Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο το στομα σου και στου Θεου τ'αυτι

 

παντως για οποιον βιαζεται.. τρεχω εδω και 4 μερες την Jelly Belly v.2.5.1 (Non Aroma Version)

[ROM][4.1][AROMA] (7.3.12) Jelly Belly!!! w/ AwesomeBeats™ Nothin But Butter!!!!

εντελως απροβληματιστα.. πολυ smooth το jelly bean οντως

Coolpad F1 (8297W)
Link to comment
Share on other sites

ξερει καποιος κανενα συμβατο bluetooth ακουστικο?εκτος samsung

 

Δεν υπάρχουν μη συμβατά bluetooth. Αν κάποιο δυσλειτουργεί είναι εξαίρεση.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

μολις φορτισει πληρης,βγαζω τον φορτιστη κ παταω το power button αλλα δεν πιανει με την πρςτη φορα,το ξαναπαταω για να ανοιξει το τηλ.σε ευχαριστω.

 

Μάλλον είναι όπως όταν κλείνεις το κινητό και προσπαθείς να το ανοίξεις κατευθείαν. Δεν γίνεται και πρέπει να περιμένεις λίγα δευτερόλεπτα για να ανοίξει.

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερουμε ποσο ελευθερο χωρο εχει το κινητο οταν το ανοιξουμε για πρωτη φορα ?
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερουμε ποσο ελευθερο χωρο εχει το κινητο οταν το ανοιξουμε για πρωτη φορα ?

 

Δεν είναι γραμμένο σε πέτρα, αλλάζει με την έκδοση του λειτουργικού...

Πάνω από 12GB και κάτω από 15GB. Τουλάχιστον έτσι όπως είναι διαμορφωμένος (formatted) ο χώρος, τον βλέπεις ολοκληρο σαν ένα partition και δε χρειάζεται να σου μένει λίγο κενό στο σύστημα, λίγο κενό στην sdcard κλπ...

Μπορείς να βάλεις κάποια εφαρμογή όπως το DiskUsage και να δεις πόσο χώρο σου τρώει τι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι γραμμένο σε πέτρα, αλλάζει με την έκδοση του λειτουργικού...

Πάνω από 12GB και κάτω από 15GB. Τουλάχιστον έτσι όπως είναι διαμορφωμένος (formatted) ο χώρος, τον βλέπεις ολοκληρο σαν ένα partition και δε χρειάζεται να σου μένει λίγο κενό στο σύστημα, λίγο κενό στην sdcard κλπ...

Μπορείς να βάλεις κάποια εφαρμογή όπως το DiskUsage και να δεις πόσο χώρο σου τρώει τι.

 

ο λογος που το σκεφτομαι ειτε την αγορα του nexus ,htc one s, ειναι οτι δεν παιρνουν sd cards μονο εκει κολλαω ποια αποψη εχεται για να ξεπερασω αυτο το κολλημα ?

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

ο λογος που το σκεφτομαι ειτε την αγορα του nexus ,htc one s, ειναι οτι δεν παιρνουν sd cards μονο εκει κολλαω ποια αποψη εχεται για να ξεπερασω αυτο το κολλημα ?

 

Για εφαρμογές δεν πρόκειται να σου τελειώσει ποτέ ο χώρος. Εάν θέλεις να γράφεις μουσική, ταινίες, κλπ ίσως να μην είναι το καλύτερο κινητό. Πάντως εάν το συνδυάσεις με καποιο άλλο χώρο αποθήκευσης που σε βολεύει(Box, Dropbox, το pc σου, ?) φτάνει για ότι θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Για εφαρμογές δεν πρόκειται να σου τελειώσει ποτέ ο χώρος. Εάν θέλεις να γράφεις μουσική, ταινίες, κλπ ίσως να μην είναι το καλύτερο κινητό. Πάντως εάν το συνδυάσεις με καποιο άλλο χώρο αποθήκευσης που σε βολεύει(Box, Dropbox, το pc σου, ?) φτάνει για ότι θέλεις.

με το pc πως γινεται εξηγηστε μου λιγο τον τροπο .ευχαριστω !

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,

 

Εχω κανει ρουτ το κινητο και ψαχνω καποιο τροπο να βγαλω τον περιορισμο τοποθεσιας του play store.

Δοκιμασα market enabler αλλα μου λεει οτι κατι πηγε στραβα. Ξερει κανεις τι φταιει;

Ειμαι με 4.1 εκδοση...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδω και κανα διμηνο χρησιμοποιω το Onavo extend.Τι γνωμη εχετε για τη συγκεκριμενη εφαρμογη?

