείται την απόφαση μου να γίνω κάτοχος του κινητού

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά και καλές γιορτές σε όλους

 

Φιλικά

Βασίλης.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πως το κατάφερα αυτό δεν ξέρω

Διαβάζω από μερικούς φίλους εδώ αρκετούς προβληματισμούς τους για την συσκευή και δεν είναι ότι ανησυχώ αλλά με βάζουν στην πρίζα για το πως θα αντιμετωπίσω παρόμοια προβλήματα κατά την συμβίωση μου με το τερατακι.

Με δεδομένο ότι πλέον:

1. μακράν το vfm κινητό

2. Μόνο εσπρεσακι δεν κάνει

3. Μου αρέσει

4. κατά 90% καλύπτει τις ανάγκες μου.

 

Εσείς και όσο αντικειμενικά μπορείτε πείτε μου ποσό σωστή η λάθος θεωρείται την απόφαση μου να γίνω κάτοχος του κινητού

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά και καλές γιορτές σε όλους

 

Φιλικά

Βασίλης.

 

κοίτα το κινητό αυτό έχει φτιαχτεί για να το πειράζεις οπότε όποιο πρόβλημα στο λειτουργικό και αν σκάσει με κάποια αλλαγή ρομ ή κερνελ συνήθως λύνεται οπότε μην σε ανησυχεί αυτό.. τώρα είναι το πόσο λεφτά έχεις να διαθέσεις.. αν το μέγιστο που θες να δώσεις είναι 300 ευρώ τότε χωρίς συζήτηση είναι το καλύτερο κινητό.. αν όμως έχεις να δώσεις παραπάνω γνώμη μου να περιμένεις το nexus 4 που είναι καλύτερο σε γενικές γραμμές και θα αναβαθμίζεται και για πιο πολύ καιρό...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα συναντώ το παρακάτω πρόβλημα με την εγκατάσταση μιας εφαρμογής.

έχει ξανά αναφερθεί αυτό εδώ μέσα αλλά δεν το βρήκα το θέμα για αυτό συγνώμη για την επανάληψη.

είχα εγκαταστήσει το poweramp .. και διαπίστωσα ότι κατά κάποιο τρόπο έκανε ζημιά στην ένταση όταν μιλούσα με κάποιον .

κάποιοι συνομιλητές λένε ότι ακούνε θόρυβο και εγώ δεν ακούω πλέον καθαρά.

έκανα το λάθος και το έκανα απεγκατάσταση . έλα που όμως οι ρυθμίσεις την έντασης έχουν κρατηθεί και το πρόβλημα παραμένει.

προσπαθώ να το κάνω ξανά εγκατάσταση αλλά μάταια συνέχει μου βγάζει μήνυμα ότι δεν υπάρχει αρκετή διαθέσιμη μνήμη για την εγκατάσταση. ( με όποιον τρόπο και να δοκίμασα και root και από to play)

Έψαξα με το astro explorer αλλά δεν βρίσκω κάποιο φάκελο εφαρμογής μέσα εγκατεστημένο.

γνωρίζει κάποιος που ίσος να υπάρχει κάποιος φάκελος και προκαλεί αυτό το πρόβλημα ή τι πρέπει ίσος άλλο να κάνω ?

(Εννοείται ότι δεν αντέχω ξανά ...restore ) !!

είμαι με μαμά ρομ 4.2.1 και ροοτ.

 

Κοιτα για εναπομειναντα αρχεια του poweramp στο /data/dalvik-cache/ λογικα καποιο .dex αρχειο εχει μεινει εκει και σου δημιουργει το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα για εναπομειναντα αρχεια του poweramp στο /data/dalvik-cache/ λογικα καποιο .dex αρχειο εχει μεινει εκει και σου δημιουργει το προβλημα

 

ευχαριστώ αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό μέσα στο φάκελο. υπάρχει κάποιο πρόγραμμα εκτός του rootexplorer καλύτερο που να βρίσκει περισσότερα αρχεία;

edit 1754

τελικά άνοιξα το rootexplorer και από το μενού αναζήτησα "poweramp" μετά από 10 λεπτά περίπου μου έβγαλε ότι αρχεία υπήρχαν τα έσβησα όλα και μετά έκανε κανονικά την εγκατάσταση από το Google play.

