Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εχω ενα προβληματακι....οταν καλω καποιον και δεν απαντα παω να τερματισω την κληση π.χ. πριν βγει ο τηλεφωνητης η οθονη παραμενει μαυρη και δεν μπορω να κανω τιποτα.ειμαι με στοκ 4.1.2.
Link to comment
Share on other sites

Κανένα θεμα εμένα ,δουλεύει άψογα χωρίς κανένα disconect.

 

Ναι, ξέρω ότι σε κάποιους δουλεύει και σε κάποιους όχι, απλά δοκίμασα κι εγώ και δεν δουλεύει,η ερώτηση ήταν αν υπάρχει καμιά λύση

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

το google now οταν το πατας υποτίθεται οτι βγαζει καποιες καρτες π.χ καιρος τοποθεσια ειδησεις κλπ, σε εμας εντο στο Ελλαντα πατας και ανοιγει μια ασπρη οθονη για να γραψεις τη θα ψαξεις, το εχει δει καποιος???:worry::worry:
http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

το google now οταν το πατας υποτίθεται οτι βγαζει καποιες καρτες π.χ καιρος τοποθεσια ειδησεις κλπ, σε εμας εντο στο Ελλαντα πατας και ανοιγει μια ασπρη οθονη για να γραψεις τη θα ψαξεις, το εχει δει καποιος???:worry::worry:

 

Βάλε αγγλικά στη γλώσσα του τηλεφώνου και θα είναι εντάξει.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε αγγλικά στη γλώσσα του τηλεφώνου και θα είναι εντάξει.

 

Ευχαριστώ φίλος, γύρισα την γλώσσα στα αγγλικα και εμφανίστηκαν οι κάρτες, μετα γύρισα σε Ελληνικα και οι κάρτες παρέμειναν και μάλιστα στα Ελληνικα:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να κάνω root το κινητό μου, χωρίς τύχη. Χρησιμοποίησα το toolkit του Mark Skippen http://www.skipsoft.net/ Ενώ δείχνουν ότι όλα πηγαίνουν μια χαρά, εφαρμογές που χρειάζονται root access όπως π.χ. Titanium BackUp βγάζουν μήνυμα λάθους ότι η συσκευή δεν είναι rooted! Και να φανταστείτε ότι είχα το Voodoo OTA Rootkeeper και ξέχασα να το χρησιμοποιήσω... :X

Έτρεξα και μια εφαρμογή του play (Root Checker Basic) η οποία αναφέρει ότι το κινητό δεν έχει root access... Καμιά ιδέα;

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

με toolkit 9.4 και εμενα 2 φορες δεν πετυχε το rootαρισμα ...

μετα επελεξα να κανει απεγκατασταση το superuser μεσω του toolkit και ξανα εκανα root και επιασε ...

 

για δοκιμασε το ;)

Link to comment
Share on other sites

με toolkit 9.4 και εμενα 2 φορες δεν πετυχε το rootαρισμα ...

μετα επελεξα να κανει απεγκατασταση το superuser μεσω του toolkit και ξανα εκανα root και επιασε ...

 

για δοκιμασε το ;)

 

Ποια επιλογή κάνει την απεγκατάσταση του superuser;

 

[sOLVED] Οι επιλογές ήταν οι εξής: 7, 4, 4 οι οποίες κάνουν unroot τη συσκευή (σε ADB Mode) και μετά ξανά root!

Edited by spookype20

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι το σωστό thread αλλά ρωτάω. Υπάρχει κάποιο ελληνικό soft keyboard στο nexus που έχει τον τόνο (οξεία) σε ξεχωριστό πλήκτρο. Το έχει το Samsung Tablet keyboard όπως και τους αριθμούς στην πάνω πάνω σειρά. Πολύ βολικό και παραγωγικό. Είναι ταλαιπωρία να βάζεις τόνους στο μαμίσιο πληκτρολόγιο του Android.
lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις για την καινουρια εκδοση 4.2..

 

1) πως γινετε να γυρισιυν οι οθονιες σε landscape γιατι οσο και να το κουναω δεν γινετε τιποτα..

2) ο google chrome σταματησε να υπαρχει στην νεα εκδοση?? δεν τον βρισκω πουθενα!!

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις για την καινουρια εκδοση 4.2..