Επισης,χρησιμοποιω το Juice Defender.Επειδη μου κανει κατι σπαστικα του τυπου να αργει ορισμενες φορες να ανοιξει τα data οταν ξεκλειδωνω το τηλεφωνο,εχετε καμια καλυτερη εναλλακτικη?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εδω και κανα διμηνο χρησιμοποιω το Onavo extend.Τι γνωμη εχετε για τη συγκεκριμενη εφαρμογη?

Επισης,χρησιμοποιω το Juice Defender.Επειδη μου κανει κατι σπαστικα του τυπου να αργει ορισμενες φορες να ανοιξει τα data οταν ξεκλειδωνω το τηλεφωνο,εχετε καμια καλυτερη εναλλακτικη?

 

My data manager

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι καιρό τώρα την αγορά του Nexus... Μπορεί κάποιος χρήστης να μου δώσει πληροφορίες σχετικά με την αυτονομία του κινητού?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι καιρό τώρα την αγορά του Nexus... Μπορεί κάποιος χρήστης να μου δώσει πληροφορίες σχετικά με την αυτονομία του κινητού?

 

Χοντρικα περιπου 20-24 ωρες με 3-3μιση ωρες λειτουργια οθονης(με CM9)

Δε το χρησιμοποιω και πολυ σαν τηλεφωνο.Πολυ wifi,αρκετο gaming, tapatalk κτλ

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι καιρό τώρα την αγορά του Nexus... Μπορεί κάποιος χρήστης να μου δώσει πληροφορίες σχετικά με την αυτονομία του κινητού?

 

Δεν είναι κακή ιδέα να κοιτάξεις και τις προηγούμενες σελίδες, γιατί έχει συζητηθεί ξανά. Κατά τα άλλα, πάνω από μία μέρα και κάτω από 2 με κανονική χρήση είναι συνηθισμένο.

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω αλλα δεν ειναι και τοσο τηλεφωνο για καθημερινη χρηση. εγω πιο πολυ εχω ευχαριστηθει τις αλλαγες και δοκιμες ρομ παρα τη συσκευη ως τηλεφωνο. αυτονομια να φανταστεις, δε μπορω να σου δωσω γιατι καθε λιγο το βαζω με usb στο pc γιατι ολο και κατι καινουριο βρισκω και κανω
Link to comment
Share on other sites

Χοντρικα περιπου 20-24 ωρες με 3-3μιση ωρες λειτουργια οθονης(με CM9)

Δε το χρησιμοποιω και πολυ σαν τηλεφωνο.Πολυ wifi,αρκετο gaming, tapatalk κτλ

 

Δεν είναι κακή ιδέα να κοιτάξεις και τις προηγούμενες σελίδες, γιατί έχει συζητηθεί ξανά. Κατά τα άλλα, πάνω από μία μέρα και κάτω από 2 με κανονική χρήση είναι συνηθισμένο.

 

 

Προσωπικά εάν κρατάει από πρωί μέχρι βράδυ είμαι ικανοποιημένος!!! Άρα οι 20-24 ώρες ειδικά σε χρήση wifi κλπ φαντάζει ιδανικό! Εάν κρατάει και παραπάνω τότε είναι απλά super!!!

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά εάν κρατάει από πρωί μέχρι βράδυ είμαι ικανοποιημένος!!! Άρα οι 20-24 ώρες ειδικά σε χρήση wifi κλπ φαντάζει ιδανικό! Εάν κρατάει και παραπάνω τότε είναι απλά super!!!

 

Εκτός και αν το λιώνεις όλη την ώρα για games την ημέρα τη βγάζει πολύ άνετα. Εγώ αυτή τη στιγμή το έχω overclocked λίγο, και μου πάει με μέτρια χρήση έως και 36 ώρες.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου πεις καποιος τι διαφορες εχουν αυτα τα δυο γιατι εχω στραβωθει και δε βλεπω κατι εμφανες...για ποιο λογο εχουν αυτη τη διαφορα τιμης.

http://www.expansys.com/google-galaxy-nexus-16gb-black-224319/

http://www.expansys.com/google-samsung-galaxy-nexus-16gb-titanium-silver-eu-handset+uk-adapter-232153/

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι καιρό τώρα την αγορά του Nexus... Μπορεί κάποιος χρήστης να μου δώσει πληροφορίες σχετικά με την αυτονομία του κινητού?

Δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322065&page=71 post 1053

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,μηπως γνωριζει καποιος που παω στις ρυθμισεις για την ρυθμιση μικροφωνου θορυβου?

 

Τι εννοεις;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...