Edited by GreatLorens
Goodbye Nexus --Welcome Iphone
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά παιδιά. Sorry αν έχει ήδη απαντηθεί αλλά μπαίνω απ'το κινητό και δεν μπορώ να διαβάσω τόσες σελίδες.το nexus ενός φίλου με 4.2.1επίσημη εδώ και δύο μέρες έχει κολλήσει και δείχνει στην lockscreen ότι φορτίζει χωρίς να είναι στον φορτιστή. Στις ρυθμίσεις στις πληροφορίες της μπαταρίας δείχνει κανονικά ότι δεν φορτίζει, αλλά στην lockscreen το χαβά του.βγάλαμε μπαταρίες κάναμεrestart αλλά τίποτα. Καμία ιδέα κάποιος? Το σκέφτηκα για επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά το αποφεύγω γιατί είναι ψιλό άσχετος και βαριέται να το ξαναστήνει.ευχαριστώ παιδιά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή έχω κάνει ξεχωριστό νήμα για το παραπάνω κινητό ώς προσωπικό ζήτημα και θέμα συμβατότητας με εξωτερικό, στον παρακάτω σύνδεσμο:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=352101

τον παραθέτω εδώ, για να απευθυνθώ κατευθείας σε κατόχους του συγκεκριμένου κινητού, ευχαριστώ

Αν γνωρίζει κάποιος κάτι από αυτά που αναζητώ, ας μου απαντήσει εκεί

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

θέλω να μου πείτε την γνώμη σας για το nexus γιατί σκέφτομαι να το πάρω...

Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

θέλω να μου πείτε την γνώμη σας για το nexus γιατί σκέφτομαι να το πάρω...

 

Στην τιμή που πωλείται τώρα είναι το καλύτερο vfm (299 € από Πλαίσιο). Παίρνει πρώτο τις αναβαθμίσεις, έχει μεγάλη οθόνη με υψηλό ppi και pure android. Αν ασχολείσαι και με φλασαρίσματα rom κλπ. θα έχεις πολλές επιλογές και υποστήριξη από το forum.

Εγώ το παρήγγειλα ήδη!

Edited by SCORPIOS72
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Από αυτονομία τι λέει ?

 

Από ότι λένε οι κάτοχοι στο forum κρατάει με normal χρήση 1,5 μέρα (κλειστά wi-fi, 3g και την φωτεινότητα στο 50% ).

Link to comment
Share on other sites

Με την καινούργια αναβάθμιση του Facebook μου βγάζει συνέχεια σφάλμα δικτύου και κολλάει..το παθαίνει κανένας άλλος αυτό?είμαι με custom 4.2.1.ενω στο nexus 7 δεν έχω κανένα πρόβλημα που έχω και σε αυτό custom 4.2.1
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου το έκανε το Σάββατο το βράδυ...Από τότε δουλεύει μια χαρά...Ε το περίεργο θα ήταν να δούλευε σωστά:lol:
Link to comment
Share on other sites

Με την καινούργια αναβάθμιση του Facebook μου βγάζει συνέχεια σφάλμα δικτύου και κολλάει..το παθαίνει κανένας άλλος αυτό?είμαι με custom 4.2.1.ενω στο nexus 7 δεν έχω κανένα πρόβλημα που έχω και σε αυτό custom 4.2.1

 

Το ιδιο κ σε μενα

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σε όλα τα μέλη που έχουν εμπειρία με το τηλέφωνο από την 4.0.3 και μετά.

 

Μήπως με την 4.2.1 το τηλέφωνο είναι κάπως αργό; ενώ με την 4.0.4 ή 4.1.1 νόμιζες ότι έχεις το καλύτερο τηλέφωνο στην αγορά με 4.2.1 νομίζω οτι πάλιωσε και δεν αντέχει το hardware την νέα έκδοση. Ακόμα και όταν γράφω μήνυμα ή πληκτρολογώ αριθμούς για να καλέσω βλέπω ότι καθυστερεί ενώ ότι πατούσες ανταποκρινόταν αμέσως.

 

Είμαι ο μόνος; Δεν μιλάω για benchmarks και τέτοια, αλλά για απλή χρήση του τηλεφώνου. Ωστόσο δεν χρησιμοποιώ κανένα από τα νέα χαρακτηριστικά της 4.2.1 και έχω 38 εφαρμογές στο σύνολο όπως μου δείχνει το μάρκετ χωρίς προγράμματα τύπου (facebook - twitter - viber) που τρέχουν services.

