Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη εχω ψηθει πολυ ασχημα γι αυτο το κινητο,αξιζει να αγορασω στα 300 ευρω(και 270 το βρηκα μτχ)?

Προβληματιζομαι λιγο γιατι ειναι σχετικα παλιο(ετσι νομιζω δηλαδη)...

Οι εμπειροτεροι ας με διαφωτισουν...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μπορει να ειναι σχετικα παλιο αλλα τρεχει OS που δεν τρεχει κανενα αλλο πλην του nexus 4 lol :D
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω ψηθει πολυ ασχημα γι αυτο το κινητο,αξιζει να αγορασω στα 300 ευρω(και 270 το βρηκα μτχ)?

Προβληματιζομαι λιγο γιατι ειναι σχετικα παλιο(ετσι νομιζω δηλαδη)...

Οι εμπειροτεροι ας με διαφωτισουν...

 

Στην κατηγορία του είναι μοναδικό, και θα συνεχίσει να παίρνει αναβαθμίσεις.

Και με χορταστική οθόνη.

Τα αξίζει τα χρήματα του.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους έχει κανεις θέμα με το κλείσιμο ή την επανεκκίνηση του τηλεφώνου στα καλα καθούμενα;Ειμαι με 4.2.1.

 

Δεν είναι φυσιολογικό.κ εγώ με custom 4.2.1 είμαι κ το κινητό παει σφαίρα. Γενικώς δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα απο αυτα που έχουν αναφερθεί. Το ίδιο κ στο nexus 7

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους έχει κανεις θέμα με το κλείσιμο ή την επανεκκίνηση του τηλεφώνου στα καλα καθούμενα;Ειμαι με 4.2.1.

 

Το ειχα εγω και το αντιμετωπιζουν και αλλοι.Μαλιστα την 4.2 την ειχα περάσει απο καθαρή εγκατάσταση.

Δεν άντεξα και γυρισα στην 4.1.2.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα την αποφαση μεσω toolkit να περασω την αγαπημενη 4.1.2.

 

Ερωτηση:Το φλασαρισμα θα γινει με βαση τον οδηγο της μετατροπης που ειχαμε κανει η ακολουθουμε αλλα βηματα;

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ημουν για ωρα με τον στοκ browser και δε μου κλεισε ουτε μια φορα ,οσο βαριες σελιδες και αν ανοιξα. Λετε να διορθωσαν τιποτα?
Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ μερικές μέρες με την 4.2.1 stock και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα απολύτως πρόβλημα. Η εφαρμογή της κάμερας είναι κάπως πιο αργή. Μονο αυτό βρήκα σαν μείον. Επίσης γιατί χρησιμοποιείται όλοι τον stock browser και όχι τον chrome η κάποιον άλλον? Παρολαυτά δοκίμασα και τον stock για λίγο και ούτε εκεί αντιμετώπισα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης γιατί χρησιμοποιείται όλοι τον stock browser και όχι τον chrome η κάποιον άλλον?

 

O stock browser παίζει flash και πάει σφαίρα.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ημουν για ωρα με τον στοκ browser και δε μου κλεισε ουτε μια φορα ,οσο βαριες σελιδες και αν ανοιξα. Λετε να διορθωσαν τιποτα?

 

Και εμενα σημερα δουλευει μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

περασα εδω και δυο μερες με καθαρη εγκατασταση την 4.2.1. deoxeded.ολα καλα με το bluetooth,to don't panic κρασαρει στην εκκινηση αλλα το προβλημα ειναι οτι μερικες φορες οταν παω να τερματισω μια κληση η οθονη μενει σβηστη και δεν μπορω!και μια ερωτηση τα κεφαλαια πως γινεται να μενουνε προεπιλογη;παταω το βελακι αλλα παλι μετα γυρναει σε μικρα.
Link to comment
Share on other sites

περασα εδω και δυο μερες με καθαρη εγκατασταση την 4.2.1. deoxeded.ολα καλα με το bluetooth,to don't panic κρασαρει στην εκκινηση αλλα το προβλημα ειναι οτι μερικες φορες οταν παω να τερματισω μια κληση η οθονη μενει σβηστη και δεν μπορω!και μια ερωτηση τα κεφαλαια πως γινεται να μενουνε προεπιλογη;παταω το βελακι αλλα παλι μετα γυρναει σε μικρα.

πατας δυο φορες γρηγορα το βελακι.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

είμαι τελευταία με την 4,2,1 αλλά ρε παιδιά κάθε φορά που κάνω κλήση και μιλάω μετά από λίγο κλείνει την κλήση!Έχει άλλος τέτοιο πρόβλημα?Υπάρχει καμία λύση γιατί είναι πολύ εκνευριστικό!