 

1) πως γινετε να γυρισιυν οι οθονιες σε landscape γιατι οσο και να το κουναω δεν γινετε τιποτα..

2) ο google chrome σταματησε να υπαρχει στην νεα εκδοση?? δεν τον βρισκω πουθενα!!

 

1) δε γίνεται αυτό στα κινητά

2) δεν ήταν ποτέ μέρος του firmware στο κινητό μας σε αντίθεση με τα nexus 4 και 7

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τελικα μπορω να ροοταρο με 4.2?και αν ναι πως? Εχω το τοολκιτ αλλα δεν ειχε την επιλογη για 4.2... Και κατι τελευταιο.εγω το κινητο μου το εχω πιτα στης εφαρμογες ενα πραγμα μονο θα σας πω για να καταλαβετε, παταω να κλειδωσει τωρα και κλειδωνει μεθαυριο. Δηλαδη δεν πρεπει να το φορτωνω? Ενο αδειο δουλευε ρολοι,,απαραδεκτο.
ΣΤΗΣ ΧΑΡΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗΣ ΛΥΠΕΣ ΜΑΖΙ g13
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να κάνω root το κινητό μου, χωρίς τύχη. Χρησιμοποίησα το toolkit του Mark Skippen http://www.skipsoft.net/ Ενώ δείχνουν ότι όλα πηγαίνουν μια χαρά, εφαρμογές που χρειάζονται root access όπως π.χ. Titanium BackUp βγάζουν μήνυμα λάθους ότι η συσκευή δεν είναι rooted! Και να φανταστείτε ότι είχα το Voodoo OTA Rootkeeper και ξέχασα να το χρησιμοποιήσω... :X

Έτρεξα και μια εφαρμογή του play (Root Checker Basic) η οποία αναφέρει ότι το κινητό δεν έχει root access... Καμιά ιδέα;

 

Εχει βγει καινουρια version του toolkit, αλλα για αυτους που εχουνε πληρωσει. Με αυτη που εχεις ειναι καθαρα θεμα τυχης να κατσει το root. Εγω απλα το εκανα manually αλλα εχω mac. Αν καποιος θελει, να του πω πως. Ειναι ιδια η διαδικασια και στα windows, απλα μεσω γραμμης dos. Οχι κατι ευκολο ομως, και λιγο χρονοβορο, καθολου ανετο και γρηγορο οπως το toolkit.

Link to comment
Share on other sites

Αντιγράφετε το supersu zip στην sd card και από τα tools του toolkit επιλέγετε boot temporary custom recovery. Και εγκαθιστάτε από εκεί το su.
Link to comment
Share on other sites

για ποσες εφαρμογες μιλας?

 

Κανα 180 με μεγαλα παιχνιδια πχ grand theft auto, need for speed, blood & glory και γενικα πολλα τετοια παιχνιδια και διαφορες εφαρμογες και ειμαι με nova launcher, γιαυτο λες να τρωει φλασιδια?

ΣΤΗΣ ΧΑΡΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗΣ ΛΥΠΕΣ ΜΑΖΙ g13
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ τα "μαμά" ακουστικά που έχει το Galaxy Nexus. Έχω παρατηρήσει ότι όταν το έχω στην τσέπη μου ενεργοποιείται ο player της μουσικής, γιατί μάλλον πατάω καταλάθος το κουμπί που έχουν τα ακουστικά. Μετά από δοκιμές παρατήρησα ότι αν πατήσω το κουμπί, τότε αυτόματα ξεκινάει ο player της μουσικής. Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθεί το κουμπί των ακουστικών; Έχει συναντήσει κάποιος αυτό το πρόβλημα;