 

edit: έχω το τηλέφωνο 12 μήνες από την 4.0.1

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση σε όλα τα μέλη που έχουν εμπειρία με το τηλέφωνο από την 4.0.3 και μετά.

 

Μήπως με την 4.2.1 το τηλέφωνο είναι κάπως αργό; ενώ με την 4.0.4 ή 4.1.1 νόμιζες ότι έχεις το καλύτερο τηλέφωνο στην αγορά με 4.2.1 νομίζω οτι πάλιωσε και δεν αντέχει το hardware την νέα έκδοση. Ακόμα και όταν γράφω μήνυμα ή πληκτρολογώ αριθμούς για να καλέσω βλέπω ότι καθυστερεί ενώ ότι πατούσες ανταποκρινόταν αμέσως.

 

Είμαι ο μόνος; Δεν μιλάω για benchmarks και τέτοια, αλλά για απλή χρήση του τηλεφώνου. Ωστόσο δεν χρησιμοποιώ κανένα από τα νέα χαρακτηριστικά της 4.2.1 και έχω 38 εφαρμογές στο σύνολο όπως μου δείχνει το μάρκετ χωρίς προγράμματα τύπου (facebook - twitter - viber) που τρέχουν services.

 

edit: έχω το τηλέφωνο 12 μήνες από την 4.0.1

 

Το τηλέφωνο έχει γίνει απλά άθλιο. ούτε μνμ ούτε τηλ δεν μπορώ να πάρω χωρίς να τραβήξει κάποιο κάλλημα. Ο δε launcher κάθε φορά που ανοίγω chrome σκάει και θέλει restart το κινητό για να δουλέψει σωστά. Πραγματικά υπεραπογοήτευση. Το κινητό με την 4.1.2 απλά πετούσε. Ήταν απίστευτο. Τώρα υπάρχουν στιγμές που θέλω να το απογειώσω.

Galaxy S8 / 8.0
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο έχει γίνει απλά άθλιο. ούτε μνμ ούτε τηλ δεν μπορώ να πάρω χωρίς να τραβήξει κάποιο κάλλημα. Ο δε launcher κάθε φορά που ανοίγω chrome σκάει και θέλει restart το κινητό για να δουλέψει σωστά. Πραγματικά υπεραπογοήτευση. Το κινητό με την 4.1.2 απλά πετούσε. Ήταν απίστευτο. Τώρα υπάρχουν στιγμές που θέλω να το απογειώσω.

 

Παιδιά κάντε φορματ στο κινητό σας και μετά περάστε την την 4.2.1...Εγώ αυτό έχω κάνει και το κινητό απλά δεν παίζεται και δεν συγκρίνεται με την 4.1.2...Πολύ πιο γρήγορο και πιο ολοκληρωμένο...

ΥΓ περάστε και καμιά custom rom... προτείνω XYLON...Κορυφή και παραμετροποίηση στο full...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάντε φορματ στο κινητό σας και μετά περάστε την την 4.2.1...Εγώ αυτό έχω κάνει και το κινητό απλά δεν παίζεται και δεν συγκρίνεται με την 4.1.2...Πολύ πιο γρήγορο και πιο ολοκληρωμένο...

ΥΓ περάστε και καμιά custom rom... προτείνω XYLON...Κορυφή και παραμετροποίηση στο full...

 

το αυτο, κατεβαστε το toolkit και περαστην την 421 απο την αρχη και θα δειτε οτι δεν ειναι τοσο χαλια, απεναντιας εχει αρκετα καλουδια

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάντε φορματ στο κινητό σας και μετά περάστε την την 4.2.1...Εγώ αυτό έχω κάνει και το κινητό απλά δεν παίζεται και δεν συγκρίνεται με την 4.1.2...Πολύ πιο γρήγορο και πιο ολοκληρωμένο...

ΥΓ περάστε και καμιά custom rom... προτείνω XYLON...Κορυφή και παραμετροποίηση στο full...

 

Στην δική μου περίπτωση δεν ισχύει αυτό.

Έκανα clean install όπως λες πριν από 2 εβδομάδες. Σίγουρα δεν ήταν smooth όπως η 4.1.2 μετά το clean install αλλά για 2-3 μέρες το κινητό συμπεριφερόταν ΟΚ. Μετά όμως άρχισαν πάλι κολλήματα και λαγκαρίσματα. Όχι τα ίδια που είχα πριν, αλλά και πάλι ΚΑΜΙΑ σχέση με 4.1.2, μα καμία όμως. Και με franco kernel δοκίμασα και πάλι τα ίδια σκ@τ@.