Εν το μεταξύ δεν θυμάμαι αν ήταν πριν ή μετά το update για την διόρθωση του "εξαφανισμένου Δεκέμβρη"...νομίζω όμως οτι είναι από πριν....

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

είμαι τελευταία με την 4,2,1 αλλά ρε παιδιά κάθε φορά που κάνω κλήση και μιλάω μετά από λίγο κλείνει την κλήση!Έχει άλλος τέτοιο πρόβλημα?Υπάρχει καμία λύση γιατί είναι πολύ εκνευριστικό!

Εν το μεταξύ δεν θυμάμαι αν ήταν πριν ή μετά το update για την διόρθωση του "εξαφανισμένου Δεκέμβρη"...νομίζω όμως οτι είναι από πριν....

Ισχύει....Μόλις το έπαθα και εγώ...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Και εκει που ειπα οτι θα το γυρισω σε Google branded για τα update και τωρα να μην θελω ουτε εγω δεν το πιστευω. :( θα το αφησω 4.1.1 μεχρι να το παρουν χαμπαρι εκει στην Google
Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Είναι περίεργο πάντως απο μεριά της google πως κατάφερε να μας απογοητευσει τόσο απότομα κ τόσο απρόσμενα.Ατέλειες στη 4.2 κ κρασάρισμα του browser σε πολλά μοντέλα...Με κανει να σκέφτομαι λίγο πονηρά! Το μυαλό μου παει σε βιομηχανική κατασκοπεία.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου έκανε και εμένα στο ξαφνικό επανεκκίνηση ενώ γενικά δεν είχα κανένα από τα προβλήματα που έχουν αναφερθεί στις τόσες μέρες χρήσης με 4.2.1(εκτός από αυτό με την κάμερα που δεν με ενοχλεί).....για να δούμε αν συνεχιστεί αλλιώς με βλέπω σε 4.1.2 :worry:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τελικά μετά από μια όμορφη και απροβλημάτιστη συμβίωση με την 4.2.1 και αφού πέρασα από όλες τις custom ROM που κυκλοφορούν αλλά και στοκ, τελικά χθες το βράδυ αποφάσισα να γυρίσω στην 4.1.2 και συγκεκριμένα την αγαπημένη μου baked black bean 6.πιστεύω πως η 4.2.1 έχει δημιουργηθεί για το nexus 4 και μόνο.δεν κάνει για το δικό μας κινητό και αυτό φαίνεται...θα μείνω λοιπον με πόνο ψυχής στην 4.1.2, μιας και πήρα το nexus με βασικό λόγο να έχω πάντα την τελευταία έκδοση Android...
Link to comment
Share on other sites

εγώ παιδιά όσο καιρό ειμαι με την 4.2.1 πάλι δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα είναι όλα μια χαρα
1+ Never Settle
Link to comment
Share on other sites

εγώ παιδιά όσο καιρό ειμαι με την 4.2.1 πάλι δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα είναι όλα μια χαρα

 

Το ιδιο και εγω.Δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα ως τωρα και ειμαι ευχαριστημενος.

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Κανένα παράπονο απο την 4.2.1 πέρα απο το απρόσμενο κλείσιμο του προκαθορισμένου περιηγητή.Δεν καταλαβαίνω τι σας χαλάει τόσο πολύ που γυρνατε πίσω.
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

εγώ παιδιά όσο καιρό ειμαι με την 4.2.1 πάλι δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα είναι όλα μια χαρα

 

Το ίδιο και εδώ!

Κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα παράπονο απο την 4.2.1 πέρα απο το απρόσμενο κλείσιμο του προκαθορισμένου περιηγητή.Δεν καταλαβαίνω τι σας χαλάει τόσο πολύ που γυρνατε πίσω.

 

Κι εγώ στην ίδια φάση με σένα είμαι

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο πρόβλημα με την 4.2.1 που έχω παρατηρήσει είναι πως δυο φορες ενω δούλευε κανονικά δεν αναγνώρισε την κάρτα σιμ και επρεπε να βάλω παλι το πιν της κάρτας σιμ.

Περίεργο φαινόμενο που παλαιότερα δεν το είχε κανει.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

οπότε βλέπω έχουμε θέμα με την διακοπή κλήσης....σιγά μη φτιάξουν τίποτε εκεί στην google.κρίμα γιατί με την jellybeam το κινητό ήταν άψογο.Ξέρει κάποιος αν υπάρχει κάπου που να μπορείς να στέλνεις στην google email με σχετικά θέματα - προβλήματα?

αν κάποιος λύσει το πρόβλημα ας μας το μεταφέρει.

καλημέρα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...