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,σκέφτομαι να ανταλλάξω το iphone που έχω με ένα nexus αλλά το πρόβλημα μου είναι ότι ακούω τα χειρότερα στο θέμα της αυτονομίας της συσκευής,ότι δηλαδή δεν βγάζεις ούτε μέρα.Είχα πολλές android συσκευές ξέρω περίπου πόσο κρατάει η μπαταρία αλλά φαντάζομαι θα είναι διαφορετικά γιατί έχει και μεγάλη οθόνη το nexus
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Μόλις αναβάθμισα το τηλέφωνο μου σε 4.2 αλλά ξέχασα να κρατήσω το Root με το rootkeeper. Ξέρει κανείς αν μπορώ να το επαναφέρω χωρίς την χρήση υπολογιστη;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι με 4.1.2 yakju (μετατροπή με το galaxy nexus toolkit του Mark Skipper donated. Είμαι σε αναμονή για την 4.2. Το clean install που αναφέρει ότι έκανε ο Monolithic να υποθέσω ότι γίνεται με το toolkit; Εάν κάνω factory reset είναι το ίδιο; Δεν βιάζομαι να πάρω την 4.2 γι’ αυτό και περιμένω μέσω ΟΤΑ. Όμως αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι ότι πρέπει να κάνω οπωσδήποτε factory reset προτού κάνω εγκατάσταση της 4.2; Επειδή παρουσιάζονται διάφορα lags στην 4.2 οφείλονται λόγω της ΟΤΑ εγκατάστασης ή είναι τυχαίο; Γιατί για να την εγκαταστήσω μέσω του toolkit δε νομίζω να τα καταφέρω. Είδα τις οδηγίες που έγραψε ο hotcarver1 αλλά δε νομίζω να το επιχειρήσω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,σκέφτομαι να ανταλλάξω το iphone που έχω με ένα nexus αλλά το πρόβλημα μου είναι ότι ακούω τα χειρότερα στο θέμα της αυτονομίας της συσκευής,ότι δηλαδή δεν βγάζεις ούτε μέρα.Είχα πολλές android συσκευές ξέρω περίπου πόσο κρατάει η μπαταρία αλλά φαντάζομαι θα είναι διαφορετικά γιατί έχει και μεγάλη οθόνη το nexus

 

Αυτο ειναι σχετικο σε ολα τα κινητα, π.χ εγω το λιώνω σε μια ώρα που παίζω παιχνίδι, και υπάρχουν φορές που μου κρατάει 3 μέρες μονο με τηλέφωνο;) Οποτε λιγο απο ολα εισαι καπου στην μεση:):)

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όσοι δεν έχουμε toolkit 9.4 πως ρουτάρουμε; Δοκίμασα αυτο που περιγράφει ο mcde με το boot temporary custom recovery, εγκαθιστάται το su αλλά δεν δουλεύει. Ότι κάνει δηλαδή και το toolkit 9.1
Bosch Com 509, Ericsson T10s, Ericsson T18s, Nokia 3330, Siemens C35, Panasonic GD67, Sharp GX10, Nokia 3200, Motorola E398, Nokia 9300, Nokia 6085, Motorola W490, Motorola A1200 Ming, LG HB620, Samsung B7300 OmniaLITE, Samsung Galaxy 551, Samsung Nexus S, Iphone 4, Samsung Galaxy Nexus, Motorola Moto G, LG G2 D802, HTC One M9, HTC 10, Nokia X7 (8.1), Nokia 8.3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι με 4.1.2 yakju (μετατροπή με το galaxy nexus toolkit του Mark Skipper donated. Είμαι σε αναμονή για την 4.2. Το clean install που αναφέρει ότι έκανε ο Monolithic να υποθέσω ότι γίνεται με το toolkit; Εάν κάνω factory reset είναι το ίδιο; Δεν βιάζομαι να πάρω την 4.2 γι’ αυτό και περιμένω μέσω ΟΤΑ. Όμως αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι ότι πρέπει να κάνω οπωσδήποτε factory reset προτού κάνω εγκατάσταση της 4.2; Επειδή παρουσιάζονται διάφορα lags στην 4.2 οφείλονται λόγω της ΟΤΑ εγκατάστασης ή είναι τυχαίο; Γιατί για να την εγκαταστήσω μέσω του toolkit δε νομίζω να τα καταφέρω. Είδα τις οδηγίες που έγραψε ο hotcarver1 αλλά δε νομίζω να το επιχειρήσω.

 

Μέσω του τουλκιτ πέρασα custom recovery, απο κει εκανα wipe τα παντα, και ξανά απο τουλκιτ πέρασα την 4.2. Μέσω ΟΤΑ είχα πολλά προβλήματα, μέσω τουλκιτ πέραν των γνωστών bugs με επαφές Δεκεμβρίου και την περιστροφή της φωτογραφικής, όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ παιδια για το offtopic, αλλα ειχαμε το καλυτερο τηλεφωνο στην αγορα (γνωμη μου) με την 4.1.2! Τωρα, ειναι λες και γυρισαμε στην 4. Κριμα...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...