Αν βαριόμουνα 1 φορά να κάνω backup-restore για να κάνω clean install, τώρα βαριέμαι 10 να το ξανακάνω για να περάσω 4.1.2. Αλλιώς θα το έκανα χωρίς συζήτηση.

Και δυστυχώς δεν περιμένω καμία 4.2.2 ούτε 5 κτλ. για να φτιάξει η κατάσταση. Από ότι κατάλαβα διαβάζοντας τόσο καιρό, η Google το πάει για ψόφησμα το GNex. Λυπάμαι, αλλά αυτή φαίνεται να είναι η πικρή αλήθεια. Από εδώ και πέρα ότι update βγαίνει θα λαγκάρει το ίδιο στο Gnex. Όσοι θέλετε να με βρίσετε, βρίστε με, αλλά κρατήστε το post γιατί θα το παραθέσω στα επόμενα updates.

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Με την καινούργια αναβάθμιση του Facebook μου βγάζει συνέχεια σφάλμα δικτύου και κολλάει..το παθαίνει κανένας άλλος αυτό?είμαι με custom 4.2.1.ενω στο nexus 7 δεν έχω κανένα πρόβλημα που έχω και σε αυτό custom 4.2.1

 

Προσωπικα, δεν ειχα καποιο προβλημα. Δεν ειμαι ολη μερα στο fb για να ξερω, αλλα το χρησιμοποιησα αρκετα μεσα στο Σ/Κ.

Ειμαι με custom rom & kernel.

 

Το τηλέφωνο έχει γίνει απλά άθλιο. ούτε μνμ ούτε τηλ δεν μπορώ να πάρω χωρίς να τραβήξει κάποιο κάλλημα. Ο δε launcher κάθε φορά που ανοίγω chrome σκάει και θέλει restart το κινητό για να δουλέψει σωστά. Πραγματικά υπεραπογοήτευση. Το κινητό με την 4.1.2 απλά πετούσε. Ήταν απίστευτο. Τώρα υπάρχουν στιγμές που θέλω να το απογειώσω.

 

Κ γω αυτο πιστευω μιας κ ειχα τα ιδια σχεδον προβληματα, ομως με την RasBeanJelly 4.2.1 που περασα, το κινητο φυσαει απλα!! Δεν εχει πολλες παραμετροποιησεις, μενοντας παρα πολυ κοντα στη στοκ, οποτε με καλυψε απολυτα (προς το παρον :p)

Τhe difference between genius & stupidity is that genius has limits...
Link to comment
Share on other sites

Στην δική μου περίπτωση δεν ισχύει αυτό.

Έκανα clean install όπως λες πριν από 2 εβδομάδες. Σίγουρα δεν ήταν smooth όπως η 4.1.2 μετά το clean install αλλά για 2-3 μέρες το κινητό συμπεριφερόταν ΟΚ. Μετά όμως άρχισαν πάλι κολλήματα και λαγκαρίσματα. Όχι τα ίδια που είχα πριν, αλλά και πάλι ΚΑΜΙΑ σχέση με 4.1.2, μα καμία όμως. Και με franco kernel δοκίμασα και πάλι τα ίδια σκ@τ@.

Αν βαριόμουνα 1 φορά να κάνω backup-restore για να κάνω clean install, τώρα βαριέμαι 10 να το ξανακάνω για να περάσω 4.1.2. Αλλιώς θα το έκανα χωρίς συζήτηση.

Και δυστυχώς δεν περιμένω καμία 4.2.2 ούτε 5 κτλ. για να φτιάξει η κατάσταση. Από ότι κατάλαβα διαβάζοντας τόσο καιρό, η Google το πάει για ψόφησμα το GNex. Λυπάμαι, αλλά αυτή φαίνεται να είναι η πικρή αλήθεια. Από εδώ και πέρα ότι update βγαίνει θα λαγκάρει το ίδιο στο Gnex. Όσοι θέλετε να με βρίσετε, βρίστε με, αλλά κρατήστε το post γιατί θα το παραθέσω στα επόμενα updates.

 

Μα γιατί να το πάει για "ψόφησμα" το GN? Και γιατί να έχουν πρόβλημα οι επόμενες εκδόσεις? Θέλει να χαλάσει έτσι το όνομα της? Άλλωστε περίπου έναν χρόνο ακόμα updates θα έχει. Εξήγησε μου σε παρακαλώ γιατί πέταξες βόμβα και θέλω να μάθω περισσότερα. :worry:

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

νομιζα οτι ημουν υπερβολικος αλλα τελικα ολοι το ιδιο πιστευουν. δεν βαζω custom rom αλλα ισως του κανω εργοστασιακες ρυθμισεις.

δε νομιζω οτι η google κανει σαμποταζ απλα θεωρω οτι σιγα σιγα αυτα που βαζουν θα ειναι πανω απο το hardware του.

δεν ειναι λυση να ψαχνεις συνεχεια να βαζεις αλλη εκδοση custom. παιρνεις nexus για να μην τρως την ωρα σου με το τηλεφωνο.

μονοι τους πρεπει να το κανουν να ειναι καλυτερο απο τα αλλα χωρις custom.

 

πριν 2 μηνες πηρε ενας φιλος G III , το δικο μου τοτε με 4.1 και αυτος με το 4.0.3. νομιζες οτι το nexus ηταν καλυτερο τηλεφωνο..ΤΟΤΕ.

τωρα πηρε την 4.1 και εγω την 4.2 και φαινεται το nexus πατατα διπλα στο αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατί να το πάει για "ψόφησμα" το GN? Και γιατί να έχουν πρόβλημα οι επόμενες εκδόσεις? Θέλει να χαλάσει έτσι το όνομα της? Άλλωστε περίπου έναν χρόνο ακόμα updates θα έχει. Εξήγησε μου σε παρακαλώ γιατί πέταξες βόμβα και θέλω να μάθω περισσότερα. :worry:

 

Ένα χρόνο updates δεν έχει σίγουρα. Η τελευταία αναβάθμιση θα είναι μάλλον το KeyLimePie τον Μάιο-Ιούνιο.

Γιατί να μην το ψοφήσει το GN? H οικογένεια που θέλει να συντηρήσει υπάρχει. Nexus 4,7 και 10. Τα υπόλοιπα αρχίζουν να ξεφτίζουν σιγά σιγά, και με την τιμή του 4 (η οποία είναι killer) ελπίζει να μεταβούν όλοι σε αυτό. Την άνοιξη με το KeyLimePie πετάει και το επόμενο τηλεφωνάκι και γινόμαστε οι Gnexουσάδες μαθουσάλες του android.

Δεν πήρατε χαμπάρι ότι με το να πάει στην LG παράλληλα άνοιξε τους ασκούς του Αιόλου για τα Nexus. Θα παράγουν όλες τις εταιρίες από ένα Nexus μέσα στο επόμενο έτος. Ήδη έχει Samsung -> 10, LG -> 4, Asus -> 7. Και περιμένουν στην πόρτα η Sony και η HTC.

Μόνο με το software μπορεί να σκοτώσει το Gnex η google γιατί από hardware ακόμα πάει "μπάλα".

Edited by ptmax13

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν μoυ ακoυγεται λoγικo oλo αυτo πoυ γινεται εδω.Εν oλoι εχεται τo ιδιo τηλεφωνo με τo ιδιo hardware και σε γενικες γραμμες τo ιδιo software αλλoι ειναι super και αλλoι βλαστημoυν την ωρα και την στιγμη πoυ τo αγoρασαν η πoυ εκαναν την αναβαθμηση σε 4.2.1.Kαι απλα χωρις κανενα ιχνoς ειρωνιας ρωταω ΜHΠΩΣ τo πρoβλημα πρoκυπτει απo καπoια εφαρμoγη η καπoιo πρoγραμμα πoυ ακoμα δεν ειναι 100% συμβατo με την 4.2?

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

Από ότι λένε οι κάτοχοι στο forum κρατάει με normal χρήση 1,5 μέρα (κλειστά wi-fi, 3g και την φωτεινότητα στο 50% ).

Εμένα με ανοιχτό συνέχεια το wi-fi, φωτεινότητα στο full και με 3g βγάζω άνετα μία ημέρα και μισή, ίσως και κοντά δύο. Είχα πριν το HTC Incredible S και με την ίδια λειτουργία μου έβγαζε μία ημέρα και καμιά φορά ενώ το είχα φορτισμένο το πρωί, το βράδυ ήθελε πάλι φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...